Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
millet nerelerdesiniz,herkes tatile mi gitti :)
eslem geçmiş olsun.
kahvaltıda peynirli,az sütlü ve az unlu omlet yaptım.bir çay bardağı da mandalina ve nar suyu karışımı yaptım,çoğunu yedi şükür.
çorba düşünmekteyim.

millet nerelerdesiniz,herkes tatile mi gitti :)
eslem geçmiş olsun.
kahvaltıda peynirli,az sütlü ve az unlu omlet yaptım.bir çay bardağı da mandalina ve nar suyu karışımı yaptım,çoğunu yedi şükür.
çorba düşünmekteyim.
teşekkür ederim canım
maşallah kuzuya
ceylin de böyle yese keşke

yer yer üzülme,bir günleri bir günlerini tutmuyor,bazen bir kaşık alıp bırakıyor,bir süre sonra -1 saat filan- başka bir şey deniyorum.bazen de bakıcıdan gelince akşama kadar bir şey yemiyor 6 saat filan,iyice acıkınca sesi çıkmadan yiyor ama.normalde illan bi itiraz eder kafayı çevirir.valla kızardım reklamla yedirenlere filan ama ben de babyfirst tv yle yedirebiliyorum.
not:bursada olmanı kıskandım:)uludag mezunuyum.

kahvaltıda peynir fındık tahin yumurta sarısı cicibebeyi daha önceden haşlayıp suyunu süzdüğüm incir suyu ile ıslattım bi kaç kere çıkardı ağzından ama yedi şimdi uyuyo
tavuk haşlıyorum ne yapsam diye düşünmekteyim bana tavsiyesi olan var mı

yer yer üzülme,bir günleri bir günlerini tutmuyor,bazen bir kaşık alıp bırakıyor,bir süre sonra -1 saat filan- başka bir şey deniyorum.bazen de bakıcıdan gelince akşama kadar bir şey yemiyor 6 saat filan,iyice acıkınca sesi çıkmadan yiyor ama.normalde illan bi itiraz eder kafayı çevirir.valla kızardım reklamla yedirenlere filan ama ben de babyfirst tv yle yedirebiliyorum.
not:bursada olmanı kıskandım:)uludag mezunuyum.
yine bekleriz buraya
gerçekden çok güzel bi şehir
burda kalanlar başka bi şehri düşünemiyorlar tayin olarak
ceylinin tv pek dikkatini çekmiyo
göz ucuyla bakıp oyuncaklarıyla oynuyo
yer inşallah benim kuzuda

merhaba kızlar
kızım yaklaşık 1haftadır grşpdi ve anne sütü haricinde hiç bişey yemek istemedi
şimdi şükürki iyileşti ama yine ek gıdayı reddediyo
açmıyo ağzını ya zorlamak da istemiyorum ama
çok zayıfladı aç kalıyo çünkü sürekli yakamda ve mızmız
bi önerisi olan var mı arkadaşlar ya

Geçmiş olsun. Umarım kızın iyileşmiştim. Sana verebileceğim tek öneri eski yedirdiğin saatlerde azda olsa tattır. Saatleri kaymasın diye. Sakın ama sakın ISRAR ETME. Kilo versede hastalıktan sonra çabuk toparlıyorlar. Bu ara yeni tadlar denemek yerine eski sevdiği tadları vermeyi deneyebilirsin..

Çınar dün öğlen çok az balık yedi. Bir saat sonra mandalina suyu içirdim. Akşam tavuk suyuna annemin olmaz nidalarına aldırmaksızın ne üdüğü belirsiz İtalyan usulü Uydurmasyonia Zosonia çorbası yaptım. Tahminimden fazla yedi. Öğretmen arkadaşlar alınmasın ama bazen annem keşke öğretmen olmasaydı diyorum. Valla öğretmen çocuğu olmak çooookkk zor.

kahvaltıda peynir fındık tahin yumurta sarısı cicibebeyi daha önceden haşlayıp suyunu süzdüğüm incir suyu ile ıslattım bi kaç kere çıkardı ağzından ama yedi şimdi uyuyo
tavuk haşlıyorum ne yapsam diye düşünmekteyim bana tavsiyesi olan var mı

terbiyeli tavuk çorbası yap
yalancı işkembe de deniliyor
tavuklar haşlandıktan sonra rondodan geçir
tekrar aynı suyuna at
kaynarken 1 kasede yogurt-un-1yumurta sarısı ve 1 yemek kaşıgı limon karıştır
kaynayan sudan azar azar yogurtlu karışıma dök
cıvık olan bu karışımı tencereye yavas yavas ekle 1 tasım daha kaynat
bebişe verirken üzerine çok az da sıvı yağ koyarsın
kendiniz yerken de yagda az kırmızı biber yakıp dökersin üstüne

tekrar aynı suyuna at

tavsiyen için teşekkürler canım

galiba dün herkes tavuk yedi
bende bol unu zeytnyğnda kavrdm minicik doğradığım tavukları attım sıcak su koydum birazda tel şehriye. biz güzel yeik ama kaşık sevmeyen kızım yemedi masanın altında gezinrken ağzına bir iki elimle verdim onu çiğnedi durdu lokum gibiydi

Çınar dün öğlen çok az balık yedi. Bir saat sonra mandalina suyu içirdim. Akşam tavuk suyuna annemin olmaz nidalarına aldırmaksızın ne üdüğü belirsiz İtalyan usulü Uydurmasyonia Zosonia çorbası yaptım. Tahminimden fazla yedi. Öğretmen arkadaşlar alınmasın ama bazen annem keşke öğretmen olmasaydı diyorum. Valla öğretmen çocuğu olmak çooookkk zor.
ne menem birşeydir bu zosonia xenocum , valla bakacaz nasıl olcak öğretmen çocuğu olmak.okulun stresi eve geliyor bazen evet.hele bu ara sıkıntı yaşadım okulda,neymiş çok rapor almışım diye şikayet etmişler beni peh peh peh...
tekrar aynı suyuna at
güzel tarifmiş.thanks.
ben et haşlamıştım,yoğurtlu olan tarhanadan yaptım,uykusu gelmişti az buz yedi.meyve öğününü de atladı,kivi hazırladım ama 1 kaşık lutfetti küçük hnm.dişi göründü,onun sıkıntısı var,bir de burnu akmaya başladı,bakıcıdan bulaştı sanırım.

ne menem birşeydir bu zosonia xenocum , valla bakacaz nasıl olcak öğretmen çocuğu olmak.okulun stresi eve geliyor bazen evet.hele bu ara sıkıntı yaşadım okulda,neymiş çok rapor almışım diye şikayet etmişler beni peh peh peh...

Uydurmasyonia zosonio tanımı bana kolejden kaldı. Kulakları çınlasın bir İtalyan arkadaşım vardı her sınavdan sonra sorardık nasıl geçti sınavın diye ammmaaaann uydurdum işte bişeyler uydurmasyonia zosonio derdi :)))) Şimdi bende her uydurduğum yemeğe uydurmasyonia zosonio diyorum :)) Bildiğin tavuk suyuna birkaç sebzeli çorba işte.. Annem 30 senden sonra emekli olan ve mesleğine aşık bir hatun kişi ama bu hatun kişi ile yaşamak çok zor. Hala daha dediğim dedik ve beni öğrencisi sanıyor. Öğretmen çocuğu olmak sanki ayrı bir misyon.. Öğretmen çocuğu saygılıdır, öğretmen çocuğu okulda kurallara daha fazla uyar, öğretmen çocuğu başarılıdır, yeteeeeerrr

biz anneme geldik kızlar, yaşasıın
defne bugün kahvaltısını azcık yedi
öğlen 1 armut püresine 1 mandalin suyunu karıştırdı, hepsini yedi
akşamüstü azcık mercimak çorbası
akşam kıymalı ıspanaktan az yedi
sonra babasının pilavına sulandı, 1 küçük kase yoğurtla az bişey pilav yedi
biraz emdi, banyo yapıp sorun çıkarmadan anneannesinin ayağında uyudu

Aman maşallah gözün aydın:nazar::nazar: Bu arada tatilinzi başladı. İyi tatiller canım benim..

iyi tatiller canım
biz de ipek hanımla yarın gidiyoruz izmire

bugün sabahın 7 sinde kalktı Enes uzun zamandır ilk defa bu kadar erken kalktı tekrar uyutmaya çalıştım ama uyumadı aslında gözünden uyku akıyodu neyse bende kahvaltısını hazırladım gözleri yarı açık bi şekilde yedi hali çok komikti son lokmasını aldı ve gözleri tamamen kapandı mama sandalyesinden aldım yatağına yatırdım ama sanmayın ki çok uyudu yarım saat oldu olmadı uyandı sonra hazırlanıp kayınvaldeme gittik orada da mandalina sıktım içinede 1 çay kaşığı kadar pekmez koydum onu yedi birazdan da sebze çorbasını içecek inşallah ondan sonra uyur

bu arada tatile çıkanlara ii tatiller dilerim

İnsan alışıyor walla. Az önce Çınar uyudu. Eşim hadi bak bak elin ayağın titremeye başladı iki sohbet et dedi bana :))))
:roflol:çok hoş ya hakkaten bağımlı olduk dimi, çaresi var mı ki?
bu arada hangi okulda okudun liseyi canım, ben de liseyi izmirde okudum, bal mezunuyum, 96.
iyi tatiller canım
biz de ipek hanımla yarın gidiyoruz izmire
sağol canım benim
iyi uçuşlar size de, inşallah rahat rahat gidersiniz

X