Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

merhaba kızlar..bensenbim yazının okuyunca üzüldüm ama öyle densiz öyle sapsız insanlar var ki sanane diyecek oluyorsun saygıdan susuyorsun..boş laflar edip duruyorlar benimde başıma iki degişik olay geldi bak brincisi benden sonra gelin olan biri benimnle aynı şehirde yaşayan ve şuan bulundugum sehre gelen hemşerim olan birini bana örenek tuturak sen tembel çıktın demişlerdi ayrıntısına ne gerek var ikimizdek aynı şehirden gelin olup başka şehre gelin gitmişiz üstelik o benden sonra evlenmiş .... diger olay ise benim görümcem ikiz dogum yaptı geçen sene annem(kayınvalidem) kızlara bakıyor onlarda kalıyor geçen seneden beri bizi birarada gören herkes ablam daha dogum yapmadan (son zmanları agır geçti annem yanındaydı hep) ee sende beklersin artık annene yazık nasıl bakacak 1 sene sonra yaparsınız...insanların bu şekilde konuşmalarından bu şekilde hayatıma karışmalarından nefret ediyorum istedgim zaman denerim ha deyince gelmiyor zaten..ama bu lafları o aralar o kadar duyuyordum ki çalışmıyordum bide o zmanlar haliyle daha çok insanlarla karşılaşıyordum böyle..kendi annemin bile dikkatini çekmişti bunlar oda üzülmüştü benim annem başka şehirde ve kardeşlerim küçük oldugu için burada uzun süre kalamaz..bu lafları duyup duyup agladıgım çok oldu..şimdi çalışıyorumda fazla karşılaşmıyorum gereksiz insanlarla..şuanda bunun için teselli edemiyorum cnm biliyorum üzüleceksin ama fazla takmamaya çalış bunları..
umarım herkes iidir benim de cnm çok sıkkın..fazla moralimi bozmamk istiyorum şuanda bir şey varsada bu moralle kaybetmek istemem..
herkese güzel bir gün diliyorum..

Canım valla senin yazılarına okuyunca üstüne sinirlerim depreşti. Anlamıyorum şu laf sokmaları.. Biz daha evlenmeden bebek lafları edilmeye başlanmıştı o zaman hiç batmıyodu ama sonra bebek düşünmeye başlayınca bide deneyince insanın sinirini bozuyor. Ne kadar ayıp.. Benim teyzemin hiç çocuğu olmuyor artık yaşını aştı uğraştı vs olmayınca pes etti artık onada çok laf sokuyolar biliyomusun.. hiç duymuyo teyzem dicem ama kesin içinde fırtınalar kopuyodu kesin.. şimdi daha iyi anlıyorum. Allahım nolur tüm anne olmak isteyenlerin meleklerini bağışla:Saruboceq: Herşey ALLAHIN TAKDİRİ bu laf sokanlar önce bunu anlasana keşke...

SENİ BOŞVERECEK OLSAM YAZARMIYIM KIZ YEDİN KAFAYI GALİBA SEN kaydirigubbakcemile3

doktoruna anlattınmı bu şikayetleri birşey söylüyormu?
ben iyiyim işte nasıl olayım geçe haftalara göre bulantılarım daha az şükür ara ara kasık ağrılarım oluyor oda ani hareketlerden heralde...
bebişimde iyidir heralde bana bunları yaşatıyor ama hele bir doğsun sevgimle boğacam onu :) ALLAHIN İZİNİ İLE... DAISI SİZLERİN BAŞINA :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

aman ben ne dediğimi biliyormuyum dedim ya şeker iyi değilim kafam çok karışık acaba şimdi ne olucaak ne yapıcaz hayır canım henüz doktorumla konuşmadım cumartesiyi bekliyim diyorum yüzyüze konuşalım herşeyi enine boyuna kafama takılan o kadar çok şey varki onlara bir bir çözüm bulmak istiyorum bide kafamda acaba tekrar testmi yapsam diye saçma bir düşünce dolaşıyor neden böyle bişeye gerek duyuyorum onuda bilmiyorum :1no2:.galiba keseleri gördüm ya inanasım gelmiyor bişey olmadığına allah hepimizin hakkında hayırlısını versin
artık zorlu dönemleri geride bırakıyosun bebişinle balayın başlıcak inşallah ani hareketler yapmamamya dikkat et .bunların hepsi onun varlığının ve iyi olduğunun belirtisi zorlu ama allah yokluğunu göstermesin.kaydirigubbakcemile5

Buarada canlarım size bahsetmiştim ev değişikliği yapıcaz diye. Artık karar alında benim anacığımın yakınına gidicem. Şimdi uzaktayız zor oluyor. Yakın olunca rahatlarım İşte servisi var rahatım farketmiyor. Ama sizlere bişeyler danışmam gerekiyor.

Ben kızım doğduktan sonra 6-7ay izin kullandıktan sonra çalışmayı planlıyorum. Tabi Allahın izniyle herşey yolunda giderse.. Malum bu zamanda çalışmazsam geçinmemiz zor :KK43: ayrıca mutluluğumuz için bi ev almak zorundayız yoksa kayınvalidem seneye şimdiki evin üst katına annemlerde şimdi geçeceğimiz eve gelecekler. kayınvalidemle aramda hiçbir sorun yok şükür ama aynı binada oturmaktan çok rahatsızım üstelik oturduğum yeri sevmiyorum hatta nefret ediyorum. o yüzden doğumdan sonra işime dönmeyi düşünüyorum ama inanın ne hissedicem bilemiyorum. İş olanağım çok iyi hem süt izni var biliyosunuz onun içinde haftada 4 gün gelip 3 gün iznimi kullanmayı düşünüyorum yani iş yerim içinde şimdilik bi problem yok. hem cumartesi pazarım yok vs. vs. sizde bana akıl fikir verir misiniz nolur.. Bu arada ben işe gelince annem bakacak.

Buarada canlarım size bahsetmiştim ev değişikliği yapıcaz diye. Artık karar alında benim anacığımın yakınına gidicem. Şimdi uzaktayız zor oluyor. Yakın olunca rahatlarım İşte servisi var rahatım farketmiyor. Ama sizlere bişeyler danışmam gerekiyor.

Ben kızım doğduktan sonra 6-7ay izin kullandıktan sonra çalışmayı planlıyorum. Tabi Allahın izniyle herşey yolunda giderse.. Malum bu zamanda çalışmazsam geçinmemiz zor :KK43: ayrıca mutluluğumuz için bi ev almak zorundayız yoksa kayınvalidem seneye şimdiki evin üst katına annemlerde şimdi geçeceğimiz eve gelecekler. kayınvalidemle aramda hiçbir sorun yok şükür ama aynı binada oturmaktan çok rahatsızım üstelik oturduğum yeri sevmiyorum hatta nefret ediyorum. o yüzden doğumdan sonra işime dönmeyi düşünüyorum ama inanın ne hissedicem bilemiyorum. İş olanağım çok iyi hem süt izni var biliyosunuz onun içinde haftada 4 gün gelip 3 gün iznimi kullanmayı düşünüyorum yani iş yerim içinde şimdilik bi problem yok. hem cumartesi pazarım yok vs. vs. sizde bana akıl fikir verir misiniz nolur.. Bu arada ben işe gelince annem bakacak.

Canım taşınma konusunda mı diyorsun

yasemincim taşınma konusunda ii yapıyorsun..işe gelince dogumdan sonra 5 6 ay ziiznli olacaksın dimi daha ne istiyorsun keşke benimde öle imkanım olsa ne güzel zaten günde 1 buçuk saat süt izni oluyor..5 6 ay sonra çalışmaya başlarsın hem annen bakacak için rahat olur..bak ben hamile kalsam 16 hafta kadar iznim olur(sanırım) sonrasında işe benimde çalışmam lazım bizde şuanda başka şehirde olan evi satmaya çalışlıyoruz onun parası ile buradan ev alacagız tabii kredi çekmek gerekecek büyük ihtimal o yüzden çalışmam gerekecek. anlattıkların gayet mantıklı bence..

Canm rahat olursun ya benim halim daha içler acısı temmuz başı doğum var Allahın izniyle bu yıl kpssye girecem inş atanırsam iznim yok bebeğim 2 aylıkken apartmanımdan bakıcı bulacam o bakacak ben çalışacağım annen bakarsa daha rahat olursun

burcum neşem kibelem entelliye canlarım Allah razı olsun sizden desteğinizi hissetmek için girdim ve hissettimde

şuan ağlıyorum neden bilmem ilkkez vede tam olarak yelkenleri suya indirmiş durumdayım belkide kötü bir dönem geçiriyorum ve bu durumdan çıkmak için sizin desteklerinize ihtiyacım var

babamı özledim 11 yıl olacak ama hala gözümde tütüyor... erkek kardeşim askerde 40 küsür günü kaldı ama onunda hasreti hat safhada en büyük ablam evlendi bikaç ay içinde almanyaya gidecek bunların üzüntüsü yetmiyor gibi birde bu misafirlikte karşılaştığım densiz sözler vede itimatsızlıklar beni ciddi anlamda yaraladı mutlu bir evliliğim vede çok sevip saydığım bir eşim var fakat ilk kez çevredeki insanların bu densiz sözlerinin zamanla beni vede eşimi yıpratacağı düşüncesindeyim sonuna kadar destek olsamda her erkek gibi çoğu şeyi içinde yaşıyor eşim bunun düşüncesi bile beni üzüyor

yani dediğim gibi sanırım kötü bir dönem geçiriyorum elbetteki Allahın izniyle geçecek ama dediğim gibi dualarınıza ihtiyacım var

burcum eve benide çıkarttılar çileden inan bana şuan ağlıyorum patlama noktasındayım

kibele canım bakıldı eşimin spermiyogramına bi doktor gayet güzel dedi başka bi doktor bu değerlerle çok zor dedi bende artık doktor olayını kapadım gitti bu konuda yine en çok burcu ve nevronun yorumuna itimat ediyorum ve sağolsunlar bana değerlerin iyi olduğunu hamile kalabileceğimi söylediler ama nasip işte

arkadaşlar sizleride üzdüysem affedin sadece ailem olarak gördüğüm için sizinle gözyaşlarımı paylaşmak istedim

burcum sakın pes ettim sanma Allahın izniyle etmedim etmeyeceğimde sadece kötü bir dönem geçiriyorum ama herşey geçecek birgün inşallah bu göz yaşlarım mutluluktan akacak

ALLAHIM GECENİN BU SAATİNDE GÖZLERİM YAŞLI ELLERİM SEMADA SANA YÖNELDİM BANA VEDE BENİM GİBİ EVLAT HASRETİYLE YANAN BU SİTEDEKİ TÜM ARKADAŞLARADA DÜNYADA YAŞAYAN TÜM MUHAMMET ÜMMETİNEDE EN KISA ZAMANDA HAYIRLISIYLA HAMİLE KALABİLMELERİNİ NASİP EYLE ŞÜPHESİZ SEN HERŞEYE KADİRSİN...AMİNNNN

Benssenbcim malum hepimizin farklı farklı sıkıntıları olabiliyor.....Çok şükürki senin eşinle ilgili bir problemin yok.....diğerlerini hiç takma kafana arkadaşım.kapını kapattığın zaman hepsi dışarda kalır....Allahım sana nur topu gibi bir(2,3,4 de olabilir) evlat verirde onlara cevaplarını verirsin.....ama bununda vakti zamanı var demekki......dilerim o vakit ve zaman dolmuşturda en kısa zamanda isteğine hayırlısıyla kavuşursun.....

nurcum birde tuzlu ayranı denesen belki bulantılarını kesebilir,bende bir tek ayran işe yaradı sayılır,bir de doktorum ,taze sıkılmış limonla limonata iç demişti,2 sini de dene bakalım,belki faydası olur.

canım ne kusuru valla sabah kalktığımda iyi gibiydim şimi tekrar başladı 13. haftaya kadar devam eder diyorlar daha 5 hafta var

CANIM YA İNSANI NASIL YANILTIYOR VELET DİMİ kaydirigubbakcemile3
doktorum bana mide bulantısı için ilaç vermişti sabahları kahvaltıdan önce iç bulantın olmaz ilaç sayısını günde üçe kadar çıkarabilirsin bulantı durumuna göre demişti...
inanırmısın şimdiye kadar iki tane içtim ilaç kaydirigubbakcemile3
ama niye bir sor bakalım.
sabah uyanıyorum oh ne ala bir şey yok diyorumki ilaca ne gerek var tabi biraz zaman geçince bu aada bir şeylerde yemiş oluyorum başlıyor bulantılar az kaldı diyorum kendime sabret, hakikaten insan kötü oluyor ya. hani bir mideyi üşütürrsünde bulantın olur hiç alakası yok...
neyse diyorum yavrularımız,meleklerimiz için bunlar anne olmak kolay değil rabbim herkese tattırsın bu duyguları (mide bulantısı olmasa daha iyi kaydirigubbakcemile3)
:CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

Canım valla senin yazılarına okuyunca üstüne sinirlerim depreşti. Anlamıyorum şu laf sokmaları.. Biz daha evlenmeden bebek lafları edilmeye başlanmıştı o zaman hiç batmıyodu ama sonra bebek düşünmeye başlayınca bide deneyince insanın sinirini bozuyor. Ne kadar ayıp.. Benim teyzemin hiç çocuğu olmuyor artık yaşını aştı uğraştı vs olmayınca pes etti artık onada çok laf sokuyolar biliyomusun.. hiç duymuyo teyzem dicem ama kesin içinde fırtınalar kopuyodu kesin.. şimdi daha iyi anlıyorum. Allahım nolur tüm anne olmak isteyenlerin meleklerini bağışla:Saruboceq: Herşey ALLAHIN TAKDİRİ bu laf sokanlar önce bunu anlasana keşke...

aminnnnn diyorum yasemincim dualarına...
bu arada sen nasılsın şekerim? nasıl gidiyor? herşey yolundadır umarım... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

aman ben ne dediğimi biliyormuyum dedim ya şeker iyi değilim kafam çok karışık acaba şimdi ne olucaak ne yapıcaz hayır canım henüz doktorumla konuşmadım cumartesiyi bekliyim diyorum yüzyüze konuşalım herşeyi enine boyuna kafama takılan o kadar çok şey varki onlara bir bir çözüm bulmak istiyorum bide kafamda acaba tekrar testmi yapsam diye saçma bir düşünce dolaşıyor neden böyle bişeye gerek duyuyorum onuda bilmiyorum :1no2:.galiba keseleri gördüm ya inanasım gelmiyor bişey olmadığına allah hepimizin hakkında hayırlısını versin
artık zorlu dönemleri geride bırakıyosun bebişinle balayın başlıcak inşallah ani hareketler yapmamamya dikkat et .bunların hepsi onun varlığının ve iyi olduğunun belirtisi zorlu ama allah yokluğunu göstermesin.kaydirigubbakcemile5

canım ya düşünüyorumda bende senin yerinde olsam heralde senin gibi hisseder öyle düşünürdüm, hatta doktora inanmaz gider başka doktorlarada muayene olurdum. kese görmek ciddi bir durum insanı heveslendirip olmayan bebeğin varlığına inandırıyor değilmi? ama lütfen bu düşünceyi uzaklaştır kafandan inan sahte gebelik olacak diye korkuyorum bu dahada kötü böyle düşün... lütfen...
ama diyorsanki ben rahat değilim hala o zaman istersen tekrar test yap kendin için, yada başka doktora danış ne bileyim kafanı nasıl rahatlatacaksan onu yap en azından belli olur düşüncelerin net olur cicim...
valla zorlu dönemleri geridemi bırakıyorum yoksa asıl zorlu dönem bundan sonramı gelecek bilemiyorum şeker... ama güzel şeyler allah herkese yaşatsın bu günlerin kıymetini bilmem gerekkaydirigubbakcemile3
rabbim herkese hayırlı hamilelikler ve doğumlar asip etsin inşallahhh... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

kızlar gününüz aydın olsun..Benssenb canım ne oluyor snaa böyle ben hep seni şen şakrak olarak hatırlıyorum..lütfen en kısa zamanda kendini topla..hepimizin çevresinde maalesef böyle insanlar var..ben inanıyorumki sen bunlarla başedebilirsin..
Entelliye ve mavideniz kızlar gelen giden var mı sizde hadi mutlu haberler verin bize..
Burcu ve Neşe sizlerde iyisinizdir umarım..
Yasemin ve karabiber sizler ve bebeklerinizde iyidir umarım... ve diğer tüm arkadaşlar hepinizi öpüyorum..

canım benim iki gün gecikti daha test yapmadım çünkü adetim 28 günde bir oluo ama arada birde olsan 30 günde oluyor hafta sonunu bekliyorum

CANIMCIM ALLAH HAKKINDA HAYIRLISINI VERSİN...
kaliteli bir yaşam istiyorsak çalışmamız şart bu devirde... eşlerimizde bir yere kadar yetebiliyor zaten onlarada yazık... hem çalışan kadın daha iyi anlıyor sanki eşini yaşam savaşını vs. bu arada çalışmayan bayanlar alınmayın sakın bu söylediklerime bunlar benim düşüncelerim...
inşallah en kısa zamanda ev sahibi olursunuz cicim bu zamanda kirada olmak gerçekten zor hemde çok zor... rabbim herkese nasip etsin...
ben kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum girişlerimiz ayrı hatta birbirimizi göremeyecek kadar farklı... fakat ilk başlarda bende istemiyordum iç içe olmayı ne kendi aileme nede eşimin ailesine ikisindede uzak olayım diyordum... ama eldeki şartlarla olmuyor malesef...
şimdide iyiki kayınvalidemle aynı binada oturuyorum diyorum annemden bile yakındır bana, bir dediğim asla iki olmadı şimdiye kada gerçi bende bugüne dek mesafeyi hep korudum... diyeceğim oki mesela hamilelğim başladığından beri kokulara tahammülüm olmadığı için yemek yapamıyorum ve yaklaşık bir aydır aşağıda keyınvalidemde yemek yiyoruz uzakta olsaydım bu gerçekten sorun olacaktı... doğumdan sonra ise ben allahın izini ile çalışıcam ve bu kezde bebişime kayınvalidem bakacak bakıcıya canmı dayanır birde nasıl baktığıı bilmeyeceğiz hep şüphe insan torununa daha bir itina ile bakar diye düşünüyorum... başkalarına göre biraz daha şanslıyım heralde kayınvalidem melek gibi bir kadın allah herkese böylesini nasip etsin bu yüzden bir daha düşün derim eğer valide hanımla aranda bir problem yoksa ve onlarla aynı binada olduğunuzda kira ödemeyecekseniz neden oturmayasınki doğumdan sonrada bebeğe valide bakar bu arada sizde kira ödemeden daha kısa sürede belkide krediye gerek kalmadan ev sahibi olursunuz tabi yine sen bilirsi cnm. hakkında hayırlısı...
çok konuştum galiba hadi bana müsaade... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

canım ya düşünüyorumda bende senin yerinde olsam heralde senin gibi hisseder öyle düşünürdüm, hatta doktora inanmaz gider başka doktorlarada muayene olurdum. kese görmek ciddi bir durum insanı heveslendirip olmayan bebeğin varlığına inandırıyor değilmi? ama lütfen bu düşünceyi uzaklaştır kafandan inan sahte gebelik olacak diye korkuyorum bu dahada kötü böyle düşün... lütfen...
ama diyorsanki ben rahat değilim hala o zaman istersen tekrar test yap kendin için, yada başka doktora danış ne bileyim kafanı nasıl rahatlatacaksan onu yap en azından belli olur düşüncelerin net olur cicim...
valla zorlu dönemleri geridemi bırakıyorum yoksa asıl zorlu dönem bundan sonramı gelecek bilemiyorum şeker... ama güzel şeyler allah herkese yaşatsın bu günlerin kıymetini bilmem gerekkaydirigubbakcemile3
rabbim herkese hayırlı hamilelikler ve doğumlar asip etsin inşallahhh... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

AMİN CANIM BENİM ASLINDA DOKTORUMLA Bİ SORUNUM YOK ONA ÇOK GÜVENİYORUM O BENİ ÇOK RAHATLATIYO AMA BEN KENDİMİ İNANDIRAMIYORUM
(GÖRDÜM YA BİKERE ONLARI BEN TAKARIM ŞİMDİ BEBEK DEĞİLSE NE DİYEkaydirigubbakcemile3)SAHTE GEBELİK NASIL OLUYOR. BENİM İŞ ARKADAŞIMDA HAMİLE İNAN İLK 3 AYI KIZCAĞIZIN BURNUNDAN GELDİ NE YAPSA GEÇİREMEDİ BULANTILARINI ŞİMDİ 5 AYINDA VE ÇOK İYİ İNŞALLAH SENİN VE BÜTÜN HAMİLELRİN SORUNLARI EN KISA ZAMANDA DÜZELİR HEPİNİZE SEVGİLERa.s

yasemincim taşınma konusunda ii yapıyorsun..işe gelince dogumdan sonra 5 6 ay ziiznli olacaksın dimi daha ne istiyorsun keşke benimde öle imkanım olsa ne güzel zaten günde 1 buçuk saat süt izni oluyor..5 6 ay sonra çalışmaya başlarsın hem annen bakacak için rahat olur..bak ben hamile kalsam 16 hafta kadar iznim olur(sanırım) sonrasında işe benimde çalışmam lazım bizde şuanda başka şehirde olan evi satmaya çalışlıyoruz onun parası ile buradan ev alacagız tabii kredi çekmek gerekecek büyük ihtimal o yüzden çalışmam gerekecek. anlattıkların gayet mantıklı bence..

EVET MAVİ DENİZ BENDE SENİLE AYNI DURUMDAYIM...
yasal olarak doğum iznim ne ise onu kullanabileceğim... hatta belki izinde iken iyi olursam haftada bir gün gelip hesapları kontrol edicem... bu devirde iş sahibi olmak zor...
inşallah sizde en kısa zamanda ev sahibi olursunuz hayırlısı ile.... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

Canm rahat olursun ya benim halim daha içler acısı temmuz başı doğum var Allahın izniyle bu yıl kpssye girecem inş atanırsam iznim yok bebeğim 2 aylıkken apartmanımdan bakıcı bulacam o bakacak ben çalışacağım annen bakarsa daha rahat olursun

canım ya şimdiden bunları düşünme daha zamanı var sen şimdi hamileliği keyfini çıkar...
hayırlısı ne ise o olur zaten takma kafana şimdi...
eğer apartmandan bakıcı bulursan senin için çok iyi olur yakınında olması büyük avantaj hadi hayırlısı... :CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

Benssenbcim malum hepimizin farklı farklı sıkıntıları olabiliyor.....Çok şükürki senin eşinle ilgili bir problemin yok.....diğerlerini hiç takma kafana arkadaşım.kapını kapattığın zaman hepsi dışarda kalır....Allahım sana nur topu gibi bir(2,3,4 de olabilir) evlat verirde onlara cevaplarını verirsin.....ama bununda vakti zamanı var demekki......dilerim o vakit ve zaman dolmuşturda en kısa zamanda isteğine hayırlısıyla kavuşursun.....

aminnnnn diyorum bu güzel dilek ve dualarına cnmmm.... dediğin doğru kapıyı kapattığın zaman hepsi dışarda kalır... ama bazende insaın yüreğine öyle otururki bazı şeyler rabbim bunları söyleyeni yaşatanı bildiği gibi yapsın ne diyelim...

nurcum birde tuzlu ayranı denesen belki bulantılarını kesebilir,bende bir tek ayran işe yaradı sayılır,bir de doktorum ,taze sıkılmış limonla limonata iç demişti,2 sini de dene bakalım,belki faydası olur.

evet bencede ayran olabilir fakat ayranda daha çok uyku yapmazmı be arkadaşım?

yasemincim daha ne olsun annen bakcak bebeğine gözün arkada kalmaz sende gönül rahatlığıyla işine gidersen tüm haklarınıda kullanabilcekmişsin ne güsel bende hamile olsam yinede çalışmak zorunda kalıcam doğumdan sonrada.
nurcum doktoruna danış bence bulantını ilaç veryolar bunun için rahatlarsın birazda olsa
arifecim bekliyorum sonucunu merakla
bende bugun tiroid için kanımı verdim cuma öğrenicem sonucumu

X