Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar biraz önce ben de köfte yaptım sonunda.küçücük bir soğan ve yarım diş sarmısağı rendeledim,ekmek içi ıslattım az,yumurta sarısı azıcık salça ve az tuz-tuza başladım ben,9.ayda az atabilirsin demişti- karıştırdım az yağda çevirdim bunları kısa bir süre.sonra tavayı yıkadım tekrar.bu kez domates rendelerimden kullanarak pişirdim köfteyi,ayranla yedi.bir köfte.yumuşacık olmuştu,et iyi denk gelmiş.

sabah kahvaltıda peynir fındık tahin yumurta sarısı cicibebe ıhlamurla ıslattım zorla yedi dün gece çok öksürdü ağladı onun için dr gittik soğuk algınlığı varmış ilaç verdi dr umuz eve geldik balkabağı çorbası yapmıştım onu yedi biraz öncede meyveli yoğurt yedi

Sabah 10 gibi bebe ekmeği, peynir, ceviz ve balı ıhlamurla ıslattım onu yedi. Ardından bizimle birlikte bir bardak portakal suyu içti pipet kullanmayı öğrendi zillim onun için zevkle içiyor tabi o işin oyununda... Saat 12 gibi armut ve muz püresi yedi içine pekmez ve çekilmiş badem koyuyorum. Saat 2 gibide balkabağı çorbası içti. Saat 2,5 da yattı 6 da kalktı yoğurt yedi. Birazdanda karnıbahar yemeği ve erişte vereceğim. Saat 11 gibide muhallebi yer uyur kuzum.

slm kızlar benim kızımda 7 aylık bana yedirebilmem için ne gibi önerilerde bulunabilirsiniz

ben corba yediremiyorum malesef tarhana mercimek denemedigim bişi kalmadı milupanın corbalarını yiyor sadece

bu aylarda ne verebilirim

Ayyy nazar deydi kuzuma.. Valla ben okurken sürekli maşallah diyordum. Nazara o kadar inanırım ki.. Canım bir hafta 10 gibi bir dönem yiyen bebekler ağızlarına kilit vururlarmış. İçini ferah tut. Stres yapma, gerildiğini hissetmesin, güç savaşına girmesin. Yiyecek göreceksin eskisi gibi ve yine bizi sevindirecek. Benim oğlan elinde bir kaşıkla, kaşığı vura vura eeeeeeeeeeeeeeeeee oooooooooyyyyyyyyyyyy veeeeeeyyyyyyyyyyy diye diye kahvaltısının yarısını zar zor yedi. Ben oğlum asker olacak, paşa olacak derken ( ki bu dönem için biraz sakat bi durum ama ) benim oğlan çoktaaaan mesleğini seçmiş. Türkücü olacak anlaşılan.. Yanık yanıkk oyyyyy çekerek Aydın Bozlağı tutturdu sabah. Muhtemelen oyyyy anam yine mi yemek yiyorum eeeeee, bu kaşık mı beni zorlayan veeeeeyyyyyy :))) :teytey:bende altta kalırmıyım başladım bi türküye..
Elindedir kaşığı,
Kara gözlüm ye gayrı,
Dat diri diri dat diri dat diri dom ben oğlumu seviyom,
Dat diri diri dat diri dat diri dom bu kahvaltı bitcek diyom. :teytey: Rahmetli ozay Gönlüm duysa türküsünün bu hale geldiğini acaba bana ne derdi :)))) Öğlen için bende senden kopiş çektim :))) hay yaşa bende tarhana yapayım bari..
Tarhanayı az yedi dışarı çıkardım açık hava iyi gelir diye yine yemedi,sonra yarım muz yedi,bir daha hiç birşey yemedi şimdi uyuyor.Tabi alışık olmadığımdan üzülüyorum,daha geçen aya kadar böyle bir durum yaşadığımız zaman kandırmak daha kolaydı şuan karakterini dayatıyor.Parka gittik orada banka oturucam yanlız diye tuturdu o faketmeden paltosundan tutarak otutturdum,sonra sürekli yürümek istiyor ama daha yürüyemiyor sonra sinirleniyor.Hep derlerdi büyüdükçe daha zor olucak diye.Nazar olayına gelincede bilmiyorum ne kadar etkili ama bir enerji var sanırım.Bir yerde yemek yiyorduk Taylan'a babası orada satılan muzlardan almıştı büyük bir muz ve Taylan muzu ıssıra ıssıra yedi bitirdi,Taylan'dan iki ay kadar büyük bebek vardı o pütürlü yiyemiyormuş ve su gibi yediriyorlarmış bebeğin ailesi bize şaşkın şaşkın bakıp met edip durdular ertesi gün yaklaşık bir hafta kadar yine ağzını bıçak açmamıştır belki nazardır belki tesadüf.Tek bildiğim o yediği zaman çok huzurlu oluyorum.Senin şu şarkıyı yarın bende deniyim belki yarar işe.

arkadaşlar aranızda kek veren vardı öyle okumuştum önceki sayfalarda nasıl yapıyorsunuz bebeklere kendimize yaptığımız kek ağır gelir değilmi

900 kahvaltı ( dişimiz olmadığından peyniri sürekli öğürdüğünden bugün cevizle peyniri blendırdan geçrip kahvaltısına öyle karıştırdım biraz çorba kıvamı oldu içim rahat etmedi ama öğürmesine dayanamıyorum) peynir yumurta tahıl ceviz ıhlamurda ıslatıp verdim pekmezi sonra verdim.anne sütü .zor bitirdi.
1200 de sebze çorbası ( kıymalı minimum sebzeler) yarısını yedi.
400 yoğurt
700 sebze çorbasının kalanı
900 armut suyu çok az içti. ( kesinlikle bu öğünde muhallebi yediremiyorum siz nasıl yapıyorsunuz muhallebileri?

900 kahvaltı ( dişimiz olmadığından peyniri sürekli öğürdüğünden bugün cevizle peyniri blendırdan geçrip kahvaltısına öyle karıştırdım biraz çorba kıvamı oldu içim rahat etmedi ama öğürmesine dayanamıyorum) peynir yumurta tahıl ceviz ıhlamurda ıslatıp verdim pekmezi sonra verdim.anne sütü .zor bitirdi.
1200 de sebze çorbası ( kıymalı minimum sebzeler) yarısını yedi.
400 yoğurt
700 sebze çorbasının kalanı
900 armut suyu çok az içti. ( kesinlikle bu öğünde muhallebi yediremiyorum siz nasıl yapıyorsunuz muhallebileri?

180 ml suya 2 tatlı kaşığı pirinç unu koyup pişiriyorum sonra 6 ölçek devam maması katıp karıştırıyorum

arkadaşlar aranızda kek veren vardı öyle okumuştum önceki sayfalarda nasıl yapıyorsunuz bebeklere kendimize yaptığımız kek ağır gelir değilmi

valla ben de tarif alıcaktım burdan ama hazır börek yapmışken bir de kek yapayım dedim,normal kek yaptım az mısırözü yağlı,yoğurtlu bol yumurtalı.yatmadan önce içinden az tadına baktı mandalin suyu içti az da.

180 ml suya 2 tatlı kaşığı pirinç unu koyup pişiriyorum sonra 6 ölçek devam maması katıp karıştırıyorum

bu tarifi yaptım yemedi su yerine sütle yaptım yemedi içine her çeşit meyveyi önce yada sonra koyup yaptım yemedi pekmezle yemedi bal kabağıyla yemedi hazır markalarınnkinleri denedim yemedi kıvamını artırıp sulu çorba gibi yaptım yemedi sanırım yemicek :KK43:(

kızlar muhallebi olarak bide şunu deneyin

1 kutu pirinç unu
1 kutu mısır nişastası yada onun yerine yulaf unu
1 kutu buğday nişastası
2 kutu arımama

bunları büyük bi kapta harmanlayın saklama kabına kyup dolaba koyun

ben her gece yatmadan önce 3 tatlı kaşığı bu karışımdan yarı süt yarı su 1 çay kaşığı şeker pişiriyyoruum...(sütü en küçük kamışlı sütler varya ondan alıyorum actığım gün ve ertesi gün kullanıyorum bitiyo...süt kadarda su....eğer pişince katı gelirse azdaha su ekelrsinizz..zaten yapa yapa alışıyo eli insanın :))))

bayıla bayıla yiyiyo cok seviyo(doyurucu ve besleyici)

Son düzenleme:

canım ben normal kek yaptım farklı olarak margarin yada sıvı yag kullanmadım az tereyag kattım süt yumurta ceviz un bildigimiz kek hamurunu yapıyorum gülcenin hoşuna gitti normalde ceviz alerji yapıyordu ama keke katınca kızarıklık çıkmadı iyi oldu yani şimdide kayısılı üzümlü çeşitli meyvelerle genişletmek istiyorum

gülce ve şıle teşekkür ederim ikinizede evet tereyağı ve zeytinyağı karıştırıp şekeri az kurutulmuş meyvelerle yapabilirim

sabah:
omlet
peynir
zeytin
tereyeğ
pekmez ve süt yedik..

arada:muz

öğlen:
brokoli çorbası az yoğurt yedik

ara:manadlina suyu

akşam :
yoğurt ıspanak ve az makarna yiyicez

sonrasında ise elmamız ve sütümüz var..

gece uyuyakaldığım için çorbamızı bakıcı yaptı,kıymalı şehriye,az da tarhana atmış kıvam versin diye.

merhaba kızlar
kızım yaklaşık 1haftadır grşpdi ve anne sütü haricinde hiç bişey yemek istemedi
şimdi şükürki iyileşti ama yine ek gıdayı reddediyo
açmıyo ağzını ya zorlamak da istemiyorum ama
çok zayıfladı aç kalıyo çünkü sürekli yakamda ve mızmız
bi önerisi olan var mı arkadaşlar ya

merhaba kızlar
kızım yaklaşık 1haftadır grşpdi ve anne sütü haricinde hiç bişey yemek istemedi
şimdi şükürki iyileşti ama yine ek gıdayı reddediyo
açmıyo ağzını ya zorlamak da istemiyorum ama
çok zayıfladı aç kalıyo çünkü sürekli yakamda ve mızmız
bi önerisi olan var mı arkadaşlar ya