"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Hoşgeldin bir öğretmen daha katıldı aramıza, branşın ne? Mesleğin güzel havada kapılırsın gibi bi şey demiş seilla da, sırf bu sebepten evlenmek isteyenlerle dolu oluyor etrafın.

Bi teyzeyle tanıştık oğlunu evlendirmiş diyor ki "ayy niye seni daha öce tanımamışım kızım, öğretmen gelin aradım durdum bi zaman, bulamadım, gittim bilmem ne aldıM" :KK47: Mesleği söylemiycem her meslek çok değerlidir. Ben de ölüyodum senin taşkafa oğlunla evlenmeye sanki. Oğlunu falan da tanımıyorum bu arada. :KK9:

Ayrılık sebebine göre de acı verebilir. Neden ayrıldınız?

ben direk meslek acısından sölememiştim bunu rapucum ama öle algılandı demek yaşı genc kendi mesleği var önüğnde daha bol zamanı var suan kafaya takılacak bi durum yok onu anlatmaya calışmıştım ama doğrudur genelde anneler oğullarına öğretmen kız isterler bende duyuyorum bunu

1 ay kısa bir süre tabi hem yaşında cok gencmiş ne güzel mesleğinde harika bayılıp alsınlar seni
boşver takma hiçbişeyi kafanı dinle bir süre bence kendinle ilgilen zamanla yeni birileri girer hayatına
zaten su sıra yeni bir iliişki sağlıksız olabilir senin için dediğim gibi kısa bi zaman olmuş

Evet işte nokta falan koymayınca cümleye yaş kriteriyle meslek birbirine girmiş karışmış, neyse işte aynı şey olmayınca olmuyor şekerler.

Son düzenleme:
huylu huyundan vazgeçer mi? geçmez :KK37: bu yola baş koyduk, ölmek var dönmek yok :KK60:
birer koca ya da en azından sevgili bulucaz :KK52:

Yok ben aslında sözümde duriyim diye diretmek istiyorum, kafam şişti işe yaramayan adamları düşünmekten, bi hafta en azından bu konuyu düşünmeden durabilsem süper olucak amaaaaa, gel gör ki ilk aklıma gelen bir koca oluyor uyandığım andan itibaren. :KK3: Duyan da bi şey diycek de şimdi, öyle değil, duygusal anlamda. :KK53:

Hoşgeldin bir öğretmen daha katıldı aramıza, branşın ne? Mesleğin güzel havada kapılırsın gibi bi şey demiş seilla da, sırf bu sebepten evlenmek isteyenlerle dolu oluyor etrafın.

Bi teyzeyle tanıştık oğlunu evlendirmiş diyor ki "ayy niye seni daha öce tanımamışım kızım, öğretmen gelin aradım durdum bi zaman, bulamadım, gittim bilmem ne aldıM" :KK47: Mesleği söylemiycem her meslek çok değerlidir. Ben de ölüyodum senin taşkafa oğlunla evlenmeye sanki. Oğlunu falan da tanımıyorum bu arada. :KK9:

Ayrılık sebebine göre de acı verebilir. Neden ayrıldınız?

Hoşbulduk özel eğitim öğretmeniyim ben, işitme branşım.Dediğin gibi öğretmen ideal gelin adayı diyenler çok oluyordu ama eskisi kadar olmuyor bende üni de daha çok karşılaşıyodum öyle şeylerle.Gidin eğitim fakültesi öğretmen dolu diyesim geliyodu.
Ayrılık sebebi benim bi kaç samimi erkek arkadaşımdan rahatsız olması.Benimde onları hayatımdan çıkarmamam.Bu yani.

Son düzenleme:
Hoşbulduk özel eğitim öğretmeniyim ben, işitme branşım.Dediğin gibi öğretmen ideal gelin adayı diyenler çok oluyordu ama eskisi kadar olmuyor bende üni de daha çok karşılaşıyodum öyle şeylerle.Gidin eğitim fakültesi öğretmen dolu diyesim geliyodu.
Ayrılık sebebi benim bi kaç samimi erkek arkadaşımdan rahatsız olması.Benimde onları hayatımdan çıkarmamam.Bu yani.

Aileler öyle düşünse bile erkeklerin yapısı değişti, hem para kazanan istiyorlar hem de sözlerini a dan z ye dinleyen. Tamam ekonomik özgürlük asi olmak anlamına gelmiyor ama günün birinde bırakıp gider şeklinde dar düşünenlere sıkça rastlıyorum ben. İki arada bir derede her şey artık.

Kıskançmış epey, kendisinin de bayan arkadaşları vardır eminim. Neyse artık boşver üzülme yaşın çok genç zaten.

Aileler öyle düşünse bile erkeklerin yapısı değişti, hem para kazanan istiyorlar hem de sözlerini a dan z ye dinleyen. Tamam ekonomik özgürlük asi olmak anlamına gelmiyor ama günün birinde bırakıp gider şeklinde dar düşünenlere sıkça rastlıyorum ben. İki arada bir derede her şey artık.

Kıskançmış epey, kendisinin de bayan arkadaşları vardır eminim. Neyse artık boşver üzülme yaşın çok genç zaten.

benim üzüntüm yaşım geçti üzüntüsü değilki.

anlat bakalım biraz belki daha iyi olur hem tanımış oluruz seni... kaç yaşındasın ; ne iş yapıyorsun neden yalnız olduğunu düşünüyorsun ?

canım aslında burda yazılan sıkıntıların, umutsuzluklarının aynını yaşıyorum bende.. geçen sene mezun oldum okuldan. iş arıyorum bir yandan da evde kös kös oturuyorum.. tabiki bunların üstüne de artık yaşımın geldiğine inanıyorum hatta geçtiğine de evlilik için.. 25 yaşındayım.. en azından bizim burda evlenmek için geç bir yaş benimki.. hele de senden küçük kuzenlerin evlenince psikolojik olark çöküyorsun..

evden pek çıkmadığım için öyle kısmetler çıkmıyor daha doğrusu kafa olarak uyuşacağım, bizzat görüşüp anlaşacağım kişileri bulamıyorum bir türlü.. memleketten isteyenler çıktı ama okul var deyip bahane uydurup habire istemeyincede hiç birini artık oradakiler bu kız istemiyor kimseyi, evliliği falan deyip niyetlenenler çıksa bile cesaret edip gelemiyorlar yada gelmiyorlar belki tekrardan red edilmek endişesinden.. şimdi kısmetlerimi teptiğim için kurudum kaldım ve çokta pişmanım.. kader kısmet işleri bunlar amainsan düşünmeden de edemiyor ya red etmeseydim gibi.. :))))

bi de burda annem, kuzenlerim, teyzelerimde habire evlen, böyle beğenmemezlik yaparsan evde kalacan lafları beni çıldırtacak türden.. halbuki artık bende evlenmeyi istiyorum ama koca delisi gibi algılanmakta istemiyorum.. annemin hep bir lafı aklımda bunun sahi olmasında korkuyorum.. kız istemek saman alevi gibidir gelir ve geçer.. yani fırsatları değerlendiremediğimden şimdiki halimin bu söze uymasından korkuyorum..

kızlar hele birde sürekli evde kalınca bunları düşünmeden edemiyor insan..

Allah hepinize gönlünüzdekini hakkınızda hayırlı eyleyip nasip etsin tez vakitte.. (amin) dualarınıza okadar ihtiyacım varki.. mümüinin mümine yaptığı dua kabul olurmuş dualarınızı eksik etmeyeli birbirimizden

hepinize güzel bir haftasonu diliyorum kızlar... az sonra işten çıkacağım... haftasonu planım da yine önce güzellik salonum geliyor... sonra da akşam arkadaşımla Julia Roberts & Tom Hanks izleyeceğiz... böylelikle bugünü de kurtarmış olacağım... yarın ise yüzüme epilsayon yapılacağı için bütün gün evde olacağım sanırım KKda takılırım :)

eee siz neler yapacaksınız ?

hepinize güzel bir haftasonu diliyorum kızlar... az sonra işten çıkacağım... haftasonu planım da yine önce güzellik salonum geliyor... sonra da akşam arkadaşımla Julia Roberts & Tom Hanks izleyeceğiz... böylelikle bugünü de kurtarmış olacağım... yarın ise yüzüme epilsayon yapılacağı için bütün gün evde olacağım sanırım KKda takılırım :)

eee siz neler yapacaksınız ?
günaydın tatlımm :KK16: ben de bi arkadaşımla görüşücem ama akşamüstü çıkıcaz, hava felaket sıcak bu havada dışarısı hiç çekilmez..
yrn da bi arkadaşımla yakında bi yerlerde denize gitmeyi planlıoruz, işte ben de bu haftasonunu bu şekilde kurtarmış olucam, hey allahım yaaa, halimize bak, amaç günü kurtarmak oldu :KK52:

Hafta sonu ne mi yapıyorum, evin tadilatıyla uğraşıyorum tatil de yattı bu arada, ne param ne enerjim ne de vaktim kaldı. Bi şekilde tatili engelleyecek bi şey çıkacağını biliyordum ama bi gün de olsa bi yere kaçmam lazım artık bayrama olabilir, o yüzden ayaklarıma karasular indi, bi hafta sonra da temizlik faslı var, iki yoğun günden sonra bugün biraz işler durgun.:)) Dinleniyorum, ne kadar dinlenmek denebilirse işte, bi yandan da eşya topluyorum.

Son düzenleme:
öff kızlar haftasonu güzeldi ama güzel değildi çünkü eklemedi ablası ekledi ama onunlada karşılaşmadık
haftasonuda bi annanemle büyükbabamı ziyaret ettim bi günümü onlarla geçirdimö görüştüm pazar evde kalmayı planlarken
şu benim işteki kankam vardıya o aradı çadırda kalıyodu geldi aldı beni öle vakit geçirdik akşamda olimpiyat açılışlarına bilet almış oraya gittik böle geçtiii

günaydın ; herkese iyi haftalar :) ben çok yorgunum yaa hiç uyuyamadım kolumu kaldıracak halim yok... dün bütün gün de evdeydim... bir sabah güzellik salonuma gittim sonra da eve kapattım kendimi... bu sabah da mümkün oldğunca geç indim aşağı karşılaşmayalım diye ; yüzüm az biraz şekil değiştirdi de :) neyseki geçen sefer ki gibi çok şişmedi... sanırım 1-2 güne toparlanır o zamana kadar karşılaşmamaya çalışıcam... bir kaç gün havadisim olmayacak yani :)

seilla; çok takma kafanı canım... eklemezse de keyfi bilir :) acaba gezmeyi seven bir arkadaş mı ki haftasonu gezmekten girememiştir belki :)

günaydın kızlarrr :KK16: ben dün plaja gittim, güneşlenmeyi abartmışım, gece ateşim çıktı uyayamadım, uykusuzluktan ölüorummmmm, nasıl akşam olucak bilmiorum valla :26:

günaydın silerede kızlarr aynen uykususluktan ölüyorum şuan
çok geç yattım akşam bide uyuyamadım yorgunluktan hiç iyi hissetmiyorum bugün :KK68:
böcüğümm valla keyfi bilir ister ekler ister eklemez ben geri çekmicem daveti duaracak öle inat ettim bikere
haftasonu da tek planım evde pineklemekti ama saolsunlar bırakmadılar iyiyde oldu gerçi ama bugün cok berket bi haldeyim

gunaydinn sekerlerr :)) bi gun bi gelicem, bu topige beni almadiginizi gorucem he, yazdiklarinizi okudukca bu konudaki korkularim artiyo :)) hehehe, once dunyaevine giren digerlerini de aldirsin tamam mi, bu isler sirayla degil :)

ben de istanbuldayim, dans aktivitelerinize katilamam belki ama fotografcilikla ilgilenen varsa belki birlikte fotograf cekeriz ya da kurslara gideriz??

X