Bebek Beslenmesi Bebişlere Bugün Ne Yedirdiniz?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
canım çınar keşfedene kadar verme sevgili doktorlarımız ne diyor haşlama haşlama haşlama .aslında bu doktorlar beni birgün katil edecek.klava:

Benim oğlan ekmekçi ya hani yumurtanın sarısını rafadan gibi yapmaya izin olsa ekmeği banıp versem benimki böyle bir hayal işte

demir damlasını meyve püresine katıyorum ben ve aklım almıyor ya nasıl ayırd ediyorlar bir tatlı kaşığı pekmezzi bir bardak kahvaltının içinde. ? Allah yardımcınız olsun wallahi zor

bende denedim onu ama püreyi simsiyah yapıyor vede sıpam hepsini yemediği için direk veriyorum.
bu arada demir damlası bebişlerin dişlerini boyuyor mu?asyanın dişleri biraz siyahlaşmıştı ödüm koptu ne çabuk çürüyor diye.dr demirden olduğunu söyledi.demirin arkasından hemen su verilmeliymiş.

Hangi demir damlasını veriyorsun.

Canım ilaç emzikleri var ben Çınar'a pekmezi ve demir damlasını öyle kakalıyorum.

ilaç emziğinden haberim yoktu
şimdi baktım netten
şırınga gibi
süper bişi yaaa
biz de o demir damlasını vermek için 1001 şaklabanlık yapıp veriyoruz
hafta sonu alayım 1 tane yaaa

Son düzenleme:
ben tarhanaya şöyle bir çözüm buldum kızlar. önce havucu haşlıyorum, suyuna tarhana yapıyorum havuçla blenderdan geçirip veriyorum, ekşiliğini alıyor biraz, bir de dikkat ettim kızım içinde havuç olan yemekleri daha bir iştahlı yiyor.
gerçi bu aralar hiçbişey yemiyor sayılır, 3 gündür nezle, burnu tıkalı. bugün ben de de başladı burnum durmuyo, aman siz dikkat edin

füsfüs geçmiş olsun canım.bu ara çok dikkat etmek lazım gerçekten,tam mevsimi.bu arada demir damlasını bende çok zor veriyorum ya,bazı veremediğim günler oluyor yediklerinin içine karıştırırsam onları da yemiyor,bu sefer onlardan tiksinmesin diye hiçbirseyin içine karıştırmıyorum.

füsfüs geçmiş olsun canım. sprey şeklinde okyanus suları var burun tıkanıklığını hemen açıyor kullan istersen.

Aaa geçmiş olsun. Canım gifrer al günde 6 kereya kadar verdi bizim doktorumuz. Flakonu 24 saat içinde bitirmen gerekiyor. Bildiğimiz saf tuzlu su. Hiçbir yan etkisi yok hemen açıyor. Çınar'ında burnu çok tıkanıyor. Ben buhar makinasının içine buğu koyabilirmiyim diye sordum cihazınız bozarsın onun yerine 1 lt kaynar suya viks karıştır onu da odanıın bir köşesine koy dedi doktorumuz. Ben dün yaptım baya faydasını gördüm. Allerji yapmazsa kivi filan ver istersen. Tekrar geçmiş olsun. Sevgiler..

verirken dişlerine değdirmemek gerekiyormuş belki sen ileç emziğiyle verdiğin için olmamıştır.bende alıcam teşekkür ederim.a.s.

Ben yaklaşık 1 aydır ilaç emziğini kullanıyorum. Ondan öncesi dişi mişi, ağzı yüzü demir ilacı oluyordu. Dişe değdirilmemesi gerektiğini bilmiyordum. Teşekkür ederim ama Santofer hiç renk değiştirmedi. Devit te öyle yapıyor diye duydum ama bilmiyorum

canım bende önceleri gifrer kullanıyordum.bir iki kere kullanıp hop çöpe gidiyordu.şimdi tonimer baby diye bi markanınkini aldım hem sprey şeklinde hemde bitene kadar kullanıyorsun.tavsiye ederim.

bende bişi sormak istiyorumbizim doktorumuzda dişleri çürümesin diye zymafluor verdi günde 1 tane kullanıyoruz hapı tatlı kaşığının içinde eritip dişine değecek şekilde veriyorum sizde kullanıyomusunuz

füsfüs canım gecmıs olsun ıkinizede burun tıkanıklıgı zor ya bebişler uyuyamıyor hic gülcede nezle olmustu sinomarin deniz suyu kullanmıstık burun aspıratoruylede temızlıyordum gece yatmadan önce iyi gelmisti dene bence rahat uyur defne çabucak iyileşir umarım.demir damlası bizde ferrozinc kullanıyoruz ferrosanol ıcıremıyordum bır turlu her yer kıyafetler leke olmustu dr bunu verdi daha iyi iciyor simdi.

bizim doktorda diş için calcidin diye bişey verdi kalsiyum , vitamin ve mineral kompleksi.granül şeklinde mamalarına 1 çay kaşığı koyuyorum.

bizim doktorda diş için calcidin diye bişey verdi kalsiyum , vitamin ve mineral kompleksi.granül şeklinde mamalarına 1 çay kaşığı koyuyorum.

Bizim dr birşey vermedi ya diş saglıgı çürümemesi için ne önerirsiniz dedim öyle bir ilaç yok dedi süt yogurt yedir dedi anlamadım valla bende alsam mı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…