Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

oyy oyy aşağı sakal yukarı bıyık durumu yani durum vahim doğumada az kalmış ama diş ağrısıda bişeye benzemez bilirim ama sen bi gt danış yinede belki ağrıyı hafifletcek bişiler yaparlar aslında dayanmak en iyisi ama zordur eminim bnmde 20likler ağrıyınca deliriyorum başım çenem boynum ensem bi yerim tutmuyo o zmn :1ninca:

ayh sekerım benım o 20likler coktan cekıldı ama adına amelıyat dedıler kaydirigubbakcemile3 cok zorlu oldu oyzuden bu diş bilem diill porselenn bı dıs en sonlarda böyle tek kökü kalmıstı ustune porselen yaptılar öle dengesız bısı kaydirigubbakcemile3

karpuzum bence git ama herhangi bi operasyon yaptırma sadece kısa süreli gecici bi antibiyotik versin hamileler için olandan

şekerim dogru dıosun cunku benım doktorda dedı antıbıyotık verebılır dıye gercı bızı korkuttular ama cocugun dısınde renklenme olur kullanma dıye bakalım bı gıdıyımde :1hug:

kısçeler topitoşlrım ben kaçimde aksama yemek yapim yazık kocam kac gundur doru dusurt yemek yıyemıyo zemuszemus gelrım yıne

Bence erteleme,ihmale gelmez,üstelik bu şekilde bebeğe daha çok zarar verebilirsin.
İnternette hamilelikte diş kaybının çok olması nedeniyle,kontrollerin ihmal edilmemesi gerektiği ile ilgili bir yazı okumuştum.Ben de ,çürük falan varsa,doktor zarar verecek birşey yaparsa diye çok korkmuştum ama,yine de 14.haftamda kontrole gittim.
Doktor en ufak bir ağrıda hemen ,diş hekimine gidilmesi gerektiğini,hamile bayanların genellikle,bebeğe zarar gelmesinden korktukları için hamileliklerinin sonuna kadar beklediklerini ve bunun çok tehlikeli olduğunu söyledi.Tedavinin gebeliğe hiçbir şekilde zarar vermediğini söylemişti.

Sevgiler,

saol cnm kaydirigubbakcemile5opuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

bnde sevm'yorum ada ismini biz burda adada yaşadığımız için burda doğan kız çoçuklarının çoğunun adı ada kafamçokkarıştıneymiş adada doğmuş ondanmış -tatlicadiarzu- dışarı bi çıkın adalar fıldır fıldır koşturuyokaydirigubbakcemile3 bizede dediler ada koyun die ay yok dedim yeterince vr çevremde şimdi arkadaşım var burda hamiş o da ada koycakmış :eek:

:roflol::roflol:
ben bugun ağdaya gitcemm delikafaduldendelikafadulden motivasyonum eksikkkk
ayy özz galiba benimde gitme zamanı gelio haftaya doktora gidicem mecbur bişiler yapmam lazım aslında bişide çıkmadı çok ama ağdacılar alırmı bilmem
kısçeler topitoşlrım ben kaçimde aksama yemek yapim yazık kocam kac gundur doru dusurt yemek yıyemıyo zemuszemus gelrım yıne
tmm canım kolay gelsin sanaopuyorumnanaktan

tamam canımm kolay gelsin görüşürüz Şeniz

ayy özz galiba benimde gitme zamanı gelio haftaya doktora gidicem mecbur bişiler yapmam lazım aslında bişide çıkmadı çok ama ağdacılar alırmı bilmem
burççç iş çıkışı hiç sevmiorum yorgunken hiç çekesim gelmio ama ramazan gelsi mecbur gitcem benim uzamadı taa amaa başımda çatlıo varyaaa :nazar:

kıslar geldim burada zemuszemus aman cok yemek yaptım sormayın gitsinnnkaydirigubbakcemile3

Bence erteleme,ihmale gelmez,üstelik bu şekilde bebeğe daha çok zarar verebilirsin.
İnternette hamilelikte diş kaybının çok olması nedeniyle,kontrollerin ihmal edilmemesi gerektiği ile ilgili bir yazı okumuştum.Ben de ,çürük falan varsa,doktor zarar verecek birşey yaparsa diye çok korkmuştum ama,yine de 14.haftamda kontrole gittim.
Doktor en ufak bir ağrıda hemen ,diş hekimine gidilmesi gerektiğini,hamile bayanların genellikle,bebeğe zarar gelmesinden korktukları için hamileliklerinin sonuna kadar beklediklerini ve bunun çok tehlikeli olduğunu söyledi.Tedavinin gebeliğe hiçbir şekilde zarar vermediğini söylemişti.

Sevgiler,

teşekkurler bilgin için canım valla dedim ya gıdıcem bakalım ne dıcek kaydirigubbakcemile

ben bugun ağdaya gitcemm delikafaduldendelikafadulden motivasyonum eksikkkk

kuşummmm korkuyonmu sennnn hade tam gaz ileriiiiiii bak sonrasını dusun pammıkkk gibiiiii:mymeka::1hug:

bencede eren canım mirza filan koyma yaa kurtlar vadisinden fırlamış bi isim gibi duruyooo

sende cemreee bakma kaynananaaa :mymeka:

yavrummmm sen kendin kaşındın ahhh ahhhhhh bizim bi arkadaşın midesini bi tek ceviz bastırıo dene istersen sende bi oda çok kötü kan gelio boğazından artık kusmaktan

aynen valla jnm
bu arada nasılsın jnm kendi derdimden gözümü açamıyorum ki hatrınızı sorim valla

Hamilelikte Mide Bulantısı

(Bu yazı toplam 52.831 defa okundu)

Hamilelerin en büyük sıkıntısı kuşkusuz mide bulantıları. Peki önüme geçmek için küçük önlemler mümkün mü? Ancak doktorunuza danışmayı sakın unutmayın
Genellikle sabah hastalığı olarak bilinir ve gebe kadınların yarısından fazlasını etkiler. Gebeliğin erken dönemlerinde kötüleşir ve gebeliğin 16. haftasında kayıp olur. Gebe kadınların ve ailelerin yaşam kalitelerini etkileyebilir.

Aşağıda yazılan bazı önlemler ve hatırlatmalar bu yaygın problemi iyileştirmede yardımcı olabilir. Hamile kadınlar aşağıda kendileri için uygun olanı seçmelidir.

Aşırı ölçüde yemeyiniz.

Her 2-3 saatte bir küçük miktarlarda yemek yiyiniz.

Çorba ve diğer sıvıları öğünlerde değil, katı yiyeceklerden bir saat sonra öğünler arası yiyin. Bu ani kusmaya yol açan midenin gerilmesini önlemeye yardımcıdır.

Sindirilmesi güç olduğundan bulantı meydana getiren yağlı ve kızartılmış besinlerden sakınınız. Hatta böyle besinlerin pişirilmesi sırasındaki koku bulantıya neden olabilir.

Hafif mevsimlik sebzeler yiyiniz.

Yemeklerden sonra bir müddet dik oturunuz. Bu mide bulantısını azaltacaktır.

Gece alınan hafif yemekler mesela yoğurt, süt, meyve suyu, ekmek veya küçük bir sandviç sabah bulantısını azaltır. Yine bu küçük öğünden sonra bile 10-20 dakika dik oturmak gerekir.

Sabahleyin uyanır uyanmaz yiyeceğiniz kuru ekmek, kraker veya diğer tahıl ürünlerinden yapılmış yiyecekler bulantıyı azaltabilir.

Yatak odanızı karartınız veya loş bir odada uyuyunuz. Yataktan yavaşça kalkınız ve ani hareketlerden kaçınınız.

Yemekten hemen sonra dişlerinizi fırçalamayınız.

Gevşemeye, stresten uzak durmaya çalışınız, ayaklarınızı uzatıp başınızı hafifçe yükselterek gün boyunca dinlenmeye çalışınız.

Bulantı hissettiğiniz zaman gazoz, maden suyu türü veya karbonatlı su türünden azar azar içiniz.

Temiz hava iyi gelebilir. Kısa yürüyüşler yapınız veya pencere açık iken uyumaya çalışınız. Yemek pişirirken camı açık tutunuz ve kokuyu dışarı atmak için fan kullanınız.

Ekşi, turşu veya limona benzer şeyleri yiyin veya içiniz.

Bazı insanlar bitkisel çayların bulantıya iyi geldiğini söylemişlerdir. İlaçlar gibi bu çaylar da bitkilerden yapılmıştır. Bu açıdan dikkatli kullanılmalıdır. Nane, ahududu, karahindi baba çiçeği, zencefil, papatya gibi bitkiler bu listeye dahil edilebilir. Düşük kan şekeri, düşük B6 vitamin seviyeleri, potasyum ve magnezyum dengesizliği bulantıya neden olabilir. İyi ayarlanmış bir diyette bu vitamin ve mineraller yeterli miktarda bulunmalıdır. Diğer sorularınız için doktorunuzun ve diyetisyeninizin görüşünü almalısınız. Bunlara ek olarak gerekli tıbbi tedavide kusmayı önleyici ilaçlar, vitaminler ve mineraller tavsiye edilir.

Gebelik başlangıcında oluşan bulantı ve kusmalar zaman içinde geçecektir. Ciddi bulantı ve kusmalar nadir olup, kusma miktarından endişeli iseniz doktorunuza başvurunuz.

sağol yengecim teşekkür ederim yardımın için eyvallah

kaynanamııı takan olsaaaa kötükedihüso pehhhh kötükedihüso
kocişim şimdi yagmur nası dıyo bende eylulde olcakya oda ıyı dıyorum ama fazla zamanımız kalmadı sanırım bız smsle cozucez bu ısı :roflol::roflol:
duru dıyenler 3001
cemre dıyenler3002
yagmur dıyenler3003
eylül diyenler3004
hade neynn cekgıt dıyenler 300000000

yağmur dışında üçü de güsel bence
biz de kız olusa duru ve eylül listelermizin içinde

ama bi ara duru çok istemiştik kız olursa duru erkek olursa deniz soyadda göksu anne nehir baba çağlayan yani tam bi sulu aile olmayı planlıyoruz
derinsu da olabilir

bartu kaba,kuzey güney ege türü üsümleri sevmem dalga geçilebilir,aslan da bi doktora gittim sinir oldum çok kötüydü.of bunlar olmaz ya başaka düşünün.hadi bakııım herkes bana çalışsın.şımarasım geldi kaydirigubbakcemile3

valla güney ismi bizimde erkek için listemizde var,ama erkek çocuğunu soyadada uydurmak önemli bence uyumlu bi isim olarak kız çocucu değişcek ne de olsa

kaynanamııı takan olsaaaa kötükedihüso pehhhh kötükedihüso
kocişim şimdi yagmur nası dıyo bende eylulde olcakya oda ıyı dıyorum ama fazla zamanımız kalmadı sanırım bız smsle cozucez bu ısı :roflol::roflol:
duru dıyenler 3001
cemre dıyenler3002
yagmur dıyenler3003
eylül diyenler3004
hade neynn cekgıt dıyenler 300000000

yağmur dışında üçü de güsel bence
biz de kız olusa duru ve eylül listelermizin içinde

ama bi ara duru çok istemiştik kız olursa duru erkek olursa deniz soyadda göksu anne nehir baba çağlayan yani tam bi sulu aile olmayı planlıyoruz
derinsu da olabilir

valla nisucum sizin içinde sulu bi isim uygun olur kaydirigubbakcemile3
bızde öle alakalı seyler yok bakıcas bana kalldı secım kocişim hepside olur dedi ben secebılsem :kedi:

nılsucum hnı su bızım msjların altında alıntı yapa basıp cvb yazıyosunya herkese toptan msj yazmak ıcın yanlarında mq gıbı bısı varya bu msjdan alıntı yap ıste hangı msjlara cvb yazmak ıstıyosan ona bas sonra bı ıletıye alıntı yap daha rahat edersın kaydirigubbakcemile5

kız ismi için de isteyenlere listemden eklim biraz zamanında bebk istediğim dönemerde hep araştırır dururdum
almira
arnisa
asra
asya
aydeniz
azra
eylül
duru
gaye
kumsal
nazlı
naz
,nisa
nisan
ada(su)
doğa
karaca
öykü

nılsucum hnı su bızım msjların altında alıntı yapa basıp cvb yazıyosunya herkese toptan msj yazmak ıcın yanlarında mq gıbı bısı varya bu msjdan alıntı yap ıste hangı msjlara cvb yazmak ıstıyosan ona bas sonra bı ıletıye alıntı yap daha rahat edersın kaydirigubbakcemile5

bi kere denedim beceremedim denicem jnm

X