bebişler ne giyiyor?????

ERVUS

CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN
Kayıtlı Üye
6 Kasım 2007
809
13
kızlar ben oğluma altına çıtçıtlı kısa kollu bady üstünede tulumunu giydiriyorum ama çok sıcak şaşırdım tulumu çıkarmalımıyım sizce sizler neler giydiriyosunuz acaba?:asigim::1hug:

Ben de senin gibi yapıyordum ama sıcaktan huysuzlandı şimdi sadece askılı bady giydiriyorum çok daha rahat oluyo.

Tulum zamanı geçti aslında,havalar cok sıcak,akşam belki ama gündüz daha rahat birşeyler giydirmek lazım..birde siz bu mevsimde hangi kıyafetlerde rahat ederdiniz ,ona göre düşünüp giydirmek lazım..
Ben kızıma (hava durumuna göre bazen kısa kollu çıtçıtlı bady nin üstüne giydiriyorum)şort tişört ,kısa kol elbise,kolsuz ve kısa şort gibi olan tulumlardan giydiriyorum..evde bazen rahat olsun diye altını açık tutuyorum..

Bende bu konuda çok mağdurum :uhm: Bizim evin her odası farklı bir ısıda oluyor sadece sabahları güneş gören odalarımız sıcak oluyor ama yatak odamız ve salonumuz soğuk..Kendim gibi giydireyim desem ben oralarda üşüyorum ama oda değiştirincede normal geliyor..Birde halen lohusa olduğum için kendimi ölçü almak istemiyorum..Ayrıca en ufak bir soğukta titremeye başlayan tuhaf bir bünyeye sahip olduğumdan oğluma ne giydireceğimi de şaşırdım..Bebeğin sırtı hep isilik olmuş..Doktor gün aşırı sadece suyla şampuan falan kullanmadan yıkayabilirsin dedi..Şimdilik içine çıtçıtlı body üstüne de tek kat ikili takımlardan giydiriyorum sabah güneş gören odaya alıp altını açıyorum bacakları güneş görsün diye. Galiba büyüklerimiz bizi fazla dolduruyor "aman çocuğu üşütürsün bi üşürse ayvayı yersiniz" gibilerinden dolduruşlar geliyor hep aklıma..

ben kızıma evde kısa kollu alttan çıtçıtlı badi giydiriyorum. dışarı çıkarkende askılı alttan çıtçıtlı badi üzerine kısa kollu tişort ve şort bazende elbise giydiriyorum yanımızada penye yelek hırka alıyorum lazım olabilir..ayağından çorabını hiç çıkarmıyorum..

ben kızıma evde kısa kollu alttan çıtçıtlı badi giydiriyorum. dışarı çıkarkende askılı alttan çıtçıtlı badi üzerine kısa kollu tişort ve şort bazende elbise giydiriyorum yanımızada penye yelek hırka alıyorum lazım olabilir..ayağından çorabını hiç çıkarmıyorum..

burda havalar pek sicak olmadigi icin tulum giydiriyorum
ve dervamli battaniyesini uzzerine aliyorum
havalar isinsada yazlik cicilerini giydirsem kucuk gelmedin gun gectikce buyuyorlar

Ben de kızıma askılı çıtçıtlı badi giydiriyorum. Çoraplarını çıkartmıyorum. Boynu kafası sırtı hep isilik oldu kalın giydirmekten. İsilikve pişik için mustela kullanıyorum. Çok iyi geldi. En iyisi hergün yıkamak. Ama bizimki sırt üstü yatınca kıyameti kopartıyor. Ne altını alabiliyorum rahatça ne de yıkayabiliyorum. Nasıl sakinleştiricem bilemiyorum. Henüz 1 aylık:):

Bizde bugünden itibaren tulumu çıkardık. Kısa kollu çıtçıtlı badi giymeye başladık. Ama bacakları üşürse altına pijamasını giydirmeyi düşünüyorum

Alanya'da yaşıyoruz..bu nedenle aşırı bir nem ve sıcak söz konusu..bebeğime kısa kollu takımlardan tek kat giydiriyorum.shirt t-shirt şeklinde bazen de beziyle bırakıyorum.gün aşırı balkona çıkarıyorum güneşe bacaklarını veriyorum d vitamini alıyoruz birlikte..

kendim nasıl rahar ediyosam oglumada aynısını giydiriyorum genelde cıtcıtlı atlet

bizde bugün uzun kollu badiden kısa kollu badiye geçtik ama bacakları üşür diye altına uzun bişey giydiriyorum .
dışarı çıkarınca üşüyecek diyede korkuyorum evet hava çok sıcak ama rüzgarda çok var hemen hapşıruyor.

Bizde kolsuz cıtcıtlı badilere geçtik,yalnız gece üzerini açar ve üşür diye uzunkollu tişört ve alt giydiriyorum .

bende alanyada oturuyorum ve ogluşuma sadece çıtçıtlı badi giydiriyodum şuan 13aylık ve sıcaktan biz bunaldık oda bunalmasın diye atlet ve şortla geziniyo genelde

yarım kollu bady ve altına patikli alt giydiriyorum.bazen de sadece çıtçıtlı bady ve çorap.çok sıcak evin içi 30 derece .isilik olcak valla.

kızlar ben oğluma altına çıtçıtlı kısa kollu bady üstünede tulumunu giydiriyorum ama çok sıcak şaşırdım tulumu çıkarmalımıyım sizce sizler neler giydiriyosunuz acaba?:asigim::1hug:

a.s.kızlar bebişinizi ne kadar serin alıştırırsanız okadar geç hasta olur sadece çıtçıtlı badi yeter bebek doğduğu andan itibaren nasıl alışırsa öyle gider ben 3 çocuğumuda böyle alıştırdım şimdi allaha şükürler olsun hastalanmazlar benden bi tavsiye doktorlarda aynı şeyi söylüyora.s.

kolsuz badi giyiyor akşamları sadece çorap giydiriyorum gece oda 28 dereceye çıkıyor napsın bebek

Dışarı çıkarken askılı elbiselerimizi,tişörtlerimizi giyiyoruz artık...yatarken de kısa kollu çıt çıt badi,ve ince penye altlık giydiriyorum..çoraplarını çıkarmıyorum..

Bende bebişimin çoraplarını çıkartmıyorum ama ısrarla çıkart diyolar nedense? ben hemen üşüdüğünü söylüyorum ama alışsın diolar ama o daha minicik deilmi kızlar

Son düzenleme:
Bende bebişimin çoraplarını çıkartmıyorum ama kayınvalidem ısrarla çıkart diyo nedense ben hemen üşüdüğünü söylüyorum ama alışsın dio ama o daha minicik deilmi kızlar

erkeği sıcağa alıştırmak iyi değil derler ama kızları bilmem küçükler zaten onlar kızı erkeğide olmaz bu işin. havalar malum çok sıcak ist. 2 gündür serinlik var. sıcak olunca bende çıkartıyorum ama devamlı kontrol ediyorum sıcaksa duruyor soğumuşsa giydiriyorum hemen. ama yatarken akşam çıkartıyorum hava alması için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…