Doğuma Hazırlık bebişlerimize neler almaya başladık?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
ufak tefek almaya basladım bende ve kendimi fena şekilde örgüye verdim trikotaj atölyesi gibi ev her yer ip şiş ne keyifli seymiş ona bişeyler örmek ben yatak falan almadım daha ama park yatak düşünüyorum sürekli tasınan insanlarız pratik olur

bebek bezi,yağı,şampuanı ve ıslak havlusu hazır.örgüler,penyeler vs. de hazır.sadece büyük eşyalar kaldı.ama yatak konusunda karar veremedim.oda takımı mı yoksa beşik mi bilmiyorum araştırcam mağazalara gidip.

tesekkür ederim canım allah seni de kurtarsın hayırlısıyla bahsettiğin bebek deterjanı falan mı?

evet canım bebek deterjanı sabundan oluyo ama makinede yıkama yapa biliyosun çok güsel bir deterjan hacışakirden yapılanı vardı ben onu kullanmıştım çok memnun kalmıştım sende o tür bişi kullanırsan eminim memnun kalırsın:)yerimseniben

bizimkiler de yıkar bende de alışkanlık olmuş ne alsam giymeden önce yıkarım bu arada bebişime babaannesi ve anneannesi bir sürü kıyafet ördü yünlü şeyler nasıl yıkanır kızlar?bozulmasından korkuyorum acaba doğrudan hepsini kuru temizlemeye mi versem?bir bileniniz varsa bilgi verirse sevinirim.

Normal Deterjan Kullansak Ne Olur Acaba Alerji Falan Mi Yapar?

kızlar cvp verin yaw...normal deterjan alerji yapabilir cnm dikkatli olmak lazım bazen ben de bile yapıyor bebkte daha önemli onun cildi daha hassas henüz bağışıklığı yok ya o yüzden.

Biz oğlumda ilk zamanlarda kalıp sabunlarla yıkamıştık.Büyüdükçede normal deterjanlara geçtim.Allaha şükür hiçbirşey olmamıştı.
Bu hamileliğimde kızım olduğunu öğrenince ilk olarak pembe bir kazak ve yazın giyebileceği tulum takım aldım.Anneanemiz ve babaannemiz örgüler örüyor bende hırka örüyorum.Aslında her dışarı çıkışımda almamak için kendimi zor tutuyorum.Çok güzel şeyler var çünkü. Bu arada kızımızın ilk bezleri ve ıslak mendilleride geçen hafta sonunda olan anne bebek fuarından geldi.Belki İstanbulda olupda gidenler bilir o kadar güzel şeyler vardıki.Helede karyola ve park yatak çeşitleri çok güzeldi.Bende fuar sonrası park yatak almaya karar verdim.Ama henüz almadım erken diye düşünüyorum.:dance:

cnm her ikisi için de kullanılır artık ntaşıma işini kocana devret ben öyle yaptım biz taşıyamayız tabi ki ama onlar taşısın alt tarafı ne kadar yol gidecekler ki?değil mi..ben de acaba çocuk odası mı alsam diyorum normal bildiğimiz yanına da ilk 1 sene için beşik alsam olur mu ki?illa parmaklıklı korunaklı birşey mi almak lazım?

cnm her ikisi için de kullanılır artık ntaşıma işini kocana devret ben öyle yaptım biz taşıyamayız tabi ki ama onlar taşısın alt tarafı ne kadar yol gidecekler ki?değil mi..ben de acaba çocuk odası mı alsam diyorum normal bildiğimiz yanına da ilk 1 sene için beşik alsam olur mu ki?illa parmaklıklı korunaklı birşey mi almak lazım?

canım bizde genç odası gibi bişi alcaz,
3 kapılı gardrop- çalışma masası- 4 çekmeceli bir şifonyer- 70-130 ebatlarında sallanan korkuluklu karyola

:uhm:kıızlar makinedemi yıkayosunuz aldıklarınızı elinizdemi.Makinede elde yıkama programında yıkasakda olur heralde dimi ama renklerine bişey olurmu ki yaa pembesi war beyazı war ben karar weremedim elimde yıkamayada üşeniyorum şimdi :sm_confused::sm_confused: siz ne yaptınız yada ne yapmayı düşünüyosunuz

hemen hemen herşeyi tamam ,odasınıda boyadık birtek mobilyaları kaldı oğlumun onuda sanırım bu hafta içi bakıcaz...:dance:

yünlüler icin özel sivi deterjan var tavsiye ederim,ben kendi yünlülerim icinde kullaniyorum yumusacik ve uzun ömürlü yapiyor..bebisler icin normal makine deterjani kullanmanizi tavsiye etmem leke cikarma özelligini arttirmak icin onlari iyice zararli hale getirdiler bebsilerin cildi cok hassas..özel bebk deterjanlari var feda olsun bebislerimize..

benim kızımında herşeyi tamam allaha şükür günlerin geçmesini beklioyruz ufak tefek şeyler haricinde

bende yavaş yavaş hazırlıyorum.büyük eşyalarını daha almadık.hediye alcaklar diye.kışlık örgülerini ördük el birliğiyle.işte benimde ufak tefek eksiğim var...bez alıyormusunuz?ben 2 tane 3-6 primayla 1 tanede molfix aldım.ıslak mendillerinide aldım...

ıslak mendil almadım ama bezleri hazır gulaycım benim sadece derece turu şeyler kaldı bebek arabası anakucaklı zaten park yatak aldık ıkea dan da dolap ve şifonyer alacagız sonra allahım nasip ksımet ederse 3 yaşına gelince çocuk odası alacagız böylesi daha iyi bence eşim bebek odası takımı alalım diyor ama bence 2 sene sonra muhtemelen degiştirecegim birşeyi almamın gereksiz oldugunu düşünüyorum..... çocuk odası olunca balkonlarım buyuk ve panjurlu oldugu için kızımın odasının balkon tarafını oyun odası yapmayı planlıyorum şimdilik böyle kızımın cicleirni annenesi ve komşuları ördü nerden baksan 20 ye yakın badisi var iki adet hastane çıkışı var uyku seti var....bir odasının halısı kaldı birde mayıs ayın da odasını boyayacagız o kadar aklıma gelince yazarım kızımın minicik etekelri bile var yelekleri bir sürü hırkaları öyle şeker ki bazılarının resmini kk ya koydum ben zaten...... bornozu banyo havlusu kaln şayler burun temizleme derece tırnak makası filan biberonu emzik koruyucusu zinciri bunlar var.....allahın izniyle saglıkla gelsinler yeter

3 adet battanise de var aklıma gelenler bunlar dolabına bakmam lazım yerimseniben....çorapları renkli renkli 5 adet var adda çantamız da var kanguru alacagım sevimli geliyor bana chıcco nunkini çok şeker olması gereken herşeyi var gerisi şam da kayısı :roflol:

ben burda ailemden cok uzaktayim..en son ocak ayinda annemlerin yanina ugradigim icin ozaman cinsiyeti belli degildi annem herseyi sari yesil turuncu vs almis,kizim babasina benzerde sarisin mavi gözlü olursa onlarin icinde civciv gibi olacak:emir_bebek:
naipse türkiyeye dönüs yapmayi düsündügümüz icin ne yazikki bir süre kizimin odasi olamayacak hatta esyalari idare eder cinsinden olacak..bazen alis veris yapmak ona cok güzel seyler almak okadar canim istiyorki bende kendimi biberon emzik vs gibi seylerle frenliyorum..yerlesik hayata gecince ben ona neler alacam neler yerimseniben

canım scapulam ya saglıklı sıhhatli olsunlarda gerisi önemli degl inan

X