bebişlerimize kahvaltı

bizim kahvaltımız da şöyle
150 ml süte milupanın 8 tahıllı kahvaltısından 1 kaşık ekliyorum içine pekmez yumurta veya tuzsuz peynir katıyorum şimdilik bu kadar veriyordum zeytini burdan duydum ben de denemek istiyorum daha sonra;
havuç suyu
uyuyup uyanınca çorba
sonra yoğurt
gece muhallebi

merhaba çimdiya kadar kahvaltık kaşıkla veriyordum ama bir kaç gündür kaşığı reddediyor ben de biberonla vermeyi düşünüyorum biberon emziği y kesimini mi kullanıyorsun.Blenderden mi geçiriyorsun herşeyi.:ecrin_bebek:

benim kızım karışım şeyleri yemiyor.hergün ne yedirceğimi şaşırıyorum valla.yaz gelseydi rahat rahat domates falan yedirirdik.
bugün tahin pekmez denedim zarzor bi iki kaşık anca yedi.

canım ben biberonla vermiyorum bunları çatalla ezip kahvaltının içine katıyorum kaşıkla yiyor bazen de ekmeğin içinden azıcık koparıp önce ıhlamurda ıslatıp reçele batırıyorum veriyorum arkasından peynirden elimle ezip veriyorum ya da yumurta ezip veriyorum bu şekilde elimle besliyorum bazen yani
istersen bir dene kaşık almıyorsa elini güzelce yıkayıp verirsin

bu şekilde deneyim o zaman zaten ilk başlarında peynir böyle veriyordum tekrar arap gibi olalım o zaman yeterki yesin.Teşekkürler.

ben 2 gündür kahvaltısını bisküvi.labne pekmez yumurta karıştırıp suyla eziyordum 2,3 kayısıyı kaynatıp onon suyuyla ıslatıyorum kayısılarıda cam rendeden geçirip koyuyorum içine çok sevdi benim kızım birde kendimize tavuk susyuyla çorba yapmıştım salça ve tuz koymadım ona 2 kaşık yoğurt koydum onuda çok sevdi

bizimki yineden kahvaltı etmek istemedi.Sütün iöinde milupanın sütlü biskü kahvaltısından ekledim biraz da pekmez biberondan içti tabiki.Saat 11.00 100gr meyvew püresi.Şimdi ise tarhana çorbası yaptım.ıçinde yarım kibrit kutusu peynir yarım yumurtanın sarısını bir zeytin biraz bebek ekmeği ve yarım çay kaşığı zeytin yağı.sonra yogurt ve muhallbi

benim oğlum 7 aylık olduğunda bizim dr.umuz da zeytin ceviz yumurta sarısı labne meyve rendesi ve bebe ekmeği karışımı kahvaltı vermişti

kızlar arkadaşlara sordum cevap alamadım labne dediğiniz peynir hani şu tatlıların içinede konan kapağı yeşil pınar marka olan bildiğimiz peynirmi?
LÜTFEN CEVAPLAYINNNNN

kızlar arkadaşlara sordum cevap alamadım labne dediğiniz peynir hani şu tatlıların içinede konan kapağı yeşil pınar marka olan bildiğimiz peynirmi?
LÜTFEN CEVAPLAYINNNNN

aynen o canım. ama bazı doktorlar labnenin çok yağlı olduğunu bebeği yoracağını söylayip tavsiye etmiyorlar. ben bir gün labne birgün tuzu alınmış beyaz peynir veriyorum bu nedenle

LÜTFEN CEVAPLAYINNNNN

evet canım o.tuzsuz olduğu için iyi tabiki ama bazen banada yağlıymış gibi geliyo onun için herzaman vermiyorum bazen veriyorum.ama kızımda çok severek yiyor.normal peyniri suda bekletiyorum sonra çatalla eziyorum pütürlü kalıyo önce mırın kırın ediyo ama yiyo.
pütürlü yemeye alışsın diye fazla ezmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…