"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Yok canım aslında akıllı ve zeki kadın istiyorlar. :KK61:
Aptallara tahammülleri yok.
'Ay kocişim bilir' havasında olan ve zekalarıyla mat edebilecekleri kadın isteyenlerin de kendine güveni yoktur zaten.
Öyle erkek bize uğramasın, aman!
Bu şans işi bence, olmadı mı kendini paralasan da bir şey elde edemiyorsun çünkü. :KK50:

ya bilmiyorum ki, akilli kadin ariyoruz diyorlar ama ideal erkek tanimina uyan erkeklerin etrafinda hep alisveristen ve makyajdan baska bir sey bilmeyen kadinlar oluyor. anlayamiyorum. sans isi oldugu kesin... n'apsak, muska falan mi acaba? :)

Oluruna bırakıp, düşünmeyeceğiz daha fazla üzerinde. Yapmamız gereken bu bence. :KK66:)

Şu anda zaten çok yorucu ve dopdolu bir dönemin içindeyim, Mart ayı nasıl geldi nasıl geçmekte hiç bilmiyorum. İşim gücüm olmasa yalnızım, aşksızım diye üzülüp duracaktım, daha çok canım sıkılacaktı ama artık yorgunluktan onları düşünmeye vakit kalmıyor. Sen de üniversitelisin bildiğim kadarıyla; derslerinle ilgilen çoğunlukla, okuluna odaklan zaman geçip gidiyor. Bize de gülecektir bir gün şans inşallah. :KK24:

evet zaten okumasam ben de iyice yerdim kafayi:) bu donem de epey ders aldim kafam mesgul olsun diye. gecen donem kadar uzulmuyorum durumuma:) sadece benim yasimda evlileri gorunce uzuluyorum cok:)

Kızlar az önce mağazada gezerken kol kola oturma odası takımı bakan çiftleri görünce gözlerim doldu ben hiç iyi değilim bunu iyice anladım. İçinden çıkamıyorum napabilirim, önüme ilk çıkanla evlenmeyi geçirmeye başladım içimden.

Ah keşke yapabilsem bunu!!!!

benim 2 tane yakin arkadasim var, manken gibiler. öyle güzel kizlar ki...
ama gel görin ki hayatlarinda kimse yok
istiyorlar, yuva kurmak birine baglanmak
ama karsilarina biri cikmiyor

sanirim erkekler cok alimli, basarili kadinlara yaklasmaya korkuyor.
ya kendine güvensizlikten yada nasilsa sevgilisi vardir düsüncesiyle

çünkü artık herşey daha kolay! ''evlilik dışında''
günümüzde erkeklerin çok daha şanslı olduğu kanısındayım..
teknoloji öylesine bir nimet ki bir çoğu için (ister evli -ister bekar) ekmeklerine ziyadesiyle yağ sürüldü..
artık onlar için zor olan yok,herşey kolaylaştı..klavyesindeki harflerle iyi ve etkiliyici cümleler oluşturan için''bingooooo'' :) günümüz teknolojisinde her an, her yere, herşeye, herkese ulaşmak 1 tık mesefaesinde olunca hiç bir şeyin kimsenin bir çözelliği ve güzelliği kalmadı ,yitirdik artık onları..kullandığımız cep teli kadar yakın herkes artık çeşit çeşit, tarz tarz ,esmer şarışın vs vs ..
yani erkekler işin kolayına ve dolayısyla cinselliği boyutuna taşındı,gözleri açıldı ,yuvalarından fırladı:KK53:aha da böyle oldular maymun gözünü açtı... eskileri hatırlayın anneleriniz babalarınıza sorun nasılmış yaşanan aşklar,ne zorluklarla ulaşmışlar birbirlerine,nasıl kıymet vermişler..:KK69:

peki ya kadınlar, bir kısmı onlarda tıpkı bu erkekler gibi oldular ama biraz daha kırıtarak:KK52:
heves içinde teknoloji kurbaı oldular gariblerim,onlar az biraz daha duygusal yaklaştılar tabii,erkek önce ona kendini zor bir prenses gibi hissettirdi,ama ya sonrası:KK58:yaptığı hatasını düzeltebilecek bir dr. aradı:emir_bebek::KK49:

şimdiki ergen toplum bunu yaşıyor ne yazık ki,ama sadece ergenle kalmadığı gibi evli barklı çoluk sahibi ebeveynler de bu furyada yerlerini aldılar..kolay ne kadar cezbededici değil mi?hele ki bir erkek iseniz,cinsel dürtüleriniz sizi dürtüp dürtüp dururken!:92: o zayıf ve zavallı nefsinizle nasıl ''hayr'' derseniz!!:KK19:

bir de tüm bunların dışında kalan seyirci bir grup, kadınlar ve erkekler var,bunlar çok daha masum,aklı başında, telaşsız ama tedirgin.. ve bunlar olurken yaşanırken,onlarda hayretle böyle
:KK61:durabiliyorlar.. ve artık birbirlerinden korkuyorlar,güvenmiyorlar,:18:her ikiside doğru olsalarda,buna inanasaları gelmiyor,:KK25:kimi üzerine gidiyor doğruyu bulmanın,kimi ise doğru mu kaldı ki benimi bulacak deyip:95:yarıda bırakıyor dönüyor sırtını, bekliyorr bekliyorrr ....:KK24:

Nil yazdıklarının konuyla bağlantısını kuramadım. Cinsellik ya da her neyse, karşımdaki erkek ne düşünür bilmem. Bahsettiğin 'kolay elde ediliyor her şey artık' durumu da belli bir zaman sonra her insanı sıkar. Problem orada değil ki. Sorun, kendim için konuşursam -ve sanırım topikteki diğer insanlar da benim gibi- hiçbir şekilde bir ilişkinin başlamaması hayatımda. Zannediyorum ki hepimiz bu yüzden üzgünüz. Hadi biri girsin hayatıma evleneyim diye de düşünmüyorum; ki zaten 22 yaşındayım ve okuyorum. Sadece keşke beraber takılabileceğim, eğlenebileceğim biri olsa diyorum. Artık gerisi gelir mi gelmez bilemem. En ufak bir kıvılcım bile yok, canımı sıkan bu ne yazık ki. Oysa herkesin, en salağından en akıllısına, en çekingeninden en fırlamasına kadar bir dengi vardır. İnsanlar yaşıyor mis gibi ilişkilerini. Bizde yok. Ve bu kesinlikle şans işi diye düşünmekteyim.

Son düzenleme:
Evlenenler genelde çeyiz düzen, yok nişan yastığı filan hazırlayan tipler oluyor, eh onlara da uygun erkek çok.

Benim gibi "cins" olanlara göre erkek yok.

tryamor, haklısın..ben de senden epeyce büyüğüm ama derdim evlilik değil..o, en son nokta diye bakıyorum...yada önceden evlilik gözüyle bakıyordum ama sanırım artık evlilikte değil düşünce,beraber bişiyler paylaşabilmek...gelip geçen pazarlardan sıkıldım bunaldım:KK5: hava iyiyse çık dışarı kötüyse otur evde....vakit geçirebilcek dengim bir arkadaşım da olmayınca hepten bunaltıcı bir durum..gerçi ben yalnızda vakit geçirmeyi seven biriyim ama nereye kadar..bi kaç zaman önce benimde işim yoktu,ona üzülüyordum.şimdi çok şükür işim de var ama bişiyler yine eksik oluyor...zamanımız kendimizi kandırmakla geçiyor(şahsen ben öyle)..

saciuzunaklikisa, bende düşündüm bunu çoğu zaman...ilk önüme çıkanla evleneyim diye...ama kendine bir sor lütfen,amaç sadece evlilik mi...biliyorum aklından geçenleri..herşeyi zamanında yaşamak,sevdiğinle...senin ne farkın varki diye düşünüyorsun..oturup sende evin perdelerinden mutfağına varana kadar hayalini kurup,o eşyaları almaya başlayabilirdin..yada ben aynı şekilde yada diğer arkadaşlar..birinin varlığına inanmak mı yoksa kısmet diyip sonusuzu beklemek mii bu ikilemdeyim bende...inşallah o bugün gözünle gördüğün an,en kısa sürede sanada yaşaılır:KK16:

Nil yazdıklarının konuyla bağlantısını kuramadım. Cinsellik ya da her neyse, karşımdaki erkek ne düşünür bilmem. Bahsettiğin 'kolay elde ediliyor her şey artık' durumu da belli bir zaman sonra her insanı sıkar. Problem orada değil ki. Sorun, kendim için konuşursam -ve sanırım topikteki diğer insanlar da benim gibi- hiçbir şekilde bir ilişkinin başlamaması hayatımda. Zannediyorum ki hepimiz bu yüzden üzgünüz. Hadi biri girsin hayatıma evleneyim diye de düşünmüyorum; ki zaten 22 yaşındayım ve okuyorum. Sadece keşke beraber takılabileceğim, eğlenebileceğim biri olsa diyorum. Artık gerisi gelir mi gelmez bilemem. En ufak bir kıvılcım bile yok, canımı sıkan bu ne yazık ki. Oysa herkesin, en salağından en akıllısına, en çekingeninden en fırlamasına kadar bir dengi vardır. İnsanlar yaşıyor mis gibi ilişkilerini. Bizde yok. Ve bu kesinlikle şans işi diye düşünmekteyim.

Ben artık biri girsin hayatıma evlilik olsun diye düşünüyorum aşka inancım kalmadı. Karşıma çıkanlar önce seviyorlar sonra kendilerini sevmemi sağlıyorlar sonra da şartlarını sunuyorlar ki o şartlar bana hiç uygun olmuyor ne hikmetse. Ben de sevdiğimle kalıyorum.

O yüzden mantık evliliği yapmam lazım diyorum artık. Tipi ve mesleği uyan biriyle olsun sevmek mühim değil. :KK43:( Amaç sadece evlilik oldu maalesef Kalsedon. :KK43:

Son düzenleme:
Ben artık biri girsin hayatıma evlilik olsun diye düşünüyorum aşka inancım kalmadı. Karşıma çıkanlar önce seviyorlar sonra kendilerini sevmemi sağlıyorlar sonra da şartlarını sunuyorlar ki o şartlar bana hiç uygun olmuyor ne hikmetse. Ben de sevdiğimle kalıyorum.

O yüzden mantık evliliği yapmam lazım diyorum artık. Tipi ve mesleği uyan biriyle olsun sevmek mühim değil. :KK43:( Amaç sadece evlilik oldu maalesef Kalsedon. :KK43:

kendinede çok yüklenme yaa:KK43:( biliyorum ne yazık ki nasıl kahredici bir his ama elden bişiy gelmiyor...birde şu var bak, biz böyle kendi içimizde üzülüp dururken evli olan arkadaşlarımızda gelip dert yanmıyorlar mıı:KK50: ben hepten bunalıyorum bu durumdan..bilmiyorum sen yaşıyor musun böyle bişiy..sanırım iyice kafayı dağıtmaya başladık:KK25:

kendinede çok yüklenme yaa:KK43:( biliyorum ne yazık ki nasıl kahredici bir his ama elden bişiy gelmiyor...birde şu var bak, biz böyle kendi içimizde üzülüp dururken evli olan arkadaşlarımızda gelip dert yanmıyorlar mıı:KK50: ben hepten bunalıyorum bu durumdan..bilmiyorum sen yaşıyor musun böyle bişiy..sanırım iyice kafayı dağıtmaya başladık:KK25:

Evet dert yanıyorlar ama onlar açık açık dert yanabildikleri için yanıyorlar. Ben kimseye gidip de "ben evlenemiyorum istediğim halde olmuyor" diyemiyorum. Sen diyebiliyor musun? Çünkü evli ve dertli olmak hak edilen bir şey bizim dertlenmeye bile hakkımız yok.

Kötü bir evlilik olacağına hiç olmasın vs ama bekleyerek olmuyor ki, evet demek lazım birilerine. Yoksa bir ilşkinin başlaması devam etmesi şartların olgunlaşması vs mümkün görünmüyor. Neden bu kadar zor Allah'ım yaa!!!:84:

Bende sanırım bu tanıma uyan biriyim.Hee çok güzel bulmuyorum kendimi orası ayrı ama...
Benim bir de birileriyle tanışma ihtimalim hepinizden az .Dağın başında bir köydeyim.Buraya biri
atanıcak taa ohoo...Neyse .Söz vermiştim kendime bu konuyu kafama takmayacağım diye :KK59:
yaş 26 ve değil hyatıma biri girsin yeni bir ortama bile girmiyorum ben:KK50:.Offf

Nasıl uygulayabileyim :KK43: Her an tokat gibi çarpıyor suratıma.Ev arkadaşım yeni nikah yaptı ve eş durumuyla gidicek yazın eşinin yanına.Evde sürekli düğün dernek çeyiz muhabbeti dönüyor...En kötüsü de tam muhabbetin ortasında arkadaşımın telefonu çalıyor..Alıp gidiyor odasında konuşuyor yarım saat bir saat.Bense boş boş bakıyorum öyle sağa sola.Yalnızlığımı o an daha iyi anlıyorum...

Evet dert yanıyorlar ama onlar açık açık dert yanabildikleri için yanıyorlar. Ben kimseye gidip de "ben evlenemiyorum istediğim halde olmuyor" diyemiyorum. Sen diyebiliyor musun? Çünkü evli ve dertli olmak hak edilen bir şey bizim dertlenmeye bile hakkımız yok.

Kötü bir evlilik olacağına hiç olmasın vs ama bekleyerek olmuyor ki, evet demek lazım birilerine. Yoksa bir ilşkinin başlaması devam etmesi şartların olgunlaşması vs mümkün görünmüyor. Neden bu kadar zor Allah'ım yaa!!!:84:

Nasıl uygulayabileyim :KK43: Her an tokat gibi çarpıyor suratıma.Ev arkadaşım yeni nikah yaptı ve eş durumuyla gidicek yazın eşinin yanına.Evde sürekli düğün dernek çeyiz muhabbeti dönüyor...En kötüsü de tam muhabbetin ortasında arkadaşımın telefonu çalıyor..Alıp gidiyor odasında konuşuyor yarım saat bir saat.Bense boş boş bakıyorum öyle sağa sola.Yalnızlığımı o an daha iyi anlıyorum...

vala beni anlarsanız bir isz anlarsınzı zaten:2: hayır dert yanamıyorum tabii..dediğin gibi ne diyeyim kii...hemen hemen herkes "ayy canım Allah gönlüne göre versin diyor...sıkıldım dua duymaktan biliyor musunuz:KK25: chelzy haklısın:KK43: ne yazık ki haklısın...insanları o dönelerde ben çok vicdansız görüyorum yaa...kimse kimseyi düşünmüyormuş gibi..yalnız kalman belkide daha iyi olucak...her an çeyiz evlilik muhabbetlerini duymaktan...:KK59:

Canım kaç yıllıksın? Ben 30 oldum yav. :KK43:(

tryamor, haklısın..ben de senden epeyce büyüğüm ama derdim evlilik değil..o, en son nokta diye bakıyorum...yada önceden evlilik gözüyle bakıyordum ama sanırım artık evlilikte değil düşünce,beraber bişiyler paylaşabilmek...gelip geçen pazarlardan sıkıldım bunaldım:KK5: hava iyiyse çık dışarı kötüyse otur evde....vakit geçirebilcek dengim bir arkadaşım da olmayınca hepten bunaltıcı bir durum..gerçi ben yalnızda vakit geçirmeyi seven biriyim ama nereye kadar..bi kaç zaman önce benimde işim yoktu,ona üzülüyordum.şimdi çok şükür işim de var ama bişiyler yine eksik oluyor...zamanımız kendimizi kandırmakla geçiyor(şahsen ben öyle)..

Valla benim için aşk yoksa her şey eksik, her şey! Bazen arkadaşımla da konuşuruz -gerçi artık onun bir sevgilisi var- diyoruz ki 'aslında neler neler yaptık, ne olaylar yaşadık ama sanki hiçbir şey yaşamamışız.' Bu yaşananları kalıcı kılacak, onlara anlam katacak biri yok ki hayatımda. Arkadaşınla, ailenle, kendi başına bile bir şeyler anlamlı olabilir ama tam olamıyor. Çok heyecansız, amaçsız, ot gibi geçiyor günlerim. Ne olursa olsun o boşluk hiç dolmuyor. Seni seven, senin de sevdiğin, özel bir şeyleri paylaştığın vs. bir erkeğin yerini hayatta hiçbir şey, hiç kimse veremez. O yüzden insanlar çok sevdikleri aşklarından ayrıldıklarında yaşayan bir ölü gibi oluyorlar. Çünkü olan biteni değerli kılan en mühim şey aşk, güzel bir birliktelik.

Kendini kandırmak derken neyi kastediyorsun? :26:

Chelzy senin olayını hatırlıyorum biraz. Birinden ayrılmıştın, çok üzülüyordun. Sanırım önce onu aklından silmen gerekecek, yeni bir başlangıç için. ://

vala beni anlarsanız bir isz anlarsınzı zaten:2: hayır dert yanamıyorum tabii..dediğin gibi ne diyeyim kii...hemen hemen herkes "ayy canım Allah gönlüne göre versin diyor...sıkıldım dua duymaktan biliyor musunuz:KK25: chelzy haklısın:KK43: ne yazık ki haklısın...insanları o dönelerde ben çok vicdansız görüyorum yaa...kimse kimseyi düşünmüyormuş gibi..yalnız kalman belkide daha iyi olucak...her an çeyiz evlilik muhabbetlerini duymaktan...:KK59:

Evlilik bazılarına ne kadar kolay değil mi? Tanıştık şu kadar zaman oldu oldu da bitti maşallah! Bense doğru düzgün bir ilişkiye bile başlayamıyorum.

...yani gün geliyor,sabah bir umutla uyanıyorsun mesela..herşey güzel,işe gidiyorsun,hazırlanıyorsun vs..ama yolda gördüğün bir resimle birlikte o mutluluk yerini mutsuzluğa bırakıyor.özlediin şeyi şuan bir başkası yaşıyor,başkaları..her an suraına çarpıyor..kendini mutluyum sanarken aslında mutsuz olduğunu bir kere daha anlıyorsun...bunu kastetmiştim ben...

X