Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

günaydın kızlar
geçmişi okuyamadım vakit kaybetmeyeyim dedim çünki eşim birazdan çıkacak
dün doktara muayeneye gittik Allaha şükür bebişim saglıklıymış ama daha cinsiyetini ögrenemedik
teyzeleri nasip olursa birdahaki muayenede üçlü test yapacak doktor dua edin ne olurrr

günaydın diyecem ama okurken öğlen olmuş vallakaydirigubbakcemile3
tünaydın diyem bari
nasılsınız bayanlar,bende anca kahvaltı falan ettim
akşam eşimi kızdırdım sanırım hiç bişey yokken
surat yaptım çok üstüme düştü neyin var diye bişey yok dedim somurttum oturdum
şimdi düşününce ne salakmışım yaaa
bu hamilelikte duygularım alt üst oldukafamçokkarıştı
neyse konuyu kapatalım,akşam gönlünü alırızz kızımlakaydirigubbakcemile2
sizler naılsınız bakalım,herşey yolundadır umarım,hepinizi öpüyorummmŞeniz

rahelcim inş. arayı fazla uzatma lütfen bensenb de yok 3 4 gündür menzil gülü kibele ugramıyorlar...umarım iyidirler...bende doktorla konuşacaktım demiştim ya kızlar söylemeyi unuttum size salı günü doktora kan testini kan sayımını göndermiştim ama doktorum çok kalabalıktı ameliyatı falan derken ikir kere aradım tekrar çaldı açan olmadı megerse onlarım meşgul oldugunda bile tlf öyle çalarmış..bende aramamıştım tekrar dün aradım..neyse sonra onlar bana döndüler bu arada ben salı günden itibaren progestana başladım doktor da aynı ilacı verecekti biliyordum daha öncede sonuç 2ml çıkıyordu yine progestan veriyordu..neyse doktorum bana tahmin ettigim gibi progestan içmemi söyledi 5 gün sabah akşam dün 2.günüm bitti akşamları iki tane birden alıyorum. regin 3.günü gel dedi..
bu arada kızlar ilaçtan öncede bazı zamanlarda inanılmaz baş dönmesi oluyor progestanı aldıktan bir saat sonra olur ama benimkisi ondan dgl yatarken alıyorum ben almadan öncede olmuştu..dünde banyodan sonra egilmiştim saçımı kurulayıp sarmak için geri kalkarken düşecem sandım daha önce hiç böyle olmamıştı yatarken oluyor kalkarkende oluyor sabahları eger başımı hızlı çevirsem dengemi kaybedecek gibi oluyorum..gün içerisinde yok ama..

canım ilacın yan etkisi bu baş dönmeleri,şimdi adet de olmasın ya hormanların düzeyi değişmiştir ve ilaç seni dagha çok etkiliyordur bence,tansiyon yada kulakla ilgili bişey olduğunu düşünmüyorum ben,geçmiş olsun cnma.s.

çoçuk istemmemesini iğrenç bir şekilde dile getirmiş o anne kılığındaki kişiye inanamıyorum ya ben ilk 6 haftalık canlanmamış bebeğimi kaybettiğimde yaşadığım sıkıntıları hatırladıkça kahroluyorum benimki kendiliğinden düşüktü ve bir hafta öncesinden kanamam başlamıştı azar azar ama o olayın olduğu gün çoğaldı ama beni anlayabilecekler hisseder yinede içimde tutunur diye binbir umut besliyodum .eşim canım ben seni bu kanamanla dr yerleşme kanaması desede bu gece yatırmam hastaneye gitcez. sen yinede çoğalmışmı kanaman bir git kontrol et wc de dedio günü unutmuyorum gittim oda ihtiyacım olmadığı halde wc ye gittim içimden bişiler kopup gidiyodu ve ben kendimi bile bile sıkıyodum sanki gitmesine engel olabilecekmişim gibi ama bir baktım düştü ve parçalanmadan bütün halinde ve ben can havliyle annelik duygusumu desem o andaki panikmi desem nasıl elimi daldırıp baktığımı hatırlamıyorum .ve içeriye gidip eşimi korkutmamak için sadece çoğaldı kanamam hastaneye gidelim dedim. ve gittik dr içinde ne varsa hatta kan duvarları bile temizlenmiş dedi ve ilaç verdi ben ağlaya ağlaya günlerimi harap ettim bunları yazmamdaki amaç o bayanın yazdıklarını okuyunca herşey aklıma geldi yazayım dedim şuan bile gözyaşlarımı tutamıyorum bu nasıl bir anne olucak kınıyorum yani. ben canlanmamış hiç bir hareketlernmemiş bebeğimin gitti düşüncesi bile yıkarken beni bu ne düşüncesizlik dedirtti

[FONT="Arial Black"]canım ya yazını okuyunca,inan içimden birşeyler koptu,aynı şeyleri bende yaşadığım için tamamıyla aynı,bende 6 haftalıkken düşük yapmıştım,ilk bebek ilk gözağrısıydı,ne de çok sevinmiştim,ben harıl harıl doktor arıyordum neyse anlatmayayım yine kötü oluyorum... inan seni benden daha iyi anlayan olamaz...
bu gebelimde de anca psikoljim yerine gliyor yine aynı şeyleri yaşayacağım korkusu beni bitirdi,az bir akıntı gelse hemen tuvalete koşup rengine bakardım,yeni yeni geçiyor bu tedirginliğim,Allah kimseye yaşatmasın
Rabbim tüm bebek isteyenlerin kucaklarını en kısa zamanda doldursun inşCOLOR]
[/FONT]

Allahım ya herife bak,tam bir abazaymış yuh yaniiii:eek:klava:

rabbime şükürler olsunnn
:emir_bebek: kaydirigubbakcemile3
kızlar idrar testi yaptım hamile olduğumu bugün öğrendim çok mutluyum tam 3 senedir bekliyordum beklemediğim zaman geldi mucizem inanamıyorum daha :))))))))):emir_bebek:kızlar doktora ne zaman gideyim, sizde de oldumu bilmiyorum ama ilk ya şimdi dış gebelik allah korusun korkuyorum gerçi onun başka belirtileri olur herhalde canlarım ben şimdi ne yapacam bana yol gösterirmisiniz
tebrikler canım hayırlı olsun bebğin
bence hiç bekleme hemen git bir doktora önce kan tahlili yaptıracaktır daha sonrasındada seni en iyi yönlendirebilecek kişi doktorundur tatlım...
kızlarrr ilkkez geçmişi okumadan mesaj yazıyorum bugünlerde inanılmaz yoğunum ablamın taşınma işini hallettik derken şimdide kardeşim askerden geliyor alışveriş hazırlık v.s koşuşturmacaya devam ediyorum neyse umarım hepiniz iyisinizdir aramıza yeni katılan arkadaşlarıma hoşgeldiniz diyorum burcumm herşeyin yolunda olmasına sevindim tatlım

burcum kibelem neşem rahelim mavidenizim arifem nur84 beyaz16 ierror filiz ceren bulcuk bayan merak zeytin lotuslar:) ve şuan ismini yazamadığım diğer gönül dostlarım hepinizi kocaman öpüyorum Allaha emanet olun ben gelene kadar uslu durun emi:)))
teşekkürler canım iyiyiz seni sormalı,yoksun bayadır özlettin kendini.

hepinize hayırlı cumalarrr

hayirli_cumalar_233204.gif

mavicim tmm sen yap listeyi,hafta başında herkes durumunu belirtsin,sende sürekli liste yapmak zorunda kalma olmaz mı?

SLM KIZLAR AYYY OKU OKU BİTMİYOR YA AZ YAZIN DEMİŞTİM BEN..NASILSINIZ BUGÜN...

Bebişlerinin yolunu gözleyen hamiş adaylarımız:

1. Benssenb----------------------------18.ayımdayım
2. Nesemese---------------------------18.ayımdayım
3. Mavideniz---------------------------- 4.ayımdayım
4. Aum------------------------------------38.ayımdayım
5. Burcusal----------------------------- 6.ayımdayım (2 Şubat )
6. Arifeyvz--------------------------------6.ayımdayım( 1şubat )
7. Mavi45---------------------------------18.ayımdayım-(14 Ocak)
8.Htc80----------------------------------..3.ayımdayım ( 14-16 ocak arası)
9.Rahel------------------------------------NERDESİNİZ???
10.cerot.....................................6.ayı mdayım
11.filiz_kus.................................1 ayımdayım (5 şubat)

Bebişlerinin yolunu gözleyen anne adaylarımız:

1. Menzilgülü.........................19. Haftamiza girdik. (E)
2. Yasemink..........................25. Haftamız bitiyor. (K)
3. Kibele...............................11. haftamiza girdik.
4. Beyaz16............................22.haftaya girdik (K)
5. Nur_84..............................13+4 olduk
6. Ceren................................16+1 olduk teyzeleri :)
7. Kayra42.............................9+4 olduk
8. Entelliye ...........................10+3 olduk bugün
9. İerror.................................11 . haftamızdayız
10.Lotuss75...........................15. haftamızdayızz
11.Lotus79.............................NERDESİNİZ
12.Karabiberim.......................29.haftamız bitiyor
13.Bayan merak.....................15.haftamız bitti

kızlar sizden ricam var lütfen listeyi tek kişi yapsın inanın sürekli düzeltiyorum sürekli birileri yapınca karışıyor geri karışıyor liste en sonki listeyi aldım arkadaş eskilerden almış rahelin filizin tarihi filizin ismi yoktu cerotta degişiklik yapmıştık oda gitmiş karışıyor lütfen daha önce listeyi ben düzenleyeyim dedim kimse sesini çıkarmadı her kes yine kendisi ekledi yine karıştı liste tamam ben yapğmasamda listeyi başlka biri si yapsın ben bununla ugraşabilirim diye teklif ettim ama..önemli degl benim yapmam ama her seferinde o kadar karışıyor ki liste..

canım ilsteyle ilgilendigin için teşekkürederima.s
aslında kendi kendimi eklemeyecektim ama birkaçgündür dikkat ettim hiçbir listede yoktum onun için bilgilendirmek amaçlı yadım kendimia.s

herkesin burda olduğu zaman olmuyor mavicim ama sabahları burası baya kalabalık oluyor
o zaman herkes fikrini söylesin
bence sorun olacağını düşünmüyorum cnm...

[color="ındigo"]herkesin burda olduğu zaman olmuyor mavicim ama sabahları burası baya kalabalık oluyor
o zaman herkes fikrini söylesin
bence sorun olacağını düşünmüyorum cnm...[/color]

tatlım bunu yazalıda olmuştu bir kaç gün ve gelen arkadaşların bir çogu geldiklerinde okuyorlar geçmişi hepimiz biliyoruz..neyse bu çok önemli degil ama ben listenin sürekli karışmasından sıkıntılıyım özellikle gebe arkadaşlarımızda sıkıntı daha çok oluyor hafta bazında ele aldıgımız için onları sürekli gerilerde kalıyorlar hatta geçen nur arkadaştada öyle olmuştu o kendini degiştirmiş sonra bir başkası daha eskişden bulup getirince bende birşeyler eklemiştim o eskinin üstüne dolayısıyla nur arkadaş 2 3 hafta geriden takip etmiş gibi oldu o da sıkıldı sürekli kendimi düzeltiyorum sonra geri eskiye kayıyor diye..ben bunu örnek olarak anlatmaya çalıştım umarım yanlış anlaşılmam..

Bencede kadının yazdıgı yazıyı silmemişlerde bizimki gitmiş inanmıyorum yaa..ama sormalıyız da kim ilgileniyor o forumla bilmiyorum..bulamadım normalde yazardı konu altında ama orda yok..

muhtemelen o kadınınyazdığı topik bebek istemeyenler topiği burda nasıl biz bebek istemeyenlere kızıyoruz onalrda bize istiyoruz diye kızmışlarıdr o topikdeki yorumlarımızıda o yüzden sildiler herhalde diye düşünüyorum

evet mavi deniz ya bence varya adını bilerek yazmıyor bence bütün yorumlarıda o yazıyı yazan kadın sildi aklıma başka bir şey gelmiyor çünkü ayy bırak yaa bir de marifet gibi yazı hala duruyor şeytan diyorki git azmet o sildikçe sen yaz ama yok uğraşamıcam valla insan müsfettesi nolcak...

bu arada şekerim liste olayına gelince sen bu görevi üstlendin diye ben yorum yapmadım ve listeyide hiç güncellemedim. b,z nasıl olsa her gün buralardayız sen müsait oldukça takvimlere göre güncellersin yada online olan kişilere sorarsın bundan sonra listeyi sen takip edebilirsin benim için bir mahsuru yok yanii.... bu arada biz 16+4 olduk teyzesi :):):)

Allah herşeyin hayırlısını versin inşallah:Saruboceq:
dikkat etmemişim ama şimdi okuyunca verdiginiz linkteki yazıyı
şok oldum :1shok:kadın resmen neler yazmış bence o kadının dıyguları alınmış olmalı:kızgın:

Bahsettiginiz bölüm özel bir bölüm, sizlerin yorum yapma yetkisi yok, Tüp Bebek Sürecinde Uzman Psikolog Desteği, Psikolog olan yok herhalde aranizda, lütfen yorumlari bu tür ciddi saglik olaylarinda uzmanlara birakalim. Bu konu kapansin buradaki yazismalarda bu sekilde hos olmamis :1no2:

cerencim tatlım iyiyim sen nasılsın bebekim geçmişi kaçırmak istemiyom hep ondan geç kalıyom buraya

X