Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
sabah yemedi öğlen yemedi uyudu kalkınca yermi bilmiyorum kafayı yedim yaaa....siniroluyorummm.

canim hep bakiyorum yemiyor bebisin,gercekten tanimiyorumm ama uzuluyorum ben.Canim benim esim de bebekken yogurt disinda 3 yasa kadar hic ama hicbisey yemezmis sonra kend kendinden yemeye baslamis,o agzini acinca inanamiyorlar.Esimin babaannesi nasil yemiyor dermis getirin biraz brakin nasil yiyecegini gorceksiniz demis bir gun ona brakmislar ama tabiki hic birsey yememis.Bazi bebekler boyle canim senden kaynaklanan birsey degil.Genelde bebekler ihtiyacindan fazla yerler biraz buyudukce artik sadece gerekli miktari yemeye basliyorlar ve onun icin bize az yiyior gibi geliyor.
Bebisin seni emmiyormu emmiyorsa belki ondan yemek yemeyi istemiyor.

bugün tavuk suyuna kabaklı bulgur pilavı yaptım normalde havuçta koyuyorum inanın çok lezzetli oluyor....kızım birazdan kalkınca yoğurtla karıştırıp yedireceğim....
akşamda balık yiyecek inşallah:))

Bugun KAHVALTIMIZI annem yapmista.ben bol bol uyudum annem sutlu yufka yapmisti uzerine tereya ve ceviz dokulur isteye bagli recel,bal veye peybie dukulur.sanberk yarim kase yedi ona peynirli yaptim.yum sarisini ve 1/4 beyazini biraz ekmek ve peynirle karisimda yedi 40 ml bizim inegimizden sut icti

ARA balkonda otururken asmadan istedigi kadar uzum yedi en sonunda bir kez isirip atmaya basladi doydu
OGLEN anem pirincle bir yemek ypti sanberk 1 kase yedi yaninda bahcemizden 1/2 armut,1/4 elma yedi,bir danino.
ikindi aksam bilmiyorum annecim ne yaparsa.

karamsarcığım,

benim ki de yemiyor biliyorsun. meyve bir iki ısırıyor atıyor. kavanoz, hazır mamalar zaten yemiyor. bir tek hipp erik yedirebiliyorum. tatlı sevdiği için, marmelat gibi tadı. bir dene istersen canım. hippin diğer kavanozlarını da aldım mümkün değil yemiyor.
önce parmağımın ucunda tv seyrederken arkasından yanaşıp dudaklarına değdiriyorum. burada tutturmak önemli bazen burnuna yanağına falan geliyor. baktım yalanıyor, yine arkadan yanaşıp yanaklarını tutup kaşığın ucunda ağzına ittiriveriyorum. sonra kendisi ağzını açıyor kaşığa normal yediriyorum. yarım kavanoz bu şekilde yediriyorum. sen de dene

buğün değişik birşey denedim günlerdir yemeyen kızım yedi malum biz yine hastayızda iştah kalmadı

pişmiş kırmızı biberli yayla çorbası
yayla çorbası pişirdim ama pirinç yoğurt ve nane kullandım sadece yumurta koymadım sonra bir kırmızı biberi közledim aslında buharda pişirecektim ama yapamadım. doğrayıp çorbaya ekledim ve blendırladım kızmda yedi ohh
tadı sanki tarhanaya benzedi

kahvaltıda tereyağlı pide ve yanında 2 küçük dilim tulum peyniri ve kaynanmış bir yumurta yedi
öğlen akşamdan kalan analı kızlı çorba ve havuçlu domatesli pilav yedi
arada üzüm yedi baby tv eşliğinde kaseyi önüne koyuyorum o kendisi yiyor
akşamda kıymalı domatesli tarhana çorbası ve 1 tane çiğ börek yedi
yatmadan öncede danino yedi ve uyudu

maşallah kardelenciğim,
küçük adam olmuş seninki.
çiğ böreği kendin mi yapıyorsun? nasıl yapıyorsun

bu ara benimkide iştahsız.aynı anda 3-4 tane ön diş ve 1 tanede arkadan dişi çıkıyor.bebeklere süt yada mama veren varmı genelde ya yazılmamış yada veren yok,veren varsa günde ne kadar ne veriyorsunuz?

teşekkürler alisana cım
hemde ne küçük adam artık bizimle beraber herşeyi tüketiyo o da
evet kendim yapıyorum çiğ böreği içine un yumurta ve çok az kabartma tozu koyup yoğurdun sulu kısmıyla yoğuruyorum hamuru kulak memesi yumuşaklığında yapıyorum
ve iç malzemesi olarak kıyma soğan biber domates ve baharat koyup bazen bu harcı kavuruyorum eğerki kıyma yağlı ise bazende çiğden koyuyorum o sana kalmış
yarım ay şeklinde kapatıp kızgın yağda kızartıyorum

imtihancım ben oğluşumu hala emziriyorum 15.5 aylık
uyku öncesi emiyo muhakkak ve kendisi ne zaman isterse
malesef benim oğluşum biberon emmediği için süt meyve suyu filan içmiyo bardakla ne kadar içerse

burak bugün kahvaltıda tereyağlı pide yedi yine
akşamdan kalan pide oluyo ondan veriyorum bu sıralar eve ekmek pek alınmadığı için
yanındada yarım domates ve 2 dilim kaşar peyniri ve bol bol su içti
şimdi öğle uykusunda kalkınca çorbasını içecek kıymalı tarhana çorbası akşamki içtiğinden
arada artık meyve yer o da üzüm olur kendisi yediği için onu tercih ediyorum
akşam yemeğinde daha ne yapacağımı bulamadığım için bilmiyorum artık eve ne yaparsam onu yiyecek
yatmadan öncede yoğurt

sizler uyutmadan önce ne veriyosunuz benimki meyveli yoğurt yiyo
ve beni emiyo

canım yoğurdu öğlenleri vermeye çalışş doktorlar büyüklere bilee akşam tavsiye etmiyorr hazmı ile ilgili sanırımms evgiler afiyet olsun paşayaa....

Ben uyutmadan önce hipp in organik tahillari var,oat yada rice.Onlardan veriyorum sütle kariştirip.Bazende hero baby nin değişik tahil mamaklari var onlardan veriyorum.Tok tutmasi ve besleyici olmasi açisindan iydir diye düşünüyorum.

benimki de fazla sut icmiyor sabah ancak 50 ml aksam da o kadar,guduz vermeye calisiyorum ama pek icmiyor sut urunlerinden daha cok yogurt ve peynir veriyorum.ben de bisey fark ettim aksam sutten gaz oluyor.Ben bir aydir normal sute alistirmaya calisiyorum ama benimki aptamil sivi olanlardan sevdi.simdi ise koydeiz ve keci ve inek sutu veriyorum ama pek icmiyor ancak cok ac olursa ma ben karnini sadece sutle doldurmasini istemiyorum.Bi turlu sut ve diyer yemeklere dengelemiyoruz.Ben de yaklasik 10 gundur sutten kesmeye calisiyorum benimmki dha kucuk 13 aylik oldu bugun.ama nedense benim sutumu icmek istemiyor artik biberonu gorunce aliyor icmek istiyor ama tadi alinca itiyor anlamadim niye oyle.

sütünün tadı değişmiş olabilir yada oğluşununn tat gelişimi değişti artık yeni tatlar yanındaa su gibi bir tadı var çünküü...birde diğer süte alışınca anne sütü yapay geliyor olabilirr..

bend e boyle tahmin etmistim.simdi sagdim sut de oncekinden sanki daha az yagli gibime geliyor.Onceden buzdulabinda durunca kaymak olurdu simdi ise gri renkte bir sut,ondan istemiyor diye dusunuyorum.

yahu gözde konumuz çok geride kalmış
hemen öne alayım dedim:)

efendim barış uzuuunn zamandır düzenli yemiyor hep ağlıyor çok huysuz oldu
sakin olmaya çalışıyorum sakinim de genelde
yavrumun ağızı şantiye alanı gibi. patlayanlar kabaranlar kızaranlar mahvetti çocuğu

dün sabah yarım dilim kaymaklı ballı ekmek 2-3 çay kaşığı rafadan yumurta
öğlen tavuklu domates çorbasından 2 kaşık yanında haşlanmış tavuk eti yedi
arada danino
akşam bir önceki günden kalma yarım kase tarhana birkaç tane makarna yedi

bu sabah çeyrekten az peynirli tost yarım bardak süt biraz bal ve kaymak
arada çeyrek muz
şimdi uyuyor uyanınca en sevdiği şey olan köfte ve makarna yedirmeyi düşünüyorum

herşeye rağmen mutluyum çünkü oğlumun 2 tane çıkacak dişi kaldı (tabi en büyük azılar hariç) sonrasında herşeyi isteyerek yiyecek inşallah

off ben de bu aralar tıkandım kaldım dön dolaş aynı şeyleri yapıyorum kızıma...sabah tarhana çorbası yaptım ....yatmadan önce de yayla çorbası içirdim biraz da sirkeli kurabiye patlamış mısır yedi...kalkınca da sütlü ve peynirli makarna yedireceğim tabi inşallah yer...bazen çok severek yiyor makarnayı bazen de iki çataldan sonra bırakıyor...

benim oğlum 14 aylık,sabah kahvaltıda 3 bebe bisküvisi,2 kuru kayısı,peynir,1 portakal suyu,1 yumurta yedi,
öğlen tavuk suyuna tarhana çorbası yedi,akşamüstü şeftalili yoğurt yedi
akşam ise kıymalı domatesli tel şehriye çorbası ve yoğurt yedi
bu aralar yemesi iyi allahtan
ama ben değişik şeyler yapamıyorum,,

geçenlerde alışveriş merkezinde kumpir yiyelim dedik
barış tok olmasına rağmen bayağı yedi çok sevdi
bugün evde yapacağım öğle yemeği niyetine
patates havuç brokoli haşlıyorum şimdi
tereyağı ve kaşarla iyice ezeceğim içine kavrulmuş kıyma ve baharatlı domates sosu koyacağım
bakalım yiyecek mi

bende hep aynı şeyleri yapmaktan .çok sıkıldım yapınca da yemiyor zaten o ayrı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…