bebişler basabiliyormuu

zinedila

Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2007
6.275
1.584
38
kızlar bişi sorucam sizlerin bebişler kucakta ayakta tutunca basabiliyorlarmı bizimki daha pek fazla basamıyor normaldir herhalde değilmi?birdesırtüstü yatarken yada yüzüstü yatarken dönebiliyorlarmı?merak ediyorum bizimki daha dönemiyor sadece yan dönüyor poposunu attıra atııra.)kaydirigubbakcemile2merakımdan soruyorumm sizlere cvplarsanız sewinirim kızlar...:asigim:

bizimki baya yuvarlanıyor, zaten sırt üstü pek durmuyor hemen yüz üstü oluyor. sonra yeniden sırt üstü oluyor. kollarından tutunca da basıyor yürümeye çalışıyor. ama arkadaşımın kızı oğlumdan 1 ay büyük yürümeyi de pek istemiyor, dönmeyi de. yani anormal olduğunu sanmıyorum. isterse yapacaktır muhakkkak.

benimkide basıyorr hatta 15 gün önce illa kalkacağım diye parmaklarıma sarıldı bende oturtur poziyonda kalır diye düşündüm ama illa ayağa kalktı baya baya bastı..adım adım atıyordu sanki bende koltuk altlarından tutup yere bastırdım baya baya adım atıyorr...ama mesela ters dönemiyor henüzz...yüz üstü yatarken sırt üstü surt üstü yatarken yüz üstü dönemiyorrr..hafif yansa kaykıla kaykıla dönyorr..yüz üstü dururken emekler gibi yapıyor ama kafasını dirseklerine basstırarak kaldıramıyorr..

canım benım kız da ayakta durmayı cok sevıyor yanı basabılıyor.yan donebılıyor ama sırt ustuyken yuz ustu donemıyor.

benim kızımda kucağımda ayağa kaldırdığımda baya sert basıyor uzun süre.hatta kırkından beri basıyor ama omurgasına zarar verir diye o zamanlar çok denemiyodum.her çocuk farklıdır canım herşeyin zamanı var korkma normal.benimkide henüz tam yüzüstü dönemiyor.geçen gün kendini baya zorlayarak iki kere döndü ama sonra tekrarlamadı.şimdilik daha çok yan dönüyor zorluyor kendini yüzüstü dönücem diye ama poposunu dönderemiyor çok komik oluyor :)

Benimki de dün 4 ayını bitirdi. Yaklaşık 40'ından beri basıyor ayaklarını. Banyo yaptırırken çok zor zaptediyoruz, saçını yıkarken yani yüzüstü pozisyonda ayaklarının üzerine basıyor kaçmaya çalışıyor cadım. Yan dönüyor ama yüzüstü dönemiyor henüz. Her çocuk farklı tabi.

benimki de basıyor,baya baya adım atıyor...hele banyoda hep dikilmek istiyor...çok komikler yaa,ne sevimli oluyorlar...maşallah bebişlerimize...

bizim tosuncukta uzun süreden beri ayakta dikiloyo ama adım atmaya uğraşmıyordu şimdi 1 haftadır sürekli teptiriyo ayaklarını yürüyecekmiş gibi yarın 4 aylık olacağız..yüzükoyun yatırdığımnde ellerıyle dayanıp göneğinden kuvvet alıp kafasını kaldırıyo kadırdım dermişçesinede bana gülüyor çok tatlı yaa..geçenlerde bır kere döndü sırtüstü bırakmıştım yüzükoyun olmuş bıdahada olmadı.ama kışını attıra attıra etrafında 360 derece dönüyor çok hareketli..bir o yanına bır bu yanına dönüyor. oturmak istiyor kolumu yakaladımı bırakmak istemıyor kolumdan kuvvet alıp kalkıyoyorbazen oturmakta kesmıyor yattığı yerden ayağa kalkmak istiyor..ayaklarını habıre havaya dıkıyor ..amma çok yazdım benim oğlumda böyle işte teyzeleri inşallah zamanı gelince herşeyi yapacak bebişlerimiz..

canım hiç korkma oglum çok haraketliydi kırkında basma heveslisiydi dönüyordu falan kızım öyle degil daha agır haraketleri biraz basıyor sonra bırakıveriyor dönmeye gelince dönmüyor pek öyle dönme çabasıda yok:roflol: eltimin oglu yaşında dahi basmıyordu kaç doktora gittiler 1,5 yaşında yürüdü korkma bişey olmaz

canım benim oğluşumd adaha tam basamıyoo dönmüyoda pek bi tembell benimkiiCADIARZU

benim kiz ta yeni dogdunda zaten doktor ellerinle tuttugunda adim atiyordu ama simdi daha cok yani
40 gunlukden once basladi oyle yapmaya nasil basiyor kucagimda hep ayaklarinin ustune kalmak istiyor, ama daha kucuk oldugu icin pek ayakda tutmuyorum
belinden karninin uzerine donebiliyor, belinden donmeye calisiyor ama o da cok az yan yan donmesi cok guzel bile

doğduğundamı..çorumlu ne diyonnn senn..kız senin kızz nasıl bir zuzu** BİZİMKİLER AĞLIYODU SADECE DOĞDUĞUNDAA BASMAK NE KELİME!!!

benim kız baya baya basıyo hatta kolum yorulmasa bütün günü ayaklarının üstünde geçirecek haliyle çocuk değişiklikler arıyo hayatında yat yat nereye kadar...ama dönme konusunda çok tembel ya tam dönme konusunda henüz faaliyetimiz yok valla aslında 1 haftaya 5. ay bitecek neredeyse amaCADIARZU

yaws sizin doktorlar hic mi elleriyle kaldirmadi bebisleri ilk zaman kontrollerinde
doktor tutukca benim kiz yurumek istedi
simdi hic oturmak istemiyor sanki ama beni de yoruyor vallaha

sanırım benim bebiş en küçükleri. 31 temmuzda doğmuştu. daha 4. ayımızı doldurmadık 3 ay 26 günlük. yastıkta meyilli yatarken ellerinden tutunca kendiliğinden oturumuna geliyor. ama henüz ayaklarına basmıyor. kucağımdayken dizlerininde yardımıyla yukarı doğru tırmanıyor ama ayaklarının üstüne bastırmaya çalışınca basmıyor henüz. sanırım dahada erken. dikkat edin kızlar kemiklere zarar vermeyelim. aceleye gerek yok. zamanla olacak herşey hayırlısıyla.

sanki ecrini anlatmıssınŞeniz...

canım benim kızda 31 temmuz doğumlu.ellerinden tuttuğumda kalkamıyo. kaldırdığımda basabiliyo ama daha dönemiyo sadece poposunu kaldırmaya çalışıyo

tşk ederim kızlarr doktorumuz öle bişi demedi ama annelik işte hemen herşeyi yapıversin istiyorum yapmayınca korkuyorum ara ara basıo gerçi hatta doktorumuz bu delikanlı erken emeklicek demişti çok hareketli demişti
2 aylıkkken falan basıyordu şimdi basmak istemiyor yapar herhalde 1 2 haftaya kadar çok saolunnn hepiniz...

canım benim kızda 31 temmuz doğumlu.ellerinden tuttuğumda kalkamıyo. kaldırdığımda basabiliyo ama daha dönemiyo sadece poposunu kaldırmaya çalışıyo

benimkide dönmüyor daha. bence daha erken, bide dönmeye başlarsa hiç tek başına bırakmaya gelmez valla

ilk aylarda içgüdüsel olarak basıyorlarmışş daha sonra basmamasıı sorun değil...daha sonra basmaya biliyorlarmışş gerçekten basmaya başlayana kadar öylee...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…