"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

herkese merhaba
konuyu yaklaşık 5 sayfa kadar okudum
ben 22 yaşındayken evlendim
üniversiteyi3. sınıfın sonunda bırakarak hemde
çok pişman olmadım mı oldumm hem de çoookkk , rüyalarımda hep okulumu gördüm hepkeşke dedim bi şansım daha olsa dönebilsemmmmm

diğer taraftan düşünüp kendimi teselli ettim sonrasında
çünkü babam halen kızar bana o kadar akıllıydın, zekiydin bir meslek sahibi olamadın çok umutluydum senden der durur
diğer taraftan düşünüp kendimi teselli ettim sonrasında
bende hani kendimi savunucam ya babacım ne yapalım benim de kaderim böyleymiş, iyi bir kariyerim olsaydı ama beni sevecek mutlu edecek bir eşim olmasaydı sanırım daha mutlu olamazdım

..... arkadaşım 2 üniversite bitirdi yanlızlıktan şikayet ediyor , iyi bir işi var ama onu seven bir eşi , mutlu bir yuvası yok
gerçektende arkadaşım çok seçici davranıyor bu konuda o kadar okudum kariyerim var beni taşıyabilecek birini bulmalıyım diyor
bir yandan da keşke senin yerinde olabilseydim diyor bana özeniyor

kalbimin sesini dinledim okulumu yarıda bıraktım evlendim;; çok şükür ki bir gün bile neden seninle evlendim dedirtmedi bana eşim
10 yıldır evliyiz çok mutluyuz ve 2 çocuğumuz var:KK16:

inşallah sizinde kaşınıza sizi hakeden, doğru dürüst kısacası adam gibi adam olan erkekler çıkar
mutlu olmak herkesin hakkı :KK71:

...yani gün geliyor,sabah bir umutla uyanıyorsun mesela..herşey güzel,işe gidiyorsun,hazırlanıyorsun vs..ama yolda gördüğün bir resimle birlikte o mutluluk yerini mutsuzluğa bırakıyor.özlediin şeyi şuan bir başkası yaşıyor,başkaları..her an suraına çarpıyor..kendini mutluyum sanarken aslında mutsuz olduğunu bir kere daha anlıyorsun...bunu kastetmiştim ben...

Benim yaşadığım da tam olarak bu. :/

bu çıkmazdan kurtulmanın bir yolu var mı acaba:KK43:( heresin bekle demesi kadar da can sıkıcı bir şey yok...yaş olmuş otuz neyi bekleyelim...bu saatten sonra ne köy olur ne de kasaba benden:KK25:

...yani gün geliyor,sabah bir umutla uyanıyorsun mesela..herşey güzel,işe gidiyorsun,hazırlanıyorsun vs..ama yolda gördüğün bir resimle birlikte o mutluluk yerini mutsuzluğa bırakıyor.özlediin şeyi şuan bir başkası yaşıyor,başkaları..her an suraına çarpıyor..kendini mutluyum sanarken aslında mutsuz olduğunu bir kere daha anlıyorsun...bunu kastetmiştim ben...

:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:

Ölmek kurtulmak olabilir mi acaba?

:s Bu kadar da karamsar olma ama ya... :26::26:

Olacağına inan, bir de pozitif düşünmeyi dene. Olumlamalar yap. Nette bununla ilgili bir sürü bilgi var. İsteklerini çekersin olumlu düşüncelerle kendine. Tabi eğer çok inanıp, gerçekten uygulamayı hiç bırakmazsan. Ben başaramıyorum olumlu düşünme işini uzun süre. Belki sen becerebilirsin. ://

Son düzenleme:
günaydınn kızlarr...hepinizee kısmetle dolu hayırlı bir hafta diliyorum...

saçıuzunaklıkısa,o kadar kendini salmak yok:KK20:

bak hepimiz aynı durumdayız,nasıl aşarız bu durumu bunu düşünüyorduk değil mi:KK70:
yeni öneriler bulmaya çalışalımm:KK34:
bırakmayın yahuu böyle kendiniiziii bizi kim toparlayacak sonraaa:18:

Bende sanırım bu tanıma uyan biriyim.Hee çok güzel bulmuyorum kendimi orası ayrı ama...
Benim bir de birileriyle tanışma ihtimalim hepinizden az .Dağın başında bir köydeyim.Buraya biri
atanıcak taa ohoo...Neyse .Söz vermiştim kendime bu konuyu kafama takmayacağım diye :KK59:
yaş 26 ve değil hyatıma biri girsin yeni bir ortama bile girmiyorum ben:KK50:.Offf

Sana içimnden geldi yazmak istediğim birden içimde belirdi bu his... Hani olurya filimlerde ... yaz tatili için eve dönerken otobüste yada otogarda biri ile tanışırsın arkadaşlık kurarsın bu ilerler .. kısmet bu işler kimin nerde çıkacağı hiç belli olmaz.

NLP ... Duydunuz mu? Kişisel gelişim için çok güzel bir kitap tavsiye ederim.

Kendimize sorduğumuz bir çok sorunun cevabı belki orda...

Son düzenleme:
Chelzy, evet neden olmasınn:KK9:..ondan da önce oraya bir misafir gelir vs.,onun tanıdğından bişiy çıkar....derken bir de bakmışız Chelzy bize gülüyor masum masum aşkla:KK69:

benim en buyuk derdim de su 'taktikleri' bilmemek. erkek nasil pesinden kosturulur, nasil evlilige ikna edilir, ne araliklarla gorusulmelidir ki bikmasin senden, bunlarin hicbirini bilmiyorum daha dogrusu uygulayamiyorum. cok da guzel biri degilim, zaten guzellikle elde tutamiyorum yani. bi erkek arkadasim, 'sana gelinlik olmaz diktircez' falan demisti gulmustu. halbuki boyuma gore kilom cokda degil, small veya medium giyiyorum, sadece bacaklarim kalin. o yuzden kalipli duruyorum. ama bazi kizlar var, sevgilileri agizlarini acamiyolar yanlarinda. oyle bi erkegi nasil idare etcem bilmiyorum. olanlarda dedigim gibi patavatsiz kisiler iste. hava yagmurlu zaten, aglamak istiyorum. sansli olmak istiyorum bende!

tuysorunu bu işlerin taktiklerle hiçbir alakası yok, emin ol. :KK34:
Güzellik mevzusunun hele ki hiç ilgisi yok.
Boy pos, kilo, yüz vs. tamamen tırt, hiç kafanı takma oralara.
Herkesin beğenisi farklı zaten.

Bak mesela Yeşim Salkım, Zerrin Özer... Kendilerinden küçük ve fıstık gibi delikanlılarla ilişkiye başlayıp, evlendiler mesela. Zerrin ayrıldı ama yine yakışıklı birini buldu. Bu kadınların ikisi de güzel değil halbuki. Daha ne örnekler var çevremizde.

Ve en büyük örnek benim. Ne iltifatlar alıyorum bir bilsen. :KK5::KK5:
Çok güzel olduğumu söylerler, her zaman dikkat çekerim, durup yüzümü izlerler resmen hatta ama yok hiçbir şey. :KK50::KK50:

Şans meselesini böyle materyal şeylere bağlamamak lazım.

Son düzenleme:
benim gördüğüm düşündüm kadarıyla..kimse artık ömrünü tek çiçekle geçirmek istemıyor...erkekler kendını üzmek istemıyor...kadınlar daha özgür yaşadığından..erkekler evlenmedende bir çok şeyi yaşıyor kadınlrla adam niye evlensinki...zaten kadın her istediğini yapıyor ne diye sorumluluğunu alsınkı evlenip...birden fazla sevgili sahibi olmak sanki son modası bu zamanın..herkez sevgisizlikten şikayetçi ama kimse bir kişiyi sevmek ve başkalarıylada ilgılenmemkten yana değil...sankı bırnın duygularıyla oynamak normal bir şey...kızlar 1 sene den sonra evliliğe varmayan ilişkıyı sürdürmeyin...annelerımız babalarımıza bakın ...ne maddiyatsızlıklarla evlenmişler ...ama şimdiki neslin son moda eşyaları var ama mutlu olmayı beceremıyorlar...insanlar kötü günde birbirlerine daha sıkı kenetlenir...karşınızdakı düzgün biriyle azda tipi sizin zevkinizi okşuyorsa şu olsun bu olsunda evlenelım dıye beklemeyın...beklentılerınız yüksek tutmayın evlilikte...maddiyatın peşinden gidersenız vala insan oğlunun gözü doymaz hep bir üstü ,hep bir üstü....kımse eşyasına sarılıp uyumaz...parasınada...işi gücü olsun ..gerisinide Allaha bırakın derim..

aslında eskien köylerde gençler toplanır birlikte oyun oynarlarmış... Birbirlerini oralarda beğenirlermiş.

Hayat o kadar değişti ki .. Artık çoğunluk herşeyi evlenmeden önce yaşıyor.. Yaşayamayanlarda yada okul-aile sorumluluğu çevre psikolojisi yüzünden kontrol manyağı alıyor.

Yanlış insanlar üzerinde hayal ve hüsran...

Yeryüzünde o kadar çok düzgün insan var ki. Sadece düzgün ve dengini beklemek lazım..

Şimdiye kadar sen istedin oldu.. Bundan sonrada olumlama yaparsın olur...
Ben öyle düşünüyorum..
Şimdiye kadar ne istediysem gerçekleşti imkansızlıklar bile.. Şimdi sadece olumlama yapıyorum... Olucak biliyorum SBIRLA bekliyorum...

tuysorunu bu işlerin taktiklerle hiçbir alakası yok, emin ol. :KK34:
Güzellik mevzusunun hele ki hiç ilgisi yok.
Boy pos, kilo, yüz vs. tamamen tırt, hiç kafanı takma oralara.
Herkesin beğenisi farklı zaten.

Bak mesela Yeşim Salkım, Zerrin Özer... Kendilerinden küçük ve fıstık gibi delikanlılarla ilişkiye başlayıp, evlendiler mesela. Zerrin ayrıldı ama yine yakışıklı birini buldu. Bu kadınların ikisi de güzel değil halbuki. Daha ne örnekler var çevremizde.

Ve en büyük örnek benim. Ne iltifatlar alıyorum bir bilsen. :KK5::KK5:
Çok güzel olduğumu söylerler, her zaman dikkat çekerim, durup yüzümü izlerler resmen hatta ama yok hiçbir şey. :KK50::KK50:

Şans meselesini böyle materyal şeylere bağlamamak lazım.

tryamor bence unluleri hesaba katmamak lazim. sonucta o adamlar da o kadinlara bayildiklarindan degil de sohretlerinden faydalanmak icin onlara yanasiyolar. ama seni bilemem tabi:) sen de belki cok cok guzel oldugun icin herkes yanasmaya korkuyodur. cok klasik oldu ama:)

Hiç kimse şöhret vs. için sevmediği bir kadınla evlenip çocuk yapmaz bence. Ki bu bahsettiğim insanların kocaları şöhretlli kişiler değil. :KK34::KK34: Kendi çapında takılan tipler. :KK34: Anlatmak istediğim tiple alakası yok bu durumların. Etrafımda da var tabi böyle çok çift ama onları göremediğin için ünlü insan örneği verdim. :KK34:

Güzel bir söz okudum arkadşlar

Sen çekilirsen aradan tecelli eder Yaradan..

Uğraşınca, takınca olmuyor boşverdiğin zaman ummadığın anda geliyor. Bana güvenin biliyoz da konuşuyoz :KK34:

Evet kızlar hepiniz çok haklısınız hepimiz son derece haklıyız. Tüm haklılığımızla yalnızlık çekiyoruz işte. Cadoloz olsaydık, anlayışsız veya maske takabilen insanlar olsaydık eminim şimdiye çoktan istediğimiz gibi bir hayatımız olurdu. Dürüst adam yok ki dürüst kadını kaldırsın.

Bir de kendi gücümüzün farkında olmayabiliriz gibi geliyor bana. İstediğimi elde etmek için sadece bekliyorum bu konuda. Diğer konularda girişkenimdir ama konu evlilik olunca çok pasifim.

X