"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

peki düşünelim o zaman; bizi diğer konularda başarılı yapan ama bu konuda sınıfta bırakan asıl mesele nedir?? bu konu üzerinde düşünsek? kader kısmet diyip beklemek mi elde edenlerin başarılarının sırları?yoksa taktikleri güzel ondan mı?

evet katılıyorum, genelde gördüğüm şeyhep kötüler kazanır, iyiler kaybeder, düşünceli ,duygusal nsanların karşısına hep uyanık, sinsi kişilerçıkıyo, kim üzerse o değerli oluyo, düşünceli hanımlar hep kaybediyo, bir de şeytan tüyü var bazı kişilerde, karşısındaki erkeği sözleriyle, konuşmalarıyla, hareketleriyle etkiliyor bence bu tür insanlar, tek sebep bu bence arkadaşlar

Evet kızlar hepiniz çok haklısınız hepimiz son derece haklıyız. Tüm haklılığımızla yalnızlık çekiyoruz işte. Cadoloz olsaydık, anlayışsız veya maske takabilen insanlar olsaydık eminim şimdiye çoktan istediğimiz gibi bir hayatımız olurdu. Dürüst adam yok ki dürüst kadını kaldırsın.

Bir de kendi gücümüzün farkında olmayabiliriz gibi geliyor bana. İstediğimi elde etmek için sadece bekliyorum bu konuda. Diğer konularda girişkenimdir ama konu evlilik olunca çok pasifim.

Evet kızlar hepiniz çok haklısınız hepimiz son derece haklıyız. Tüm haklılığımızla yalnızlık çekiyoruz işte. Cadoloz olsaydık, anlayışsız veya maske takabilen insanlar olsaydık eminim şimdiye çoktan istediğimiz gibi bir hayatımız olurdu. Dürüst adam yok ki dürüst kadını kaldırsın.

Bir de kendi gücümüzün farkında olmayabiliriz gibi geliyor bana. İstediğimi elde etmek için sadece bekliyorum bu konuda. Diğer konularda girişkenimdir ama konu evlilik olunca çok pasifim.

kocisime bayiliorummmmmm <3 tarzi kadinlar olsaydik yine kazanirdik.

Ben bugun yasadıgım bır olaydan yola cıkarak dıyorumkı
evlenenler gercekten cesur. etrafımdakı arkadaslarıma bakıyorum meslea benım ılıskıde bekledıgım dırettıgım hatta o ozellık yok dıye sabredemeyıp ayrıldııgm seyler arkadaslarımın tanııdklarımın eslerınde fazlasıyla var ama onlar haydı bismillah deyıp gırısmısler işe..
yanı gozunu yummak.. yada gozunu kor edecek kadar asık olmakmı gerekıyo..
gercekten bılemıyorum...

Ben bugun yasadıgım bır olaydan yola cıkarak dıyorumkı
evlenenler gercekten cesur. etrafımdakı arkadaslarıma bakıyorum meslea benım ılıskıde bekledıgım dırettıgım hatta o ozellık yok dıye sabredemeyıp ayrıldııgm seyler arkadaslarımın tanııdklarımın eslerınde fazlasıyla var ama onlar haydı bismillah deyıp gırısmısler işe..
yanı gozunu yummak.. yada gozunu kor edecek kadar asık olmakmı gerekıyo..
gercekten bılemıyorum...

doğru...sonra bir derdim var bölümünde neler oluyor görüyoruz..yada günlük yaşantılarımızdan biliyoruz,nasıl çözümsüz sorunlar var onlarıda biliyoruz..bence o tür kişiler ne istediklerini bilmeyen insanlar...her soruna göz yummak deli cesareti olsa gerek...

başlık çok iddialı ya. kendim için böyle bi cümle kuramam. ama bahsi geçen kriterler uyuyo evet. o yüzden ben de geldim. :KK53:

ya ben hepimizin fabrikasyon olduğuna inanmıyorum. yani sadece "kocişimi seviyorum" olmayan, cadaloz olmayan kadınlar yalnız kalmıyo yani. cadalozluk prim yapsaydı ben 15imde evlendiydim :KK53: yaş ilerledikçe pek kalmıyo tabi ayrı konu. bu arada şu an 26 yaşındayım. ama ben birine aşık olmadıkça yalnızlığı da kafama takmıyorum. memnunum hayatımdan ya. ne biliyim. ama aşık olduğumda yalnızlığım tavan yapıyo, yanımda biri değil de "o" olsun istiyorum. bu da bitince bakıyorum kendime yetiyorum. aslında evlilik karşıtı falan değilim ama evlilikten beklediğim şey, anne babamın arasındaki evlilikten çok farklı. ben baya baya kanka olmak istiyorum mesela eşimle. çok olmasa da yaklaşabildiğim kadar yaklaşma istiyorum bu olaya. ama karşıma çıkıp beni istediğini söyleyen adamlar, yani pederimin konyalı olduğunu duyup beni sakin uyumlu konya kızı sananlar :KK53:, genelde dediğim dedik tipler oluyo. yani hani aşık olmadan önce tanıyayım belki sonra severim diye olaya yaklaşsam karşıma çıkan durum bu.

ben kalbimi dinlemeye karar verdim o yüzden. sevdiğim biri olana dek beklicem. gittiği yere kadar. :KK8:

Başlık iddialı ama ben de iddialıyım napiyim. :KK9: Hoşgeldin... Önyargılardan söz etmişsin, çok güzel bir nokta. Şuralıysa şöyledir, bunu dediyse böyledir vs. Heepsi yanlış ama dimi ne hikmetse. :KK9:

cok bilmenin mutsuzluk getirdigini düsünmüyorum.. herkes kafasina göre birini buluyor. benim hep uzun süreli iliskilerim oldu. birine 4 yilimi verdim, digerine 2. ve artik kimseye güvenim kalmadi. neyi yanlis yaptim ki`? yapmisimdir ama haketmedim ihanetle bitmesini. artik bu süre icerisinde ödedigim telefon faturalarina degil kaybolup giden yillarima aciyorum. kül gibi uctular sanki yasanmamis gibi. keske yasanmamis olsalardi. suan koskoca bir sifirim, yedirdiklerim haram olsun hepsine.

cok bilmenin mutsuzluk getirdigini düsünmüyorum.. herkes kafasina göre birini buluyor. benim hep uzun süreli iliskilerim oldu. birine 4 yilimi verdim, digerine 2. ve artik kimseye güvenim kalmadi. neyi yanlis yaptim ki`? yapmisimdir ama haketmedim ihanetle bitmesini. artik bu süre icerisinde ödedigim telefon faturalarina degil kaybolup giden yillarima aciyorum. kül gibi uctular sanki yasanmamis gibi. keske yasanmamis olsalardi. suan koskoca bir sifirim, yedirdiklerim haram olsun hepsine.

Yaşadıklarımızın her biri birer deneyim ama insan zaman kaybı olarak görmekten de kendini alamıyor. Ben de değer verip kaybettiğimde çooook üzüldüm bunalımlar yaşadım. Bir daha aynı hataları yapmamak için gayret içindeyim. Her şeyden önce artık evlilik amaçlı bir ilişkim olur olursa. Bi bakalım evliliğe giderse gider değil. Kesinlik olmalı en baştan.

Şu an bir aday adayımı daha elemiş durumdayım, daha önce de söz etmiştim adam çok iyi anlayışlı ve yakışıklı amaaa annemlerle oturucaz dediğinde şok oldum. Şu an şoktan çıktım toparlandım bir başka adayımı değerlendirme aşamasına geldim şükür. Epey ilerleme var yani. :KK9: Ahhh ahh, Allah yardımcımız olsun kızlar. :KK43:

bunun nedeni sizde saklı olabilir mi yada insanlar size yaklaşmaya çekiniyor olabilir mi?

erkekler, zekalariyla mat edebilecekleri kadinlarla evleniyorlar, onlari yonetmek icin. bu yuzden kimse yok bizi kaldirabilecek. cunku bizim hemen her konuda bilgimiz var, pat pat cevap veririz. 'ay kocisim bilirr' havasinda olsaydik biz de bulmustuk coktan.

Genellemeler kraliçesi ,ee o zaman bütün evli kadınlar gerizekalı :KK37:

Ben de etrafında bolca kariyerli ve yalnız arkadaşı olan bir insan olarak naçizane gözlemlerimi paylaşmak isterim. Bence sorunun iki sebebi var.

Birinci sebep, bu bahsedilen özelliklerin (kariyer sahibi, okumuş, güzel) bir kadının gözünü fazlaca açmış olması.Cehalet erdemdir ya hani, artık o cahil ve güzel günlere dönüş şansı kalmıyor kişilerin.Bir kaç arkadaş yazmış, erkek kadını himayesinde ve kontrolünde görmek ister diye.Kadın erkek ilişkisinin temeli bu diye.Ben de katılıyorum bu fikre, erkek kadınından her zaman bir iki adım önde olmak için çabalamalı ve olmayı başarmalı.Yoksa kadınların erkek himayesine ve yönetimine girmeyi reddettiğini sanmıyorum.Yılın en başarılı iş kadınlarına da sorsanız kanatlarının altına sığınacak bir erkek ister.Buradaki sorun, artık bu erdemli cehalet aşamasına geri dönemeyen kadınların, kollarının altına girecek kanat açıklığında erkek bulamaması.Yani erkek benden daha akıllı değil ki, daha iyi kazanmıyor ki, daha becerikli değil, onun yaptığı herşeyi ben de zaten yapıyorum.Benden daha entellektüel olsa bile yeter, ama o da yok.E o zaman neden o adamın arızalarını da idare edeyim mantığı var. Haksızlar mı ? Bence hayır.Ben de evliliğimde çoğu zaman bunları halen sorguluyorum. Ben bu adamlar evlendim de, bana ne katıyor, bana ne öğretiyor, benden dahası ney var ???Eğer benden fazlaları olsa o adama ilgi duymaya devam ederim, yanında kalmak ve hayatta yanında bulunmak, onla birlikte ve ondan yeni şeyler öğrenmek keyif verir.

İkinci sebepse, muhtemelen bu kimseyle uyuşamayan arkadaşlarımın ailesi rahat tipler değil.Benim ailem de değil çünkü.Annem her detayı görür, babam ters giden şeyleri hemen düzeltir vs. Ben de onların sayko çocugu olarak tüm yanlışlar gözüme batıyor, aşk gözümü kör etmiyor, "kociş"ime hayran hayran bakmıyorum çoğu zaman. Bir çok kadın için kocasının elektrikçi bulup eve getirmesi ultra mega başarıyken, ben "neden kendin bi elektrik prizinin hattını bile çekemiyorsun" diye adama dalıyorum.:KK17:
Mükemmeliyetçilik bize malesef aileden kalan kötü bir miras.

Evliyken ya da ilişki içindeyken çok farketmeyeceğini düşündüğüm için kendi yaşadığım evlilikle çevremde gözlemlediğim bekarlıkları birleştirip böyle bi ortaya karışık yaptım, belki sebeplerin tespitine yardımı olur diye.

erkekler kesinlikle kendınden zeki ayakları üstünde durabilen ve kendinden üstün bir bayan istemiyor buda bizim toplumumuzun ataerkil oluşundan kaynaklanıyor

maaşallah sizde gene adaylar var, bende o da yok, benim sorunum karşıma kimsenin çıkmaması, zaman öylece akıp geçiyor, en azından karşıma birileri çıksa değerlendirme yapma şansım olur:KK43:

Yaşadıklarımızın her biri birer deneyim ama insan zaman kaybı olarak görmekten de kendini alamıyor. Ben de değer verip kaybettiğimde çooook üzüldüm bunalımlar yaşadım. Bir daha aynı hataları yapmamak için gayret içindeyim. Her şeyden önce artık evlilik amaçlı bir ilişkim olur olursa. Bi bakalım evliliğe giderse gider değil. Kesinlik olmalı en baştan.

Şu an bir aday adayımı daha elemiş durumdayım, daha önce de söz etmiştim adam çok iyi anlayışlı ve yakışıklı amaaa annemlerle oturucaz dediğinde şok oldum. Şu an şoktan çıktım toparlandım bir başka adayımı değerlendirme aşamasına geldim şükür. Epey ilerleme var yani. :KK9: Ahhh ahh, Allah yardımcımız olsun kızlar. :KK43:

birisi var tam aradığım gibi kültürlü,zeki
ama işsiz ve askerliği yok
nerden baksanız 2 yıl bekle dur:KK31:
offf o da bana boş değil.ben onla yaşlanmak isterdim:KK58:
bi engel var,gidemiyorm ona:KK58:
uzatıyor elini,yıllardır böyle:KK58:kzıyor biliyorum ama dedmyaa:KK59:offf diyebilsem
beklediiğin gibi bekliyorum C..... sana söyleyemedm bari buuaya yazayım:KK58:

Offf o da bana boş değil.ben onla yaşlanmak isterdim:KK58:
Bi engel var,gidemiyorm ona:KK58:
Uzatıyor elini,yıllardır böyle:KK58:kzıyor biliyorum ama dedmyaa:KK59:offf diyebilsem
beklediiğin gibi bekliyorum c..... Sana söyleyemedm bari buuaya yazayım:KK58:

benzer durumlarla 3.5 yıllık ılıskımı noktaladım
hemde bas harfı c kız aynı adammı bzıı kandırıyo yoksa:KK1::KK1::KK1:

maaşallah sizde gene adaylar var, bende o da yok, benim sorunum karşıma kimsenin çıkmaması, zaman öylece akıp geçiyor, en azından karşıma birileri çıksa değerlendirme yapma şansım olur:KK43:

Benim de zaman zaman üst üste gelir, bazen de kimse olmaz. Yalnız sayı değil tabi olabilirliği önemli, keşke bi tane olsaydı da tam olsaydı. Herkes bir şeyle sınanıyor ben de bununla diyorum artık beterinden saklasın Allah ama yalnızlık çok acı. :KK59:

offf o da bana boş değil.ben onla yaşlanmak isterdim:KK58:
bi engel var,gidemiyorm ona:KK58:
uzatıyor elini,yıllardır böyle:KK58:kzıyor biliyorum ama dedmyaa:KK59:offf diyebilsem
beklediiğin gibi bekliyorum C..... sana söyleyemedm bari buuaya yazayım:KK58:

Canım yaşın kaç bilmiyorum da, eğer küçüksen bekle. Onunla yaşlanmak isterdim diyebileceğimiz kimsecikler olmuyor hayatımızda bu önemli. Ancak, sevdiğin kişi askere gidip gelip iş bulduktan sonra başka birine dönüşecektir büyük ihtimal.

marjinalfaydali Benim için ilk neden geçerli görünüyor. Özgür ve birey olabilmiş adam bulamıyorum.

Son düzenleme:
X