Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Ohh maşallahh kan olsun can olsun kuzucuğa

benım kıde ogleyın az muz yedı
aksam da coprba yaptım taze fasulye ve havuclu onu yemedı.
armutlu yogurd yedı yogurdu tek basına yemıyor

ohh afiyet olsun ipeğe yalnız canım zeytinyağında neyi kavurdun anlayamadım ben?
çınara da maşallah annesi inşallah hep böyle yer.
bugün bebişlerin iyi günü galiba bizimki de öğlen karnıbahar havuç mydonoz bulgur uydurmasyon çorbasını yemiş.
akşamda şehriyeli tavuk yapmıştım ikimiz de hastayız iyi gelir diye tuzunu eklemeden ona ayırdım. bir kaseye yakın içti. çok sevindim

ayy kıymayı kavurdum yazcaktım
pardonss

benimkide öglen kıyma kereviz patates havuc ve sehrıyeden olusan sebze yemegı yedı aksam irmikli muhallebi yaptım yemedi organik sütlac verdim yedi cok seviyor ya kasıgı havada kapıyor ama sadece sütlac ve muzlu muhallebide

offf çok yordu iki gündür oğlum hem iştahsız hem huysuz hem ne gece ne gündüz uyumuyor bir sıkıntımız var ama ben bir türlü anlayamadım.diş desem üst dişleri çoktan çıktı gaz desem hep aynıydı zaten.Sabah zorla tahıllı mamaya elma,kayısı,yumurta,pekmez katıp hazırladığım mamayı yedi oysaki hiç zorlanmazdı yoğurdum tutmamıştı yerine zorla yine sütlaç yedirdim neyseki sebzeye hiç hayır demiyor brokili,havuç,patates,kabak ve kıymayla hazırladığım yemeği yedi akşam yine çok iştahsızdı meyve falan yemedi uyumadan önce muhalebi yedi yine meyve katmadım bu sefer aç yatacaktı.Çeşit çeşit hazırladığım mamaları ne güzel yiyordu oğlum umarım yarın düzelir.

sebze yemeğini ayrıntılı yazar mısınız bende yapayım efeye soğanlı falan mı nasıl oluyo normal ymek koyar gibi mi koydunuz bekliyorum arkadaşlar sebze almam lazım 2gündür şehriye yiyo efe çok seviyo 1hafta yese yok demez ama çeşit yemesi lazım kendi yediğiniz hangi yemekleri verebiliyorsunuz bunu da merak ediyorum birde taze fasulyeyi nasıl yediriyorsunuz diye sormuştum ama kimse cevap yazmamış

canım seni tebrik ederim azmin elinden hiçbirşey kurtulmaz demişler bak çınar bile kurtulamadı.
bende demir damlasını sonunda değiştirdim ferrozinc verdi dr.iştahsızlığa gelince dr bebek ne yemek istiyorsa onu yedir dedi bizimki tuzlu baharatlı şeylerden hoşlanıyor onuda yedirebilirmişim arkasından bol su verirsem tuz atılırmış.of ya ne yapacağımı şaşırdım bide pediatri portalına yazcam bakalım ne diyecekler.bir ay içinde 4 kez dra gitmişiz dr 2 ay gelme dedi.

balkabağı çorabsı nasıl yapılıyor acaba?
sabah 6 gibi 100 cc kadar mama içmişti-bu arada sma ya geçtik biraz içmeye başladı cocuk,milupadan bıkmıştı sanırım istemeiyordu- sonra 9 gibi kahvaltı hazırladım yemedi,bir iki lokma böreğin içinden verdim onu yedi uyuduaç acına napayım.kalkınca yer inşallah.
bir iki gündür öğleden sonra da diyet yapıyor,bakıcıdan alınca birşey yediremiyorum.ta yatmaya yakın,patatesli kıymalı,yada tavuklu yemek yiyor bir kaç kaşık,çatalla ezip veriyorum..diş huzursuzluğu
var sanırım.
not:selcen fasülyeyi iyi pişirip çatalla ez ver bence,ben de hiç vermedim ,deneyeyim.

Bu arada mevsimi geçmedi mi fasulyenin?domatesin de geçti sanırım,ben buzluğa attıklarımdan kullanıyorum.

fasulyeyi bende merak ediyorum aslında yine uydurmasyon bişey yapabiliriz.fasülye patates domates ve bulgur karışımı olabilir aslında.
asya kendimize yaptığım her yemekten yemek istiyor acı ekşi tuzlu demiyor.zilli ne biliyorsa ağzının tadını.bende azcık azcık veriyordum dr yedirmende sakınca yok dedi amaaaaaaaaaa bilemiyorum ne yapsam

ay bide asyanın sevdiği yemekleri yazayım bari:mantı,yaprak sarması,her türlü dolma,kıyma sote, mercimek çorbası (tuzlu ve salçalı olmak şartıyla) ve tulum peyniri gülermisin ağlarmısın

Son düzenleme:
Asya agzının tadını biliyormus yaprak sarması mantıya bayıldım valla yerim ben onu gülce diş zamanı hicbirsey yemiyordu hersey verebilirsin demişti dr ne seviyorsa bal hariç yemeklerinizi biraz tuzsuz yapıp versen

ay bide asyanın sevdiği yemekleri yazayım bari:mantı,yaprak sarması,her türlü dolma,kıyma sote, mercimek çorbası (tuzlu ve salçalı olmak şartıyla) ve tulum peyniri gülermisin ağlarmısın

Çocuk ağzının tadını biliyor işte. Geçen gün Milupa'nın şu organik kavanoz mamalarından vereyim dedim sevmedi. Ben bir kaşık aldım eşimle eşimin yorumu aynen şöyle oldu " bu ne ya bunu insan evladı yemez " haklı yemedi de zaten.. Düşünsene çocuklara sürekli tuzsuz ve haşlama filan veriyoruz. Veletlerin de kendilerine göre bir damak tadı var. Dolayısı ile yemiyorlar.Benim Çınçın'da bizim yediklerimize sarkıyor. Bende senin gibi aynı dertten muzdaribim . Gık dese Çınar doktora koşuyorum. Normalde çoğu arkadaşıma 7 . aydan sonra bir sorun olmadığı takdirde 2 ayda bir görüşelim diyormuş ama adam bana cesaret bile edemedi böyle birşey teklif etmeye. Valla Hurşit Bey'den başkası da çekmez benim nazımı. Azme gelince bu sabah iki lokma kahvaltı yaptırdım tam 1.5 satte ve ne oldu biliyormusun annem geldi Çınar'ı güldürdü sanırım tükürüğü boğazına kaçtı ve bir öksürük krizi arkasından hepsi hooooooopppp dışarı. Emdi ve uyudu. Uyanınca balkabağı çorbası vereceğim bende tabi yerse.. Yemezse karşı komşuya..

Canım benim gözün aydın. Afiyet bal şeker olsun. Canım karnıbahar gaz yapmıyor mu?? Ben daha denemedim vermeyi..Brokoli çorbası da vermek istiyorum ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…