Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

slm kızlar yasemincim biliyorum merak ediyorsun allah hayırlısını versin inş..ögrenirsin cinsiyetini..yasemincim sen hamile oldugunun ögrenmeden önce kan testi yaptırmıştın dimi ama negatif çıkmıştı net olarak hatırlayamıyorum hatta ilaç kullandın yinede regl olamamıştın sonra nasıl ögrenmiştin hamile oldugunu..???
rahelcim henüz regl olamadım progestan kullandım geçe ay gibi bekliyorum hala reglim gelmesini..iştahım açıldı sanki bu ara regl olsamda rahatlasam barii.kan testi yaptırmıştım geçen hafta sonu gibi negatif çıkmıştı..reglim geldiginde doktora gidecem söylemiştim zaten..
beyaz 16 sende merak ediyorsun yasemin gibi ama biraz erken galiba ögrenmek için ama ..neyse hakkında hayırlısı olsun..ev işlerin bittimi yerleştin dimi..neyse kendini fazla yorma..neşecim tam olarak kaçıncı günün bugün geç yumurtlama olabilirmi ama menzil gülünün dediklerinide dikkate al..umarım ters bi durum çıkmaz canın sıkılmaz cnm arkadaşım rabbim kısa zamanda nasip eder inş....
kızlar neredesiniz bakayım..sesiniz çıkmıyor bugün..umarım hepiniz iyisinizdir...

beyaz canım tekrar hoşgeldin aramıza evini taşımış olmana sevindim kış gelmeden attın üstünden o yükü ne güzel

rahel canım burdayım sadece dün yoktum yumuoşlarının büyümesine herşeyin yolunda gitmesine sevindim canım hadi hayırlısı bakalım

burcu senin cephende durumlar nedir arkadaşım umarım leke falan söz konusu değildir bu arada dün gece yatakta aklıma ne geldi biliyormusun sen hatırlarsan hep eylülde hamiş kalacağım içimden geçiyor demiştin hatırladınmı???ve eylülde kavuştun bebişine valla gece gece bu geldi aklıma ve dedimki içi temiz arkadaşım benim nasılda doğmuş içine

neşe burcuya kesinlikle katılıyorum dediğim gibi çabadan önce tedavi şartki çabada bi işe yarasın dimi

mavi deniz sen hala adet olmamıştın dimi yaa bence seninde bi doktora görünmen gerekiyor gibi çünkü geçen ayda böyle olmuştu yani bunun bi nedeni olmalı diye düşünüyorum

kızlar bu arada benim bugün adet günüm akıntı rengim değişti yani demek oluyorki kırmızı kartı yiyeceğim neyse ne diycezz bu ayda hakkımda hayırlı değilmiş diycizz dimi ne yapmiycezzz kendi aramızda konuşmiycezz:)))))

sizi seviyorum canlarım librarian lotus emilly ve diğer kızlar burda olanlar el kaldırsın bakim:)))

yasemin beyaz cinsiyeti merak ettiğinizi biliyorum ama erkek kız hangisi hayırlısıysa Mevlam onu nasip etsin ikinizede herkesede hayırlısı olduktan sonra kız erkek evlat farketmiyor bu arada yasemin sen bi topikte hamiş kalmadan önce yalan olmasın kızım olursa melis (yada melisa diye okumuştum sanırım)koyacağını söylemiştin ama sanırım bu hamişlikten önceki kararındı şimdi arayış içinde gördüm seni :)))

Kızlar bugün tadım yok, siz nerelerdesiniz? Nette sorun da var galiba..Adeti yaklaşan kimler var?

Canim benim icime hep tek aylardan birinde olucak gibi dogmustu. Once mayis dedim ama aslinda hicde icimden gecmiyordu sonra temmuz oda icime sinmedi, dedim belki eylul olur ama hep korktum, kendimi heveslendirmek istemedim, birde su sperm testi olayi isin icine girince hepten aklimdan cikarmistim hamilelik isini ama Allah buyuk, diyorumki herhalde bu ayda bu kadar hamis patlamasi olmasinin nedeni Rabbim ramazanda dualarimizi kabul etmis olsa gerek.

Canim hakkinda hayirlisi olsun. Eger adetin baslarsa, yeni aya simdiden hazirliklisin:)))

Kızlar bugün tadım yok, siz nerelerdesiniz? Nette sorun da var galiba..Adeti yaklaşan kimler var?

Ya bu sitenin sorunu cozulemedi gitti, hala sorun var.

Canim noldu, neden tadin yok?? Lutfen moralli ol.

Bu arada kizlar, biz esimle bugun hastaneye gittik, bir hemsire ile randevumuz vardi. Bize tum hamilelik boyunca olacaklari anlatti. Sorular sordu bana ve benden ona sorum olup olmadigini sordu. Yani ilk bir tanitma gibi birseydi. Esas insallah tum hamileligim boyunca bana bakacak olan doktorumla randevum kasim 12 de. Insallah guleryuzlu, sicak kanli, iyi bir doktor cikar karsimiza.

Sizleri seviyorum...

Menzil gülü haklısın galiba ramazanda dualarımız kabul oldu. MaviDenizin de hatırlattığı gibi cuzlarımıza devam etmeliyiz. Yalnız bu aralar benim ödevler epey sıkışık, az az okuyalım cuzlarımızı. Ben de bu aydanümitli değili ama hayırlısı diyorum ve adetimi bekliyorum, hemen doktora gitmek için. Bugün öğleden sonra tatildi burda, ben de mutfakta stres attım biraz. Haftasonu yasemink'in tarifiyle lahmacun yaptım ama fırında çok kurutmuşum. Bugün de başka şeyler denedim. Belki tarifini yazarım kısacık, hamurişleri ve tatlı bölümüne. Şimdi sölemiyeyim hamişlerin canı isteyebilir. Yine ödevlere devam. Ya kimlerin adeti yaklaştı dedim, kimse duymamş sesimi(

MenzilGülü ya hamişlik boyunca neler oluyomuş, merak ettim ben de, hemşireneler anlattı? KIsacık yazabilir misin?

Kızlar benim de adetime 2 gün var,ara ara sanki adet belirtisi gibi ağrı ve lekelenmelerim oluyor ama daha adet yok.ışallah buradan size hamişlik haberimi veririm.Sizler nasılsınız?

Aybala aramıza hoşgeldin canım.
Kızlar hamilelerimiz olmasa tariflerimi buraya yazardım ama bakmak isteyenler için aşağıya adreslerini koydum. Mutlaka deneyin. Ben kendimi ödevlerime ve mutfağa verdim. Gerçekten yemek yapmak insanın stresini alıyor ve zevkle yendiğini görmek müthiş mutlu ediyor. Her zaman ovulasyondu adetti bahsedecek değiliz ya, ay iyice bunalmıştım kızlar ya. Kendime başka uğraşlar arıyorum. Acaba diyorum ehliyetim var ama araba kullanamam, ders alıp biraz arabayla gezip tozsa mı? Ne kadar zamanda öğrenebilirim ki kendi başıma araba kullanmayı?

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarfileri/224486-rulo-borek.html

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarfileri/224480-kar-gibi-beze-yapamiyorum-sonuyor-diyenler.html

Kızlar HAMİŞ yazınca, yazdıklarınız hamile gebe olarak geçiyor buraya, deneyin bak, çok ilgimi çekti, ben hamiş yazıyom hamile gebeler diye çevriliyor:)) hehe çok komik:))

Huuuu kisme yok muuuuuuu???

canım yaa bu site sorunları tekrar gündeme geldi ne yazıkki((( ben acaba sadece bendemi oluyor diyordumki şimdi siteye girince herkeste yine aynı sorunları yaşamış inşallah geçici olmayan kalıcı çözüm bulunurda bizde sinir olmaktan cevap yazamamaktan kurtuluruz neyse başka şeylere yoğunlaşmakla iyi yapmışsın bende bugün kendimi mutfağa verdim arada gelir bana öyle:)))benim adet tarihim yakındı canım ama dün kırmızı kartı yedim nasip bakalım doktorum tekrar adet olunca tahlil sonuçlarıyla tekrar gel dedi ama sonrasında ne olur bilmiyorum gelişme olursa bildiririm zaten ödevler konusunda Allah yardımcın olsun canım ama bunlarda senin için bi meşgale olur diye düşünüyorum adetin olunca doktor konusunuda sakın ihmal etme artık yani olmadı ben gelip tutup kolundan götüreceğim haa:)))))

burcum benim teze hamişim canım dilerim dediğin gibi tatlı dilli güler yüzlü bi doktor düşer sana hayırlısı olsun sen nasılsın nasıl gidiyor hamişlik???evet kırızı kartı gördüm hayırlısı bakalım dediğin gibi gelecek aya şimdiden hazırlıklıyım nasılsa:)))sayendedoktor adet olunca gel demişti mecbur tahlil sonuçlarıyla gideceğim ama çok kararsızım artık sorun yoksa gitmesemmi diyorum ama doktorumda 1 kere takip yaptı oda zaten yumurtam doktorun iznine geldiğinde kendiliğinden çaylamıştı:)))yani tam takipte denemez:)))şimdi biraz daha takip edeyim derse devam etsemmi diye düşünüyorum ya ne kaybedeceksin diyeceksiniz ama ne bileyim bazı olaylar yüzünden hastane doktorlara acaip antipatim var((neyse bakayım duruma göre karar vericem artık bende seni sizleri seviyorum arkadaşım

diğer arkadaşlar pek sesiniz çıkmamış ama eminim sizde benim gibi site mağduru olmuşsunuzdur neyse hepinizi öpüyorum Allaha emanet olun

Benssenbcim hayirlisi olsun, sorunda yok sende istersen gitme. Kizlar noluyor herkes kendini mutfaga atmis:))

Nesemesecim bazi opsiyonel testlerden bahsetti, alfa-feta protein, down sendrom profili gibi. Bunlari istersek yaptirabilirmisiz.

Sonra HIV testi yapilcakmis bana. Bazi diger sifilis ve sistik fibrosis gibi hastaliklarin tasiyicisi olup olmadigimiza baktirabilirmisiz. Bunlarin onemi hakkinda bilgilerin bulundugu ciktilar verdi.

Sonra, bebek dogum ve emzirme siniflari varmis, istersem belirli bir ucret karsiligi katilabilirmisim. Ayrica anne sutunun onemi hakkindada bilgiler var.

Hamileligim boyunca almam gereken kalori miktarlari hakkinda bilgi, mesela 1.trimestirde 0 kalori, 2. ve 3. trimestir 300 kalori ve emzirirken 500 kalori almam gerekiyormus.

Almam gereken protein, folik asit, kalsiyum, demir miktarlari ve bunlarin onemi hakkinda bilgi. Ne kadar kilo almam gerektigi ile ilgili bilgi.

Kusma ve mide bulantisi nasil giderilebilir bununla ilgili bilgi, ayrica hamilelikte uygulayabilecegim ornek bir menu.

Hamile iken pismis et yemek cok onemli imis. Cunku bakterilerden kolayca etkilenilebilirmis. Bazi baliklarin yenmemesi gerekiyormus, mesela kilicbaligi, cig yada az pismis kabuklu deniz hayvani, kopek baligi gibi deniz urunleri yenmemeliymis.

Somon, ton baligi gibi baliklar ise iyi pismis olarak haftada sadece iki kere yenebilirmis.

Dogum sonrasi olusabilecek kotu hisler, depresyon bununla ilgili bilgi. Kendimizi nasil daha iyi hissedebiliriz bununla ilgili bilgi. Dogum sonrasi her 10 kadindan 8 inde baby blues adi verilen depresyon tarzi bir mod degisimi goruluyormus.

Aglama, mod degisimi, kisa sureli keyifsizlik, ofke, duygusal olma, korkulu yada hircin olma gibi durumlar baby blues un isaretleriymis ve ilgili saglik personelinin aranmasi ve yardim alinmasi gerekiyormus bu durum olusursa.

Bebeklerin neden agladigi ve agladiklari zaman neler yapilmasi gerektigi ile ilgili bilgi ve cok asiri agliyorsa kolik olabilecegi ve boyle bir durumda ilgili saglik personelinden yardim alinabilecegi.

Ayrica doktorumla ilk gorusmede yani ilk doktor ziyaretinde kanim alinarak bircok seye bakilcakmis. Ayrica ilk doktro ziyaretim ama ultrasonla bakilmayabilirmis cunku burda oyle her ay ultrasonla bebek gosterilmiyor, iki hak var. Ve biz ilkini baska bir doktorun hemsiresi ile kullandik 6. haftamizda ama ben yinede sansimi denicem. Ayrica ultrason bebek icin zararliymis ama maasallah bizim ulkede her ay ultrasona giriliyor, anlamiyorum nasil is. Iste diger ultrason hakkimizda cinsiyeti ogrenirken olucak insallah.

Yani iste bunlari detayli degilde boyle baslik baslik gecti, bir el kitabi ve daha once yazdigim gibi tum bu bilgilerin bulundugu kagitlar verdi.

Iste bu kadar. Sesi cikmayan kizlar mavi deniz, Rahel, nur_84, beyaz16... napiyorsunuz??

Menzil Gülümüz çok teşekkür ediyorum, gerçekten merak etmiştim.
Benssenb canım beni güldürdün sabah sabah, bak bak önce beni gelip kolumdan tutup doktora gidecek, sıra kendine geldiğinde "gitmesem mi acaba" diyecek, var mı öyleklava: ? Hadi bakalım hemen doktora. Kız ben sizden güç alıyorum. Bu süreçte hep beraberiz. Yılmak yok :dance:, bana göre de bende sorun yok ama gidicez doktora. Hadi marş marş kaydirigubbakcemile3 naniknanik... Gördün mü bak sen de "hamiş" yazmışsın ve "hamile gebe" yazısına dönüşmüş, kızlar siz farketmiyor musunuz ya?
Mavideniz nerelerdesin, rahel, kibele, adını hatırlayamadığım herkes, kız özletmeyin kendinizi, az kaldı :CüvCüv:

Son düzenleme:

Amin canım cümlemize :Saruboceq: evet canım ben hamile olduğumu öğrenmeden bir hafta önce kan testi yaptırdım >1.0 çıktı. bir hafta sonra 341.86:dance:. hatta farlutal aldım evet 5gün sabah akşam kullandım çarşamba bitti. cumartesi günü Berat kandilinde kendi yaptığım testte ikinci çizgiyü çok silik gördüm. Ağladım şok oldum. İlaç içtiğim için bi okadarda korktum.

Evet gelelim cinsiyetimize canlarım...:dance:

Salı günü doktora gittik. Eşim en son kalp atışlarını duymuştu. Sonrasında gitmek zorunda kalmıştı bu sefer ne olursa olsun bırakmıcam bende görcem dedi. Zaten bi alem gülmekten kırdı bizi:roflol: Önce tansiyonumuzu ölçtük iyi. Sonra tartıldık 79duk 77 olmuşuz:teytey::teytey: 12 günde 2 kilo Nasıl sevindim anlatamam. Aferin bana.. Tabi hemen eşimde babalarda tartılsın diye oda atladı. Sıra geldi doktorumuzu beklemeye. Hazırlığımız bitti eşimin asistana ultrason cihazının boşta olup olmadığı eve götürmek istediği nasıl kullanıldığı arasındaki sorguları üzerine doktorumuz geldi. Meleğim geçen 15.inde yüzüstü yatıyodu ayaklarını sallıyodu. Bu sefer sırtüstüydü ve eller ayaklar bağdaş kurulmuş kesemiz Allaha şükür genişlemiş keyfi gayeeet yerinde uyuyoduki uyandırdık kocamaaaan bi esnedi. Babası hayret ve minik gözyaşları içinde izledi. Oda anlarmışçasına gülücükler yaptı heycanlamışçasına kollarını salladı. Ve doktorumuzun ağzından dökülen "tam olarak kesin algılamayın fakat tüm özellikleriyle KIZ dedi. iki hafta sonra daha emin oluruz" dedi. İlk bulduğumuz isim SUDEyi şıp diye oturturduk. SUDEMİZ GELİYOOOR :dance: Şimdi annesi babası sadece onun hayalini kuruyor. Acaba nasıl olcak kime benzicek? Babası da minicik parmaklarına takıldı hala "Prensesimin parmakları minicikti diyor. Bana prenses der eşim artık prenseslerim diyor. Çok heyecanlıydım bi okadar daha heyecanlıyım bir anca onu öpüp koklamak parmaklarını tek tek öpmek istiyorum yavrumun. sağlığıyla gönlünün güzelliğiyle gelsin inşallah.

yasemin tebirk ederim cnm,ne güzel hemen adını da bulmuşsunuz,SUDE güzel isim doğrusu,kaç haftalıktın cnm sen,ben 11+3 üm şimdi,10 gün sonra dr.a gidicem kontrole bir ihtimal söylermi diye merak ettim de :)) tekrar hayırlı olsun güzelim.

Yasemik canım senin adına çok sevindim. Rabbim tüm hamişlerimize ve bebişlerine sağlık huzur ver.

Kızlaaarrrr ve beklenen geliyor, benim tembelliğim yüzünden çok geciken listemiz. Yalnız aceleden yanlış yere yazdıklarım, ismini yazmadıklarım olabilir, uyarsınlar düzeltelim, olur mu? Herkesi kocamaannnnn öpüyorum.

kızlar hepinize merhaba...öncelikle neşe cim ellerine sağlık liste çok güzel olmuş..yalnız ben yine aynışeyi savubacağım kızmayın ama listede tanımadığımız daha doğrusu uğramayan o kadar çok arkadaş var ki bence eleme yapma zamanı gelmiş..benımki fikirdi kabul etmemek hakkınızdır :)))
Bana gelince yarın aşılama günü kızlar..Sabahtan hastanede olacağız..11-12 gibi işlem gerçekleşecek..inşallah hayırlısı ile tutar..pzt geldiğimde görüşürüz artık..
Yasemin canım SUDE ne Allah uzun ömürler versin. o kadar güzel anlatmışsınki gözümün önünde an be an yaşadım sanki..
Burcu,mavideniz,Benssebn,beyaz16,gülbahçesi,swetyhome ve unuttuğum diğer kızlar inşallah hepiniz iyisinizdir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…