bebişlerinizin gelişi bulunduğunuz aya göre nasıl?

rida

بسم الله
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2007
2.214
4
43
arkadaşlar, bebişlerinizin şu an bulunduğunuz ay/hafta itibariyle gelişlerini merak ettim. 29.haftadayız ve benim bebiş şu an ters görünüyor. böyle giderse sezaryen olursun dedi doktorum. bu aylarda anlaşılır mı normal/sezaryen durumu? okuduğum yazılarda %4 oranında ters gelme ihtimali vardır diyor. son aylarda bebişin normal doğum şeklini alabileceğini söylüyor. sizin bebişler ne durumda paylaşırsanız sevinirim.

Canım en son cumartesi gittiğimde doktor 1200 gr olmuş dedi yani bulunduğu haftaya göre ( 28+6 ) oldukça normal..Bu gidişimde bebeğin döndüğünüde söyledi doktor çok şükür şimdilik iyi gidiyor durumum. Ama doktor suyumun biraz fazla olduğunu söyledi..Bu arada sanki göbeğim artık daha hızlı büyüyor sanki..

Aramızda 2 gün var canım. bakalım benim bebiş ne zaman dönecek, belki de dönmüştür değil mi? 28.haftada 1,158 kg'dı ve ters görünüyordu. aslında ben doğumdan çok korkuyorum. günler yaklaştıkça korkum da kuvvetleniyor. Allah'ım yardım etsin herkese. Doğum hikayelerini dinlediğim insanların söylediği herşeyi kafaya takıyorum. ya bana da öyle yaparlarsa diye. Ne yapacağımı bilmiyorum belki Allah o zaman sabrını verir. Herkese kolay doğumlar diliyorum...

28+3 günlük olduk bizde en son geçen hafta gittiğimde benim bebeğimde kafası yukarda görünüyordu ama doğuma kadar çok değişirmiş umarımda öle olur bende çok korkuyorum normal doğumdanda sezaryenden de herkes farklı şeyler anlatıyor ağzımdan çıkarmıcam yaa bebeğimi allah kolaylık verir bizlerde rahat doğum yaparız inş. Allah hepimizin yardımcısı olsun

Açıkçası ben doğum olayını şimdiden hiç düşünmüyorum niyeyse bir rahatlık var içimde..Belki daha önce doğumlara ve sezeryana girdiğim içindir..Gerçi orada ağrı çeken ben değildim ama doğum olayı o kadar kısa sürüyor ki ( ve gerçekten bir mucize ) Bana kolay görünüyor..Bir keresinde lisedeyken çok şiddetli bir regl sancısı çekmiştim, ağrı bacaklarıma vurmuştu ve ayağa kalkamıyordum sürekli üşüyordum..Düşünüyorum da heralde çekeceğim ağrı öyle birşeydir..Ona dayanmışsam buna da dayanırım heralde :)) Aslınca açıkçası çok dua ediyorum ( bütün anne adayları için) ve Allah hiçbir kuluna kaldırabileceğinden fazlasını yüklemeyeceği bildiğim için bu kadar rahat olabilirim..Şimdiden bunlara kafa yormanın hiç luzümü bence..Vakti geldiğinde herşey kendiliğinden olacak..Beni asıl endişelendiren doğum sonrasında bana ve bebeğe kimin bakacağı..Bu beni daha çok tedirgin ediyor açıkçası..Hadi bi şekilde zaten doğuracağımda doğurduktan sonra bana bakacak kimseyi bulamazsam bebekle birlikte sefil olmak istemiyorum..

En son geçtiğimiz C.tesi minik kuşumu gördüm.. Tam 27 haftalıkken kilosu; ayy bunu yazmak çok komik geliyor ama 1194 gr.dı. şutarafagitti
Herşeyinin normal göstergelerde seyrettiğini söyledi doktor.. İşte böyylee..
Doğum konusunda hepinizin istediği şekilde doğum yapabilmenizi diliyorum kızlar, ben ilki sezaryen olduğu için mecburen aynı olayı yaşamak durumundayım; ama korkmuyorum, inşallah aynı şekilde rahat geçer.
Şekli ne olursa olsun doğumlarımızın; inşallah sağlıklı meleklerimizi, sağlıcakla kucağımıza alırız...

Son düzenleme:
bende en son 25 haftada gittim ve merak edip sordum dr.uma bebek ters mi değil mi diye biraz güldü daha çok erken dedi. ama bebeğim tersmiş şimdilik.
29 haftamda tekrar gideceğim bakalım dönmüşmü.

ebrucum dediğin gibi Allah kaldıramayacağımız yükler vermez..Allah herkese hayırlı doğumlar nasip etsin. bu arada doğumdan sonra bebişime annem bakacak. Aynı binada oturuyoruz. Bugün memlekete gidecek ama doğuma yakın dönecek. Abimin hanımı da 9 haftalık hamile. Hepimiz bu haberi 5 yıldan sonra aldık. çok sevinçliyiz. Allah herkese bu güzel duyguları yaşatmayı ve bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin.

bende en son 25 haftada gittim ve merak edip sordum dr.uma bebek ters mi değil mi diye biraz güldü daha çok erken dedi. ama bebeğim tersmiş şimdilik.
29 haftamda tekrar gideceğim bakalım dönmüşmü.

canım benim bebişlerimizin duruşu bence normal ama nedense benim dr beni korkutmaya bayılıyor Kötü Kazen..neden böyle birşey diyor? dönmez mi diyorum.:1no2: dönmeyebilir, şu an sezeryan görünüyor diyor...inşallah 2 hafta sonra kontrole gittiğimde dönmüş olur. Ben de değiştiricem doktorumu.

Lütfen...Eşimin doğumuma yetişmesi için dua edin arkadaşlar..Eşimin yanımda olması çok önemli...11 Mayıs'ta tezkere alıyor..bebek de 11 mayıs görünüyor..şu an özel bir hastanede kontrollerimi oluyorum. Ama devlet hastanesinde doğum yapmak istiyorum. Zaten doktorumdan da memnun değilim...doğuma iki ay kaldı. Herkesin tavsiye ettiği devlet hastanesi doktoru var. ona mı gitsem diye düşünüyorum. Sezaryen olursam doğumuma girer..ama doktorlar normale girmiyorlarmış..şaşırdım kaldım..aceba çok mu erkenden kafaya takıyorum bunları..belki de eşim burda olmadığı ve herşeyi kendim düşünmek zorunda olduğum içindir...

inşallah yetişir doğumuna yalnız olduğun için bu kadar düşünyorsun bence bu konuyu.sezeryanda olsa eşin nasıl bakıcak senin karnın açılmış kanlar, dikişler vs yani nasıl dayanacak bence girmsin doğumuna zaten sezeryanda 30-45 dk arası sürer fazla değil

benim oğluşumda 27 haftalıkta boyu haftasında ama kilosu MAŞŞALLAH 1 hafta önde 28 haftalık dedi drum tombiş olcak dedi sağlıklı olsunda kilo önemli değil emziririim İNŞALLAH kilo alır

benim oğluşumda 27 haftalıkta boyu haftasında ama kilosu MAŞŞALLAH 1 hafta önde 28 haftalık dedi drum tombiş olcak dedi sağlıklı olsunda kilo önemli değil emziririim İNŞALLAH kilo alır

Allah nazardan saklasın oğluşunu, eşimden dün mektup aldım. İnşallah yetişirim doğumuna ve elini tutabilirim. Ama ben yetişemesem de iki emanetime iyi bak.biri sen, biri oğlum diyor.:roflol:
"Kadın rahim sahibidir..Fıtratında var senin, o bebeği dünyaya getirebilecek şekilde yaratıldın" diyor ve bana destek oluyor canım kocacım....senağlama

selam arkadaşlar bende 27.haftaya girdim kendim şuana kadar 8 kılo aldım kızımda 1 kilo 140 gr doktorum benım 2 kılo fazlam oldugunu soyledı kızımında ağırlığı olması gerekenden birazcık fazlaymış tombiş olacak sanırım dedı.sağ sağlım dunyaya gelsinde başka birşey istemıyorum

Ridacım panik yapmamaya çalış bence..Doktorundan memnun değilsen elbette değiştir ama tavsiye edilen her doktora da güvenme..Ona güvenebilmek ve mesleki bilgisini test edebilmek için bir ön görüşme yapabilirsin..Benimle birlikte çok yakın bir arkadaşımda aynı hastanedeki doktora gidiyoruz.Benim sormak aklıma gelmemişti ama o sormuş doğuma giriyormusunuz diye..O da gece doğumlara gelmiyorum demiş..Aslında benim için çok önemli değil çünkü doğum olayını işinde uzman bir ebe hemşirede çok rahat yaptırabilir..O yüzden normal doğumda doktorun bulunması çok önemli ve gerekli değil.Ama sezeryan görünürse mecburen girecek..Bu arada doğum yapmayı düşündüğün devlet hastanesini de bir gez ( hasta ziyaretçisiyim diye öğle arası bakabilirsin ) Eğer hizmetinden memnun kalırsan doğumunu orada yaparsın..

Birde eşinin durumuna çok takılma..Bebekler genelde verilen tarihten 10 gün önce doğabiliyorlar..Yani sen doğumunu yaptıktan ve kendini toparladıktan sonra eşinin gelmesi daha muhtemel gibi..( Benimde 11 Mayıs görünüyor bu arada yerimseniben)

Annenin yanında olması da çok büyük şans senin için..Ayrıca bu bebek dönmesi olayını doktorun fazla abartmış hiç alternatifin kalmazsa sezeryan olursun dünyanın sonu değil..

Maşallah nagehancım kızın tombiş olacak demek ki..Benim oğluş 28+6 günlükken 1200 gr. dı..Benim kilom ise 77 :)) yani aldığım 17 kilonun ve yediklerimin oğluşa pek bir faydası olmamış..Niyeyse kendim depolamayı tercih etmişim..jeyyar

a.s.Canım benim allah sağ-salim kavuşmanızı nasip etsin. Bak ne kadar güzel eşin seni ve bebeğinizi düşünüyor o vatani görevini yaparken bile sana destek olabiliyor ne kadar şanslısın. bence sen şimdilik doğum ile ilgili birşeyi kafana takma. rabbim hakkında hayırlısı ne ise onu nasip etsin. yerimseniben

ebrucum çok teşekkür ederim. bana gerçekten baştan beri çok destek oldun yorumlarınla. Kendimi yalnız hissettirmediğin için de ayrıca teşekkür ederim. bakalım kim erken doğuracak :dance:
oğlun yunus emre'ye sağlıkla kavuşman dileğiyle canım seni seviyorummm a.s.

saadetcim teşekkür ederim iyi niyetin ve dileklerin için...Allah tüm askerleri ailelerine hayırlısıyla kavuştursun.a.s.

30.hafta
• Hızlı beyin büyümesi periyoduna uyum sağlamak üzere bebeğinizin başı genişler.

• Bebeğinize müzik, edebiyat ve sadece onunla konuşma yoluyla "öğretmeye" devam edin.

• Büyüdüğü ve rahiminizi kapladığı için amnios sıvısının miktarı azalacaktır. Komik olan, siz daha hafif hissetmeyeceksiniz.

• Sık sık göz kapaklarını açıp kapama alıştırması yapar. Gözleri bir ışık kaynağını takip ederek bir taraftan diğerine hareket edebilir. Hatta ışığa dokunmak için uzanabilir bile.

• Bebeğinizin derisini rahimdeki sıvıdan koruyan küçük tüycükler yok olmaya başlar. Küçüğünüzün kendi tüyleri ortaya çıkmaya başlar.

• Ayak tırnakları son büyüme aşamasına giriyor.

• Kemik iliği kırmızı kan hücresi üretimi sorumluluğuna sahip. Bu kırmızı kan hücreleri oksijenin taşınması ve artık maddelerin dışarı çıkarılması konusunda bebeğinizin vücuduna hizmet etmeye devam edecek.

• Bebeğiniz şu anda gözyaşı üretebilir-evet hem de rahiminizin içinde.

• Bu haftanın sonunda bebeğiniz 39,9 cm ve 1319 gr. olacak.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…