bebişler basabiliyormuu

benim oğlumda kırkından sonra basmaya başladı şimdi şimdi iyice dikleniyo hep dikilmek istiyo oturmak istiyo dün banyo yaptırdım allahım çıldırdım resmen illa ayakta dikilecek koskoca küveti dar geliyo beyfendiye üstüm başım sırılsıklam oldu yaa
ama kızlar dikkat edin ben küvetin içine kirli elbiselerini koymama rağmen çok debelenmekten ayağı sürekli boşa gelip kayıyo hatta bi keresinde az kaldı elimden çıkıp düşecekti
geçen sevii bebenin küvetin içine kunulan süngeri var ondan gördüm dün aldım çok güzel ayakları tam içine gömülüyor çok debelenemiyor eskisine göre

benim oğlumda basıyor.kollarından destekli tutunca adımda atıyor baya baya.ama canı isteyince.henüz dönemiyoruz tam olarak.sadece sırt üstü yatarken yan dönebiliyo.o da sırtüstü yatmayı sevmediğinden olsa gerek :) sürekli ayakta durmak istiyor.yoruluncada pat diye oturuveriyor..

benim loliğim 3.5 ayından beri ustune basıyor ve adım atıyor.ama şimdi daha kuvettli ve daha kararlı atıyor adımlarını hatta banyo yaptırırken tam su doktugumde koşuşturuyor resmen :)yanlarına felan dönmuyor tam olarak yüzüstü yatırdığımda bayağı uğraştıktan sonra sırt üstü dönebiliyor.ayrıca yatmakmı asla oturmak istiyor hep hemde dimdik:) veeeee bu sabah baba dedi:) bababababa diyor cok mutluyuz hele babası havalara uctu akşama elinde hediye ile gelicek kızına:)büyüyorlar nede çabuk geçiyor değilmi zaman hastaneye göturduugumde daha yeni doğduğunda oradaki 4 ve 5 aylık bebekleri görunce allahım benimde kızım böyle olacakmı görecekmiyim diyordum bir hevesle bakıyordum onlara. şimdi ise hastaneye gittiğimizde 1 aylık bebekler görunce anneleri bana aynı şeyleri söylüyorlar .bilmem siz özlüyormusnuz ama ben özlüyorum bana boş boş bakmalarını:) beni tanımaya başlamarını ağladığnda birtek bende susmasınıhergeçen günümü özlüyorum bebeğimle ama buyuk bir heyecanlada gelecek diğer günü bekliyorum bugun nyapacak ne öğrendi diye.allahım neolur olmayanlarada nasip eyle buguzel duyguyu.bu güzel varlığı.suanda ben yzarken meraklı gözlerle ellerimi izliyor kucağımda okuduğunuz her satırda bebeğimin bakışları saklı....

küçükanne bebeğin ne kkadarlık şimdi???..evet bende çabuk büyümesini istemiyorumm..bazen konuşuyorum oğlumm çabuk büyümee zevkini çıkaralımm ahaste ahaste büyüyelim diyorum ama nafile..hızla büyüyor...son beşik olduğundan başka düşünmediğimizden (3.Bebek) zevkini çıkaralım diye düşünüyorum...

benım oğlan pek tembel asırı derecede ne basabılıyo nede donebılıyo valla ama kılosuna baglıyorum ben onu

küçükanne bebeğin ne kkadarlık şimdi???..evet bende çabuk büyümesini istemiyorumm..bazen konuşuyorum oğlumm çabuk büyümee zevkini çıkaralımm ahaste ahaste büyüyelim diyorum ama nafile..hızla büyüyor...son beşik olduğundan başka düşünmediğimizden (3.Bebek) zevkini çıkaralım diye düşünüyorum...

ciddimisin ben büyüsünler diye gözlerine bakıyorum çok yoruluyorum rahatlamak istiyorum herhalde sen rahatsın böyle konuştuguna göre:roflol:

kızlar akşam eşimle otururken ona dedimki, internette kızların bebekleri basıyolarmış, bizimki basmıyo dedim. kim demiş onu dedi, tut bakim dedi, tutmuştum basıyomuş kaydirigubbakcemile3 bebişinden haberin yok yaf dedi, ama adım atmıyo :ecrin_bebek:

beb=nim yaramaz da bayagidir basiyor..bastigi yeri de deliyor....süprizzzzz....oyle tam donemiyor daha,yan donuyor..poposunu kaldira kaldira odayi turluyor....tirtil diyorum ona...minik kuzum benim...hizli buyuyorlar ya masallah bebislerimize...minik hallerini de ben ozluyorum....:CüvCüv:

evet ya aslında zaman çabuk geçmesin. yasakkelime şimdi büyük kızıma bakıyorumda daha bebekliği gözümün önünde ama şimdi okullu. ne çabukta büyümüş diyorum. büyütürkende ah büyüselerde rahatlasak diyoruz ama bence zaman çabuk geçmesin, bulamayacağız onların bu hallerini bi daha

:sm_cool:arzu cum çok özleyeceksin o hallerini keyfini çıkar çabuk büyüyorlar şöle bakıp ne çabuk büyüdüler diye ahh çekiyor insan....çok yorucu ama olsunn...benim ilk kızla oğluş ikiz gibiydii..tabi ikisi birden farketmeden kocaman oldular şimdi bunlaa hevesimizi alalım diyoruzz:1rolleyes:

crescentmoon aRKAdaşım o kadar haklısınki büyümesin bu sıpalar öle minik kalsınlarnaniknanik

uykusuzluk varya o çok zor geliyor bana gece 4,5 gibi yatıp sabah 10,10:30 gibi kalkmak çok zor geliyor -tatlicadiarzu-anlatabiliyormuyum canikom

anlıyorumm tabii..ben bol keseden sallıyorum benimki çok şükür uykusuz bir bebek değil..sen bana bakma şeker..öptüm bebeişleri..

yok canım ela'nın uykusu çok kötü degil sadece gece bakıp gündüz uyuyor sabah o uyuyor ben kaanla ilgileniyorum.sen tecrübelisşin nasıl düzeltcem uykusunu geceyle gündüz karıştı valla iyice kaç kere öglen uyutmadım gene aynısını yaptı gene valla ne yapcam bilmiyorum.annee söylüyorum bizde öyle büyüttük diyo iyice sinir ediyo beni:)))

yok canım ela'nın uykusu çok kötü degil sadece gece bakıp gündüz uyuyor sabah o uyuyor ben kaanla ilgileniyorum.sen tecrübelisşin nasıl düzeltcem uykusunu geceyle gündüz karıştı valla iyice kaç kere öglen uyutmadım gene aynısını yaptı gene valla ne yapcam bilmiyorum.annee söylüyorum bizde öyle büyüttük diyo iyice sinir ediyo beni:)))

bende anneme şikayet ettiğimde ee anne olmak kolaymı hepiniz öyle büyüdünüz diyor gıcık ediyor beni kafamçokkarıştı

arzucum seni cok iyi anliyorum vallahi
benim kiz bi uyuyor saat 9 kalkiyor 10 da yeniden yani aksam
sonra da gece 12 yada 1 de uyuyor 4 de uyaniyor sonra saat 5 kadar 5.30 kadar uyanik sonra uyuyor
saat 6.30 da esimle kardesime kalkiyorum azik hazirliyorum, sonra oglan okula eve gelsem uyuyayim diye oglana okula almaya kalkamazsam diyorum
esim de bana diyor sen bu evde ne yapiyorsun diye, iyce yoruldum gercekten, ellerim uyusmaya kollarim bacaklarim hep uyusuyor felc mi olcam ne cok korkuyorum :KK43:
yarin doktora gitcem insallah cok kotu oldum inanmiyor bana esim diyor anca uyuyorsun sonra sinirden gidip temizliyor ortaligi sonra uzuluyor bana oyle deyince, sonra iste bakalim ne dicek doktor bana offffffff

işiniz zor wallahi 2 çocukla arasını ne kadar bırakırsan bırak zor hele yalnız olunca dahada zor uslu olursa ayrı tabi...

çorumlu gerçektens en fransadamısın azık filan hazırlıyorum diyince pek düşüncelendim ben**

Teknolog canim corumlucadiya sormusun ama bende Almanyadayim benziyor biraz evet canim burada ise giderken cok erken gittikleri icin ögle arasinda yyiyorlar.Mesela ben sabah 4 de hazirliyorum azigini esimin Zor yani buralar..........

X