Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar ya eşim takmış durumda hiç ekmek vermiyoruz diyor.doğru bi tek kahvaltıda veriyorum.diğer öğünler bırakayım yemekten yesin daha fazla diyorum.

bizim bakıcıda takmış durumda karnının doymadığını düşünüyor ekmeksiz. tahıllı mama veriyorum bende sabah erken onu görmediği için aralarda ekmek veriyor çorbasına katıyor :)) bizim buralarda nohut mayalı tatlı ekmek var bayatlamıyor ve kolay ufalanıyor. bende günde bir dilim kadar ondan verdiriyorum.
sabah tahıllı mama pekmez verdim uyuduk kalkınca kahvaltıya gittik anneme yumurtalı peynirli pideden yedi birazda yumurta sarısı domates.öğle semizotu pirinçli yoğurt (saat 200 olmuştu) arada 3 çilek 2 kiraz az kabak yemeği biraz biber dolması akşamada az mercimek çorbası az köfte.( annem durmadan beslemeye çalıştığı için herşey birbirine giriyor haftasonları)

slm mayalı hamur, bişey sormak istiyorum..yaklaşık 1 yaşında sanırım bebişin..benimkide dün 1 yaşına girdide..sen o semizotunu veya kabak yemeğini blendırdan geçirerek mi veriyosun direk yiyebiliyo mu artık???kaç dişi çıktı,çiğneyebiliyor mu yani..bizimki çiğneyemediği için kakada tüm tüm çıkıyo yedikleri de onun için soruyorum..birde anne sütü alıyo mu?

sevgili mayalıhamur,
senin profilinde çalışmıyor yazıyor. evde olduğun halde mi bakıcı tuttun ? ben de çok zorlanıyorum ve acaba bakıcı mı tutsam kıza yedirse içirse (belki onadan yer) ya da yardımcı mı tutsam? ben de evdeyim, sen memnun musun bakıcıdan?

Ceren gururla sunar;
sabah küçük ekmek parçalarına labne sürdüm üzerine haşlanmış yumurta sarısı ve domates parçalarında minik kanepeler yaptım önüne koydum, elini sürmedi. Kalan yarım yumurta sarısı yarım cicibebe biraz ekmekiçi bir tatlı kaşığı labne 1 tatlı kaşığı pekmez suyla ıslatıp bulamaç yaptım. lavabonun başında makyaj malzemeleri o yıkarken YEDıRDıM. Biz de bir laf vardır "kocakarı bulamaça alıştı" diye, bu şekilde yedirmek istemesem de annemin ona alıştırması söz konusu. Kaç gündür deniyorum önüne koyup ayrı ayrı yesin artık diye ama olmuyor en azından birazcık bişey yemiş oldu.
bir küçücük yeşil armut ve 5 tane kiraz YEDıRDıM kahvaltının üzerine.
saat 10.30 gibi ilk kez ballı ıhlamur içti biraz oyuncak fincanıyla. balın tadını almış oldu.
saat 12'de kıymalı domatesli boncuk makarna yaptım, mama sandalyesine önüne koydum. uykusu gelmişti hiç hamle yapmadı kalkacam diye çıldırdı. sonra aldım kucağıma masada benim tabağımı gösterdi. Ve yaşasın aynı makarnadan kendi tabağımdan benim elimden birkaç kaşık makarna YEDıRDıM.
Terasa çıktık çiçekleri sularken bir kase activia yoğurt YEDıRDıM.
az önce de uyudu, çok mutluyum.

dün hiçbirşey yememişti, pazar günleri nedense babası evde olunca hep sıfır çekiyor. sadece akşam benim pizzamın azıcık ucundan peynirli yerinden yemişti.

Gülcede bu sabah ayrı ayrı yemedi tükürdü bende tahıllı mamaya peynir pekmez katıp verdim uzun zamandır ilk kez ağlamadan yarım kase yedi sonra dra kontrolümüze gittik boğazı düzelmiş antibiyotiği keselim dedi 6 dişi birden geliyor calpole akşam sabah kısa süre devam minadexe devam 200 gr kilo vermiş kızım normal tabii hiiiçç yemedi dr olabilir bu durumlarda biraz karbonhidratlara ağırlık verelim dedi.şimdi uyuyor kıymalı şehriye çorbası ve etli dolma var hangisinden yerse artık yoğurt eşliğinde vermeyi düşünüyrm.

slm mayalı hamur, bişey sormak istiyorum..yaklaşık 1 yaşında sanırım bebişin..benimkide dün 1 yaşına girdide..sen o semizotunu veya kabak yemeğini blendırdan geçirerek mi veriyosun direk yiyebiliyo mu artık???kaç dişi çıktı,çiğneyebiliyor mu yani..bizimki çiğneyemediği için kakada tüm tüm çıkıyo yedikleri de onun için soruyorum..birde anne sütü alıyo mu?

ben cevap vermelk istiyorum.benimki emmiyor 7 aylıkken bıraktın.blendırdan geçirmiyorum eziyorum ve anıl pütürlü şeyleri çok rahat yiyor.köfte ve tavuku yiyemiyor.5 dişi çıktı.güzel kakasınıda yapıyor günde 4 kez falan.yemeklerede zeytin yağ koy.

sevhancım
merak ettim neden normal bebek olmadığını söylüyor. bayağı konuşuyor mu yani
Evet canım konuşmasından dolayı sana özel mesaj gönderdim zaten.
öğlen sebzeli tavuk çorbası içecek şimdilik uyuyor.
Sabah pek iştahlı değildi ama yedi kahvaltısını

tabiki çok teşekkürler yazdığın için..ayyy ne güzell yaaa..bizimkini 8 dişi var ama sadece bizi ısırmaya yarıyooo..biraz pütürlü yapsam kusma numarası yapmaya başlıyo sonrada gerçekten kusuyoo..bende yesin diye blendırdan geçiyorum maalesef.. bir öneriniz var mı??özellikle kahvaltıyı bulamaç gibi yedirmek istemiyorum ama nafile...birde biberona nasıl alıştırabilirim ben işe gittiğimde süt içsin en azından diye onu da almıyo..

kahvaltısını ben 1o aylıkken ayırmıştım.yumurtayı yiyordur heralde.krem peynir,pekmez,bal zaten pütürsüz.ekmek çok vermiyorum.ama yumurtalı ekmeğe bayılıyor.mesala krep yapsan.yada patates rendele ( haşlanmış patateste olabilir) içine süt,yumurta kaşar koyup pişirsen yemez mi.artık herkes kendi çocuğunu tanıyor.ben neyi yemiyceni biliyorum.mesela akşam köfte yaptım yemedi dünden domatesli şehriye vardı onu yedi mecburen.domates ve salatalık dilimleyip eline versen.ha anıl birde kestane püresini çok seviyor.reçel de kendim yapıyorum.ben biberonu doğduğundan beri kullanıyorum onun için sıkıntım olmadı.

yok canım yemez maalesef pilav veriyorum tabağa önünne koyup 3 irinç tanesi yiyor :KK43:(( düşünsene insan deliriyo..şimdi annemlere gidiyorum bende denize...bakalım neler olacak..hadi hepimize kolay gelsin..herkese Allah sabır versin.. bana da...

evet tatlım bizimde sekiz gün kaldı yeni yaşa
mutlu yıllar bebeğine.
semizotunu ve kabak yemeğini geçirmiyorum blendırdan zaten erimiş gibi oluyorya.bide pirinçli olunca yutmakta zorlanmıyor.ezmiyorumda.benimki yavaş yavaş çiğniyor yeni yeni öğreniyor.anne sütü almıyor malesef:KK43:(

sevgili mayalıhamur,
senin profilinde çalışmıyor yazıyor. evde olduğun halde mi bakıcı tuttun ? ben de çok zorlanıyorum ve acaba bakıcı mı tutsam kıza yedirse içirse (belki onadan yer) ya da yardımcı mı tutsam? ben de evdeyim, sen memnun musun bakıcıdan?

yok tatlım benim 15 günüm kaldı işe başlamaya. bir aydır bakıcım var. alışsın diye erken tuttum.bizimki valla sevmediğini kimseden yemiyor. sadece bakıcı biraz daha çaba gösteriyor oynarken gezerken yediriyor. ben sadece mama sanalyesinde besleyebiliyorum doyuncada alıyorum ama bakıcı daha sabırlı sanırım :KK43:(
şimdilik memnunum.yemeyincede yemedi diyor yediremedim diyor ben yokken.
ben baştan beri tutmadığıma yanıyorum bir aydır çok rahatım.gerçi benim kuş 8 ay hiç sorun çıkarmamıştı anne sütü bitti iştah gitti :KK43:((

üst dişler dördü birden geldi bu ay henüz yarıdalar. toplam 6 diş oldu.salatalık versen eline onu kemire kemire öğrendi sanırım bizimki.hatta bazen çok büyük koparıyor sonra onu yavaş yavaş eziyor eğer çiğnerken dışarı çıkarsa parmağıyla diliyle ağzına sokmaya çalışıyor çok komik. ama bazı şeylerde öğürüyor hala.

Ceren gururla sunar;

bugün doktora gittik. arabada durmadı diye bir küçük kinder çikolata verdim, bir tane de doktorda.
10 kg. olmuşuz nihayet, tam 10 kg. hedefime ulaştım çok mutluyum. 4 ay önce bu kadar olmalıydı ama olsun buna da şükür.
eve gelince iki kaşık pilav bir dilim patatesin yarısı.
akşam iki kaşık pilav tam tamına bir buçuk tane köfte domatesle birlikte.
Allahım bugün rüyadayım sanki ne olur uyanmayayım.
Allahım sana geliyorum, xenocum nerdesin? mutluluğumu senle de paylaşmak vardı.

Ceren gururla sunar;

bugün doktora gittik. arabada durmadı diye bir küçük kinder çikolata verdim, bir tane de doktorda.
10 kg. olmuşuz nihayet, tam 10 kg. hedefime ulaştım çok mutluyum. 4 ay önce bu kadar olmalıydı ama olsun buna da şükür.
eve gelince iki kaşık pilav bir dilim patatesin yarısı.
akşam iki kaşık pilav tam tamına bir buçuk tane köfte domatesle birlikte.
Allahım bugün rüyadayım sanki ne olur uyanmayayım.
Allahım sana geliyorum, xenocum nerdesin? mutluluğumu senle de paylaşmak vardı.

Demekki artık kırılma noktasını yaşıyorsunuz sizde çok sevindim tatlım kutlarım Lina'yı...:nazar:

umarım sevhancığım,
ama daha ne ummalar yaşadım bugüne kadar.
40 yılda bir yiyeceği tutar, o da işte bu kadar toplasan bir öğün eder.
yalnız şunu düşünüyorum 2-3 gündür, bu kız normal insan yavrusu gibi yese minik serçe gibi değil de herhalde obez olur. hiçbirşey yemeden 10 kg. olabildiysek. demek ki kendini ayarlıyor kilolu olmamaya. valla olmasın zaten, göbekli kız çocuklarını hiç beğenmiyorum yeter ki boyu uzasın sağlıklı olsun

alisana gözün aydın canım çok sevindim, inşallah böyle devam eder
cankız ben de soruna cevap vereyim
defne de yaklaşık 9 aylıktan beri blendrsız yiyebiliyor
kahvaltıyı da ayrı ayrı yiyor
ama bazen yumuşak şeyleri çiğnemeden yutuveriyor o zaman dediğin gibi kakasında görüyorum yediklerini
birkaç kere başıma geldi
sevhancım taylnıma da maşallah
defne de tam bir papağan her duyduğunu anında tekrarlıyor
1 yaşına kadar 1-2 kelime anca söylerdi geç konuşacak derdim ama 1 aydır falan dili çözüldü birden başladı, çok şaşırıyorum ama daha cümle kuramıyor tabi
yanlız çok sayıda kelimeyi kısa sürede öğrendi

umarım sevhancığım,
ama daha ne ummalar yaşadım bugüne kadar.
40 yılda bir yiyeceği tutar, o da işte bu kadar toplasan bir öğün eder.
yalnız şunu düşünüyorum 2-3 gündür, bu kız normal insan yavrusu gibi yese minik serçe gibi değil de herhalde obez olur. hiçbirşey yemeden 10 kg. olabildiysek. demek ki kendini ayarlıyor kilolu olmamaya. valla olmasın zaten, göbekli kız çocuklarını hiç beğenmiyorum yeter ki boyu uzasın sağlıklı olsun

bizimkide 10 kilo boyu kaç anıl 76 cm de.

alisanacım gözün aydın çok sevindim bundan sonrada böyle devamö eder inşallah...
batuhanda ne zamandır blendırdan geçirmeden yediriyorum rahat çiğniyo
bu aralar batuhanhep allerji oldu doktor yediklerinden olabilir takip et dedi ama değişik bişey vermedim hiç yediği şeylerdi

X