Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Canim benimki de hemen yemez,brakiyorum biraz oyun oynari banyo sokuyorum havuz var sabah sabah yuzuyorhihoyyyt
1-1.5 saat sonra kahvalti eder ancak.
BIR kasik sehriye haskarim icine bir yumurta da katiyorum 10 dkda pisiyor serviz edecek zaman bircay kasigi tereyagi bir kibrit kutusu peynir.bunu kahvaltisina veriyorum bazen benimki bunu seviyor.Bazen yumurtayi ayri haslatim sehriye hazir olduktan sonra pismis yumurtayi eklerim,beyazini kucuk kucuk kesiyorum.
Sehreyinin suyunu suzmuyorum eger kalmadigisa sut ekliyorum siz bilerek az suyla biraz sutle pisirebilirsiniz icine bir ceviz de katabilirsiniz.

canım çok teşekkürler:))deneyeceğim tarifini.....

karamsarcım ben sulu köfte yapıyorum domatesli tavuğu patates havuçlu yapıyorum eti kabak taze fasüyeli fala yapıyorum balığı kereviz havuçlu yapıyorum çünkü benim oğlumda iştahsızvede sebze sevmiyor o yüzden sebze tadı etin tadının önüne geçmesin dihye iki sbeze koyuyorum genelde azda olsa yiyor böyle bugün dumada sordum yumurta yemiyor alerjisi var diye haftada ik i kere balık ver dedi

fikriyecim verdiğin tarif çok değişik hiç duymamaıştım
şehriye yumurta peynir güzel şeyler var acaba nasıl olur
denemekte fayda var
burak ayrı ayrı yemeye alıştı artık herşeyi ayrı yiyo ve kenid çatalınla yemeğe başladı
çatalın ucuna takıyoruz o kendi ağzına götürüp yiyo
bardakla su içmesini öğrendi
içine az bi miktar su koyuyoruz bayıla bayıla içiyo

teknologcum malesef benim bebeğim meyve suyu içmiyo
hatta su dışında hiçbir sıvıyı tüketmiyor ne süt nede meyvesuları
ben daha önceleri meyve suyunu kendim yapıyordum
burak tatlara iyice alışınca meyve suyu içmeyi bıraktı
ama eğerki şuan içiyor ve veriyor olsaydım hazır meyve suyu veriridim
yani o kadar uğraşmazdım organikmiş filan diye artık yaşlarını geçtiler
ben herşeye alışması taraftarıyım çok fazla üzerine düşmek ve abartmamak lazım
tek kullanımlık küçük pakaetlerde meyve sularından alıp içirebilirsin
ah ahh keşke içse ama içmiyo hala beni emdiği içindir belkide diyorum

sağ olcanım tariflerin güzelmiş değişiklik olarakda yanına yakışanı olmuş etin bu şwkilde de deneyceğim bakalıom umarım yer..iştahımız geri gitti de ecrin aslında pütürlü yiyebiliyor ama iştahsızlıktn çıkarıveriyor bnde mecbur gittiği yere kadar blandırdan geçireceğim her şeyi...
karamsarcım ben sulu köfte yapıyorum domatesli tavuğu patates havuçlu yapıyorum eti kabak taze fasüyeli fala yapıyorum balığı kereviz havuçlu yapıyorum çünkü benim oğlumda iştahsızvede sebze sevmiyor o yüzden sebze tadı etin tadının önüne geçmesin dihye iki sbeze koyuyorum genelde azda olsa yiyor böyle bugün dumada sordum yumurta yemiyor alerjisi var diye haftada ik i kere balık ver dedi

canım ecrin doğduğundan beri asla meyve meyve suyu içmedş yemedşdde birazcık zorla kavonozdan yiyor ama hazır meyve sularınıda içmiyor bende o yüzden kavonoz alıp veriyorum yediğini daha doğrusu yedirebildiğim zorla şeyi veriyorum.senağlama.QUOTE=teknolog;9015393]meyve suyu veren arkadaşlar meyve suyunu kendinizmi hazırlıyorsunuz ehrgün hazır meyve sularından mı yoksa bebeklere özel orgeniklerdenmi veriyorsunz??

şüko seninki büyük bizden ama bizde kahvaltıda tane yamiyoruz canım daha alışamadı 8 tahıllı ve sütlü pirinçlinin içinee yumurta sarısını koyuyorumm..yiyorr sabah kalkınca beni emdiğinden yarım saat sonra ancak yiyorr sonra biizm kahvaltıda önüne koyduklarımı yiyor denemez tırtıklıyor şimdi en çok sevdiği zeytini dişlemeke birkaç ısırık alıp atmak...[/QUOTE]

canım ecrin zaten iştahı yok olmadığından kendi de yemek istemiyor zaten şırıngayla besliyorum çok zorlanıyorum yemek konusunda acıksda yemiyor hiç bir şey kahvaltıda yok ama şu pirinç ununu muhallebi gibi yapıyorum sütle pişirip içerisine pekmez bal katıyorum yumurtayıda ayrı yiyordu tek onu seviyordu artık onuda istemiyor ..yani bu şekilde işte bizde...değişiklik ayrı tat istersen tatlıyı seviyorsa deneyebilirsin...
senin kuzucuğuna da afiyet olsun teknolog:))zaten bu son kaşık olyı hep vardır bebişlerde...benim kızım da nedense genelde son kaşığı yemek istemez tabi bazen 2.3. kaşıktan sonra yemek istemez ya:KK43:((
ben kahvaltı olayına saplanıp kaldım tarhana içiyordu kahvaltıda artık onu da pel içmez oldu okula da başladım ayın 1 inden beri komşumuz bakıyor kızıma ....o da üzülüyor yemiyor diye...kızlar bir akıl verin yaa ne yapsam yer acaba kahvaltıda...bir de hemen kalkar kalkmaz yemiyor 1 saat falan geçiyor öyle...sizinkilerde öyle mi?

fikriye tarif ilginç hakkaten denenmeli.
teknolog meyve suyu organik milupanınkiler 1,80 tl , hipp 2,5 filan.biz bazen onlardan bazen de %100 yazan normal meyve sularından alıyoruz pınar filan. nane veriyorum bikaç gundur.
bizim dr açık çay verebilirsin demişti.vermedim ama arada vercem artık.meyve suları ne de olsa katkılı.recel sulandırp verebiliriz.

canım ecrin zaten iştahı yok olmadığından kendi de yemek istemiyor zaten şırıngayla besliyorum çok zorlanıyorum yemek konusunda acıksda yemiyor hiç bir şey kahvaltıda yok ama şu pirinç ununu muhallebi gibi yapıyorum sütle pişirip içerisine pekmez bal katıyorum yumurtayıda ayrı yiyordu tek onu seviyordu artık onuda istemiyor ..yani bu şekilde işte bizde...değişiklik ayrı tat istersen tatlıyı seviyorsa deneyebilirsin...

canım çok teşekkürler.....inşallah kızın biran önce büyük bir iştahla yemeklerini yer....benim kızın tatlılarla pek arası yok arada milupanın sütlacını yiyor bir de daninolardan veriyorum...

burak kahvaltıda
casserin verdiği tarifi yaptım pek severekte olmasada yedi mısırunlu sütlü kaşarpeynirli karışımdan
öğlen bi yattı maşallah hala uyuyor uyanınca çorba içecek yayla çorbası
sonra meyve yer
akşamda islim kebabı yapmıştım köftesinden yer yanında pilav
ve yoğurt fiks menüüü

ben ayrı yemek yapmıyorum artık
ama sizleri okuyorumda sanırım hala ayrı pişiriyorsunuz
benim oğluşum 15.5 aylık oldu ve ben 11. aydan sonra ev yemekleri vermeye başladım
ve şuan maşallah hiç bi sorun yaşamıyorum tatlarla

--------------------------------------------------------------------------------

kahvalti
1/2 dilim ekmek,2 tatli kasigi labne peynir,yumurtanin sarisini,1/4 yum.beyazi,2 corba kasigi tahilli mama icine tereyagi,pekmez ve bir danino yarisini yedi.100 gr meyve puresi icine bir cay kasigi pekmez ve 1 ceviz.
ara 1/2 armut
oglen 200 gr corba,bir danino

oglendeki corba--2 kasik bulgur,2 kasik pirin,biraz tuz ve zeytin yagi hasladim,hazir olunca icine aksamdan firinda tavuk vardi bir parca kattim bir kasik da milupanin toz sebse mamadan ekledim.

hasladigim bulgur ve pilavdan kaldi onu ikindide yogurtla beraber vercem icine muz katacam.
aksam yemeginde musakka yapacam ondan vermeyi dusunuyorum yaninda aptamilden yogurt yaptim ayran gibi oldu umarim icer.

oğlum iyileşti diye sevinirken üzerine tv yi düşürmüş.malesef arkadaşlar ne kadar hareketli olduğunu anlamışsınızdır heralde.allahtan bişey olmamış iyi.iştahına yerine geldi.allahıma şükür.

oğlum iyileşti diye sevinirken üzerine tv yi düşürmüş.malesef arkadaşlar ne kadar hareketli olduğunu anlamışsınızdır heralde.allahtan bişey olmamış iyi.iştahına yerine geldi.allahıma şükür.

gecmis olsun canim.Masallah diyelim hep istahli olsun ac gezmesin bundan sonra.:eek:lmaz:

Sabah bulumaç yaptım karışım yani birde gece gece maması yedi 2 , 3 kaşık bu kadar kaç günleridr yi,ne böyşeyiz aralar da da bişey meiyor artık ....

sabah bizim pastrmalı yumurtanın sarısından yarım kadar, biraz ekmek, bi kase tahıllı mama, öğlen 1tane kuşbaşı kuzu eti, kıymalı ıspanak az ekmek, birazdan kendi yaptıım şeftalili yoğurdu vericem yer inşallah

defnecim bebişine çok geçmiş olsun
karamsarcım sanada allah kolaylık versin gerçekten yemeğen bebek çok zor
benim yeğenimde öleydi peki normal olarak bişey yemiyo biberonda mı emmiyo

burağın dünki yedikleri
kahvaltıda peynirli omlet
öğlen ezo gelin çorbası
akşam yemeğinde 1 tane hasanpaşa köftesi yanında az pilav ve zeytinyağlı fasulye 3-4 kaşık kayısı hoşafı
yatmadan öncede 2 tane armutlu elmalı danino yedi

bugün yedikleri ve yiyecekleri
kahvaltıda pidenin içine zeytinyağı sürdüm ve yanında tulum peyniri ve yarım domates
öğlen analı kızlı çorba
arada meyve püresi muz şeftali armut elma
akşam yemeğinde hünkar beğendi yiyecek bakalım beğenecek mi
yatmadan önce de yoğurt danino yani

geçmiş olsun canım ucuz atlatmışşınız valla
hareketli çocuk zor benimkide televizyona tırmanmaya çalışıyordu oyuncağı ile vuruyordu korkudan. lcd alıp duvara astık yinede koltuğa tırmanıyor oradan televizyonun altındaki dolaba çıkıp oradan televizyona ulaşmaya çalışıyor.

hayır canım normalde yedikleri herkesin bebekeleri için yaptıkları çorbalar kendi yemekelerimiz yani herşeyi yapıyorum insafına kalmış bir şey yerse ama yemiyor çoğu zaman... biberonu 5 aylıkkne bıraktı zaten ozmandan beri çekiyorum bu iştah sorununu ozamandan beri yedircem yapıcam diye çabalıyorum hiç sevdiği bir şey yok kii...aslında yese her şeyden yiyecek pütürlü yeme felan sorunumuz yok ama iştahı yok 2 gün aç kalır azıcın 2 kaşık anca artık ne yaptıysan evde yer ama iştahı yok o yüzden hep redediyor yemek istemiyor anlam veremiyorum sağlığı yerinde ...hiç acıkmaması bana çok garip geliyor...çoğu zman öğünümüz hep 2 ve onuda zorla yiyor bazen 1 öğün oluyor oda çorba vs değil meyve püresi yer ....
defnecim bebişine çok geçmiş olsun
karamsarcım sanada allah kolaylık versin gerçekten yemeğen bebek çok zor
benim yeğenimde öleydi peki normal olarak bişey yemiyo biberonda mı emmiyo

burağın dünki yedikleri
kahvaltıda peynirli omlet
öğlen ezo gelin çorbası
akşam yemeğinde 1 tane hasanpaşa köftesi yanında az pilav ve zeytinyağlı fasulye 3-4 kaşık kayısı hoşafı
yatmadan öncede 2 tane armutlu elmalı danino yedi

bugün yedikleri ve yiyecekleri
kahvaltıda pidenin içine zeytinyağı sürdüm ve yanında tulum peyniri ve yarım domates
öğlen analı kızlı çorba
arada meyve püresi muz şeftali armut elma
akşam yemeğinde hünkar beğendi yiyecek bakalım beğenecek mi
yatmadan önce de yoğurt danino yani

Son düzenleme:
X