Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
gülcecim çok geçmiş olsun.
xenocum iyi tatiller.
biz de gideceğiz yakında marasa ama hava değişikliğinden hasta olur diye korkuyorum.
Şule bizde çarşamba günü yolcuyuz ve bende bu hava değişiminden çok korkuyorum sonuçta oğlumun bünyesi yaşadığımız kentteki mikroplara alışık gideceğimiz yerde umarım sıkıntı çekmeyiz.

geçmiş olsun gülce.
biz iki kez yol yaptık ikisindede haftasına hasta olduk.yani annem ona bağladı ben alakası varmı bilmiyorum.varsada yoksa da benim çok datçaya gidesim var ((
sbah kahvaltıda domates rendesine peynir yumurta zeytin. çeyreği kaldı.arada bizimle kahavaltıda salatalık domates biraz reçel ekmek.
öğleyin sulu köfte bir dilim kavun
uyanıncada tavuk kebabı yiyecek. yerse de yoğurt.

kızlar 2 gündr yoktum özledim sizi
taşınacağımız için neti kestik
şimdi de annemdeyiz ohh dünya varmış yaa
yeyip içip yatacağım defne de anneanneyle mutlu
xenom gitmiş
gülcecim çok çok geçmiş olsun allah bi daha göstermesin
blogun da ilerlemedi merak etmiştim
yeni gelen arkadaşlarımıza da hoşgeldiniz diyorum iştahlı günler diliyorum

çok güzel kahvaltımızı ettik.domatesli şehriye çorbamızı da yedik.oh yarasın tüm bebişlere.siz zeytini nasıl yediriyorsunuz?anıl yemiyor da.tuzlumu geliyor ki.

sabah 6.30 uyandık, 9.30'a kadar kahvaltı olarak sadece iki çubuk kraker bir adet cicibebe ve küçük bir domates yedi. 9.30'da iki tane kiraz yedi uyudu az önce. çok huysuz kalktı zaten.dün akşam düşmüştü dudağını patlattı yine, yarası da kapanmadı. zaten normalde de az yiyor bugün hiç yemez artık.

Ben oğlumun dünkü menüsünücokacimcoook yazayım.
Sabah ballı çay yanında 1 yumurta,sütlü ceviz ve tereyağ karışımlı ekmek.
Bizimlede kahvaltıda yarım k.kutusu peynir azcık helva,4-5 dilim patates kızartması
Öğlen
1 muz
1 şeftali

1 kase ekmek doğranmış bezelye yemeği.

Akşam üstüne yoğurt 1 kase yer her zaman ama yoğurdu tutmamıştı yerine mercimek çorbası.

Yatmadan muhallebi 1 kase.

Çocuğun iştahı süper ama zayıf ve gören sen buna bişi yedirmiyormusun dedikçe çıldırıyorum.laelaelaelaelae

iştahı gayet güzel maşallah, kilo hiç önemli değil. yesin de besinini vitamini alsın. ne güzel işte yediğini yakan bir bünyesi var ilerde kilo sorunu olmayacak, yedikleri de sağlıklı beslenmesine büyümesine yarayacak.

ya yapacak yemek bulamıyorum çıldıracağım.öğlen makarna yapmıştım yemedi.yoğurt ve meyve verdim.kıyma çıkardım bari köfte yapayım akşama.

Tam semizotu mevsimi ve çok faydalı.Domatesli pirinçli semizotu yapabilirsin defbe-sal aklıma şimdilik bu geldi.

ya yapacak yemek bulamıyorum çıldıracağım.öğlen makarna yapmıştım yemedi.yoğurt ve meyve verdim.kıyma çıkardım bari köfte yapayım akşama.

Domatesli pirinçli semizotu yapabilirsin tam mevsimi ve çok yararlı bir sebze.
Aklıma şimdilik bu geldi bende akşama onu yapıcam kıymada ekleyerek.:1rolleyes:

Bizde seni özledik son zamanlar çok yoruldun biraz dinlemek sana çok iyi gelecektir.:teytey:

selam kızlar
2 günlüğüne deniz kenarı biryere gittik değişiklik olsun diye
valla çok iyi de yapmışız oğlan denize ve kuma bayıldı çok neşeliydi
otelin yemekleri de çok güzeldi hiç sorun çıkartmadı bende mest oldum tabi
bugün yollardaydık molalarda pek birşey yemek istemedi
eve geldik uyudu 3 saattir uyuyor
akşam için fırında balık yapacağım yedek olarak da mercimek çorbası

bu arada çarşamba gecesinden beri hiç emzirmedim
unuttu galiba
ne zaman aransa babası kaptı gezdirdi uzaklaştırdı benden
sadece bu sabah 5 te uyandı otelde aramızda yattığı için üzerime atlayıp atlayıp ağladı emse uyuyacaktı aslında çok zorlandım ama vermedim yinede oda uyumadı tabi

ama sütüm de kesilmedi hala.doluluk ağrı yok ama arada sıkıyorum fışkırıyor ne zaman çekilir acaba?

Nergiz'cim sağol bana cesaret veriyorsun deneyimini paylaşarak bende çarşamba günü tatile gidiyorum ve orada deniyeceğim,kolay kolay hayır diyen bir insan değilim oysa senin gibi kararlı olmak lazım.

Nergiz'cim sağol bana cesaret veriyorsun deneyimini paylaşarak bende çarşamba günü tatile gidiyorum ve orada deniyeceğim,kolay kolay hayır diyen bir insan değilim oysa senin gibi kararlı olmak lazım.

sevhancım benim içim kan ağlıyor aslında hala. ilk 2 gün aklıma geldikçe ona baktıkça babasıyla konuştukça ağladım yalan yok. ama onun iyiliği için sonra daha zor olacak o zaman o ve ben daha çok üzüleceğiz
yoksa onun için kanımı son damlasına kadar veririm
onlar bebek herşeye o kadar çabuk adapte oluyorlar ki
ama 18 ayı geçince iyice bilinçlenecekler vazgeçirmek daha zor olacak
inek sütüne alıştırdım sayılır sabah ve akşam 1 er bardak, bardaktan içirmeye çalışıyorum tadına alıştı gibi
yoksa kolay kolay cesaret edemezdim biberonda kullanmıyor çünkü onunla da devam edemezdim bardaktan içmeseydi

tatilde daha kolay oluyor farklı ortam eğlenceli oluyor onlar içinde unutuyorlar
babasına çok iş düşüyor ama
aslında tatilden önce azaltarak emzir hazırlamış olursun onu da
ben günde 2 ye düşürdüm uzun zamandır gece yatmadan önce ve sabah uyanınca
hem senin içinde rahat olur göğüslerinle sorun yaşamazsın
kolay gelsin taylan ve sen çok üzülmeden atlatırsınız inşallah

kızlar ya eşim takmış durumda hiç ekmek vermiyoruz diyor.doğru bi tek kahvaltıda veriyorum.diğer öğünler bırakayım yemekten yesin daha fazla diyorum.

kızlar ya eşim takmış durumda hiç ekmek vermiyoruz diyor.doğru bi tek kahvaltıda veriyorum.diğer öğünler bırakayım yemekten yesin daha fazla diyorum.
Ben kahvaltıda tahıllı mama kullanıyorum,öğlen bir dilim bebek ekmeği veriyorum akşamdapirinç pilavı yada bulgur olmadı tarhana çorbası içiyor yanındada et yiyor bu kadar sanırım yeterli gibi.

Ahhh canım ahhh benim işim daha zor sanırım 15 aylık olmak üzere hala neredeyse saat başı emiyor,konuşmayıda neredeyse söktü yani bilinci iyicene açıldı nasıl yapıcam bilmiyorum seni örnek alıcam yoksa babası gibi dört yaşına kadar emer diye korkuyorum.Salı günü doktora götürücem ondanda destek isticem bakalım o ne diyecek konuşmasından ötürü Taylan'nın normal bebek olmadığı söylüyor bize (herşeyin normalini severiz)hakkımızda hayırlısı artık.
Bugün iştah son zamanlardaki gibi normalden (oğluma göre normalden )daha fazlaydı yediklerini yazmıcam epey sürer.Kısaca öğlen türlü akşam pilav 3 adet köfte.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…