bebişler 4.aya yaklaşıyor neler vereceksiniz kızlar

ben günde 1 ögün meyve 1 ögün kasik mamasi yapiyorum,bio ürünler buldum genteknik kullanilmayan onun disinda sua aralar bisey düsünmüyorum 6 ay olsun kahvaltiya baslayacagiz..istanbulbüyüksehirde bir doktor arkadasim cocukta görevli bana bir kitapcik verdi orda 6 ayliktan itibaren kahvalti tarifi var onu yapmayi düsünüyorum..orda 4-6 aylik arasi meyve,yogurt ve corba verilebilir yaziyor..benimkizim haftada 1 -2 kere kakasini yapiyordu elma püresi yiyeli düzene girdi...

serpilcim pekmez icin henüz erken degilmi sonucta glikoz kaynagi,4-6 ayda yedirilebilecekler meyve sulari yogurt birden hizli bi gecis yapmasaniz iyi olur bagirsaklar hemen adapte olamaz..bende ne zaman üsütsem kizimhuzursuz oluyo..

canım gazdan değildir belkide çünkü benim kızmda artık uykuya yattığında başlıyor ağlamaya yatmaak istemiyor olabilir oyunlara alışıyormuş bebekler ve uyumak istemiyorlarmış bu yalarda belki bundan olabilir...

sma maması kabız yapıyoer ondan rahatsız olabilir zaten sen üşütsen hemen bebeğine geçer o belli bir şey ondan rahatsızdır ayrıca pekmez verilmez miğdesine ağır gelir hemen kesmelisin...

canım beniöm kızmda kilo almıyordu sma plus kulklandım sık acıkan bebekler içinmiş yani sulu doyurucu değil ve bu yüzden sık sık acıktırıyor çok yediriyor kilo asldırıyor ayrıca milupa aptamilin milumili var doyurucu az yer ama kilo aldırırmış..

canım benim kzım huysuzluğundan hiç uyumuyor normal artık ne yapacaksın büyüdükçe sorunlarda büyüyor...

Canim ben sam plus kullaniyordum onun ne 1 ne de 2 var dr.4.aya girindce bebelaca geç dedi bizde ddeğiştirdik bu mama iyi geldi bize sam kabiz yapiyordu bu yeni doğmuş bebek gibi yapiyor ...
karamsarcım kızıma sma weriyodum galiba biz bugüne kadar aptamil kullanıyoduk şimdi 2 numaraya geçmemiz grekiyo ama sma alalım dedik ama onun kutularında 2 numara 6 aydan sonra.sen sma nın 1inimi 2sinimi kullanıyosun

zaten pekmezi ca kaynagi süt ürünleriyle almak dogru degil,demir ve kalsium bir arada verimli olmuyor...

kızlar ne yoğurdu veriyosunuz devam masmasıyla yapılanmı yoksa hazır mı

benim oğlum emiyo günde 2 kezde aptamilin çorbasındaan (sebzeli)yiyo.meyve püresi ve yoğurt daara öğünler veriyorum yoğurdu hiç sevmiyo velet 2 çorba kaşığı anca yiyebiliyo pekmezli

merhaba hanımlar sanırım hepiniz haziran ayında doğum yaptınız tabii bende benimde 3 haziran doğumlu bi kızım var
benim kızım hala gece uyumamak için direniyoo bitürlü düzene koyamadık uykusunu
artık ben 2 gündür kahvaltıya başladım severek yiyoo bakalım inş bööle devam eder
sizler ne veriyosunuz kahvaltıda
bizim menümüz şööle
1 veya kuru kayısı 3 4 tane sarı üzüm kaynatıyorum yumuşuyolar iyice
birazcık tuzsuz tereyağıyla
1 tatlı kaşığına yakın mısır ununu kavuruyorum
sonra bunları karışıtıp eziyorum
içine biraz pekmez çok az peynir ilave ediyorum 1 2 tane bebe bisküviside katıyorum
afiyet olsun şekerler

merhabalar....yeni üye oldum a.s. bebeğimle başım dertte.kilo alımı azaldığı için yaklaşık 1ay önce ek gıdaya başladık ama benim inatçı miniğim kaşıktan,meyveden,sebzeden nefret ediyoooooooooooor.asla asla asla yemek istemiyor . ağzını bir kilitliyor ki sormayın.ne yapacağımı şaşırdım.yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.buarada bizim kilomuz 6650gr boyumuz 67cm.biraz miniğiz cidden sanırım...

Son düzenleme:
slm benim kızım 5 aylık 4 aydan sonra kaşık mamalarından vermeye başladım doktorun tavsiyesiyle bitanede dişimiz çıktı 4 ay 1 haftalıkken :roflol:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…