bebişlerimize kahvaltı

MeDceZir

Kuzularımı çook seviyorum
Kayıtlı Üye
4 Ekim 2007
885
42
Arkadaşlar bebişlere kahvaltı vermeye başladınız mı? Bizim dr. bişey demedi ama başlasak mı acaba? Sizler ne yapıyorsunuz veriyormusunuz? Birde ceviz çok yararlıymış. Kahvaltısına koyabilir miyiz? Ne zaman vermeye başlayabiliriz cevizi?

rezzancım ben veriyorum kahvaltı 30 luk mama yapıyom içine 4 cici bebe bir ölçü mama birazpeynir bir çaykaşığı pekmez hepsini karıştırıp ecenaza sabahları yediriyorum ilk 2 cici bebe başlamıştım şimdi 4 tane katıyorum

birde bazen cici bebe yapmıyom herobaby kahvaltı maması var ondanda yapıp veriyorum cnm

bizde bu ay basadik 2-3 cici bebe,tuzu alinmis beyaz peynir,yumurta sarisi,pekmez ve az da tereyag..bunlari sutumden biraz sagip karistiriyorum..tabi azicik azicik basladik..bayila bayila yiyor :)) ama ben 6 aydan once hic ek gida vermedim..sadece anne sutuydu cnm :))

merhabalar.ben de kahvaltı vermeye başladım ama oğlum bisküvi ve meyve püresi istemiyor tek peynir ve yumurta yiyor.normalde meyve püresi ve bisküvi yüyor ama oyleden sonra ama o zaman çorba vermek istiyorum acaba bisküvileri sabah sütüne koysam boyle yapan var mı.

ya bu bebek bisküvilerinn zararlı olduğunu ben de okudum ama oğlumu götürdüğüm dr.lar ikisi prof. du ve birinin uzmanlığı da beslenme..ikisi de kahvaltı için mama içine cicibebe dedi...zararı nedir bilen var mı?

Arkadaşlar bende duymuştum bebe bisküvilerinin zararlı olduğunu ama mecbur kullanıyoruz. Bunun doğrusunu öğrenebilecek yok mu aramızda acaba ?

Bende merak ettim Hiçte duymamıstım Zararlı oLduqunu Acaba ne Acıdan ZararLı OLmadı vermeyiz Bizde

Ben bebek bisküvilerinin iyi pişirilmediğini fırınlama sistemiyle poşetlendiğini bununda kansorejen madde içerdiğini duymuştum ben kendi yapmış olduğum tereyağlı kurabiyeleri yediriyoru kahvaltısında alminaya hem daha lezzetli oluyor hemde doğal..İçine gün aşırı yumurta sarısının yarısı,tahin helvası,pekmez,labne peynir katıyorum ve suyla karışımını yapıyorum.

ben de harika bir kahvaltı veriyorum kendim de sağlıkcıyım çocuk dr prof.dr.ender pehlivanoğlu marmara üniversite öğretim görevlisi o bile şaşırdı verdiğin kahvaltı harika dedi....
ben kahvaltıdan 1 saat önce pekmez veriyorum elde yapma köyden getirttim daha sonra labne peynir,yumurta sarısı nohut büyüklüğün de,tereyağı(kendim kaymak alıp yoğurup suyunu çıkarıyorum mis gibi tereyeğı) çay kaşığı,çay kaşığı reçel (elde yapma),burası çok önemli ceviz badem fındık 10 kilo aldım kabuklarını kırdım iyice robotta ezdim kapalı kutuya koydum kahvaltıların içine birer ölçek katıyorum ve inanılmaz yararlı olduğunu biliyorum size fikir verim dedim dr sormadım bile anlatınca bende hastalarıma öneririm bundan sonra dedi gülümsedi:)

birde bırsey sormak ıstıyorum bazıları yumurtası sarısın cıgden kattıgını soyluyor bazıları ıs pısırerek dr bana pısırmemı soylemıstı .Sundan soruyorum annemlerde koyde ıken kaynamıs sute peynır ve yumurtası sarısı cıgen koyup karıstırıp verırlermıs bı zararı olmamıskı saglıklıyım ama sımdı ılgınc gelmedı desem yalan olur

daha öncede kahvaltıda ceviz verenleri duymuştum. yalnız kuruyemişler 1 yasından sonra diye biliyorum. bu konu kafamı çok karıştırıyor. çünkü özellikle cevizde omega3 var ve bu da beyin gelişimini destekliyor. kararsız kaldım bebeğim nerdeyse 6 aylık olacak.

Canım selam;
ben eylül annesiyim.Benimde sütüm az onun için bende başladım ek besinlere. Yazdıklarını çok beğendi , fakat bana biraz ayrıntılı anlatırmısın?
SAdece sabahları ilk olarak pekmez mi veriyorsun kaşıkla? yoksa bişeye katıp mı veriyorsun?
Ayrıca sonrasında verdiklerini süte yada mamaya mı katıyorsun. yoksa sadece peynir,reçel,fındık,ceviz,badem,tereyağı mı? Yani bunlar katı gibi gözüktü de ..

arkadaslar yumurta sarısını cıgdenmı katıyorsunuz pısırerekmı bılgı verırsenız sevınırım.

arkadaslar yumurta sarısını cıgdenmı katıyorsunuz pısırerekmı bılgı verırsenız sevınırım.

çiğ yumurtada pek çok zararlı mikroorganizmalar olduğu için en az 5 dk kaynatılması gerekiyor demişti doktorumuz. ben öyle veriyorum

kesinlikle yumurtanın 9-10 dakika kaynaması lazım.çiğ çok zararlı.fazla pişmiş olursa da faydası yokmuş.etrafı yeşillenmiş olmayacak.
benim kızımda 7,5 aylık oldu.kahvaltılarımız biraz karışık bulamaç olarak pek yemiyor az yapıyorum.kutu mamalarla yapıyorum (irmikli,tahıllı,vs.)içine 1 adet bisküvi,1 çay kaşığı pekmez koyuyorum.ıhlamurla yapıyorum.süt dokunuyor çünki.yanında suda bekletilmiş beyaz peynir ya da labne(küçük kutulardan alıyorum kolay oluyor)yumurta sarısı ama he gün değil.ve ekmek.

kahvaltıda en sevdiği bölüm yumurta ve ekmek...her gün aynı miktarda yemiyor maalesef.
cevizi hiç denemedim.ama herkes veriyormuş bende denicem.yeni yeni azıcık tereyağı vermeye başladım.

slm;sabahları aç karnına 1 tatlı kaşığı pekmez veriyorum 1 saate kadar başka bişet vermiyorum (aynen demir ilacı gibi düşün yemekten 1saat önce veya 1 saat sonra kullanılır önceleri mamaya katıyordum fakat anlamı kalmıyormuş dr pekmezi tek vermelisin dedi)daha sonra kahvaltısını dewam mamasına katıyorum yumurta peyniri reçeli karıştırıp bazen tahıllı yulaflı kahvaltıda ekliyorum sonra kabuklu ceviz badem fındık aaldım açık almayı tercih etmedim bozulmasın diye katkı maddesi ekliyorlarmış içime sinmedi kırdım robotta toz haline getirdim devam mamasının kutuları oluyorya kilitli onun içine koydum her gün kahvaltısına 1 ölçek koyuyorum....ben önceleri dr ne derse ona çok değer verirdim gerçei hala veriyorum ama daha rahatım herşeyi sorma gereği duymuyorum yok şu yok bu su bile vermedim ilk başlarda anne sütü verince başka sıvı alırsa anne sütünün değeri düşermiş bakıyorum da önceleri bunlara uyulmuşmu yooo hayır inek sütü bana verilmiş çok küçükken...gayet sağlıklıyız tabiki bebişine verirmisin dersen vermem:)sewgiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…