BEKARLIK mı EVLİLİK mi sultanlık?😅🤔🤔

IstanbulluhatunCeyo

Üye
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2023
154
91
29
Herkese merhabaa, artık karşı cinse güvenmekte zorlanıyorum, hatta güvenemiyorum diyebilirim. Burda evli kadınların yaşadığı sorunları okuyunca da gözüm evlilikten iyice bir korkuyor , siz ne düşünüyorsunuz?

Mutlu olanlar mutluluğunu duyurmaya daha az heveslidir haklı olarak. Genelleme yapmak her açıdan yanlış. Eğer toplumun yüzde doksanı dahi evliliğinde mutsuz olsaydı, eğer ben yüzde 10'luk kısımda olmanın inancındaysam bu olasılığı dikkate almazdım.

Bu soru İnce bir çizgi ve çizginin yönünü huzurlu bir evlilik veya huzurlu bir bekarlık varsa ancak dengeleyebilir çünkü insanın kaderini Allahtan başkası bilemez 🤷‍♀️😄 tabi ilişkilerde
Sinyal yakan insanlar oluyor görmezden gelmemek gerek.

Evlilik de güzel bekarlıkta kıyas olmayacak bir konu aslında
Evlilik ehline denk gelirsen güzel
Bekarlık ise bambaşka bir olay 🌸

Sizin karşı tarafa verdiğiniz taviz, çizdiğiniz sınır, saygı ve sevgi belirler bunu.
Bende evlenmeden önce evli olan yakınlarımdan ‘sakın evlenme-bekarsın ne güzel hayatını yaşıyorsun-evlende gör -evlenince erkekler çok değişiyor’ sözlerini duyuyordum.
Ama zamanla anladım ki o kişilerin evlilikleri doğru kişiyle olmamış ve evliliklerinde mutlu değillermiş.

Bence evlilik çok güzel birşey.
Keşke daha önce karşılaşıp evlenseydik diyoruz biz eşimle hep.. 🤷🏻‍♀️
Ve umarım sende hiç pişman olmayacağın birini hayatına alır, çok mutlu olursun 💕

Kişiden kişiye göre değişebilecek bir soru ama benim için bekarlık sultanlıktır. :halay:Hiç çekemem valla evlilik falan.
Evlilik istiyorsanız, karşınızdaki insanı çok iyi tartmalı ve en önce kendinize değer vermeyi öğrenmelisiniz. Buradaki konulara ne bakıyorsunuz ki? Alınmasınlar ama açılan konulardaki kadınların %90'ı kendine zerre değer vermiyor. Kendine değer vermeyen insana, başkasının değer vermesini beklemek garip olurdu.

Bence herkes için durum değişken, herkesin ilişki dinamiği bambaşka. Benim mutlu bir evliliğim var ama bekar günlerimi çok özlüyorum çünkü ailemden uzaktayım kimsem yok yalnızca eşimin ailesi akrabaları var. Ben eşimden yana hiç problem yaşamadım tek sorun kaynanam. Dört dörtlük evlilik zaten yok kocan iyi olsa aile sıkıntı oluyor ya da tam tersi. Evlilik büyük sorumluluk aceleye gelmemeli bekarlığın tadını çıkarın bence. 😂

X