Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Haklısın o konuda şanslısın. Bir dönem bende ( hastanede yatarken ) aman dedim Çınar inşallah k.doğumcu olur eşine destek olur, doğumdan sonra da aman gelinimde inşallah çocuk doktoru olur hiç korkmadan çocuklarını büyütürler.. Benim eşim doktor olsa bile sonuç değişmezdi babam bize yine güvenmez, yine güvenmezdi yanikafamçokkarıştı Çınar eşim ben çıkıyoruz eve geldiğimizde çocuğumu üşütmüşsünüz bacağı buz gibi, ne oldu oğluma gece tedirgindi gibi bir dolu soruya cevap vermek zorunda kalıyoruz. Melek gibi bir kocam var Allah razı olsun. Ben olsam çoktan kapıyı vurup çekip gitmiştim. Çoğunlukla delirip bağırıyorum avaz avaz eşim aman yapma yaşlı insanlar birşey olursa vicdan azabı çekersin evimize gitmemize az kaldı aman sus ne olur diye bide üstüne beni sakinleştiriyor. Hakkını ödeyemem.

verdiğin bilgiler için teşekkürler canım
oğlum 15 aylık 9400 kg 79 cm kemikleri sayılıyo yani
sabah kahvaltısının yarısını anca yedi şimdi uyuyo uyuanınca taze fasulye yaptım onu vercem bakalım yiyecek mi

13 Mart 2008 doğumlularda kesin yeme sorunu var ben bulur bunu söylerim şekerim. Çınar'da sabah yumurtasından tek diş alıp emdi. Öğlen kalkmıştı zaten. Saat 14.00 te bari öğle yemeğini vereyim dedim. Onu parkının içine koydum. Yemeğini tabağına koydum yanına geldim birde ne göreyim benim ki parkın içinde sızmış sallamadan uyumayan çocuk bükmüş boynunu horul horul uyuyor. Bir yandan sıcak, bir yandan vivaldi uyuttu çocuğumu :)) paşam saat 16.00 da uyandı. Enginar yapmıştım. Yüzüne bakmadı. Şimdide oyun oynuyor. Tabi tüm öğünleri kaydı. Normalde şimdi uyurdu.

benim kızda 19 mart doğumlu iştah sorunu bizdede var 9 kilo 200 gr. dr. gideceğim dişmi çıkarıyor anlayamadım ateşi var 2 gündür bi iniyor bi çıkıyor

benimki de 28.02.08 doğumlu. iştah sorununu yazmaktan bıktım zaten. ama 2 gündür patates kızartmasını daha elimde görür görmez saldırıyor, bir de çikolataya. 3-4 tane küçük dilim patates kızartması yiyor, bu akşam da öyle yaptı, onun çorbalarını da biz içiyoruz bol vitaminli.
kaşığı kesinlikle reddediyor illa elinde bişeyi tutup bir iki ısıracak. bir kaşık yemek veremiyorum, dolayısıyla sulu yemeklerin daha tadını bilmiyor. sulu hiçbirşey yemiyor. çok sağlıksız.

bugün temizliğe gelen kadın '' AY BU KUŞ KADAR,AYYYY BU KARGA KADAR,AMAN DA PEK ZAYIF AMAN DA BıLMEM NE'' dedikçe bana sıkıntılar bastı..............sanki yiyor da ben aç bırakıyorum!!!!!!!!!!yada yese de yerinde oturuyor mu ki????????????????

bugünkü sebzeli pilavımız da çöpü boyladı yine buarada!!!!!!!!!!!!!!

sevgili babystorm,

sen nasıl yapıyorsun bilmiyorum ama, benim kız da hiç sebze yemez yediği ender şeylerden birisi bulgur pilavıdır, tabii kuş kadar 3-4 kaşık, ben bulgur pilavını sebzeli yapıyorum

Enes de patates kızartmasını seviyo kızartmayı görünce hemen parmağıyla gösterip ıhh ıhh yapıyo
babasıda sağolsun(!) çikolatayı veriyo onuda severek ağzını açıyo zaten gereksiz ne varsa onlara ağzını açıyo küçük bey

valla canım yiyen çocuk olsa dengeli ve doğru beslenme diyeceğim ama biz daha beslenmenin b'sindeyiz o yüzden istedi mi veriyorum midesine bişey gitsin de

dün oğlumun 15. ay kontrolü vardı. kilosu 11,200 kg, boyu 78 cm olmuş. gayet iyi dedi doktor kilo alımı filan. bi de bana sor dedim içimden.
bu arada 18. aya kadar emzir kesme dedi. madem süt var yazık olur dedi. eh erteledik bizde kesme planlarını haliyle.
haftaya tatile gidiyoruz, dönünce maceralarımızı yazarım.

benimkide kaşıkla yemek istemediğinde eline birşey veriyorum ekmek patates kızartması yada et gibi yada ben parçalayıp ağzına sokuyorum o onu gevelerken bir kaşık ağzına çorba sokuyorum yada bir kaşık çorba bir et ama baby tv karşısında hipnotize olduğunda tabi farkederse yemez

gerçekten zor bir durum.bizde de var öyleleri.rüzgarın uyku saati geldiğinde İYİCE UYKUSU GELSİN,BEKLE diyeni mi arsın,30 derece sıcaklıkta hırka giydireni mi...........idare edeceğiz artık.onlar da kendierince doğru olanı yapmaya çalışıyorlar.ama tabi olan yine bizim sinir sistemine oluyor :bbo:

aynen canım miğdeye gidecek diye zaralı zararsız diye düşünmeyi bıraktım artık yemeyince ne yapacaksın....mafoldumben
valla canım yiyen çocuk olsa dengeli ve doğru beslenme diyeceğim ama biz daha beslenmenin b'sindeyiz o yüzden istedi mi veriyorum midesine bişey gitsin de

Flas flas flas şok şok şok haber merkezimiz tarihi bir gerçeği açıklıyor. Aylardır benim çocuğum olduğunu bildiğiniz, açlığı nedeniyle bana acıdığınız ama yine de teyzeleri olarak bağrınıza bastığınız Çınar aslında benim oğlum değilmiş. Doooonnnnkkkkk..Alisana arkadaşımdan feyz alarak, bakalım ne yapacak diye bir nevi benim için DNA testi yerine geçen birşey denedim ve Çınar'a patates kızartması verdim. Ben ki öldüğümde patates kızartması ve kola dağıtın diye vasiyeti olan birinin çocuğu olarak Çınar bir diş aldı bıııyyyykk dedi ve tükürdü. Onu bile sevmedi...kafamçokkarıştıkafamçokkarıştıkafamçokkarıştı

canım dr.sana iştah açıcı birşey verdimi yani ilaç vs..bize vermişti ama işe yaramamıştıda soruyorum sende baya bii deertlisin ....:teselli::teselli:ben gibiiii

canım dr.sana iştah açıcı birşey verdimi yani ilaç vs..bize vermişti ama işe yaramamıştıda soruyorum sende baya bii deertlisin ....:teselli::teselli:ben gibiiii

Bize sadece Minadex verdi. Yarın aşıya gideceğiz alisana'nın önerdiği vimin c yi soracağım. Sözde minadex açıyormuş iştahı.

xenocum valla benim de DNA testim kokoreç olur herhalde, denesem mi yerse sabah akşam veririm artık. hamileyken kokoreç ve işkemce çorbası aşerirdim, yemedim tabii.
xenocum bir de şunu dene, biz mangal yaparken pirzola yedi hem de iki tane babasının elinden. haftada 3 gün mangal yapaım bakalım ne olacak. gerçekten bir dene, pirzolayı ver eline.
bir de vimin c dene canım, ben verdim kızıma bişey olmadı sonuçta o da vitamin, biz de sadece bir ay işe yaradı, iki aydır bişey görmüyoruz. ama olsun biraz toparlar belki, kilosunu sormuştum hala cevap yok. aslında oğlun obez ve sen bizi kekliyorsun di mi? şaka bir yana vtamin değişikliğinin belki etkisi olur diye bu ay da başka vitamin alayım diyorum. bir deneyeyim bakalım sonuçta hepsi yapay şey yani aynı şey. manyaklaştım mı ne?

ben aylarca minadex kullandım vimin c'den önce, iştahını açtıysa eğer bizim durum daha da vahim ! yani bu açılmış haliyse

yooook nerde 6.ayından beri kullanıyorum hala tık yok...sadece oo vitaminde tek tesellim balık yağı olması içerisinde çünkü ayrıca balık yağı kullanmıyorum ama polivit diye vitamin var iştah açarmış felan diye yazıyordu kağıdında başa bir dr. götürmüştümde zayıf vitamin verelim felan diye vermişti birde minadexle karşılaştırınca daha çok vitamin var sanırım içeriğinde ama ben sadce 1 tane minadexi içiriyorum başkada vitamin ilacımız yok dr.muzda vermedi hatta kızım ilk dişini çıkarırken dişi için takviye bir ilaç duymuştum vitamin onu sordum hayır demişti minadexin yeterli olduğunu söylemişti ....canım sizin için iştah açıcı vitamin haricinde başka bir ilaç felan önerse belki faydası olur bize sipraktin dedi.......
Bize sadece Minadex verdi. Yarın aşıya gideceğiz alisana'nın önerdiği vimin c yi soracağım. Sözde minadex açıyormuş iştahı.

Son düzenleme:
ayrıca arkadaşlar çinko yetmezliğinden bebekelr kilo alamdığıda oluyormuş sanırım ecrin uzun zamandır değişimli çinko takviyesi alıyor çinko zink kullandık ve 6.aylarda da kansızlık çıkmıştı ozaman onu bırakıp kan damlasınıda hem kan şurubu hemde çinko içeren başka tek bir şurup kullandık 1 ay düzeldi kanı iyi şimdilerde diş çıkarırkende ishal olmuştu zayıflamıştı hem bağışıklık sistemini güçlendirmek hemde yine çinko takvitesi yapmak amaçlı zinko şurup kullandık onun faydası oldu şimdilerde daha yenice yine zinkoya başladık ama yaklaşık 8.ayından beri kullanmıyorduk dr.muz ara vermişdi yani 1 yaşında şimdi yine başlattı bence bi araştırın çünkü başka çocuk dr.larada gitim inanmamıştım kilo almayınca yemeyince kızım onlarda işte yine kan şurubu ve çiko takviyeli şurup verdiler hep....nettende bakarım hep ilaçların yorumlarına hemen hemen herkes kilo almamasından dolayı bebeklerine veriyorlarmış yani zararlı bir şey değil vitamin yani...

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…