Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bugün ne sıcaktı.tavuk haşlayıp şehriyeli yaptım anıla.birde domatesli pilav.alttan diş gelmeye başlayınca maşallah yemesi düzelti tekrar.kestane püresi veriyorum ben kahvaltıda deneyen varmı.

kestane püresi? kestane şekeri gelmiş buraya markette gördüm,püresini bursada okurken de yememiştim.

polen vermiş bizim bi akraba. yarım çay kaşığı verin demiş. veren var mı sizde ?

balık yağı vermiyorum artık. siz devam ediyor musunz? kışlık gibi sanki .

sabah kahvaltımızı ettik,parka gittik. kumlarla oynadı kuşları seyretti. ağzına bi avuç kumu bastı :) karınca öldürecekti neredeyse .meyveli yoğurt yedi dönüşte uyudu arbada. şimdi annesi bezelyeli terbiyeli köfte yapıyor , köftesine maydonoz da koydu,sevhanım kulakların çınlasın. inşallah yer , yemzzse diye makarnamı da hazır edeyim :KK70:

Son düzenleme:
vallahi bebbislerin disleri almis basini gitmis bizim daha ust 2tane altta 2tane var azidir kopek disidir hic meydanda yok yasini gecti cikarmadi cogunu istah derseniz Cinarcimla yarisiyorlar arttik tarttirma gunleri tikaniyorum gecen ay biraz iyi yediydi sukur almis 10kilo 50gr ama gelin gorun aman iyi dedim ,hop o gun yine gitti vallahi artik yildim pesini biraktim boyu uzun, iyice kuru cirpi bir kazulet oldu basima tabaklari cope bosaltmak oyle sinir ediyor ki bulamiyan yiyemiyenlerle dolu dunya,daha tabi disler geldikce artik daha cok bogusuruz bu yememe sorunuyla oyuzden bu topige giripte yer isgal etmiyim diyorum hem girsem ne yedi yazayim, dun ceyrek muz 1burgu makarna 1tatli kasigi yogurt 1kavanoz sutlacla gunu kapatti

Son düzenleme:
violacım maşallah inşallah böyle devam eder
muhallebi vermeye korkuyoruz senle walla
defne de 3 gecedir ağlayarak uyanıyor, yanıma alınca susup uyuyor emmese de
alışırsa diye ödüm kopuyor uyuyunca yerine koyuyoruz hemen
bir de üstünü örter örtmez uyanıyor
off çok yorucu bu aralar

Tatlım,hiç istemiyorum muhallebi vermek aslında.zaten tombiğiz gerçi epey hareketlendik..ama çok rahat ettim 3 gecedir muhallebi sayesinde..yoksa yiğit gece kaç kere ağlıyarak uyanıyordu,azıcık emiyor yatağına yatırıyorum biraz sonra yine uyanıyordu..aynen bizim yatakta yatarsa sorun yok,mışıl mışıl uyuyor ama inatla yatağına yatırıyorum..alışmasın istiyorum bende..
geceleri ben sadece çıtçıtlı kolsuz bodyle yatırıyorum,çok sıcak burası..yiğitte sıkıntılı zaten.örtü hayatta istemez:)

Sormayın Çınar zaten iştahsızda alt köpek dişleri çıkıyor. Damağı bembeyaz. 11 ve 12. diş çıktı çıkacak ama hep diyorum ya fuzuli işgal. Nasılsa birşey yemiyor. Dolayısı ile dişler bir işe yaramıyor. İstimlak etti oğlumun ağzını adi dişler.. Acısı cabası

Canım benim,kıyamam ben ona ya..burda bir arkadaşımın oğlunuda köpek dişleri çıkıyor,ishal ağrı ne ararsan var,çok zor ya..benimde gözüm korkuyor böyle gördükçe..en az acıyla atlatır inşallah çınarım..

Enes de diş çıkarıyo huysuzluk dizboyu :1shok::1shok: sabah anneme geldim kahvaltısını zorla teyzesi yaptırdı sonra uyuması gerekiyodu ama uyumadı öğlen saati geldi öğlen yemeğinide yedi ondan sonra uyudu şimdi uyuyo

kiyamam tum dis cikaran bebislere gecmis olsun nasil acilari vardir ne yemek ne icmek gormez gozleri simdi daha henuz sadece 4disimiz var gelmedi baska bakalim bizde neler olucak artik

çok şaşıdım xeno valla dediğin gibiyse benim kuznin kızı 2buçuk yaşında çıkardı azıları...ee ondan yemez çocuk yazık ne acılar verir...kıyamam..
ela da çoook iştahsız günlerdir...eskiden ne güzel yerdi yavrum yemiyooo bende kuduruyorum yaa:KK43:(
bugün 2 saat uçak yolculuğu yaptık ve tam bir felaketti..kakasını yaptı uçakta batrıdı bütün üstünü başını...kabinde minnacık bizimki de cıyak cıyak ağladı ayyy ne yolculuktu:KK43:
ben artık başladım inek sütüne akşamları gerçi ben başladım benim kız başlamadı daha uufff:KK43:(

çok şaşıdım xeno valla dediğin gibiyse benim kuznin kızı 2buçuk yaşında çıkardı azıları...ee ondan yemez çocuk yazık ne acılar verir...kıyamam..
ela da çoook iştahsız günlerdir...eskiden ne güzel yerdi yavrum yemiyooo bende kuduruyorum yaa:KK43:(
bugün 2 saat uçak yolculuğu yaptık ve tam bir felaketti..kakasını yaptı uçakta batrıdı bütün üstünü başını...kabinde minnacık bizimki de cıyak cıyak ağladı ayyy ne yolculuktu:KK43:
ben artık başladım inek sütüne akşamları gerçi ben başladım benim kız başlamadı daha uufff:KK43:(

şimdilerde 4 tane azı çıkartıyorlar, bunlara birinci azılar deniyor. sonra 2 yaşından itibaren de 2. azıları, yani 4 tane daha çıkartıyorlar. senin kuzeninki 2. azıdır herhalde. azılarda köpeklerden önce çıkıyor.
benim kuzumun ilk çıkan dişlerinde siyah lekeler oluştu ben de ona sinir oluyorum. 1 yaşını geçtikten bir ay sonra doktor d vitamini bıraktırdı sonra aa geçen ay bırakın demiştim dedi. halbuki öyle bişey söylemnedi, ve o bir ayda siyahlaştı.

benim kız mısırı çok seviyor, bugün hiçbirşey yemedi kahvaltı dışında. parka gitmiştik dönerken yarım bardak mısır yedi uyudu şimdi. ben de pediasure verdim.
mısır en azından saatalıktan daha faydalıdır herhalde

benim oğlum da azılarını çıkarıyo.üsttekilerin birinin ucu çıkmış ama diğerleri tam çıkmamış daha.alttakiler de iyice kabarmış.sanırım 4ünü birden çıkarıyo.iştahı ne güzeldi oğlumun.ikinci kaşığı ağzı açık beklerdi.şimdi kaşığı görür görmez kafasını iki yana sallıyo:KK43: şu dişler çıksa da iştahı düzelse yavrumun..

bizimde köpekler çıkacak sanırım geçen diş çıkarmamıza benzemesinde 20 günde 6 diş çıkarmmıştı 4 tanesi azı kuzum deli olmuştuk. burnumuz akıyor iştah hiç yok. mızmızz offffff

benim kız mısırı çok seviyor, bugün hiçbirşey yemedi kahvaltı dışında. parka gitmiştik dönerken yarım bardak mısır yedi uyudu şimdi. ben de pediasure verdim.
mısır en azından saatalıktan daha faydalıdır herhalde

canım dikkat et mısır kabız yapar.

Bizimkide mısırı çok seviyor birer birer parmaklarıyla alıp yiyor Gülce bugün tavuk ve yoğurt yedi kahvaltı meyve süt yok bunada şükür bizde haftaya yazlığa gidiyoruz ama denizden tedirginim ya ısındımı acaba deniz üşütmezler inş şu kumlardada mikrop olurmu malum düşe kalka herşeyin tadına bakarak yürüyor bebeler

teşekkür ederim defne, kabızlık yaptığını bilmiyordum. zaten kabızlık sorunumuz var. duphalac şurup kullanıyoruz. zaten bu kız olmayacak şeyleri istiyor. nescafe içiyordum saldırdı, merak ettim kaşıkla verdim. bayıla bayıla istedi daha. üstelik şekersiz içerim ben. ya güzel yemeklerin tadına bakmaz, deli gibi nescafe istedi. eline kiraz veririm sapını kemirir , alem bu kız .

rüzgar bey çilek sevmedi,kayısıya dönüp bakmadı.şeftaliyi tükürdü.kirazı görünce kaçtı.galiba biraz meyve sorunumuz var Çok üzgünüm çoook

bugün adet oldum. sinirli oluyorum zaten. kız hiçbir zaman gönüllü ağzını açmadığı için az önce ağlarken birkaç kaşık yoğurt soktum ağzına. o ağladı ben verdim, ağzını kapatmadan yuttu. çok vicdan azabı çekiyorum şimdi, ama ne yapacağımı şaşırdım. eskiden yoğurdunu yerdi şimdi onu da bıraktı. ya sabrım kalmadı benim.

Walla annem biraz rahatsız o nedenle heyheylerim tepemde zaten. ÇInar yemeğini yemesin diye her zaman tabağına oyuncak atmayı adet haline getirdi. Bugün yine yaptı. Zaten devrelerim karışık hepten cozurdum öyle oyuncak atılmaz böyle atılır diye küçük toplarını attım mama tabağının içine. Elini sokup mıncıkladı bende soktum elimi mıncıkladım. Sonra güldü yüzüne sürdü ellerini, bende kirli ellerimi onun yüzüne sürdüm öyle sürülmez böyle sürülür diye sinirlendim ama salak oğlum oyun oynadık zannetti ve çok güldü eğlendi..Sonrada bir güzel yıkadım. Yıkanırken yine çok ağladı çok üzüldüm.

alisana ve xeno..........sakin arkadaşlar!!!!!!!!sinir harbi yaşama lüksünü bana bırakın ayyyyyyyyyyyyyyy delikafadulden bugün aşı yaptırdık ki sormayın.....o ağladıkça ben mahvoldum.e

X