Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
rüzgar bey çilek sevmedi,kayısıya dönüp bakmadı.şeftaliyi tükürdü.kirazı görünce kaçtı.galiba biraz meyve sorunumuz var Çok üzgünüm çoook

şu aya kadar bir kilo muz yememişizdir. armutla elmada aynı.kavanozları reddetti.kış boyu ızdırap çektim. drumuz meyve yemesede olur dert etme deyip beni avuttu hep.(sebze bol yediği için)yazdan çok ümitliyim.çileği portakallı kurabiyeyle karıştırıp yediriyorum.şeftaliyi iki haftadır deniyorum bugün nihayet sevdi hızını alaamdı üç tane küçük beyaz şeftali yedi (beyazlar daha tatlı sarılara göre)sevinçten ölmek üzereyim.
umarım senin bebeğinde sever. daha kavun var karpuz var üzüm var.

benimki daha küçük sadece elmayla başladım cam rendede rendeliyorum ama boğazına takılcak gibi geliyo zaten çıkarıyo elmayı nasıl vericem ya suyunuda içmiyo

emirhan kirazı ve muzu çok seviyor,ama yoğurt yediremiyorum artık danoneyide yemiyor bu sabah ymurtasının yarısını yedi yanında simit ve peynir arada şeftali reçeli,1 saat sonra pekmezini yedi öğlen tarhana çorbası yedi bi kase öğleden sonra arkadaşıma gittim çok uykusu olduğu halde uyumadı yaramazlık peşindeydi ordada biraz verilen ikramlardan yedi süt içti eve geldi emdi uyudu hemen kalktı çorba ve tavuk yedi meyvesini yedi sütünü içti şimdi uyuyor kuzum benim.

ben dün yoğurt yemek istemeyen oğluma ayran yapıp biberonla verdim. bayıla bayıla içti. tavsiye ederim.

kızlar ben bu emzirme işinin artık faydadan çok zararı olduğunu düşünüyorum. gece 1-2 kere de olsa kalkıp emdiği için sabah nispeten tok kalkıyor. e bu durumda kahvaltı saati 10.00 u buluyor, öğle yemeği de 2.30-3.00 ü.
Şu işi acil düzene sokmak istiyorum. çocuk dediğin sabah 6.00-6.30 da uyanır sütünü içer, tekrar uyur, 9.00-9.30 da en geç kahvaltı yapar. ne zaman bu günleri görücem ya. haftaya doktor var, nasıl yapılır bir öğrenip bitirmek lazım şu işi. kazık kadar oldular artık.
bir de ben gece yatmadan bazen sade mısır gevreğini ılık sütle karıştırıp veriyorum. hem çok seviyor ve hem de tok tutuyor galiba, geceleri az uyanmaya başladı. bilginize...

mypea hakkaten canım
h.sonu da defne öyle
gece emdiği için sanırım acıkmıyor ve 10 da kalkıyor
kahvaltı etmesi 11i buluyor
meyve yoğurt derken tek öğün yemek yemiş oluyor

kızlar vitamini ne zaman bırakacağız
acd 3 veriyorum ben
bıraksam mı ki artık
Canım ben bugün doktordaydım midanex'ten Polite geçtik sanırım vitamin kullanmaya uzunca devam bebeklerimiz herşeyi yiyor(bu aralar hariç)ama doktorumuz ne derse benim için o geçerli.Birde Taylan süt içtiği zaman kusuyor o açıdan bir yaş sonrası Aptamili deneyeceğiz.

Bizde vitamin olarak minadex kullanıyoruz içinde balık yağı olduğundan içim rahat balık pek sevmiyor Gülce malum balığında mevsimi geçti dondurulmuş ya da ton balığı verilir mi acaba bu ara kafama takıldı

Biz minadex i 1 yaşına kadar kullandık,şu anda hiçbir vitamin kullanmıyoruz..Maşallah iştahımızda pek yerinde..öyle gece 3-4 kere emdim,sabah kahvaltı etmiyim demiyor yiğit paşa..saat 8.30 dedin mi kahvaltı..geceleri muhallebi veriyorum artık sırf uyusun diye..dün gece yine hep vızırdandı,mahvetti bizi.bodysini çıkarttım,sıcak geliyor herhalde dedim..çıplak sırf bezle yattı.yine olmadı,en son salona getirdim,orda uyudu..

merhaba kızlar ela da gündüz çok emiyor ve füsfüsün dediği gibi doyuyor sanırım ela nın da kahvaltıyla pek arası yok...bu sıralar hiç bişeyle arası yok gerçi

Bizde minadex kullanıyoruz. Sözde ilaç iştah açıyormuş peeehh güleyim bari. Açıyor olsa Çınar'ın dağları yedikten sonra üzerine soda niyetine denizleri içmesi lazımdı ama nerdeeeeeee

mypea hakkaten canım
h.sonu da defne öyle
gece emdiği için sanırım acıkmıyor ve 10 da kalkıyor
kahvaltı etmesi 11i buluyor
meyve yoğurt derken tek öğün yemek yemiş oluyor

Füsüm Defnoş kaç öğün yiyorki. Bizim doktor 3 öğün kesin yiyecek, yoğurt ara öğün olmaktan çıkıp öğlen veya akşam öğününde yenecek, ara öğün meyve yiyecek yani öğün aralarını açmaya başlayacaksın demişti.

xenom kahvaltı
meyve
öğle
akşam
ve yatarken yoğurt
bu şekilde
ama bakıcısı aralarda ufak tefek ağzına atıyor birşeyler
istemiyorum aslında saatli olsun diyorum ama sesimi çıkarmadım
3 gün daha bakacak zaten
seneye de taşınınca iyice anlatırım yeni bakıcıya

ben de 1 tatlı kaşığı veriyorum ama üzerinde 1 yaşın üzerindeki çocuklarda 5 ml. diyor o da 1 tatlı kaşığından fazla oluyor , onun için sordum.

xenocum vimin c şurubu bir dene istersen. şu anda iştah açıcı olarak o lanse ediliyor. bizim eczanenin kapısına bile yazmışlardı iştah açıcı şurup geldi diye, sordum vimin c ben zaten alıp kullanmaya başlamıştım. ilk kullandıımda birkaç gün sanki bir nebze fayda etmişti.
o ay aynı zamanda pediasure ve gece sütüne tahıllı mama da eklemeye başlamıştım, 720 gr. aldı o ay. yediklerinde pek bir değişiklik olmamasına rağmen. tam olarak hangisinin fayda ettiğini bilmiyorum, aynı şekilde devam etmeme rağmen sonraki ay hiç kilo almadı geçen ay da 270 gr. aldı. ama en azından yaşına 8800 girerken bir ayda birden 9520 oldu ki mucize gibi. yani en azından toparladı biraz, persantili %25'in altına inmedi en azından.
sen gece biberonla süt falan veriyor musun? Çınar kaç kilo şu anda?

ben hiç vitamin kullanmafım.demirde.balık yağı da.bugün türlü ve bulgur pilavı verdim.birde anıla bisiklet aldık üstüne oturuyor biz ittiriyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…