Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

AMİN CANIM BENİM ASLINDA DOKTORUMLA Bİ SORUNUM YOK ONA ÇOK GÜVENİYORUM O BENİ ÇOK RAHATLATIYO AMA BEN KENDİMİ İNANDIRAMIYORUM
(GÖRDÜM YA BİKERE ONLARI BEN TAKARIM ŞİMDİ BEBEK DEĞİLSE NE DİYEkaydirigubbakcemile3)SAHTE GEBELİK NASIL OLUYOR. BENİM İŞ ARKADAŞIMDA HAMİLE İNAN İLK 3 AYI KIZCAĞIZIN BURNUNDAN GELDİ NE YAPSA GEÇİREMEDİ BULANTILARINI ŞİMDİ 5 AYINDA VE ÇOK İYİ İNŞALLAH SENİN VE BÜTÜN HAMİLELRİN SORUNLARI EN KISA ZAMANDA DÜZELİR HEPİNİZE SEVGİLERa.s

takma o kadar yawww... bu kadar evhamlı olma kurma kendini...
bak sahte gebelikle ilgili bir yazı:
'Yoksa hamile miyim' sorusu en çok kışın soruluyor. ABD'de gebelik testi üreten bir firmanın araştırması, bu testlerin satışının yılın ilk aylarında zirveye çıktığını gösterdi. Ancak bu şüphe her zaman doğru çıkmıyor.
'Clearblue Easy' gebelik testlerini üreten Inverness Medical firmasının araştırmasını değerlendiren ABD Gebelik Derneği Başkanı Dr. Brad Imler, doğumların genellikle aralık ve ocak aylarından dokuz ay sonrası olan ağustos ve eylül aylarında gerçekleştiğini söyledi. Kadınların daha çok tatiller sırasında doğurmak istediğini ve hamileliğin büyük kısmını kış aylarında evde oturarak geçirmekten yana olduğunu söyleyen Imler, Noel tatili döneminde ailenin bir araya gelişinin de kadınları 'havaya sokabildiğini' belirtti.

Sahte gebelik nasıl oluyor?

Ancak bu dönemlerde hamilelik testi satışının patlamasında bir diğer sebep, kış aylarının kadınlarda stres yaratması. Stres kadınlarda periyodik kanamaları kesebiliyor ve bu yüzden de hamilelik şüphesi yaratıyor. Imler'e göre kadınların kış aylarında daha fazla stres yaşamasının bir başka nedeni de ekonomik. Yılbaşının hazırlıklar, alışveriş, aileyle ilgilenmek gibi fazladan sorumluluk getirdiğini düşünen Imler, öğrenci kızların ise bu dönem sınav stresiyle boğuştuğunu belirtti.

Bu belirtiler var mı?

Imler, gerçek gebeliği yanlış alarmlarla karıştırmamak için diğer belirtilere de dikkat etmek gerektiğini söyledi. Bu belirtiler arasında göğüslerin hassaslaşması, yorgunluk, mide bulantısı, baş ve sırt ağrıları ile beslenme alışkanlığında değişim var. Imler, ayrıca yılbaşında alınan spora ya da diyete başlamak gibi ani kararların regl düzenini etkileyebileceğini de sözlerine ekledi.

» Hamilelik kışları seviyor

ekolay.net ten aldım bu yazıyı araştırabilirsin istersen...

sana bir soru?,,
peki o 5 aylık hamile olan arkadaşıın bebeğinin cinsiyeti belli oldumu?
:CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

yasemincim daha ne olsun annen bakcak bebeğine gözün arkada kalmaz sende gönül rahatlığıyla işine gidersen tüm haklarınıda kullanabilcekmişsin ne güsel bende hamile olsam yinede çalışmak zorunda kalıcam doğumdan sonrada.
nurcum doktoruna danış bence bulantını ilaç veryolar bunun için rahatlarsın birazda olsa
arifecim bekliyorum sonucunu merakla
bende bugun tiroid için kanımı verdim cuma öğrenicem sonucumu

canım sonuç belli gebelik yok dedi doktorum kandada çıkmadı am benim kafama takılan o iki tane kese doktora kistmi dedim rahimde kist olmazmış artık cumartesi ne olduğunu görücez bişey sorucam boş gebelik testte çıkarmı kızlarrrrrrr.canım cuma günü inşallah hayırlı sonuçlar alırsınŞeniz

takma o kadar yawww... bu kadar evhamlı olma kurma kendini...
bak sahte gebelikle ilgili bir yazı:
'Yoksa hamile miyim' sorusu en çok kışın soruluyor. ABD'de gebelik testi üreten bir firmanın araştırması, bu testlerin satışının yılın ilk aylarında zirveye çıktığını gösterdi. Ancak bu şüphe her zaman doğru çıkmıyor.
'Clearblue Easy' gebelik testlerini üreten Inverness Medical firmasının araştırmasını değerlendiren ABD Gebelik Derneği Başkanı Dr. Brad Imler, doğumların genellikle aralık ve ocak aylarından dokuz ay sonrası olan ağustos ve eylül aylarında gerçekleştiğini söyledi. Kadınların daha çok tatiller sırasında doğurmak istediğini ve hamileliğin büyük kısmını kış aylarında evde oturarak geçirmekten yana olduğunu söyleyen Imler, Noel tatili döneminde ailenin bir araya gelişinin de kadınları 'havaya sokabildiğini' belirtti.

Sahte gebelik nasıl oluyor?

Ancak bu dönemlerde hamilelik testi satışının patlamasında bir diğer sebep, kış aylarının kadınlarda stres yaratması. Stres kadınlarda periyodik kanamaları kesebiliyor ve bu yüzden de hamilelik şüphesi yaratıyor. Imler'e göre kadınların kış aylarında daha fazla stres yaşamasının bir başka nedeni de ekonomik. Yılbaşının hazırlıklar, alışveriş, aileyle ilgilenmek gibi fazladan sorumluluk getirdiğini düşünen Imler, öğrenci kızların ise bu dönem sınav stresiyle boğuştuğunu belirtti.

Bu belirtiler var mı?

Imler, gerçek gebeliği yanlış alarmlarla karıştırmamak için diğer belirtilere de dikkat etmek gerektiğini söyledi. Bu belirtiler arasında göğüslerin hassaslaşması, yorgunluk, mide bulantısı, baş ve sırt ağrıları ile beslenme alışkanlığında değişim var. Imler, ayrıca yılbaşında alınan spora ya da diyete başlamak gibi ani kararların regl düzenini etkileyebileceğini de sözlerine ekledi.

» Hamilelik kışları seviyor

ekolay.net ten aldım bu yazıyı araştırabilirsin istersen...

sana bir soru?,,
peki o 5 aylık hamile olan arkadaşıın bebeğinin cinsiyeti belli oldumu?

çok teşşekür ederim canım sağol . evet belli allah izin verirse oğluşumuz olucak onun için çok seviniyorum.senin bebişin cinsiyeti bellimi cicim:emir_bebek:hihoyyyt

Kızlar teşekkür ederim içim rahatladı vallahiii. Mavişimm sanada...

annem varken kendimi çok şanslı hissediyorum. Cerencim kirada değiliz Allaha şükür kayınvalidemide çok seviyorum ama bana göre aile apartmanı ters yani ben yapamam. bize bi misafir gelse hepberaber aşağı yukarı kimin nerde olduğu belli değil. aramın bozulmasını da istemem. Kayınvalidemlerde gelmedi henüz 1sene sonra taşıncaklar o yüzden şimdi bende rahatım. Ama tek sorunum buda değil. Oturduğumuz yeri beğenmiyorum alışamadım 2 sene olcak nerdeyse bi selam verip aldığımız yok akranım dostum yok ayrıca korumasız biyer kamyonlar vızır vızır kızım doğcak nerde oynıcak onun geleceği için hepimizin mutluluğu için bize ev almak şart...

Burcusal evet annem beni nasıl büyüttüyse onunlada vakit geçirecek inşallah.. Dört gözle torunlarını bekliyolar zaten içim çok rahat.. Bide tek çocuk olduğum için evliliğim zor geldi onlara evde çocuk sesi yok diye. Sude bolll bool ses yapar gündüzleri onlarakaydirigubbakcemile3

arife canım sahte gebelik ne demek??? Boş gebelik mi!!

çok teşşekür ederim canım sağol . evet belli allah izin verirse oğluşumuz olucak onun için çok seviniyorum.senin bebişin cinsiyeti bellimi cicim:emir_bebek:hihoyyyt

ahhhhh aaaahh nerde daha çok erken diyor doktor
daha cinsiyeti öğrenmek için 2 ayımız var çatlıyorum meraktan yaww...
ben neden sordum bilyormusun bana diyorlaki erkek bebekte mide bulantısı falan olmaz seninki kesin kız diyorlar o yüzden sordum bellimi diye ama bak erkek bebektede bulantı oluyormuş yalançiiiiilarrrr... kaydirigubbakcemile3 :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

nurcum birde tuzlu ayranı denesen belki bulantılarını kesebilir,bende bir tek ayran işe yaradı sayılır,bir de doktorum ,taze sıkılmış limonla limonata iç demişti,2 sini de dene bakalım,belki faydası olur.

canım bi deneyeceğim dediğini inşallah geçirir çok kötü yapıyor beni yaa bende bide hipotansiyon var o yüzden kafamı kaldıramıyorum tuzlu belki iyi gelir...

CANIM YA İNSANI NASIL YANILTIYOR VELET DİMİ kaydirigubbakcemile3
doktorum bana mide bulantısı için ilaç vermişti sabahları kahvaltıdan önce iç bulantın olmaz ilaç sayısını günde üçe kadar çıkarabilirsin bulantı durumuna göre demişti...
inanırmısın şimdiye kadar iki tane içtim ilaç kaydirigubbakcemile3
ama niye bir sor bakalım.
sabah uyanıyorum oh ne ala bir şey yok diyorumki ilaca ne gerek var tabi biraz zaman geçince bu aada bir şeylerde yemiş oluyorum başlıyor bulantılar az kaldı diyorum kendime sabret, hakikaten insan kötü oluyor ya. hani bir mideyi üşütürrsünde bulantın olur hiç alakası yok...
neyse diyorum yavrularımız,meleklerimiz için bunlar anne olmak kolay değil rabbim herkese tattırsın bu duyguları (mide bulantısı olmasa daha iyi kaydirigubbakcemile3)

Evet canım eşim dalga geçiyor parmak kadar şey koca kadını devirdi diye zaten

canım ya şimdiden bunları düşünme daha zamanı var sen şimdi hamileliği keyfini çıkar...
hayırlısı ne ise o olur zaten takma kafana şimdi...
eğer apartmandan bakıcı bulursan senin için çok iyi olur yakınında olması büyük avantaj hadi hayırlısı... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

İnş canım ben hayırlısıyla bi bebeğimi kucağıma alıp atanayımd büyük bi sitede oturuyorum inş yakın bi yerden bulurum bakıcı:Saruboceq:

yasemincim daha ne olsun annen bakcak bebeğine gözün arkada kalmaz sende gönül rahatlığıyla işine gidersen tüm haklarınıda kullanabilcekmişsin ne güsel bende hamile olsam yinede çalışmak zorunda kalıcam doğumdan sonrada.
nurcum doktoruna danış bence bulantını ilaç veryolar bunun için rahatlarsın birazda olsa
arifecim bekliyorum sonucunu merakla
bende bugun tiroid için kanımı verdim cuma öğrenicem sonucumu

Canım doktorum hiçbirşey vermedi bnde kullanmaya korkuyorm zaten ilk 3 ayda herşey tehlikeli olabilir

annem varken kendimi çok şanslı hissediyorum. Cerencim kirada değiliz Allaha şükür kayınvalidemide çok seviyorum ama bana göre aile apartmanı ters yani ben yapamam. bize bi misafir gelse hepberaber aşağı yukarı kimin nerde olduğu belli değil. aramın bozulmasını da istemem. Kayınvalidemlerde gelmedi henüz 1sene sonra taşıncaklar o yüzden şimdi bende rahatım. Ama tek sorunum buda değil. Oturduğumuz yeri beğenmiyorum alışamadım 2 sene olcak nerdeyse bi selam verip aldığımız yok akranım dostum yok ayrıca korumasız biyer kamyonlar vızır vızır kızım doğcak nerde oynıcak onun geleceği için hepimizin mutluluğu için bize ev almak şart...

Burcusal evet annem beni nasıl büyüttüyse onunlada vakit geçirecek inşallah.. Dört gözle torunlarını bekliyolar zaten içim çok rahat.. Bide tek çocuk olduğum için evliliğim zor geldi onlara evde çocuk sesi yok diye. Sude bolll bool ses yapar gündüzleri onlarakaydirigubbakcemile3

CANIM DİYORUM YA HAKKINDA HAYIRLISINI VERSİN RABBİM...
içinde bulunduğun durumu en iyi sen bilirsin bize yansıttığın kadarı ile bizde naçizane yorum yapar destek olmaya çalışırız... hakkımızda herşeyin hayırlısı... kira konusunuda yanlış yazmışım kusuruma bakma cicim:eek: :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

evet canım boş gebelik a.s

yasemincim için rahat olsun cnm arkadaşım..valla benim gibisin sende bende 2 sene biti aynı yerde oturuyorum hiç sevmedim orayı insanlar mal gibi bakıyorlar suratına slm vermezsen verecekleri yok kendi başlarına iş yapıyorlar kapıcı bile almadılar dönüşümlü olarak 4 kapı yapıyorlar paralarının gelipte bizden almayı biliyorlar ama..balkonda iş yaparken gördüklerini birbirinize bakıp sonra bana bakıp fısıldaşıyorlar..ayy ne sinir oluyorum o zman onlara...geçenlerde öyle yaptıklarının farketsinler diye bende dönüp onlara ters ters bakıp slm attım anında sustular..bekliyorum bir anaönce oradan hayırlısı ile taşınmayı..

ahhhhh aaaahh nerde daha çok erken diyor doktor
daha cinsiyeti öğrenmek için 2 ayımız var çatlıyorum meraktan yaww...
ben neden sordum bilyormusun bana diyorlaki erkek bebekte mide bulantısı falan olmaz seninki kesin kız diyorlar o yüzden sordum bellimi diye ama bak erkek bebektede bulantı oluyormuş yalançiiiiilarrrr... kaydirigubbakcemile3 :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

canım benim benim bildiğim erkek bebek mide bulantısı çok yapar ama tabi bunların hepsi atmasyon .bu arada neden 2 ay beklicen anlamadım arkadaşım 12.haftada ikili test yaptırırken öğrendi cinsiyeti.inşallah sende öğrenirsin bebişinin cinsiyetini bu arada sanada bi soru boş gebelik teste çıkarmı :1no2:

arife cnm fazla takma şu boş gebelik işine unutmaya çalış şu keseleri rabbim hayırlsını versin..bende sanırım bu gidişle cuma günü bende test yapacam..off idrarda net sonucu alacagımı bilsem hemen yaparım..

yasemincim için rahat olsun cnm arkadaşım..valla benim gibisin sende bende 2 sene biti aynı yerde oturuyorum hiç sevmedim orayı insanlar mal gibi bakıyorlar suratına slm vermezsen verecekleri yok kendi başlarına iş yapıyorlar kapıcı bile almadılar dönüşümlü olarak 4 kapı yapıyorlar paralarının gelipte bizden almayı biliyorlar ama..balkonda iş yaparken gördüklerini birbirinize bakıp sonra bana bakıp fısıldaşıyorlar..ayy ne sinir oluyorum o zman onlara...geçenlerde öyle yaptıklarının farketsinler diye bende dönüp onlara ters ters bakıp slm attım anında sustular..bekliyorum bir anaönce oradan hayırlısı ile taşınmayı..

siz bide benim oturdum yeri görseniz bursanın nezih semti diye aldık komuşlarımı görseniz hepsi dul yaşlı üst katımda evli çift var ama adam kadını aldatıo eve sadece karısını dövmek için geliyo yan komşum muhtemelen hayat kadını eve bi gidiyırum kapı pencere her yerini kapatamak sorunda kalıyorum krediyle aldık birde hiç memnun değiliz ama mecburen katlanıyoruz :1no2:

evet bencede ayran olabilir fakat ayranda daha çok uyku yapmazmı be arkadaşım?
:

canım zaten nurun dediğine göre hep uyuyormuş baksanasengözlerimebaksanab,vücudun uykuya ihtiyacı var,ayranda bol kalsiyum olduğu içinde çok yararlıa.s,ben süt içemiyorum,bu yüzden ya ayran yada yoğrdun içine biraz salatalık doğruyorum,bende hiç uyku yapmıyor aksine,bulantı çekmektense:dilcikar: ,bişeyler yemek daha iyi.:

canım sonuç belli gebelik yok dedi doktorum kandada çıkmadı am benim kafama takılan o iki tane kese doktora kistmi dedim rahimde kist olmazmış artık cumartesi ne olduğunu görücez bişey sorucam boş gebelik testte çıkarmı kızlarrrrrrr.canım cuma günü inşallah hayırlı sonuçlar alırsınŞeniz

canım benim nasıl rahimde kist olmazmışyasakkelime,nasıl dr. bu böyle:mymeka:kistler yüzünden rahmi alınan bir sürü kadın var,sende duymuşssundur mutlakaCADIARZUbence sen başka bir doktora git baksana ne dediği belli değil:eek:klava:

Arife sen şimdi nerden çıkardın boş gebeliği yahuu.. dertsiz başıma dert böyle şeyler düşünme cnm..

Maviş ne diyim Allah tez vakit kurtarsın ikimizide.. Buarada senin adetin kaç gün geçti?

arifecim rahimde kist olur dabikide beyaz16nın deidiği gibi rahmi alınan çok var bu yüzden annemde bunalrdan biri bencede farklı bi doktora git sen bakalım o ne dicek kafanda bin türlü soru işareti kalmaz. benim arkdaşımda kist vardı mesela kısa bi tedaviyle yokoldular. ben tiroid için bile 3ayrı doktora gittim emin olmak için

arife cnm fazla takma şu boş gebelik işine unutmaya çalış şu keseleri rabbim hayırlsını versin..bende sanırım bu gidişle cuma günü bende test yapacam..off idrarda net sonucu alacagımı bilsem hemen yaparım..

güzelim sonucu sabırsızlıkla bekliyorum her akşam hepimiz için dua ediyorum inşallah olumlu sonuç alırsın kalbim seninle bitanem:emir_bebek: bu yaramazlar çok nazlı çıktı allah hepimizn hakkında hayırlısını versin tamam takmıyorum unuttum gitti:eek:

yasemincim benim günüm henüz geçmedi ama bugün 27.günümdeyim merakla geçmesini bekliyorum klomen reglmi gününde getirirmi kızlar..sadece klomen kullandım sizde böyle oldudumu klomen kullandıgınız ay günündemi geldi regl(hamiş kalmadıysanız o ay)soru karışık oldu ama anlamışsınızdır yani hamiş degilsem ben 28 yada 30 günümde regl görürmüyüm..biliyorsunuz düzensiz benim ki..bu ara yine kasılmalarım başladı umarım reglim gelmiyordur..

canım benim benim bildiğim erkek bebek mide bulantısı çok yapar ama tabi bunların hepsi atmasyon .bu arada neden 2 ay beklicen anlamadım arkadaşım 12.haftada ikili test yaptırırken öğrendi cinsiyeti.inşallah sende öğrenirsin bebişinin cinsiyetini bu arada sanada bi soru boş gebelik teste çıkarmı :1no2:

valla şeker doktor bana ancak 4. ayda belli olacağını söyledi hatta nedeninide mantıklı bir şekilde anlattı insan oluşumu organlar vs. vs. o yüzden bekliyoruz eğer ikili testte belli olursa sürpriz olur bakalım hayırlısı...
boş gebelik evet testte çıkıyor yani şu evde yapılan testlerde. daha önce burdan yazmıştım okudunmu bilmiyorum, işyerinden bir arkadaşımın eşine evdeki testte çift çizgi çıkmış doktora gidince boş gebelik olduğu anlaşılmış. yalnız şunuda söyliyim ben evde yaptığım testte negatif çıktı fakat ben hamileyim kesin olanı kanda gözüküyor anlayacağın cicim... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

siz bide benim oturdum yeri görseniz bursanın nezih semti diye aldık komuşlarımı görseniz hepsi dul yaşlı üst katımda evli çift var ama adam kadını aldatıo eve sadece karısını dövmek için geliyo yan komşum muhtemelen hayat kadını eve bi gidiyırum kapı pencere her yerini kapatamak sorunda kalıyorum krediyle aldık birde hiç memnun değiliz ama mecburen katlanıyoruz :1no2:

canım ya... allah yardımcınız olsun nasıl bir yerde oturuyorsunuz inşallah en kısa zamanda daha düzgün bir semte taşınma imkanınız olur... boşuna dememiş eskiler ev alacağına komşu al diye.... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

canım ya... allah yardımcınız olsun nasıl bir yerde oturuyorsunuz inşallah en kısa zamanda daha düzgün bir semte taşınma imkanınız olur... boşuna dememiş eskiler ev alacağına komşu al diye.... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

evet valla doğru söylemişler bundan sonra iyice soruşturcam zaten ev mev alırsak hoş böle bi durum yok uzun bi süre ama

X