Beklentisi olduğu için hediye göndermiş, sizce hediyenin karşılığı olmalı mı ?

Öylece alıp yemiş gibi olmasın diye bende bir şey göndereyim mantığında oldum. Zaten bir kaç kez demişti daha önce de ben kabul etmemiştim, iyi bir samimiyet yoksa karşılıksız bir şeyler almak benlik değil. Ama şu durumda göndermemem daha sağlıklı onu anladım
Yani ince düsünmüssünüz dogrusu bu. Ama bu durumda bu düsünceyi atın kafanızdan.

Dershane yıllarımdan arkadaşımla sosyal medyalarda ekliydik. Arasıra halimi hatrımı sorardı. Kendilerinin ceviz bahçeleri var çok büyük, bana illa sana ceviz göndereceğim dedi kargoyla. Bir kaç defa ısrar etti ama ben kabul etmedim. Bir kaç arkadaşıma da gönderdim ne var bunda deyince bende karşılığında küçük bir hediye gönderme koşuluyla kabul ettim. Arkadaşım cevizi kargoyla gönderdi, içine de bir kaç hediye daha koymuş. Neyse bu hediyeyi gönderdikten sonra biraz bir kaç kez daha mesaj attı, evlilik düşünüyor musun hayatında biri vardı ne oldu diye sordu. Bitti böyle daha mutluyum dedim.Yaşlarımız geçiyor diye bir şeyler konuştu. Yaş geçiyor diye evlilik düşünmek benlik değil böyle de gayet mıtluyum dedim. Evlenmek istememen sence sağlıklı mı dedi. Tercih meselesi, sağlıklı sağlıksız diye bir şey yok dedim.Sonra ben anladım ki her şey kur içinmiş. Asla aşk gözüyle bakmadığım bir arkadaşım. Niyetinin farklı olduğunu anladım tabi ben. Şuanlık hayatımda kimseye yer yok ne o ne de başkasına dedim. Ben seni görmeye gelmek istiyordum bir başlangıç için falan gibisinden devam etti. Arkadaşlıktan ötesinin benim için mümkünatı olmadı olmaz da dedim. Artık hiç konuşmuyoruz bana gelen hediyenin karşılığını yine de göndermeli miyim. Bir de evliliği tercih etmeme düşüncesi neden sağlıksızlığa yoruluyor
Ceviz bahanesiyle buluşma ayarlayan da ne bileyim 😂 göndermeyin canım ne göndereceksiniz

Seni gozune kestirmis evlenmek icin. Belli ki kendince seni evlenilecek kiz olarak goruyor. Bazi erkeklerde vardir bu. Aile kizi, soyle boyle diye dusunurler.
Sevgi, ask olsa ta universitedeyken olurdu

herkes evlendi sen niye evlenmiyorsun baskısı bu. herkes gibi olmadığın için eleştirilmen normal.
arkadaş erkek arkadaş galiba. onu başta yazsaydınız daha iyi olurdu.
hediyeleşme şartıyla kabul etmişsiniz, hediyesini gönderin ve araya mesafe koyarsınız
evlenmek istememek sağlıklı yada sağlıksız değil, sadece tercih meselesidir. kimseyi ilgilendirmez

Seni gozune kestirmis evlenmek icin. Belli ki kendince seni evlenilecek kiz olarak goruyor. Bazi erkeklerde vardir bu. Aile kizi, soyle boyle diye dusunurler.
Sevgi, ask olsa ta universitedeyken olurdu
Kendinin zihniyeti yaşım geçiyor diye evlenmek olduğu için herkesi de öyle olacak zannetti sanırım. Bana mesleğini eline alıyorsun ne güzel gibi överdi bazen, meğer adamın niyet başkaymış. Dediğinize katılıyorum aşktan falan değil evlenilecek kız mesleği de olacak deyip bana dadandı bence. Benim için hiçbir zaman farklı bir kategoride olacak biri değildi zaten. Bende sevecek olsam aynı ortamdayken bir şeyler hissederdim

herkes evlendi sen niye evlenmiyorsun baskısı bu. herkes gibi olmadığın için eleştirilmen normal.
arkadaş erkek arkadaş galiba. onu başta yazsaydınız daha iyi olurdu.
hediyeleşme şartıyla kabul etmişsiniz, hediyesini gönderin ve araya mesafe koyarsınız
evlenmek istememek sağlıklı yada sağlıksız değil, sadece tercih meselesidir. kimseyi ilgilendirmez
Evet erkek yazmayı unutmuşum. Şimdi hediye göndersem uzayacak, adım atıyorum zanneder bu zihniyetteki biri

Evlenmeyi tercih etmiyor olmayı sağlıksız, evde kalmışlık, hatta geçimsizlik gibi alakasız sıfatlarla isimlendirmeye meraklı, kendi sığ görüşünün, cehaletinin ve hadsizliğinin farkında olmayan çok büyük bir güruh var toplumumuzda maalesef. Ne kadar takılmayın, önemsemeyin de desek de her defasında insanın sinirleri zıplıyor doğal olarak tabi 😊

Ceviz konusuna gelince ben olsam telefonla mı mesajla mı her neyle görüşüyorsam ulaşıp "arkadaşım ben cevizlerin ve bana gönderdiklerinin parasını göndermek istiyorum, bende hakkın kalmasın, eft yapabileceğim bir hesap numarası ve miktar bildirirsen iyi olur" derdim. Göndermiyorsa kendi bilir, gçnderiyorsa parayı gönderirsiniz. Yine o konuları açarsa da "lütfen özelimle ilgili sohbet ve yorum istemiyorum. Seni sadece para göndermek için aradım" deyip kapatırsınız. Sonrasında ister engeller ister silersiniz

Ya ne boş bi tip. Bir kere teklif etmiş ceviz yollamayı siz kabul etmemişsiniz. Neden bu ısrar? Sonraki muhabbetler de aşırı saçma. Evlenmek istememeyi sağlıksız görmesi de tüy dikmiş. Ne biçim bir zihniyet. Ennnn sevmediğim, hoşlanmadığım insan tipi yani. Daraldım ama sizin cevaplar güzel bence. Kibarca hayırın daniskasını demişsiniz ne hoş.

kocam arkadasken findikgondermisti bi koli simdi 2 yillik evliyiz😂 benimde aklimda asla yoktu cok sorunlu bir iliskim bitmisdi ama aklinda olmayan bi anda oluveriyo☺️
Hiçbir duygumun olmadığı biri. Zaten biriey hissedecek olsam o zamanlar hissederdim. İçimde en ufak bir şey olsa bu kadar net şekilde reddetmezdim zaten. Hiçbir bakımdan oluru yok

X