"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

İçim rahatladı valla Esra Öröl'e gidersem tamam yani. :KK76:

ne demek şekerim, arkadaşlar birbirinin içini rahatlatmak için vardır :))

günaydın :)

miskaaa ; mutlu yıllar sana :KK19: ne istiyorsan onu yaşadığın bir yaş olsun :119:

rapuşuum , planlarındaki hızlı değişikliğe hayran kaldım ; önce paris sonra esra örol... yalnız unutma esra örola da fazla geliyoruz biz... aceebaaa fransada bir tv kanalında esra örol türevi bir hatun var mıdır olaya el atacak... bence ordan başlamak lazım ; yalnız program sonu french kiss filan isterlerse ıkk mık istemem ben deme :KK33: ağır abiyle ilgili de söyle hadi itiraf et; ben yazmasam sen yazmayacak mıydın öyleee :)))

miskacan ; ağır abiyi özet geçivereyim... işten bir arkadaşın arkadaşı... yoğun ısrarları ve çabaları sonucu tanıştık... tarzı benden çok farklı ; ağır abi ama bu olgunluk manasında değil erkeğim ben diye dolanmayı seven tarzdan bahsediyorum... bikaç kere arkadaşla birlikte görüştük; 10gün önce filan yine öyle bir program yaptık ama arkadaş gelmedi ; ikimiz kaldık... ondan beri de ben de aramadım ; o da aramamıştı ama pzt aradı işte... aramaması iyi olmakla birlikte aramayışına bozulmuştum :KK37: yani mantığım almıyor ama vakit geçirmek de güzeldi... yanii garip bir durum... istemem yan cebime koy gibi bişi :26:

ay böcükümm, çok teşekkür ederim, sizler de iyi ki varsınız :KK69::KK71:

şu ağır abi olayı da ilginçmiş, bence istemem yan cebime koy'dan ziyade, sıkıntıdan sarmışsın sen bu adama :) bi de ilgilenilmekten kim hoşlanmaz ki, hangimiz pas vermedik ki hoşlanmadığımız bazı insanlara, sırf onların bizden hoşlanması hoşumuza gitti diye. yapılır bu yani, anormal değil :)

Ya kızlar ben rüyamda ölen ananemi gördüm pasta almış gelmiş, yedik yedik sonra da kalan pastaları parçaladık yığın haline getirdik. Bi de okula bi yolluk bi halı götürmüşüm milletin ayağının dibine serdim anlamlarına bakar mısınız zamanınız olursa:)))) :KK52:

yavrum benim bildiğim kadarıyla, ölmüş birisi rüyamıza girip bi şey yer-içerse ya da yemek isterse; o yiyecek ölünün hayrına dağıtılır. sen anneannenin ruhuna bi pasta al arkadaşlarına falan ikram et, ruhu şadolsun.

slm kızlarrrrrrrrrrrrr
cok yorgunum yafuuuuuuuuuu öfff annecigimin tanısı kesinleşti kızlar şimdi vucüt taraması bi takı testler vb. yani ameliyat öncesi hazırlık işlemleri yapılıyor inşallah bi operasyonla atlatıcaz bu işi ne var ne yok temizleyip alacaklar kurtulcaz bitcek gitcek inşallahhhh yoğunluktan giremedim iki gündür şimdi okudum yazdıklarınızı eskiler akla gelmişşşşş ayyy ben cok mahsunmuşum yaa yazık bana valla ben hep abisnin peşinde dolaşan bi kızdım o nerde ben orda arada bir abimin arkadaşlarına vurulurdum ama hepsi abi yaaa sonuca ulaşmazdıııııı ama platonik aşkları cok du hep kendi kendime yaşadım zaten hep yaşca büyük beni ahh canım ne tatlısın die seven abilere aşık olurdum ben yaaaaaaaa :KK31:

miskacannnn doğum günün kutlu mutlu yeni yaşın huzur dolu sağlıklı olsun bitanem yanlızz bücürük benim di yahuuu gamzenkin değil:))) bu arada bak ii hatırlattın bücürük yanlız eve cıkmış ayrılmış ailesinden abime gittiğimizde teyzeleri geldi onlar söledi hiç umursamadım yorum yapmadım dinlemede kaldım ama sinir oldum cünkü direk sonra ee sen evlenmiyomusun xxx gibi ne bu yeni genclik böle hepiniz evlilikten kacıyosunuz dedi bende gayet güler yüzleeeeeee yok öle bişey dedim kacmıyorum ben sadece evlilik gibi bi derdim yok ama kafa uyan sevebilecegim ban eş olacagına inandıgım birini bulrsam tabiki evlenirim ama sırf evlenmiş olmak için evlenmem, biz genlerin düşüncesi bu dedim xxx abiiiiiiiideeeeee henüğz o kişiyle karşılaşmamaış demek yada farkında değil ki evlenmemm diyor dedimm" hahhhaaa anneciğimin gözleri kocaman oldu tabi alışkın değil evlilik üzerine yorumda bulunmama:)) ama hala imalı konuşmalar ggöz süzmeler laf işittirmeler oluyo ya sinir oluyorum adam yanlız eve cıkmış daha varmıya gelsin kızlarrr gitsin cıtrlarrrr:)))

ay bebeğim geçmiş olsun yaa, Allah tez zamanda şifa versin :KK43: bi an önce seni de annecini de hastane ortamlarından kurtarsın.

ya evet bücürük senindi, gamzenk'inkine ne diyoduk ki biz :44: hepsine küçümser küçümser lakaplar takmışız biz de, yok ufaklık, yok bücürük, yok büyükbaş :) bi tane düzgün hitap ettiğimiz adam yok ki :KK1:

kızım sen delirdin mi, adamın kız atmak için eve çıktığı ne malum?! belki de, yavaş yavaş kendi yaşayacağı evi kurmaya başlamak istedi adam, aileden ayrılıp kendi ailesini kurmaya ilk adımı atmak istedi? hemmen yargıla afferin. ben seviyodum bu xxx abiyi ya:))

miskaaaa doğum günün kutlu olsun iyi ki doğdunnnn :)))

benimki de dün yazdı face ten nihayet.

on saat online kaldım sonunda yazdı yani :))

sohbet ettik baya. tatilde napcaksın dedi. ben de büyük ihtimal burdayım dedim.

o da burda olcakmış. gitsem bile kısa kalıp dönerim dedi :)

buluşma teklifi yapmadı ama ilerleyen günlerde yapar belki :))

nbr rapuş ?

seillam inş güzel geçer ameliyatı. sorunsuz iyileşir annen.

hocalar gerçekten iyi inş bi sorun çıkmıcak bence.

Son düzenleme:
Ayyy hayata benim de dolgum düştü az önce, nasıl sızlıyor yaa.
miskam doğru diyorsun bişiler alıp hayrına dağıtayım ananeciğimin.
seillacım İnşallah iyi olucak teyzemiz canım.
Diğer konuda da nerdee şimdi böyle özgür erkek bak ne güzel işte kendi evine çıkmış:))))

Aaa miskanın doğumgünü bugünnn, nice yıllara bebek, mutlulukla huzur ve sağlıklaaaa...

Nolsun be yavrum küçükbaş sarktı tüm gün bana şaştım kaldım noluyo diye:)))

Sen naptın?

slm kızlar ancak fırsat buldum gelen giden olunca

rapusum yaaa dogru demiş miska bak pasta alıp yiyin b en pek yorumlayamam ama mantıklı geldi bu öneri bana
gamzencim konuştunuz demek e cocuk yavaş olsun mesajını alınca kendince taktik uyguluyo bence buluşma teklifide gelir yakında hadi hayırlısı
miskacım ya hakikaten lakaplar biraz kötü ama napalım adamlar iyi yönlerini gösternyolar ki iyi şeyler söyleyelimartık bu bücürükte ne amacla cıktı yanlız eve bilememzaten ilgilenmiyorumda artık inana işte böle abime gidince alırım haberlerini tek tük paşam hala evlenecek kız yok etrafımda diyip duruyomuş ne bulacak cok merak ediyorum bende seviyodum onu yani benim için oluru en kuvvetli adaydı her acıdan aama kısmet degilmiş ayy bide teyzesi demesinmi bi haftasonu ucakla atlayın gelin ist. bizde burdan ablama gidelim yani bunlara bakarız dedi annemde yanii benin anladıgım aile beni begeniyo ama buna deiler mi demedilermi bilemiyorum amannn zateb istese önüne bi fırsat sundum degerlendirirdi demekki istemedi bahtı acık olsu demek bahsi gececk die rüyamda gördüm bende ona yorayım :)))) annecim kendi adımada saol bitanem atlatıcaz hayırlısıyla su işlemlerimiz bi bitsin
işte dert sıkıntı bahsedemedim hiç size olanlardan böle yeni yeni aklıma geliyo platonik vardıya bi ara bi görünüp bi kaybolan öle bi zamanda geldiki aptal sey tam en berbat en üzücü dönemlerimde bi akşam cıkalım die davet etti beni biliyomusun bugün bunlardan bahsedecektim iştahlı iştahlıda kkesildi işet işler yüzünden hiç oralı olmadım yine ama ben zaten kafam allak bullaktı biliyosunuz bigün cat kapı cıkageldi yine sen ii gözğkmğyosun son günlerde dedi daha cvp vermeden akşam cıkalım mı dedi yemek falan yer sohbet ederiz neşelenirsin biraz dedi bende bende tüm sinirimi ondan aldım zamanlaman berbat üzgünm ama kimseye ayıracak vaktişm yok dedim bu bi afalladı ne oluyo böle sanadedi deiğim gibi zamanlama işlerim yoğun müsadenle diyip eliem bi kagıt alıp vcıktım odadan odur budur bir yada ikki kez karşılaştık göz ucuyla bakıyo sadece pişman değilim yine olsa yine yaparım :)))))

ayy bide ne olmuştu yaa size bundanda iş cıkmıycak die bahsetmemiştim bayram öncesi tiyatroya gitmiştim oyunu cok begenip yorumda bulunmuştum başroldeki oyuncuda mesajımı cok begenmiş bana cvp yamış öle bir iki kere msjlaştık netten aslında cocuk zarf attı bana ama ben pek başarılı olamadım bu konuda:)) karşılık veremedim istediğim gbi sonra malum olaylar nüksetti unuttum gitti gecen aklıma geldi acaba bi yoklasammı bi msj atsam mı die cocugu bi kzıla gördüm iyimiiii:)))) dicem oki bi türlü dogru insan dogru zaman dogru mekan denk gelmedi ama inanın rahatım yaa ugrasamıyorum daha kii biliyosunuz suan onalrı dğşünecek halde bile degilim bunlarıda her seferinde bişey oldu bi türlü paylaşamadım sizleeee eskilerden bahsedilince benimde bunlar geldi aklıma

nbr rapuş ?

seillam inş güzel geçer ameliyatı. sorunsuz iyileşir annen.

hocalar gerçekten iyi inş bi sorun çıkmıcak bence.
saol canım benim evet cok iyi bidoktormuş bizde memnunuz ilgili tanıdık doktorlar falanda olunca araya giren daha bi özverili oldular saolsunlar menunuz şimdilik
Ayyy hayata benim de dolgum düştü az önce, nasıl sızlıyor yaa.
miskam doğru diyorsun bişiler alıp hayrına dağıtayım ananeciğimin.
seillacım İnşallah iyi olucak teyzemiz canım.
Diğer konuda da nerdee şimdi böyle özgür erkek bak ne güzel işte kendi evine çıkmış:))))
saol canım iyi olucaz
diğer mevzuda duyunca bi bozuldum aslında ama cok umrumda değil ya artık gecti o iş artık ne amacla cıktıysa hayırlı olsun iş yeri cok uzak kalıyomuş o yüzden yakına taşınmışmış haa bide galiba aile biraz fazla yüklenmiş buan maddi olarak bunalmış biraz kendime kalayım demiş öle bişeyler anlattı işte teyzesi bi zaman sonra dinlemedim zaten :)))

Aaa miskanın doğumgünü bugünnn, nice yıllara bebek, mutlulukla huzur ve sağlıklaaaa...

Sen naptın?

demek sarktı baktiki büyük olanın bi halt edeceği yok kaldıgı yerden devam ediyor buda :))

rapuss gecmiş olsun yeni farkettim dolgu olayını canımm ben kacıyorum şimdilik geniş zamanlarda görüşürüz öpüyorrum sizi ii gecelerrrrrrrrrrrrrr

kızçeler günaydın seilam annene büyük geçmiş olsun umarım hersey yolunda gıder.
rapuşum dişi fena bırsey ya malesef.
Kızlar ben kımseyle ılgılenmek ıstemıyorum benımkısı sadece yanlızlığını bırılerınde atmak oldugunu farkettım.Evde yanlız oldugumdan dolayı bırısı olsun arasın etsın ne bılım cıkıyım görüşüyim istiyorum annem geldıgınde bu sefer bunu farkettım hayatımda ben bırısını buyuzden ıstıyorum ve eglencelı gelen tıplere buyüzden sarıyorum ee doğal olarak adamı buyuzden bır sure sonra eleştiriyorum hareketlerını yargılıyorum.Benım olayım bu.Bıde mıskanın dedıgı gıbı begenılmek ,ilgi görme olayıda eklenince gerçekten kendımı kaptırıyorum.
Ben kendımı farketmeye başladım bu sene.kendımle mutlu olmaya bıde anneciğime dedim daha kal dıye yarın akşamdanda babacığımın yanına gıtmek ıstıorum bakalım.
Hayatımda ılk kez ılıskı olmadan mutlu olabılıyorum herseyde vardır bır hayır .

miskam dogumgunu hedıyelerını cok beğendim canım süper düşünmüş seninki.

günadın kızlar...
günaydın hayata...

miskacım ; hediyen süpermiş... gerçekte üzerinde düşünmüş; emek harcamış... maşallah :nazar: enişte bey hep böyle incecik olsun inşallah :)

seillam ; anneciğin tedavisinin zor olmayaa olmasına çok sevindim canım... herşey yoluna girecek hem de en kısa zamanda... operasyon sonrası ilaç tedavisi de olacak sanırım değil mi ; her aşama için bol bol şans diliyorum :) bücürükle ilgili de ayrı eve çıkması bence kötü bir durum değil... valla zaman zaman benim de kaçasım geliyor ; açıkçası maddi olarak bazen sadece kendime harcayabiliyor olmayı istiyorum :)) plaonikle ilgili de iyi yapmışsın ; madem senin iyi olmanı istiyor biraz daha ısrarcı olabilirdi... ama bu çocuğun en başından ber tarzı bu ; birşeyleri hep eksik yapıyor... ama aslında insanlar şartları zorlamaktan özellikle de bu konuda kaçınıyorlar artık... "o olmazsa o olur" ya "olmazsa olmaz" düşüncesi sanırım :44: oyunc arkada için de hayırlısı olsun diyelim kuzum.... ayıracak vaktin olmayabilir ama birine birşey hissedebiliyor olmak bile insana umut veren birşey... o yüzden çok da kapama kendini :KK34:

rapuşuuum; davete icab etmek gerek :))) birilerinin kafasına taş düşmüşken bence bundan faydalanmakta yarar var... birilerinin kafasının çalışması için de kayaya ihtiyaç var da o zaman da o kafa yarılacak kesin :))) bu arada itiraf ediyorum ; ağır abiden feciii hoşlandım :KK17: yaa deliii yok öyle birşey ama ne bileyim yaa ilgi belki hoşuma gider amaan bilmiyorum işte... off yaaa pek zorluyorsun ama sen beni :KK37: bu arada anneannen için de bence de tatlı filan dağıtabilirsin...

gamzenkcim yaa deme 10saat online kaldın :KK1: neyse sabrın sonu selamet az daha bekle ; bence tatilde bir görüşme kesin olacak :KK34:

kızlar yaa katinam uğramadı bu hafta dimi ; ben de akşamları pek girmedim ya hiç görmedim altta filan.. siz gördünüz mü ? umarım çok zorlamıyordur tedavisi...

çilek de kayıplarda... tam dayaklık yaaaa... :KK57: hatun depreşti ; sanki birbirimizden farkımız var da uğramıyor :KK19:

suskun sultan ne yaptı acaba ; tekrar görüştüler mi ki çocukla...

ben dün yine derse gittim ; öğretmenim çok tatlı bir kadın öyle keyifli geçiyor... az sonra yine tekrar yapıcaz arkadaşla... derste not aldıklarımı eve gidince deftere güzel bir şekilde yazıyorum; tekrar etmiş oluyorum... bu aralar beynim çok çalışıyor sanırım ; o yüzden de bol bol karmaşık rüyalar görüyorum yani uykuda da çalışmaya devam ediyor... birgün önce taşındığımızı görmüştüm... dün de güya ben yalnız yaşıyormuşum abim gelicem diyormuş ; ardından anne babam ; teyzem ; kuzenim fila geliyor ki görüşmedğim kuzenim... hatta küçükken vefat eden kuzenim de gelecekmiş kendini iyi hissederse ; teyzem de ateşi olmazsa gelir filan diyor... ya da rapuş ve seillam sizin yazdıklarınızdan etkilendim ; anneanneve ayrı evi ben birleştirdim :KK37:

ayy saat on olmuş nerdeyse ; artık çalışayım ben...

merhaba kızlar. Benim moralim biraz bozuktu o yüzden pek topiklere bakmadım. Ya adam sinirlendirdi beni bende sildim faceden. Olmadı yani .. görüşmedik. Benim listemde bulunan bir arkadaşı eklemiş sonra . ne amaçla ekledi emin değilim. yaşıt değiller aynı okulda okumadılar. tanışık olma ihtimali varmı bilmiyorum. face duvarını kaptamış sadece bana mı herkese mi ondan da emin değilim sormadım. sormam da. bu ilk neden. ikinci nedense ç.içi girdi nete sonra selam verdim yoğunum dedi gitti. sonra baktım akşama kadar ses yok yine. sonra bende sildim görüşmedik sonra. ben ona şans verdim görüştüm benden ne bekledi emin değilim. ama denklik meselesi kısmet değilmiş ...

Dün birilerinin kafasına taş düşme günüydü zaten böcüğüm, akşam da abıkat bey Face'ten konser daveti göndermiş.:)) Hortlaklar. Yaa şöyle bi durum var, çok istekli olması lazım karşı tarafın çok, yarım ağızla acaba gelir misin bilemedim ki şimdi şeklinde çağırıyor salak.

Son düzenleme:
miskaaaa doğum günün kutlu olsun iyi ki doğdunnnn :)))
benimki de dün yazdı face ten nihayet.
on saat online kaldım sonunda yazdı yani :))

buluşma teklifi yapmadı ama ilerleyen günlerde yapar belki :))

teşekkür ederim tatlım :)
hep adamlar yazsın, onlar teklif etsin, adım atsın.. olmaz ki kızım, cesaret vermek lazım, cesaret vermezsen adım atamaz ki, atsa da yarım kalır. itekle azıcık arkasından :)

Sen naptın?

kuzucum çok teşekkür ederim :)) ben napim, karda arabamın motorundaki sular donmuştur, antifriz yoktu diye arabayı çalıştırmıyorum, benim oturduğum yer de sapa bi yer olduğu için arabasız bi hiçim, resmen mahsur kaldım burda... doğum günümü evde yalnız geçircem diye hayıflanırken, o kadar çok çaldı ki telefonum, bi saniye bile hissetmedim yalnızlığımı, Allah sevdiklerimizin sevenlerimizin eksikliğini vermesin hakkaten.

ya bu arada, bu küçükbaş iyi be şekerim, alsak mı biz bunu? hıı?

işte dert sıkıntı bahsedemedim hiç size olanlardan böle yeni yeni aklıma geliyo platonik vardıya bi ara bi görünüp bi kaybolan öle bi zamanda geldiki aptal sey tam en berbat en üzücü dönemlerimde bi akşam cıkalım die davet etti beni biliyomusun bugün bunlardan bahsedecektim iştahlı iştahlıda kkesildi işet işler yüzünden hiç oralı olmadım yine ama ben zaten kafam allak bullaktı biliyosunuz bigün cat kapı cıkageldi yine sen ii gözğkmğyosun son günlerde dedi daha cvp vermeden akşam cıkalım mı dedi yemek falan yer sohbet ederiz neşelenirsin biraz dedi bende bende tüm sinirimi ondan aldım zamanlaman berbat üzgünm ama kimseye ayıracak vaktişm yok dedim bu bi afalladı ne oluyo böle sanadedi deiğim gibi zamanlama işlerim yoğun müsadenle diyip eliem bi kagıt alıp vcıktım odadan odur budur bir yada ikki kez karşılaştık göz ucuyla bakıyo sadece pişman değilim yine olsa yine yaparım :)))))

ay hakkaten bu adamın zamanlaması da korkunç! bi şeyler beklerken ortadan yok oluyo, tam konuyu kapatmışken rapuşun dediği gibi hortluyo! derdi ne ki bu adamın, ben hakkaten merak ediyorum..

miskam dogumgunu hedıyelerını cok beğendim canım süper düşünmüş seninki.

ayy di mi yaa, ben de bayıldım, paylaşmadan edemedim :)) kahkahalar ata ata ağladım notları okuyup paketleri açarken :) şeker kocam yaa :)

miskacım ; hediyen süpermiş... gerçekte üzerinde düşünmüş; emek harcamış... maşallah :nazar: enişte bey hep böyle incecik olsun inşallah :)

böcüğüm, teşekkür ederim :) benim de en büyük dileğim zamanla değişmemesi. yalnız şimdi çıtayı çok yükseltti o, napıcam ben onun doğumgününde?? güzel fikirlerim vardı ama hepsini eski sevgililerime harcadım :KK1: insan biraz kocasına saklar di mi... şimdi şubat 11'de onun doğum günü var ve yarın buraya geliyo! her dakika dibimde olcak, ben nası sürpriz organize edicem, nası hediye alıcam... işim çok zor..

Dün birilerinin kafasına taş düşme günüydü zaten böcüğüm, akşam da abıkat bey Face'ten konser daveti göndermiş.:)) Hortlaklar. Yaa şöyle bi durum var, çok istekli olması lazım karşı tarafın çok, yarım ağızla acaba gelir misin bilemedim ki şimdi şeklinde çağırıyor salak.

biletimi alırsan gelirim deseydin :))

Sen bulursun ilginç bişiler miska.

Bu arada gözümden kaçmıyor artık bizden umudu kesmiş modundasın, ne desem kar etmez bu cadolozlara mı diyosun nedir:)))

Sen bulursun ilginç bişiler miska.

Bu arada gözümden kaçmıyor artık bizden umudu kesmiş modundasın, ne desem kar etmez bu cadolozlara mı diyosun nedir:)))

ahaha yok bee, yine dayanamıyorum laf sokuyorum görmüyo musun, cesaret verin adamlara bilmem ne diye :)) ama doğruya doğru, siz de hakkaten dayaklıksınız be kızım, hem yalnızım diye hayıflanıyosunuz, hem de adaylarınızı sopayla kovalamadığınız kalıyo, anlamadım ki derdiniz ne?

lan bi de hepiniz bekleyip bekleyip Alain Delon gibi adamlarla evlenirseniz ne bozulurum ama attığım nutuklar için :))) ayyy işşaalllaaahhhh

Valla bu durumda yine iyi performans sergiliyosun miska teselli edilecek tarafımız bile kalmadı baksana yaa:)))) Derdim şu ki kendi adıma cesaret istiyorum adamlarda yok. Yaklaşsam da olmuyo be güzelim yaa, senin şu uyuz gibiler aynııı anlamsız:// Anımsatmış olmayım da aman.:KK53:

Son düzenleme:
ahaha yok bee, yine dayanamıyorum laf sokuyorum görmüyo musun, cesaret verin adamlara bilmem ne diye :)) ama doğruya doğru, siz de hakkaten dayaklıksınız be kızım, hem yalnızım diye hayıflanıyosunuz, hem de adaylarınızı sopayla kovalamadığınız kalıyo, anlamadım ki derdiniz ne?

lan bi de hepiniz bekleyip bekleyip Alain Delon gibi adamlarla evlenirseniz ne bozulurum ama attığım nutuklar için :))) ayyy işşaalllaaahhhh

itiraf ediyorum :KK53: ağır abiye Alain Delon diyorlar :KK9:

napıyorsunuz kızlar :)

güzellik salonumda iğnelenip geldim ; yolda jeliyle uzun uzun konuştuk ayy çatlıcam artık ne zamandır görüşemiyoruz ; eve geldim kuçularla oynaştık... kuçu dediğime bakmayım iki tanecik dobermancık paraladı valla beni ; şimdi de ispanylolca şarkılar eşliğinde aranızdayım :)

miskayı kaçırmışım... ama evet bilet olayını tuttum rapuş :)

bu aradaabıkatın ispanyolcasını öğrendim de ilk aklıma sen geldin ; abagado demekmiş... bu böyle daha kaba geliyor kulağa ; tam abıkatlık sanki :KK37:

X