bebişlerimize kahvaltı

arkadaşlar şöyle bişey duydum;kahvaltı da birgün yumurta sarısı verdiysen birgün vermiycenaynı şekil de peyniri de yani dönüşümlü verilmesin de yarar varmış...şunu düşünüyorum hergün aynı şeyi yediğimiz de biz bıkıyoruz bebişlerimiz de aynı şekil de değişiklikler yapmakta yarar var ıhlamurla da kahvaltı verilebilir,ben suyu çok veriyorum içmesini sewiyor

değişiklikleri bebişim çok sewiyor.sizlerin de farklı uygulamaları var ise duymak isterim

Yarım bardak sulandırılmış süte, bir tatlı kaşığı mısır unu, bir tatlı kaşığı pirinç unu katıp pişiriyorum. Ilındığında labne peyniri, yumurta sarısı, ezilmiş ceviz, 1/3 muz, yarım mandalina suyu, 2-3 bebe bisküvisi katıp karıştırıyorum. (Koyu ise su ile yumuşatıyorum.)Bazı günler muz yerine pişmiş havuç rendesi, bazı günlerde pişmiş balkabağı rendesi bazen koyuyorum aklıma ne gelir ise:)
meyve püresine nişasta mamaile karıştırıp sos yapıyorum bundan 1 kaşık püreye ekliyorum ama karıştırmıyorum tabağımın üstünde kalıyor meyve püresi altta her kaşığa püre hem de sos geliyor bunu da çok sewiyor başka değişik yaptığım şeyler aklımıza gelen çorbaları veriyorum fakat salça baharatsız yağsız piştikten sonra zeytinyağı katıyorum (çorba içine nane ekliyorum)ekmek geliştirici olduğundan içine ufalıyorum,yoğur da şeker değil de, haşlanmış havuç rendesi ya da balkabağı rendesi katıyorum,bazen gece karnı tok biliyorum fakat uyandığında sadece su ya da bitki çayı içiriyorum...havuç suyunu,nane limonu kaynatıpta ,ıhlamur da verdiğim oluyor çok sewiyor benim oğluşumun iki dişi çıktı havuç, buronkoli sapını ,ekmek kenarlarını veriyorum eline kendi tutmak istiyor çiğniyor suyu gitse yarar ben böyleyim aklıma daha bişey gelmedi yaptığım değişiklikleri eklerim....

teşekkürler arkadaşlar cevizi düşünmüştüm ama cesaret edememiştim.tereyağı,ceviz,fındık bende vermeye başlayayım bari :)

tereyağını 8.aydan sonra verin arkadaşım dr.bize öle önerdi.
bizim kahvaltılarımöız işkence....
her sabah en az iki çeşit mama yenip ardından çıkarılıyor. ben de bikaç gündür şöle yapıyorum: 2 kaşık sulu mamaya 1 tatlı kaşığı peynir veya yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı ceviz koyuyorum. bulamaç gibi oluyo 2 3 kere de veriyorum anlayıncaya kadar bitmiş oluyor. ardından 2 çay kaşığı pekmezi biberon mamasına karıştırıyorum(180lik) onu veriyorum.
nerde benim oğlan öle bebe bisküvisiymiş muz rendesiymiş kaşık mamasıymış alla alla yedirebilene aşkolsun. imkansız

bizim kahvaltı zamanı da çooooooooooooooooooooooook uzun sürüyor bir saat kahvaltı ediyoruz.her zaman meyve püresiyle başlıyoruz hep iki meyve ve biraz ceviz karıştırıyorum.bundan ancak birkaç kaşık yer bira oynuyoruz daha sonra devam biraz peynir yumurta ve ekmek karıştırıp veriyorum tekrar.bunu yerken bir kaşık ondan bir yudum meyve suyu.meyve suyu pürede kulandığım meyveden bir tanesi oluyor.oynuyoruz sonra da süt içiyor.kahvaltı bitti bi bakmışsın bir saat geçmiş.hade uyuma zamanı.

rezzancım
bende kızıma sabahları 1tatlı kaşığı pekmez 1talı kaşığı peynir 4-5cici bebe-3 ölçek milupa devam maması 2- 150 ml su ile blendırda çekiyorum kahvaltıda bunu veriyorum
ertesi gün peynir yerine yumurtanın 1/8 oranında yumurta koyarak başladım şimdi bir çay çkaşığı pişmiş yumurta koyuyorum
bir diğer gün yumurta peynir yerinde bir çay kaşığı tereyağ koyuyorum- kahvaltıda bunları veriyorum
bal ve süt ilk bir yıl yasaka alerjenlere karşı bebeği korumak için bunları ilk bir yıl kullanamıyoruz

sebze çorbalarıda çok öenmli- ben sürekli brokoli-karnıbahar-bürüksel lahanası-havuç-patates-ıspanak-prıasa-1çay kaşığı pirinç-kabak- daha mevsime uygun ne kadar sebze varsa bunları hasşlıyorum 1çay kaşığı zeytinyağı ile blendırdan geçliriyorum servis yaparken içine 3-4 tane cicibebe koyuyorum bayılıyor tabi sulandırıp çorba kıvamında veriyoruz.cicibebelerde erimiş olucak onun beslenmesi çok önemli
çünki ilk3yılki beslenme bebeğimizi bir ömür kişilik karekter ve zeka yapısına yön veriyor. bu konuda ben sadece mulipaya güveniyorum. ama tabiki en iyisi anne sütü artı süreklide 1yaşına kadar emzirmeli. her ne kadar doymadığını düşünsemde ilaç niyetine emmesini sağlıyprum. çünki anne sütünden daha şifalı ilaç yok

Arkadaşlar, bende aşağı yukarı sizin gibi veriyorum ama şu ceviz konusunda kararsızım. Bazıları veriyor bazıları vermiyo. Bu konuda ne yapmamız gerekiyo. Çok faydalı olduğunu biliyorum ama bu aylarda verilirmi onu bilmiyorum. Bu haftasonu dr. gideceğiz. Onada sorucam Bakalım ne diyecek.

hemen söyliym dr un daha erken diycek bizede öyle dedi. ama ben 2 gündür kahvaltısına ekliyorum bi problem yaşamadık. zaten şöyle bi araştırdığımızda hepimizin yaptığı sebze çorbalarındaki bazı sebzelerde aylarına göre erken ama veriyoruz.kuruyemişler yüksek alerjen içerdikleri için 1 yaşa kadar yasak deniyor bizde olmadı devam etmeyi düşünüyorum. sen drunuza sor bakalım o ne diycek malum hepsi ayrı telden çalıyor sonucu lütfen buraya yaz olurmu merak ederim.

ben de ceviz veriyorum alerci yapmadı.ama hergün vermiyorum.bir iki gün veriyorum bir gün vermiyorum.

kızlar cevizi bende veriyorum yanlız sebze çorbası yaparken sebzeleri su da haşlıyorum daha sonra süzgeçten kaşıkla bastıra bastıra geçiriyorum hiç kalmıyor tam püre gibi oluyor blendırdan geçirmiyorum vitamini kalmıyormuş tavsiye ederim üstünden en son çiğ zeytinyağı gezdiriyorum ve en son bebe ekmegi koyuyorum

dr umuz bir iki tane tuzsuz zeytinin kabuklarını soy ez kahvaltısına ekle dedi bilmeyenler varsa haberiniz olsun

canım senin bebişin kaç aylık zeytin çok faydalı bende vermek isterim

Benimki de 26 ağustos doğumlu arkadaşlar. Ceviz daha vermedim. Dr. bişey demedi. Sormayı unuttum bende. Bakalım yavaş yavaş başlayayım diyorum. Zeytini de sizden öğrendim teşekkür ederim arkadaşlar. Bilgilerimizi paylaşalım kızlar.

arkadaşlar bebeğim sabah saat 8 gibi uyanıyor kahvaltı için 180 ml sütün içinde milupanın kahvaltılıktan iki şorba kaşığı koyuyorum.Kahvaltımız bukadar.sonra saat 10 gibi araöğün vermeye çalışıyorum ama hiş istemiyor ancak bir kaşık pekmez birkaç kaşık meyve püresi.Ancak saat 12 buçuk bir gibi acıkıyor o zaman meyve püresi 100ml kadar içinde biraz ceviz pekmez ekliyorum bir çorba kaşığı da tahıllar.Sonra saat 14.30 gibi 120 ml süt içer.daha sonra saat 17.30 gibi 100 yoğurt 50 ml kadar çorba.Saat 20 30 gibi biraz çorba ve süt içer saat 23.00 en geç ve buçuk 150-180 süt içinde gece tahıllar.Acaba normal mı sizce nasıl acaba fazla mı ek gıda veriyorum daha çok anne süt mu versem.

dr umuz bir iki tane tuzsuz zeytinin kabuklarını soy ez kahvaltısına ekle dedi bilmeyenler varsa haberiniz olsun

Canım tuzsuz zeytün satın mı alıyorsun yoksa peynir gibi akşamdan suda bekletip sabah veriyorsun.Nasıl yapalım biz de.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…