"Beğenilen biriyim, meslek sahibiyim ama yalnızım" Diyenler! Nedenler ve Öneriler?

Ben de peşimden koşulsun isterim fazla değil ama isteniz bu doğaldır zaten. Kendimi beğenirim yalnız karakteri düzgün sohbeti tatlı geniş bakış açısı olan bir erkek her zaman ilgimi çeker. Çirkin diye de nitelense beğenebilirim o adamı. Fiziki görünüşe takıldığımı düşünmüyorum bu bakımdan.

Yalnız erkeklerde güzel olandan birazcık uzak kalmayı yeğleme durumları olabiliyor sanırım ne dersiniz?? Allah çirkin şansı versin diye boşuna dememişler.

Kırmızıyla belirttiğim kısımlar konusunda ben de hemfikirim sizinle. Hatta çok olmuştur birinin fotoğrafına bakarım mesela hiç beğenmem ama karşılaşıp konuşmaya başlayınca çok etkileyici olabiliyor o kişi gözümde.

Güzel olandan uzak kalmayı yeğleme durumu olabilir. :// Ben de her ne kadar çok beğenilsem de çok hoşlandığım bir erkeğin karşısında kendimi çirkin hissedebiliyorum. Onlar da bunu yaşayabilir. En yakışıklısı, en güzeli bile karşısındaki güzellikten çekinir çoğu zaman. Hep en güzeli olsun deseler de güzelle karşılaşınca bir korku oluyor muhakkak. Bu durum da ancak iletişim kurularak aşılabilir karşısındaki insanla. Sorun da o iletişime geçme aşaması zaten. :// Tipine bakıp kendilerince bir karar vererek uzak kalmayı tercih ediyor pek çoğu. Ama nihayetinde ybunları bir neden olarak görmüyorum ben, her zaman olacağı varsa olur diye düşünenelerdenim. :/

Son düzenleme:
Kızlar bende bir de şu var. Çevremdeki ilişkilerde hep kızlar erkeğin peşinde koşuyor, alttan alıyorlar, kendilerine hakaret bile edilse devam edebiliyorlar, buna ben inanamıyorum nasıl devam ediyor bu ilişkiler?

Gurur bir tek bende mi var?
yok canım o bende de var
öyle hakarete gelemiyorum
erkek peşinden koşan kızları anlamıyorum

bu konudaki ilk mesajımda dediğim gibi çok bilmeyeceksiniz, fazla akıl ve çok bilmek işte yanlızlık getiriyor. Birde sizin kalbinizi yerindne çıkaran birisi henüz çıkmamış yoksa ben görürüm sizin mantığınızı :KK24::76::KK15:

Bak ben hep sigara içen ve maç hastası birisiyle hayatta olmam, olamam derdim hatta böyle olanları hep elerdim ama sonra bil bakalım ne oldu :KK36:

Hayır tabiki. Ben de çok gururluyumdur ve bu sebeple uzun yıllar hayatıma kimseyi sokmadım. Karşıma çıkanlar benden böyle olmamı istediği, bunu beklediği için. Neden kendimi bu duruma düşüreyim, neden düşürelim o kızlar çok mu el sütünde tutuluyor. Allah bozmasın şu ana bana saygı duyan, her türlü bana destek veren, yaptıklarımla beraber benle aynı heyecanı duyan yani komplekssiz bir adam buldum inşallah değişmez. Haa tüm bunlar göz boyamak için yapılmışsa ve birden değişirse çok severim ama anında da soğurum ve siler atarım bir kerette.

Çok aklı başında kızlarsınız inşallah tez vakit Allah gönlünüze göre verir. Aradığınız adamı bir an önce bulursunuz inşallah :)
amin Brsnz,inşallah canım :KK71:
Ben de peşimden koşulsun isterim fazla değil ama isteniz bu doğaldır zaten. Kendimi beğenirim yalnız karakteri düzgün sohbeti tatlı geniş bakış açısı olan bir erkek her zaman ilgimi çeker. Çirkin diye de nitelense beğenebilirim o adamı. Fiziki görünüşe takıldığımı düşünmüyorum bu bakımdan.

Yalnız erkeklerde güzel olandan birazcık uzak kalmayı yeğleme durumları olabiliyor sanırım ne dersiniz?? Allah çirkin şansı versin diye boşuna dememişler.

aa bu bende de var
çirkin olsn önemli değil
ağzını açtığında durup dinleyeyim,beraber her şeye delice güleyim
ya ben çok konuşurum.karşımdakide konuşsun ama boş olmasn :KK31:

bende yakışıklıdan uzak dururum.korkarım genelde ukala oluyolar
tecrübeyle sabit yani

Siparis fikri cok güzel... keske bi fabrikam olsa, dört dörtlük sevgili, nisanli, vs. üreten.. köseyi dönerim valla :p

Saka bi yana, belki de kafana takmaman gerekiyor fazla. Arkadaslarimda gözlemledigim kadariyla cok fazla bi arayis icerisinde olanlar, genellikle sevgili bulmakta daha fazla zorlaniyorlar.. yani isararla arama, illede de olacak olmali diye düsünme... Sen kendi hayatina bak ve doya doya yasa, ozaman sanki hersey kendiliginden gelisiyor ... :76:
Herseyin en güzeli ve hayirlisi olmasi dilegiyle...

Ben birini aramıyorum. Keşke istiyorum desem ve arasam. Onu da yapmıyorum ve kendime çok kızgınım. Şu an ağlıyorum mesela kendime öfkeli olduğum için. İyi bir gelirim var ama ailemle kalıyorum, şstediğim hiçbir şeyi yapamamış gibi hissediyorum, bir şey sahibi olamamış. ne ev araba, ne eş çocuk... Ne de özgür bir hayat. Bunların yanı sıra sevgili adayım dahi yok. Psikoloğa gitmem gerekecek gibi, çünkü gerçekten çok mutsuz hissediyorum.

Diyorsun ya hayatına bak olursa olur. Bana bu düşünce çok saçma geliyor. Çünkü hayatına bakan biri oldum yüzyıllardır zaten.

Sevgilin olmasini istemiyormusun ? Ozaman bu bi nevi aramak gibi olmuyor mu, yani bi arayis icindesin....

Yoksa yanlis mi anladim?

Ben birini aramıyorum. Keşke istiyorum desem ve arasam. Onu da yapmıyorum ve kendime çok kızgınım. Şu an ağlıyorum mesela kendime öfkeli olduğum için. İyi bir gelirim var ama ailemle kalıyorum, şstediğim hiçbir şeyi yapamamış gibi hissediyorum, bir şey sahibi olamamış. ne ev araba, ne eş çocuk... Ne de özgür bir hayat. Bunların yanı sıra sevgili adayım dahi yok. Psikoloğa gitmem gerekecek gibi, çünkü gerçekten çok mutsuz hissediyorum.

Diyorsun ya hayatına bak olursa olur. Bana bu düşünce çok saçma geliyor. Çünkü hayatına bakan biri oldum yüzyıllardır zaten.

ben özgür bir hayatta yaşadm ailemden uzakta
valla ya bizimkiler o arada beni hiç aramadılar bile:KK76: ama inan o an sevgiliye ihtiyaç duymadm
haa bunun öncesinde babam ben eve gelene kadar saniyeleri sayardı ama o zaman bi sürü sevgilim vardı. çok tuhafım ben yahu:KK31:

mesela babam baskılarını kaldırmış. son 3 yıldır çok özgürüm
ama sevgilim yok işte

artık seçiciyim galiba...

ben özgür bir hayatta yaşadm ailemden uzakta
valla ya bizimkiler o arada beni hiç aramadılar bile:KK76: ama inan o an sevgiliye ihtiyaç duymadm
haa bunun öncesinde babam ben eve gelene kadar saniyeleri sayardı ama o zaman bi sürü sevgilim vardı. çok tuhafım ben yahu:KK31:

mesela babam baskılarını kaldırmış. son 3 yıldır çok özgürüm
ama sevgilim yok işte

artık seçiciyim galiba...

Benimkiler de her zaman sen ne istersen o olur havasındaydılar. Ben de ne zaman istersem sevgilim olur anladım. :KK60:

Çok özgür yetiştim ve dediğin gibi özgürlük bu konuda endişe duymamana sebep oluyor. Babası kapıda bekleyen arkadaşlarım evlendiler. :KK9:

Şu an kendi evime çıkabilecek kendi düzenimi kurabilecek durumdayken, evlenirim belki bu sene de bekleyeyim diyorum kafayı sıyırdım sanırım. :KK66:

benim özellikle bu kadar çeşitli kadının bir arada bulunduğu bu siteden ve çevreden gözlemlediğim kadarıyla, her daim "kociş"lerinin kulusu kölesi olanlar, küçük yaşlarına rağmen evlenme meraklısı olanlar, çeyizleri, bohçaları, dantelleri, nişanlıkları vs. hariç hiç bir konuda paylaşım yapamayanlar, komşularına, arkadaşlarına, yaşıt akranlarına ne kadar çabuk evlenebildikleriyle hava atmaya çalışanlar ve bunu marifet zannedenler.. tabi ki dan! diye koca, pardon "kociş" de bulurlar, mutlu olamasalar, ezilseler de ses çıkartamazlar, çünkü o küçücük dünyanın içine hapsolmuşlardır; sesini çıkartıp da kapıyı vurup gidene bile laf kondurmayı becerirler. e helalleri ya, napsalar elinin kiri sonuçta! onlar için önemli olan tek şey bayramda takacağına altın setini tamamlasın, gelen akrabasına yemek setinin havasını atsın vs vs..
okumak, meslek sahibi olmak, mücadele vermek, bazen yalnız kalmak, kendini, bilgini sorgulamak.. işte bunlar insanı "özgür" ve "bağımsız" yapar. seçiciliği ve kendi kendine yetmeyi de beraberinde getirir. bence ilk saydığım özelliklere sahip olmaktansa, bekar olmak ya da geç evlenmek çok daha iyi.

beğenilen biriyim meslek sahibiyim sözlüyüm çokk mutluyum:):)
sizde yalnız olmucaksınız kısmet bu arkadaşlar..moraller yüksek :):)biz bayanlar çok güzeliz çok zekiyiz mükemmelizzzzzzzzzzzzz ve mutlu da oluyoruz er geç herşey bi zeki bayanların elinde yaa:):):)(sözlüm varsın herşey kendi elinde sansın:KK70:sonunda benim dedim oluyo:KK70:)))

Benimkiler de her zaman sen ne istersen o olur havasındaydılar. Ben de ne zaman istersem sevgilim olur anladım. :KK60:

Çok özgür yetiştim ve dediğin gibi özgürlük bu konuda endişe duymamana sebep oluyor. Babası kapıda bekleyen arkadaşlarım evlendiler. :KK9:

Şu an kendi evime çıkabilecek kendi düzenimi kurabilecek durumdayken, evlenirim belki bu sene de bekleyeyim diyorum kafayı sıyırdım sanırım. :KK66:

yazılanların tümünü okumaya çalıştım elimden geldiğince ve şu kanaate vardım; saciuzunaklikisa senle çok fazla ortak düşünceye sahipmişiz biz yavv...gülsem mi oturup ağlasam mı bilemedim doğrusu..bahsettiğin ruh hali bende de mevcut harfi harfine hem de,aşağı yukarı aynı özelliklerde yetişmişiz...benim içinde bir erkeğin fiziksel özellikleri çok ön planda değil.tabiki bir çekiciliği olmalı ama salt yakışıklı diye de bir adamı hayatımda istemem..konuşmayı bilmeli,bilgili brisi olmalı,benden daha çok bildiğini hissetmeliyim.ondan bişiyler öğrenmeliyim..sanırım evlilik mertebesine erişen bayanları ben bu konuda yetenekli buluyorum:KK9: çünkü düşünsenize, gayet güzel bir mesleğiniz var,kendiniz gelişirmişsiniz,oturmanız,kalkmanızdan tutunda da mutfakta yaptığınız harika yemeklere kadar hatta çekiciliğiniz varana kadar herşeyinizle erkeklerin ilgisini çekecek derecede bir hatunsunuz (azcık mübala yapmış olabilirim:KK9: )fakat sonuç itibariyle sizin yaşantınızdaki herhangi sıradan bir bayan erkeği, evliliğe ikna edebiliyor..söz konusu ikna! nasıl oluyor ben gerçi bilemiyorum pek ama...bende fazla açık sözlüyüm,içim dışım bir biriyim ve rol yapmayı sen gibi beceremiyorum...pek çok şeyide buna bağlarım zaten..zira kadın erkek ilişkilerinden iyi anlayan bir yakınım da bana" kızım sen çok akıllı olduğunu erkeklee belli ediyorsun ve çok dürüstsün" demişti..çok garip bir paradoks aslında..herkes dürüst,açık sözlü insan ister ama demek ki bizim gerçekten bu oyunda atladığımız bişiyler var olsa gerek...hani şu iskambil kağıdından kule yapmaya çalışırız ya belli bir noktaya kadar gelir ve en ufacık bir esintide bile yıkılır...biraz o gibi oluyo benim ilişkilerde..derins güzel noktalara temas etmiş aslında..yazdıklarını çok beğendim...ben mesela -O' nun tanışma hikayesinden yola çıkarak bahsedicem- hiç br arkadaşım tarafından tanıştırılmadım kimseyle..çok gariptir kii arkadaşlarım çok severler sayarlar,ciddi anlamda herkes için lafı geçen biriyimdir ama bir konusu geçse şu lafı duyarım" sana kimseyi layık göremiyoruz kalsedoncumm!" yakın çevremde şüphe duymaya başladım:KK37: ve leale de güzel bir noktaya değinmiş,söylemeden geçemiycem..KISMET..buçok doğru bir laf...ne yazık ki kimimiz için erken bir zaman kimimiz içinse böyle geç bir zaman...ama neye göre geç? şu bir gerçek ki evli olan bütün çiftler mutlu değil...herkese bakıp imrenemiyorum bu yüzden.dört duvar arasında kim ne yaşıyor Allah bilir....

çok uzattım sanırım ama azcık sıkışın bende geldim aranıza:KK53::KK16:

north82 çok haklısın "kocişim de kocişiiim!" :)),

1453nur mutluluklar canım darısı bu topikteki kızların heepsinin başına inş :)),

KalSedon hoşgeldin yazdıklarına katılıyorum canım ve ikna konusunu ben de anlamıyorum. Bir erkeği cezbetmek ayrı ikna etmek ayrı olsa gerek???

çünkü beklenti büyük oluyor, en azından aradıklarının 4/3^ünü bulmak istiyor bulamadığı zaman yanlız kalıyor veya 4/2'sini bulsa bile bir süre sonra o insanla yapamıyor çünkü kadının kafa yapısı ile erkeğinki çok farklı.

en iyisi çok bilmemek lazım.

Cehalet mutluluktur...

kesinlikle doğru inan okuken alkışlayasım geldi:)
aşırı seçici olmak ve bir de bence karşına çıkmış iyi birini anlayamamak ve daha iyisi çıkar mantığıyla hareket etmek de yalnızlığa itiyor.
ama katılıyorum, ben de şunu görüyorum bazı insanlar büyük bir aşk bitse bile yeni aşklara yelken açabiliyor, bazılarıysa açamıyor nedenini ilen varsa söylesin lütfen:)

north82 çok haklısın "kocişim de kocişiiim!" :)),

1453nur mutluluklar canım darısı bu topikteki kızların heepsinin başına inş :)),

KalSedon hoşgeldin yazdıklarına katılıyorum canım ve ikna konusunu ben de anlamıyorum. Bir erkeği cezbetmek ayrı ikna etmek ayrı olsa gerek???

bana hep ikna,rol..vs. gibi gibi kimlerinin "aşk cilveleri yada aşk oyunu" dediği şeyler insanların maske takmış halini gösteriyor..ne gerek var ki diyorum ,sevginin aşkın olduğu yerde.."ama bunlar gerekli şeyler bir erkeği elinde tutmak için tatlım" deniyor...belkide böyle düşündüğüm için7düşündüğümüz için işte yalnız kalmayı tercih ediyoruz..bana ben gibi biri gerek,gören varsa sölesinn:KK37:hoşbuldummm:KK16:...inşallah birlikte başladığımız bu yola güzel adımlarla devam ederiz:KK9: (kendimi nkah memuresi gibi hissettim yavv:KK60:

kesinlikle doğru inan okuken alkışlayasım geldi:)
aşırı seçici olmak ve bir de bence karşına çıkmış iyi birini anlayamamak ve daha iyisi çıkar mantığıyla hareket etmek de yalnızlığa itiyor.
ama katılıyorum, ben de şunu görüyorum bazı insanlar büyük bir aşk bitse bile yeni aşklara yelken açabiliyor, bazılarıysa açamıyor nedenini ilen varsa söylesin lütfen:)

ben şöyle açıklayım pinkness; o büyük aşklarını unutamayanlar yalnızca "O" insana aşık olup, ömürlerini yalnızca o insan için adamış insanlardır..yeni aşka her daim yelken açmasını bilenler ise -şayet onlardan biride benimdir- aşka aşık kimselerdir..aşık olduğu zaman ve karşılık bulduğu zaman ondan güzel aşık yoktur..çıkar yoktur çünki...birde bu olaya mantıkla daha çok yaklaşmamızın nedeni zaten yaşımızın artık belli bir sınıra gelmesi...

İkna etmek için bazen maske de gerekir. Belki bunu beceremediğimizden yalnızızdır. Şimdi çıkıp iknaya ne gerak var olursa kendiliğinden olur diyenler olacaktır buna inancımı kaymetmek üzereyim.

Ben bu konu uzerinde cok kafa yordum ve cok gozlemledim erkekleri, kimleri tercih ediyorlar, kimler evlenemiyor. Yani anlatacak sey o kadar cokki...Artik erkekleri iyi anladigimi dusunuyorum, zaten erkek arkadasim baya cok...

Herseyi yazmaya kalksam uzun surer ama onemlilerinden bahsedeyim. Bikere erkekler kendilerini yormayan kadinlari tercih ederler. Yani kendine mutluluk verecek, tartisma olmayacak surekli. Bunu da saglamak zor degil aslinda bizden fazla bisey istemiyorlar ama biz onlardan fazlasey isteyince bunalip kaciyorlar...Bi erkegin en sevdigi sey guleryuzlu, kendisine nese veren bi kadindir cunku onlar bizim gibi hayati fazla sorgulamaktan hoslanmazlar, cok sorgulayan cok dusunen kadin biraz yalniz kalmaya mahkum oluyor...

Erkekten daha zeki iseniz ve ustuneustluk bunu onun yuzune vuruyorsaniz mesela baskalarinin yaninda hatasini duzeltirseniz vs iste o zaman bittiniz. Birakin o sizin hatanizi duzeltsin, birakin o size bisey ogretsin, bundan buyuk keyif aliyorlar.

Erkekler gecmisinizi de bilmek istemezler cunku ogrenince hoslanmayacaklari seyleri duymak istemezler. Sorulmadan anlatmayin, hicbi erkek zaten ayrintili gecmis sormaz..

Ne mutfaktafi marifetleriniz ne iyi anne olma potansiyeliniz...bunlarin hicbiri pek enterese etmiyor onlari, bunlar ancak kaynanalari etkileyebilecek nitelikler. Erkegin istedigi en onemli sey, yaninda kendi olabilecegi bir kadin..

Bunlar benim gozlemlerim tabiki kendiniz olmaktan cikin erkeklerin istedigi gibi olun demiyorum ama bizim en buyuk hatamiz onlari kendimiz gibi dusunuyor zannetmemiz, bu da hayalkirikliklarina, surekli bir beklenti icinde olmamiza sebep oluyor

erkekler, zekalariyla mat edebilecekleri kadinlarla evleniyorlar, onlari yonetmek icin. bu yuzden kimse yok bizi kaldirabilecek. cunku bizim hemen her konuda bilgimiz var, pat pat cevap veririz. 'ay kocisim bilirr' havasinda olsaydik biz de bulmustuk coktan.

erkekler, zekalariyla mat edebilecekleri kadinlarla evleniyorlar, onlari yonetmek icin. bu yuzden kimse yok bizi kaldirabilecek. cunku bizim hemen her konuda bilgimiz var, pat pat cevap veririz. 'ay kocisim bilirr' havasinda olsaydik biz de bulmustuk coktan.

Yok canım aslında akıllı ve zeki kadın istiyorlar. :KK61:
Aptallara tahammülleri yok.
'Ay kocişim bilir' havasında olan ve zekalarıyla mat edebilecekleri kadın isteyenlerin de kendine güveni yoktur zaten.
Öyle erkek bize uğramasın, aman!
Bu şans işi bence, olmadı mı kendini paralasan da bir şey elde edemiyorsun çünkü. :KK50:

X