Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
Geçmiş olsun arkadaşlar umarım bebişlerimiz iyi olurlar...

Ecrinde pek iyi sayılmaz bizim de sorunumuz doğduğumuzdan beri süre gelen şeyler iştahsızlık gribi hiç bitmez her ay hasta olur ve birde kula arkasında ve boynunda şu sıcaktan ıolur dedikleri kızzarıklık ki ecrinin sirekli oluyordu sıbcaklada alkalı değilmiş vücudu çok hasasmış yaşına kadar çektim yani kanıyordu artık o derece fazlaydı ilaçlarda fayda etmiyordu yaşından sonra olmamıştı ama şu son 3 gündür kulağında oluyor yine off dr.gittik bu gün dr. Ilermiş iltihap olmuş beyine bile gider dedi üzdü bizi çok antibiyotik verdi ilaçlar ateş düşürücü felan...10 gün sonra yine bakılacak...hiç bitmiyor bizim çilemiz hiççççher ay oluyor bunlar her ay geçen ayda göbeğinde olmuştu kızarıklık iltihap kapnadan geçti şükür....

geçmiş olsun.anılda antibiotikle ishalde başladı tabiki.ve hiç bir şey yemedi sadece süt içiyor.

dün adada halamlarda offf anam offff olduk.vırr vırrr vırrr mızzz mızz mızz...anladımki uras başkalarının evinde (gezerken iyi) uyum sağlayamıyor ve herkes onla ilgilenince ilgiden bunalıyor.babaannesini bile bezdirdi. kadıncağız sabah ayaklarım hala sızlıyor diyordu:)))
dün hiçbişi yemedi sadece süt...
bugün sabah krep yaptım yarısını yedi. tahıllı sütünü güzel içti.dünkü uykusuzluğunun acısını çıkardı. arada bir meyve yedi ve hala uyuyor. kalkınca köftesi hazır.
ramazan dolayısıyla bayrama kadar bakıcının evine götürmeye karar verdik bilmiyorum yanlış bir kararmı bakalım yarın başlıyoruz.

bugünde sadece süt.ve ağızlarının içi ve dili yara var onun için yemiyor.ve hala ateşi var 5 gün oldu.gene dr gitcez galiba ((

tüm bebklere geçmiş olsun geçen dr. a gittiğimizde süt ishal yapar süt vermeyin yerine hn25 diye milupanın bir mamsı var ondan verin dedi gerçekten iyi geliyor antibiyotik tedavisinde ishal olan bebklerede iyi gelir aklınızda olsun. kaşık maması kıvamındada hazırlanabiliyor

evet bende duymuştum bebeklerrin ishal döneminde kullanılan mamalr var milupanında diğer markalarınında vardı alabilirsiniz arkadaşlar....

bütün bebişlere geçmişler olsun
bizde tatildeydik yeni döndük
burakta tatildeyken 2 gün ateşlendi 38 den aşağı inmeyince dr a götürdük
ağızının içi yara olmuş enfeksiyon kapmış
bide 1 gün sonra alttan 3. diş geldi
hepsi üstüste oldu tabi o üç gün pek bişey yemedi bende fazla yüklenmedim

burakçık bugün kahvaltıda tavada peynirli yumurtasını yedi
öğlen tarhana çorbası
arada üzüm yiyor artık tabağı önüne koyuyorum oturtuyorum mama sandalyesine tv nin karşısında oyuncaklarıyla oynarken yiyor
akşamda mercimek çorbası ve kuru fasulye yedi
yatmadan öncede artık fiks oldu meyve karışımlı yoğurdu

napayım biberon emmiyor ve haliylede süt içmiyor uykusunda bile anlıyo
hala beni emiyor ve halada yürrümedi 15. ayı bitti çok haylaz çoookkkk

kendi evlerinde daha müdahil olabilirler,oraya gitme bunu ellleme vs.

Çok geçmiş olsun en kısa zamanda Ecrinin sağlığına kavuşmasını dilerim.Belkide iştahsılığının sebebi bu tür rahatsızlıklar doktor bir arakadaşım bana şöyle demişti bazı doktorlar vucudu bir bütün olarak düşünemiyorlar oysaki vucut bütündür bacağımızdaki yada vucudumuzun herhangi bir yerindeki rahatsızlık tüm bedenimizi etkiler.Ben bir rahatsızlık geçirmiştim doktora gittiğimde en büyük şikayetim iştahsızlık ve mide bulantısıydı doktor bana bu rahatsızlık mide bulantısı yapmaz demişti işte arkadaşım bu yorum üzerine böyle bir yorum yapmıştı.Boğazımızdaki şişlik,ishal yada geçirebileceğimiz en ufak bir rahatsızlık bile iştahımızı etkiler.Ecrine acil şifalar diliyorum...

Hasta olan tüm bebişlere geçmiş olsun,hepsi en kısa zamanda iyileşir umarım..Yiğitte son on gündür geceleri çok huzursuz uyuyor,dişlerinden dolayı..önde sekiz süt dişi çıkmıştı,şimdi 3 tanede azı dişi çıktı..son çıkacak azımızda iyice kabardı..Sürekli emmek istiyor bu aralar,sabah peynirli yumurta yedirdim,1 saat önce biraz muz yedi,1 saat sonrada yemek yediricem,türlü yaptım yiğit için..inşallah yer:)

tekrar dr gitti oğlum.ağzındaki yaralar için karışım hazırlatmış.mam vermiş bakalım ben akşam eve gidince göreceğim dişlerinden olmuş böyle.ateşi 38 lerde seyrediyor calpole devam demiş.hiç bişey yiyemiyor.yemek istiyor ağzına alıyor acıyor geri çıkartıyor ağlayarak.off off.

canım çok geçmiş olsunn sütlü muhallebi gibi şeyler denedinmi geriyi okuyamadım bir fikir tabii...yaraları yakmayacak o geldi aklımaa..birsada serin hazırlarsan sanırımm rahatlatır bile..çok geçmiş olsunn cnaımm..

Allah yardım etsin canımm..çocukalr büyüyorda nasıl büyüyor iştee... tez zamanda iyileşsin yavrular geçmiş olsunnn..

burak kahvaltıda tost yedi
öğlen mercimek çorbası arada da meyve yedi
akşam yemeğe gidicez
gelincede yoğurdunu yer ve uyur
ve gece 40 günlük bebek gibi zırt pırt uyanır.

Canım benim kızımda 1 yaş civarındayken diş etleri iltihaplanmıştı diş çıkarırken olmuştu günlerce hiçbirşey yememişti yavrum çok iyi anlıyorum sizi ve antibiyotiksiz geçmemişti umarım sizinki çabucak geçer.

Sabah misi ununu tereyaği ile kavurdum üzerine keçi sütü ve kaşar.ılk kez denedim bayilarak yedi.
Uyansin yoğurt vereceğim.
Muz ve havuç suyu.
Tavuklu mercimek çorbasi.
Böğürtlen.Yatmadan tahilli muhallebi.

Planlarim bunlar.

Bir şey sormak istiyorum;Siz her gün et veriyormusunuz (tavuk-balik et).Ben haftada 5 gün fln veriyorum.
Balik şu siralar vermiyorum.Sezonu açilsin bekliyorum.

Ben hegün et veriyorum bidiğim kadarıyla hergün bebeğin yemesi gereken gıdalardan et

1 Yas cocugun bir gunluk gerksinimleri

Sut ve sut urunleri--500ml (yaklasik 2 su bardagi sut veya yogurt veya 2 kibrit kutusu peynir).

Et,balik,tavuk,yumurta ve baklagiler 2-3 porsiyon.
1 porsiyon--1 yumurta=2 orta buyuklugunde kofte=304 silme yemek kasigi baklagiler.

Sebze ve meyve 3-4 porsiyon tuketilmelidir.
1 porsiyon sebze=5-6 yemek kasigi sebze yemegi=1 orta boy meyve=150 ml meyve suyu.

Ekmek ve unlu,nisastali besinler 6-7 porsiyon olmalidir.
1 porsiyon- 1 dilim ekmek=5-6 silme yemek kasigi pilav veya makarna=1 orta boy patates=1 kase tahilli corba=3-4 tane biskuvi=1 orta dilim borek=3-4 tane galeta.

Cocuk Sagligi ve Hastaliklari Uzman Dr.Hatice Karabocugolu.
bu listegi bebegim dergisinden cikartim.umarim hepimize yardimci olur.Ama ilk bastan bebeklerimiz verdiklerini yesin INSALLAH.

--------------------------------------------------------------------------------
temmuz annelerin topiginde yazmistim burda da bulunsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…