Bebilerinin yolunu gzleyen umutlu Hami ve Anne adaylar

canım sağolasın.iki gündür iyiydim ama malum bugün okul başladı bayramda kaloriferler yanmamış ve bugünde bozuktu.ben ne kadar dikkat edersem edeyim olmuyor işte.üşüttüm yine sancılandım kasıklarım ağrıyor.bebek daha küçük olduğu için malesef antibiyotik veremiyor.perşembe günü kalp atışlarını duymak için gideceğiz o zaman anlatırım ama azdı farkındayım çünkü sancılar sıklaştı ve akıntının rengi değişti.ne yapcam bilmiyorum ama felaket canımı sıkıyor...

canımmm ya aman dikkat çeken bilir derler ya hani yaşadığım için biliyorum feci bir durum. allah beterinden saklasın ne diyelim. çok dikkat et kendie güzelim mümkün olduğunca kalın giyin hatta ayakkabıların olursa çorabın üstüne patik giy gerçekten yün sıcak tutuyor ben denedim ayaklarım hiç üşümüyor. soğuk en büyük düşmanı bu hastalığın. gerçi neyin değilki...

kızlar ya ayaklarım hiç ısınmıyor,peteğe dayayıp ısıtıyorum 1 dk sonra yine buz gibi,sanki buz kalıbının içine sokmuşum gibi,neden böyle oldu acaba,sıcak su torbasını alıp yatıcam bugün.

beyazcım bence kesinlikle sıca su torbasını kullan inan faydasını görürsün ben yatarken bile ayaklarımın altına koyup yatıyorum sıcacık oluyor. dene sende ısınırsın canım...

burcusal herkeste bir yogunluk olmalı bugün baksan dogru dürst ugramadılar buraya arkadaşlar..filiz sanada merhaba bianda okuyup bitirmek kolay dgl bayagı sayfa oldu çünkü.kayracım kötü talihsizlik olmuş ham hafta başı soguk bir çok yer hemde yanmamış kaloriferler biizmde sabah daha soguktu şimdi daha yeni ısınır gibi..zaten yarım saat sonrada çıkacam..cerencim sen keyfine bak..

valla ne soğuktu anlatamam.her yerim ağrıyor.zaten artık pantolonlarım bile sıkar oldu o denli şişim bide kat kat giyinince yürüyen odun gibi oldum ama malesef kar etmedi.çok ağrım var ya....

canımmm ya aman dikkat çeken bilir derler ya hani yaşadığım için biliyorum feci bir durum. allah beterinden saklasın ne diyelim. çok dikkat et kendie güzelim mümkün olduğunca kalın giyin hatta ayakkabıların olursa çorabın üstüne patik giy gerçekten yün sıcak tutuyor ben denedim ayaklarım hiç üşümüyor. soğuk en büyük düşmanı bu hastalığın. gerçi neyin değilki...

ya güzelim inan hayatımda ilk kez külotlu çorap üstüne tekrar çorap giydim olmuyor okul resmen morg gibi soğuk...

ooooofff kimseler yok galiba nerelerdesiniz bakimmm.ben de çok bel ve kasık ağrısı oluyo . 8.hafta içindeyim yine ilkinde olduğu gibi kendiliğinden düşük yaşıyacağım diye ödüm kopuyo dün saat 16:00 da bel ağrım çok oldu öyleki kendimden bile vazgeçtim eşime dedimki (o çok sever eli kolu rahat durmaz yanağımı sıkar vs küçük el şakaları yapar)benden uzak dur her yerime ağrı vuruyo şakalaşmanı çekemiyorum dedim .sen tv izle ben yatıcam dedim saat 21:00 kadar ölü gibi yattım ama anlıyacağınız bana bilgi verin bu ağrıları ara ara çeken varmı ben hep kötüyü düşünmek istemiyorum ama düşünüyorum gidip lavaboya kendimi kontrol ediyorum bişeymi oluyo diye napıcam bilemiyorum ilk çoçuk isteme sevdam hüsranla sonuçlanınca insan paranoyak oluyo
senağlama :çok üzgünüm: ve ilk üç dört ayımı atlatmak nasip olursa o zaman eşle dostla paylaşıcam şimdilik annem ablam dışında eşimin ailesi vekomşulara hiç bişi söylemek istemiyorum . çünkü ilkinde sevincimizi saklayamayıp söylemiştim 6-7 haftalıkken düşük yapınca ben ağlamayı kestikçe birileri gelip sabır diliyo ve ben tekrar kötü oluyorum o yüzden eşim kötüyede alıştıralım kendimizi bişey olursa aramızda acımızı yok ederiz kimsenin seni üzmesini istemem dedi valla çok doluyum kusura bakmayın çok gevezelik yaptım galiba ....herkese selamlar a.s.

canım ya kötü düşünme iyi düşünelimki iyi şeyler olsun lütfen... bir ara bende yaşadım bunu çok bel ve kasık ağrısı bel fazla değildide kasık fazla idi bende korkmuştum hep acaba bebeğemi bir şey oluyor diye allahıma şükür bir şey olmadı kasık ağrıları ile bazen korku bazen endişe bazende mutluluk ile 13. haftamıza kadar geldik teyzesi. sende inşallah geçireceksin bu günleri sağlıkla canımbak şu sıralar düşük tehlikesinin yüksek olduğu zamanlar o yüzden kendine çok çok dikkat et hee şunuda söyliyim gerçi biliyorsundur ama düşük sadece ağır kaldırmakla zıplamakla olmuyor canım biliyorsun her açıdan dikkat et kendine içinde bir can daha olduğunu düşün ve bununla mutlu ol stres yapma lütfen... o sana sımsıkı tutunuyor bak sende sevinmelisin ve ona sarılmalısın canımın için... illede merak ediyorsan bel ağrını doktorunu ara sor ama ben çok ciddi bir durum olduğunu sanmıyorum içini ferah tut...

ooooofff kimseler yok galiba nerelerdesiniz bakimmm.ben de çok bel ve kasık ağrısı oluyo . 8.hafta içindeyim yine ilkinde olduğu gibi kendiliğinden düşük yaşıyacağım diye ödüm kopuyo dün saat 16:00 da bel ağrım çok oldu öyleki kendimden bile vazgeçtim eşime dedimki (o çok sever eli kolu rahat durmaz yanağımı sıkar vs küçük el şakaları yapar)benden uzak dur her yerime ağrı vuruyo şakalaşmanı çekemiyorum dedim .sen tv izle ben yatıcam dedim saat 21:00 kadar ölü gibi yattım ama anlıyacağınız bana bilgi verin bu ağrıları ara ara çeken varmı ben hep kötüyü düşünmek istemiyorum ama düşünüyorum gidip lavaboya kendimi kontrol ediyorum bişeymi oluyo diye napıcam bilemiyorum ilk çoçuk isteme sevdam hüsranla sonuçlanınca insan paranoyak oluyo
senağlama :çok üzgünüm: ve ilk üç dört ayımı atlatmak nasip olursa o zaman eşle dostla paylaşıcam şimdilik annem ablam dışında eşimin ailesi vekomşulara hiç bişi söylemek istemiyorum . çünkü ilkinde sevincimizi saklayamayıp söylemiştim 6-7 haftalıkken düşük yapınca ben ağlamayı kestikçe birileri gelip sabır diliyo ve ben tekrar kötü oluyorum o yüzden eşim kötüyede alıştıralım kendimizi bişey olursa aramızda acımızı yok ederiz kimsenin seni üzmesini istemem dedi valla çok doluyum kusura bakmayın çok gevezelik yaptım galiba ....herkese selamlar a.s.

allahım esirgesin sevgisi şefkati merhameti yavrularımızla olsun.rabbim aynı acıyı bir daha sana,bana ve kimselere yaşatmasın.iyi olacak inşallah.ben çok çektim o ağrıları ama şimdi yok çok şükür.geçer canım havalar berbat malum.bende şimdi kasık ağrısı çekiyorum ve inan bende lavaboya taşındım.idrar yolları enfeksiyonum var oda kasık ağrısı yapıyor.
gönlünü ferah tutu.yüce rabbim büyüktür.

ya güzelim inan hayatımda ilk kez külotlu çorap üstüne tekrar çorap giydim olmuyor okul resmen morg gibi soğuk...

canım ya bu akşam iyice ısıt kendini o halde kemiklerine kadar işlesin sıcak günün soğuğunu ancak atarsın belki kendine gelirsin. evin sobalımı kaloriferlimi?

canım ya bu akşam iyice ısıt kendini o halde kemiklerine kadar işlesin sıcak günün soğuğunu ancak atarsın belki kendine gelirsin. evin sobalımı kaloriferlimi?

doğal gazlı güzelim.dışarıda hava -6 derece.ev iyi.zaten okuldan bu yana çok şükür daha iyiyim.

kızlar ben bu arada şunlara başladım
1-bal çörek otu tarçın karışımı günde 2 3 kaşık
2-bal arı poleni karışımı günde 2 3 kaşık
3-hayıt suyu günde 2 çay bardagı(off kokusuda son yudumun içtikten sonra agıza gelen o tatta igrenç ama almış bulundum o litrelik şişeyi bari yarısına kadar deneyeyim)
bu arada sogan kürünü gerçekten çok öneriyorlar annemde yineledi bana dün hatta kendiside içmiş adet düzensizligi vardı son zamanlarda düzenledi faydasını gördüm dedi birde incir kürüne başlayayım diyorum ne kaybederimki sogan suyu ve hayıt suyundan kötü olmayacagı kesin zaten..

kızlar neredesiniz ya işleriniz çokmu yogun..

canim herseyi beraber icme, ozellikle hayit'i hic tavsiye etmem. faydasindan cok zararini gorebilirsin. yani cok yuklenme hormonlarina. cabuk olsun diye bozma duzeni. bence corekotu bal tarcin 1 kasik, polen gunde 1 kasik ideal. inan fazlasi zarar. ben hayir ictigim ay adacayi ile beraber istim. 46, gun reglim geldi. sonra 21. gun geldi, duzeni saglayana kadar canim cikti tekrar. biraktim hepsini.

eger yumurta problemin varsa bu dediklerim iyi. hayit cok dengesiz bir sey. kullkanan biri olarak uyarmasi benden. sen bilirsin ama.

canim herseyi beraber icme, ozellikle hayit'i hic tavsiye etmem. faydasindan cok zararini gorebilirsin. yani cok yuklenme hormonlarina. cabuk olsun diye bozma duzeni. bence corekotu bal tarcin 1 kasik, polen gunde 1 kasik ideal. inan fazlasi zarar. ben hayir ictigim ay adacayi ile beraber istim. 46, gun reglim geldi. sonra 21. gun geldi, duzeni saglayana kadar canim cikti tekrar. biraktim hepsini.

eger yumurta problemin varsa bu dediklerim iyi. hayit cok dengesiz bir sey. kullkanan biri olarak uyarmasi benden. sen bilirsin ama.

Canım iyiki uyardın ben de kullanmayı düşünmüştüm. Kızlar benim bugün adetim başladı inşallah. Rahatladım şükür. Şimdi önümüzdeki ay yapacaklarımı düşünüyorum. Ben de lahana kürü yapmak istiyorum kilo vermek ve kanşekerimi düzenlemek için. Belki pko gider inşallah. Ayrıca klomene başların yarından sonra inşallah kızlar bize dua edin.
Filizkuş aramıza hoşgeldin. Benssenb özlettin kendini. Mavidenizcim yeni şeyler duyarsan paylaş bizimle inan ne yapacağımı şaşırdım ben de ama kibelenin dediği de doğru, bide herşeyi karıştırıp düzeni iyice bozmayalım. Mavi45 canım dinlenelim birazcık dimi? Nasılsın, nasıl hissediyorsun? Menzilgülü bebişinin resmini istiyoruz ona göre bak:))

kibele ve nesemese, sıcak karşılamanız için çok teşekkür ederim. Şu an 6 hafta 3 günlük hamileyim. Bugün bu forum başlığını keşfettim ve en baştan okuyayım dedim, belki benim gibi sorunu olan biri vardır diye düşündüm. Ancak o kadar çok sayfa varki hepsini bitiremedim. 2,5 senelik evliliğim boyunca 1 tanesi mol olmak üzere 3 düşüğüm oldu. Asla 8. haftaya ulaşamadım. 6 ya da 7. haftada gebeliğim sona eriyor. Doktorum hamileliğimi keşfettiğim ilk günden itibaren innohep isimli bir iğne verdi kullanmam için. Her gün bu iğneyi yapıyorum. Haftaya salı günü doktorum bebeğin kalp atışlarını dinlemek için çağırdı. Açıkçası çok korkuyorum. Hem eşimin ailesi hem de benim ailem bu bebeği özlemle bekliyorlar. Sırf bebek için bu sene işimi bıraktım. Çok zorlu bir yoldayım ve stres yapmamaya çalışıyorum. Umarım bu sefer herşey yolunda gider. Diğer bütün hamile arkadaşları kutluyorum, Allah tamamını erdirsin inşallah. Anne olmak için umutla bekleyen arkadaşlar Allah gönlünüze göre versin :)

kibele ve nesemese, sıcak karşılamanız için çok teşekkür ederim. Şu an 6 hafta 3 günlük hamileyim. Bugün bu forum başlığını keşfettim ve en baştan okuyayım dedim, belki benim gibi sorunu olan biri vardır diye düşündüm. Ancak o kadar çok sayfa varki hepsini bitiremedim. 2,5 senelik evliliğim boyunca 1 tanesi mol olmak üzere 3 düşüğüm oldu. Asla 8. haftaya ulaşamadım. 6 ya da 7. haftada gebeliğim sona eriyor. Doktorum hamileliğimi keşfettiğim ilk günden itibaren innohep isimli bir iğne verdi kullanmam için. Her gün bu iğneyi yapıyorum. Haftaya salı günü doktorum bebeğin kalp atışlarını dinlemek için çağırdı. Açıkçası çok korkuyorum. Hem eşimin ailesi hem de benim ailem bu bebeği özlemle bekliyorlar. Sırf bebek için bu sene işimi bıraktım. Çok zorlu bir yoldayım ve stres yapmamaya çalışıyorum. Umarım bu sefer herşey yolunda gider. Diğer bütün hamile arkadaşları kutluyorum, Allah tamamını erdirsin inşallah. Anne olmak için umutla bekleyen arkadaşlar Allah gönlünüze göre versin :)

Canım neden böyle olduğu hakkında açıklama yapmıyor mu? Büyük geçmiş olsun. Allah birdaha yaşatmasın. Sağlıkla bebişine kavuşursun inşallah.

Canım neden böyle olduğu hakkında açıklama yapmıyor mu? Büyük geçmiş olsun. Allah birdaha yaşatmasın. Sağlıkla bebişine kavuşursun inşallah.

En son Haziran ayında İstanbul'a gidip Çapa'da bütün tetkiklerimi yaptırdım ve hiçbir sorun çıkmadı. Kanda pıhtılaşma sorunu olabilir dedi doktorum ve hamile kaldığınızı öğrenir öğrenmez iğneye başlayacağız demişti. Ben adet günüm gelmeden 2 gün önce evde idrar tahlili yaptım ve çift çizgi oluştuğunu gördüm. Ertesi gün kanda bhcg yaptırdım ve 32,50 çıkınca doktorumu aradım ve hemen iğneye başlattı. Bu sefer umutluyum ama... Ama demekten alamıyorum kendimi işte.

Bişicik olmayacak inşallah Filizcim tasalanma, bol bol sadaka dağıt, dua et. Gece namaz kıl. Teyzesine selam söyle bizden sıkı tutunsun anneşine...

Canım iyiki uyardın ben de kullanmayı düşünmüştüm. Kızlar benim bugün adetim başladı inşallah. Rahatladım şükür. Şimdi önümüzdeki ay yapacaklarımı düşünüyorum. Ben de lahana kürü yapmak istiyorum kilo vermek ve kanşekerimi düzenlemek için. Belki pko gider inşallah. Ayrıca klomene başların yarından sonra inşallah kızlar bize dua edin.
Filizkuş aramıza hoşgeldin. Benssenb özlettin kendini. Mavidenizcim yeni şeyler duyarsan paylaş bizimle inan ne yapacağımı şaşırdım ben de ama kibelenin dediği de doğru, bide herşeyi karıştırıp düzeni iyice bozmayalım. Mavi45 canım dinlenelim birazcık dimi? Nasılsın, nasıl hissediyorsun? Menzilgülü bebişinin resmini istiyoruz ona göre bak:))

Canim insallah koyarim resmini, tabi sonra kaldirmak sarti ile.. Babamizda istemiyor buraya resim koymami.

Bu ay insallah hayirlisiyla bebisine kavusursun canim, ruyamda guzeldi dedigim gibi ama bu sefer pre-seed mutlaka kullan.

Canim hosgeldin. Insallah bu sefer bebegin sana tutunur Allahin izniyle.. Nesemeseninde dedigi gibi bol bol sadaka dagit ve Ayetel Kursi oku.

Çok teşekkürler nesemesecim :) Öyle güzel moral veriyorsunuz ki burada içim ısındı. Umarım herşey gönlünce olur senin de :) Bu arada birileri burada soğan kürünü sormuş. O kadar çok sayfa okudum ki sonra cevap yazarım derken kimin sorduğunu unuttum. Her neyse ben o kürü uyguladım. Zaten hemen akabinde hamile kaldım. O kürü nasıl uyguladığımı anlatayım. Bir orta boy soğanın (beyaz ya da kırmızı olan değil, bildiğimiz kahverengi olan soğan) kabuğunu soyup, 4'e bölüyorsunuz. 1,5 su bardağı klorsuz suyu kaynatıyorsunuz. Su kaynamaya başlayınca böldüğünüz soğanları içine atıp 5 dakika kapağı kapalı olarak kaynatıyorsunuz. Suyu ılımaya bırakıyorsunuz sonra süzüp öğlen yemeğinden 10 dakika önce içiyorsunuz. Soğuk içmemenizi tavsiye ederim tadı soğukken çok kötü. Zaten bir dikişte içmenizi öneriririm. Aynen akşam yemeğinden 10 dakika önce de içiyorsunuz. Fakat her seferinde taze hazırlamanız gerekiyor. Yani 2 bardaklık yapıp öğlen ve akşam diye ayırmayın çünkü soğan suyunun etkisi kalmıyormuş. Kaynatıp ılınmasını bekleyip içmek gerekiyor. Bu kürü sadece 15 gün uyguluyorsunuz. Daha fazlası zararlı. Senede sadece iki kere diye uyardı Dr. İbrahim Saraçoğlu. Bu küre başladıktan 1 ya da 2 gün sonra akıntı başlıyor merak etmeyin. Bir müddet sonra geçiyor. Bu kür bana çok yaradı. Ben bunu Ekim ayında yaptım ve Kasım ayında hamile kaldım. Umarım bu bilgiden faydalanan ve faydasını gören arkadaşlarımız olur :) Sevgiler

X