Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
benim kızım da 9 aylık bu sabah mısır unu bulamacının içine peynir yereyağ süt yumurta sarısı pekmez koyup karıştırıp verdim . tabi hergün böyle olmuyoyor öğlende kendimiz için kuzu etini haşlayıp yaptığım düğün çorbasını içti 1 saat sonrada beni emip uyudu. ben ara öğünleri kaldırdım çünkü ozaman ana öğünleri yemek istemiyor birazdan uyanıncada ne vericen bilmiyom aaa bu arada tarhanayı çok seviyor maşallah her akşam çorbası sütlü tarhanadır benim kızım..

burakçık dün kahvaltıda tereyağlı ekmek patates tulum peyniri domates yedi
öğlen yayla çorbası
ikindi meyve yedi şeftali muz armut
akşam peynirli makarna ve tavuk sote yedi
ve iki tane armutlu şeftalili büyümix yedi ve uyudu

bende ara öğün vermiyorum ozaman ana öğünlerini yemiyo meyve öğününnüde ana öğün gibi yapıyorum içine pekmez ceviz azcık tahin biraz pirinç unu bazen

bizim de ayen ara öğünler acıktırmıyor akşam yemiyor bu seferde.bugün bulgur pilavı.sebzeli tavuk,yoğurt.kek,muz.kahvaltıda da yumurtasını 120 cc sütünü.bal,tahin pekmez hepsinden yedi simitle beraber.ama 2 öğün yani.kendi yemek istiyor birde kaşıkla alıyor hiç ağzına ulaşmıyor. :)))

Ecrin unuz zmandır 3 öğün yiyor zaten iştahlı değilde...ara öğün tabi oldumuu hiç yemiyır kiii....

Herkese merhaba.
Balik sezonu başladi.Hangi baliklari veriyorsunuz.Ben hala somona devam ediyorum.Birde kereviz ispanak gibi kiş sebzleride çikti vermeye başladiniz mi merak ediyorum.Ben dün kereviz aldim yarin yapicam bakalim.ıspanakda bir kaç kez verdim.

anneler bebkleriniz artik daha buyuk ve ara ogun yememesi cok normal,artik acikmiyorlar o kadar.Benim oglum 13.5 aylik ve artik sabhki ara ogunu kaldirdik yoksa oglen yemez.ara ogunlerde cok az bisey veriyorum ancak bu sekilde ana ogunlerde guzel yiyor.

Kahvaltıyı mutlaka tam yiyor.
3 gündür diğer öğünlerde yemedi sadece emdi. Ben de zorlamadım.
Vardır bir bildiği...:umursamaz:

hangi balik varsa verioruz
çok sevio bizimki balıgi
lokması bitince et et ettt die gelio :))

merhaba tecrübeli anneciklera.s.
hepiniz ek gıda döneminden geçtiniz ve tecrübele edindiniz ne olur bana yardımcı olunsenağlama
benm kızım şu an 7 ay 21 günlük altı aydan sonra ek gıdaya geçtik ama kızım kabul etmedi hep emmek istedi çeşitli yöntemler deneye deneye bu günlere geldik ama hala yemiyor sadece emiyor şimdi benim sorum eğer reklamları açarsam bir kaseyi yiyor ama normalde 3 kaşık hatta bazen hiç yemiyor kaşığı görünce öğürüyor felan ama reklamlar yiyor sizce reklamlar yedirmeliyim ilerde yemesinde problem olurmu bu yönteme başvuran oldumu.bütün gün emzirsem hiç sesi çıkmıyor ama ilo alımı yavaşlıyor.ek gıdayı tam yiyince emme sıklğı ne oluyor ne olur bana yardım edin lütfennnnnn

valla ben kızıma 7. aydan beri baby tv ile yemek yediriyorum başka türlü ağzını açmaz. başka çarem yok

bizde hemn hemn ayneyiz,tv acmadan agizimizi da acmiyoruz,ilerde doguru problem olur belki ama tvde kapattim 10 gun hic yemedi baska ne yapayim ben de?Onunde oyuncaklar koyabilrsin hep boyle de yapiyorum ama onlardan da sikiliyor,genelde ilgisi ceken en cok kapanit acabilir oyuncaklar,muzikli oyuncaklar.

hemen hemen hepimiz aynı sorunlarla karşılaştık. ben bir yaşa kadar zor dayandım tv konusunda. bir noktada tıkanıp tvye başladık.
öncesinde mutlaka aynı saatlerde ek gıda vermeye özen gösterirdim. hala mesela yoğurdu ikindi öğününde yer.ne zaman yemek yiyeceğini bilir.
ikincisi bir yaşa kadar hep mama sandalyesinde besledim.orda yemek yiyeceğini bilirdi.mama sandalyesini evin en göz alıcı yerine koydum salonda pencere kenarı tvye zıt bir konum.birde pencereye kumrular gelsin diye yem atardım epey sonra gelmeye başaldılar ve yemek yerken çok işe yarardı.
birde fikriyenin dediği gibi ilgi çekici oyuncaklar denenebilir. bizim boncuklu bir oyuncağımız vadı. sadece yemek zamnı çıkarır oynamasına izin verirdim. abaküs gibi boncukları sayar geçrridik. çok işimi gördü.
tv seyrettirerek yemek yedirme ilerde yeme problemleri oluşmasına neden oluyormuş. özelikle obezite olayı.ama bizde malesef hastalık diş vs derken tıkandık. ve mama sandalyesinden indirdik. bir dahada çıkmadı. şimdilerde animasyon filmlerle yiyoruz hatta kendi cdyi alıp arabaaa diyor koltuğuna (mini koltuk) oturuyor.arabalar filmini koyup yiyoruz.
tv de reklam yerine çizgi film yada eğitici cdlerle yedirmeyi deneyeebilirsin.
hiç olmadı yapacak bişi yok çokda üzme kendini.
afiyet olsun bebişine.

ana öğünlerini belirle. sonrasında mutlaka emzirererk ödüllendir. hem ane sütü ek gıdanın hazmına yardımcı olur.günlük alması gereken besin ihiyacının yarısı anne sütü yarısı ek gıda şeklinde olmalı.
ben 1000 cc üzerinden hesap yapardım. 500 cc anne sütünü genelde gece öğünü şeklinde ayarlardım. 150 cc sabah kahvaltısı( peynir ekmek yumurta bir kase)
150 cc öğle yemeği (kıymalı sebze çorbası)
100 cc yoğurt
100 cc meyve yada meyve suyu şeklinde.

ben mamasını hazırlayınca yanında karıstırıyroum bır sure o da izliyor anlıyor mama vaktinin geldiğini.biraz yedikten sonra agzını kenetliyor ben de elimde oyuncagı oynatıyorum o şekilde biraz daha yiyor.dişleri de çok kaşınıyor.tv ye şu an için karşıyım dikkat süresini azaltırmış o yüzden uzak tutuyorum tv den.ben ek gidaya başladıgımdan bu yana emzirmeyi ihmal etmedim mutlaka sbah kalktıgında öğleden sonra aksam yatarken içiriyorum

Uzun süredir kimse uğramamış bu topiğe....
Ben çok yararlanıyordum,,tekrar canlandıralım arkadaşlar...

Bugün benim sıpa

sabah: bir tostun ortasını yedii

ara:yoğurt

öğlen:3-4 kaşık pilav ve 4-5 kaşık güveç tarzında yemek yedi uyudu
Normalde yemezdi,kovaya su doldurduum, oynayarak yedi

Akşam: Biber dolması ve portakal yedireceğim inşallah yer...

benim oğlum da 5 ay 5 günlük.anne sütünü 3,5 ay emdi,sonra bıraktı mamayla devam ediyoruz.4,5 aydan beri ufak ufak ek besine geçtim.düzene yeni sokuyorum öncesinde damağı alışsın diye az verdim hep.yalnız kaşık mamalardan (suyla yapılanlar) almıştım günde bir kez bazen öğlen bazen akşam yatarken ondan yapıyorum düzenli olarak; ama kaşık kıvamında değil de biberondan akacak kıvamda biberondan yiyor.bir iki güne kadar her öğle sebzesini her akşam üstü de yoğurt veya meyvesini vermeye başlamayı düşünüyorum.meyveyle arası iyi sebzelere pek alışamadı.bakalım nasıl olacak:44:

bebeğin kaç aylık?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…