"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Güçlü kadınlar vardır, her işlerini kendileri halletmeye çalışan.. Anne babaları tarafından böyle yetiştirilen. Onlar kendi paralarını kendileri kazanmak isterler. Evdeki tüm tamirat, tadilat işlerinden anlarlar. Bir erkeğe mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler. Faturalarını kendileri yatırırlar. Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar. Hatta etraflarının yükünü de üstlenirler. Özgürlüğü severler, dik durmayı da, güçlüdürler çünkü...

Âşık olduklarında hissederek yaşarlar. Aşklarına kurallar koymadıkları gibi büyük beklentilere de girmezler. Sevdiklerine problem çıkarmazlar. Bütün gün çalışıp durduktan sonra, akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım dediğinde, hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek kalmadan, o her neredeyse onun olduğu yere giderler.

Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları sıkıntıdan, yansıtmazlar çünkü. Para var mı, işyerinde sıkıntı mı oldu, birine canı mı sıkıldı, hiç bunlarla yormazlar birlikte oldukları erkeği. Çünkü istemezler kimse onlara acısın. Sonra da bir bakarlar ki, bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz. Bu durum zamanla gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına dönüşür. Ezkaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar, bu sefer de sorunlu kadın, kaprisli kadın, tahammül edilmez kadın damgasını yerler. Bu yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar! Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da yaşayabileceğini, içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber. Sonra bir dosttan, eşten, ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden erkek gitmiş, muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış. Erkekler çok severler böyle kadınları. Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok duygusunu okşar erkeğin. Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura filan yatıramazlar, anlamazlar çünkü. Nereden yatırılır onu da bilmezler. Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar, çünkü taşıyamazlar onca torbayı. Hep yorgun olurlar, bütün gün spor salonları, kuaför, o mağaza, bu mağaza gezerler. Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar. Akşam eşleri eve geldiğinde, bugün nereye yemeğe gidelim, diye sorarlar. En kötü ihtimal dışarıdan yemek söylerler. Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de kendilerinde bulamazlar, pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir kere. Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar. Huysuzluk da ederler, ama bu erkeğin hoşuna gider, çünkü kadın ona muhtaçtır, söylenmeyen güçlü kadının aksine, hiçbir şeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar. Pek teşekkür etmezler, kıskançlık krizlerini de severler Kocasının ve sevgilisinin hayatlarını karartırlar. Erkekler bu kadınları asla terk edemezler. Çünkü o güçsüz, kırılgan bir kadındır. Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur. Koruyup kollanmalıdır her an o!.

Zayıf kadınlar hiç çökmez, buruşmaz ve yıpranmazlar. Ancak işin ilginç yanı her zaman daha değerli olanlar da onlardır. Ve geride kalan güçlü kadınlar tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar.

AYLİN KOTİL SARIGÜL

ayyy bunu benim bücürük için kullanalımmmmm :113: tam ona göreeeeeeeee hahahaha

çilek çok fenasın yaaaa...

meneviş ; güzel bir yazıymış... ben de o yazıdaki güçlü kadınlardanım ve böyle olmaktan mutluyum... ama tabii değer görmek için güçsüz görünmek gerektiğine de inanıyorum artık...
güçlü olup güçsüzmüş gibi davranabilsek hiç sorun olmayacak da o da bize zor geliyor işte :26:

ayyy bu yukarıda ki yazı koparttı beni yaa enerjim çekildi öffffffffffff

çekilmesin enerjin yavrucum...
bak bu olayı çözmek için yardımcı bir kaynak diye düşün...
topiğin amacı bu değil mi zaten ; hatayı nerde yapıyoruz araştırmak :))

düşün şimdi şu taşınma olayında yaptığın tüm işleri... senden güçlüsü var mı :)
ama hayatında biri olduğunda bunların hiçbiri için parmağını bile kıpırdatmamalısın... yok ben yaparım ederim olmaz...

Katılıyorum.Yapı meselesi,doğuştan bence.Güçlü olmak güzelde,kadının ruhuna hitap etmiyor.

ama hayatında biri olduğunda bunların hiçbiri için parmağını bile kıpırdatmamalısın... yok ben yaparım ederim olmaz...

çok doğru bir söz katılıyorum sana böcüğüm. Hepimizin karşısına böyle güçlü erkekler çıksın inşalllah

bu arada :113: bayıldım buna tam benlik :)

haklısın bebeğim ama yoruluyorum bazen bende mi su tembellerden olsam yani aslında senin dediğin gibi böle gayet mutluyum memnunum kendimden ama öleymiş gibi rol yapsam ne güzel olur bu arada bunların huy ve tavırlarıda benziyo yaaaaaa

Ssst, ozelden, msnden falan bi seyler karistiran bayanlara toplu mesajdir: valla ayip oluyo hee :)

o yaziya tamamen katilmaklabirlikte, bocuke de tamamen katildim aslinda guclu olup da, gucsuzmus numarasi yapan hatunlardan olmak lazim. ben zaten gucsuz, aciz kadin olayina da inanmiyorum, onlar da bu rolu kesmeyi becerebilenler iste. evet kocacim, sepet kocacim diyenler, kocalariyla birlikte yedi duveli de suya goturup susuz getirirler valla.

ya bi de alisiyoruz biz hayatimizdaki her detayi kontrol etmeye, hatta seviyoruz da bunu. o yuzden, yukumuzu hafifletmeye gonullu adamlar olsa da kafalarina vuru vuruveriyoruz :) bu konuda tum sorumlu ve yukumlu yine bizleriz yani.

bu arada bebek konusundaki dua ve temennileriniz icin tesekkur ederim canlarim, allah isteyen herkesi kuzusuna kavustursun insallah, kimseye evlat acisi yasatmasin.

cilekcim, bi adamin degismeyecegini anlayacak kadar gormus gercirmis bi hatun degil misin sen, hala kimi, nasil degistirceni zannediyosun ki? isin etik ve sosyolojik tarafindan bakinca bocugun dediklerine katiliyorum, ise sadece bi kadin olarak, tarafli baktigimdaysa diyeceklerim sunlardir: degismez anacim ,degismez.. en fazla kopruyu gecene kadar rol yapar, istedigin adammis gibi davranir, bunun istisnasini gormedim ben.

gamzeenkk, bu kadar aksiyon, bu kadar girisimde mi basini dondurmedi senin? at su cocuga msji bu aksam, bakarsin haftasonu hic ummadigin gibi gecer

bocukcan yaa, bugun gecmez simdi sana di mi :) beklemek cok heyecanli, ben bile stres oldum. bu arada ben ojelerimi hep sirkette surerim, tuvalete kacar surer, sonra da klavyemi pit pit parmak uclarimla kullanarak yazarim size boyle :)) evde kurumasini beklemekten daha pratik geliyo bana

seillaaaaammmm naberto?

cekucan, hadi sana da aday bulalim yaa! nerelerden bulabiliriz bi dusunelim hadi, liste yapalim?

hanımlar nasılsınız...

kızlar ben küçükken şiirler yazardım. kafiye şeyler üretirim .. çok eğlenirdim. acep aklıma gelenleri döşesem nasıl olur güzel şeyler çıkarmı?

öncelikle Miskacım, cekucum, böcüküm, seilacaım, gamzecim,... başka kimler kaldı... hepiciniğinizi öperekten sözlerime başlıyorum...

ben bir bekar hatunum.

hem yazarım , hem okurum, çok muzip biriyimdir, hem de çok güzelimdir. Elimden her iş gelir..

değmesinler keyfime oh mis ,
kim karışır gideceğim yere...oh yine keyfim yerind... çalsın gitarlar, söylesin siz güzel bayanlar..
...

biraz yanlızlık biraz hüzün olsa da, buda geçer aldırma. Derler ki; Gelenler, gidenleri aratırmış, ... ama ne çare .. , arasan ne çıkar aramasan, aramzasan arama ... zaten merhem olamazsın yarama

...

.... çok saçmaladım sanırım

ne yapayım benim anlatabileceğim pek birşey yok... yada yorumsuz geçmek olmuyor.. ben yazdıklarınız okuyorum ama arada hatlarım karışıyor... sizleri seviyorum

amanın böcük tebrik ederim medeni cesaretini bend ealkışlarım tatlım harikasın...

çileğim ve miskacım ; hemen kızmayın yahu ; kurumsalın adını merak etti seillam onu yazdım...
bir de aynı isimden izmirde tanıdığı varmış acaba o mu diye azıcık konuştuk o kadar... ama aynı kişi değilmiş ; ne komik olurdu aynı kişi olsa

yaa miska henüz heyecan yok... bir garip haldeyim dedim ya sanki hiç olmamış gibi o konuşma :44:
ben yarın için bekliyorum belki de ondan ; bir de akşama arkadaşım evine çağırdı kurabiye yapacağız birlikte... yani bu akşam programım da olduğu için öyle zor geçmeyecek zaman...
yalnız bu arkadaşım yaptığımı duyunca kızacak bana ; hiç istemiyordu gidip konuşmamı
oje konusunda ben o kadar maharetli değilim yaa ; öyle hemen süremem... ama senin için pratikmiş cidden :)))

suskunum çok hoş yaaa... yaz sen yaz içinden ne geliyorsa...
sanki hepimiz mantıklı şeyler mi yazıyoruz hep

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…