Bebekten kan alamayan! hemşire!...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İşte bana da pıhtılaştı demesi, pozisyondan demesi, tek bir damla kan gelmemesi damarı mı bulamadı diye düşündürttü. Ben de siz gibiyim, doktor yaptırın diyorsa muhakkak yaptırırım. Eşim zaten abarttığımı düşünür, diğer doktorların eşime malzeme verecek yorumları sinirlerimi iyice bozdu.
E bulamamista olabilir nolmus yani ? Bilerek isteyerek zevk alarak aglatmamistir. Cok garipsiniz ya

Ben zorunda olduğunu söylemedim ki zaten sadece rica ettim onlar da haklısınız çağıralım dediler geldi. Çocuğum ağlar ağlamaz hemen tepki vermedim tabiki ama sizin de çocuğunuzun kolu bacağı delik deşik olsa ne düşünürsünüz acaba ve kızım bunları havale geçirdigi gün yaşadı rutin bir kan alma sırasında değil.
Büyük kızım 19 aylıktı soğuk havale geçirdiğinde. Acil de ki doktor çocuğun kanı alınsın dedi götürdük kızımı çocuk hemsiresine komple çocuk hastanesi bu arada gittiğimiz yer. Kızım ilk nöbetini geçirdiği için oldukça gergin huysuz du zor bela sakinledik Hemsire geldi abartısız söylüyorum 8 defa deldi kızımın ellerini :/ Hemsire yapamıyordu dedik başkası baksın belki o alir hemen, hemsire kesinlikle kabul etmedi ben alacağım diye ısrar etti, kızımın o kadar canı acıdı ki stresten korkudan ve ağlamaktan tekrar nöbet geçirdi.

Hemsire elinde ki iğneyi vs attı koşa koşa içeri götürdü kızımı biz şok olduk bunlar 10 dk için de olan şeyler. Kizim aynı gün 5 defa daha nöbet geçirdi yoğun bakımda kaldı. Hemsire söz dinlememenin cezasını 3.5 atarak ödedi keza yüzü bembeyaz olmuştu.

Kızmayın ama yapamayan yapamıyor ısrarla yapmaya çalışıyor benim kızım korkudan nöbet geçirdi o sırada. Kizima birşey olsaydı kim verecekti bunun hesabini?

Eh her kösede üniversite açilirsa, herkes kendine doktor diyebilir :işsiz:

Kesinlike pes etme, bebegin kanina baktir ne olur ne olmaz. Iyi bir hastanede kanina baktir.

Ilk igne girdiginde hemen kan gelmeyebilir ama. Iyi ve sogukkanli bir hemsire bunu fark edip, hemen tekrar farkli bir yerde dener ama. Benim kizimdada halen 2inci yada en fazla 3üncü defada tutuyor ve kan geliyor. Ve kendini siktigindan dolayi daha zor oluyor.

Evet kiz feryat figan agliyor, bir taraftan tutuyoruz, bir taraftan ben video izletiyorum. Ister istemez insan geriliyor. Bende aglamak istiyorum fakat aglamiyorum ki kizim daha çok gerilmesin diye. Iste böyle bir 5-10 dakika gerilim yasiyorsun ondan sonra bitiyor. Hemen travma olur diye düsünme. Cocuklar çok çabuk unuturlar. Sadece tek düsünecegin sey ise "bunu kizimin iyiligi için yapiyorum" olsun.
Çok sağolun. Ben de belli etmedim ne yaşadığımı ama çıktığımda tansiyonum düşmüştü. Ah bu
kocanıza olan sinirinizi başkasından çıkarmaya çalışıyor gibisiniz boş verin hemşireyi eşinizle konuşun bence , hemşire içinde olur öyle şeyler abartmayın bence benden de her kan alındığında delik deşik ediyorlar ne yapayım şikayet mi edeyim sorun benim damarlarda hemşireler ne yapsın
E bulamamista olabilir nolmus yani ? Bilerek isteyerek zevk alarak aglatmamistir. Cok garipsiniz ya
Bilerek ağlattı yazmadım zaten. Bulamadıysa pozisyondan pıhtılaşmadan gibi gerekçelere gerek yoktu. Doktorların yorumlarına da gerek yoktu. Sonuçta kan aldırmamı da alanında uzman iki ayrı çocuk doktoru söyledi. Ayrıca garip olan sizin yorumunuz bence. Başınıza gelirse ancak o zaman anlarsınız.

Açıkçası şimdiye kadar hiç kan değerlerinin kontrol edilmemesi tuhaf geldi bana. Yani istiyor doktorlar ya da ben öyle denk geldim :) Oğlum 15 aylık şimdiye kadar 3 kere kontrol amaclı kan tahlili istenildi bizden. Ilk kan tahlilini 5 günlükken yaptırdık sonra 9 aylıkken sağlık ocağı istedi ve son olarak yaşına girince doktoru yine değerlerini görmek için yaptırdı. Sorun yaşamamak adına çocuk hastanesi varsa orda yaptırabilirsiniz belki , çünkü hep çocuk hastaları olduğu için daha konuya hakim olurlar. Pozisyon tamamen bahane bence. Madem o pozisyon yanlış sizi yönlendirebilir şöyle tutun diye . Bize hep kucagimizda oturtup elini tutturdular doğru pozisyon budur belki :)
Ben de götürdüm ayrıntılı baktı falan ama 1 yaşını geçince kan değerlerine bakalım dediler. Sonra hastalandı kızım hastalığı geçsin öyle bakalım dediler. Derken bu zamana geldik. Normalde bakılması gerekiyor zaten. Bizim aksiliklerimiz oldu kısacası.

Ilk kanini bir kac gunlukken aldirdik sariligi vardi. Doktoru duzenli araliklarla hem kan hemde idrar tahliline bakar. Kani genelde yatar pozisyonda aliyorlar kan gelmesi icin beklemeye gerek yok zaten damara girince hemen akmaya baslar. Bizim gittigimiz hastane de cocuktan kal alan hemsire var hep ayni kadini cagiriyorlar. Sanirim tecrubeli oldugu icin. Suclu hissetmenize gerek yok ve doktorunuz dediyse bir kan tahlili verin

Çok sağolun. Ben de belli etmedim ne yaşadığımı ama çıktığımda tansiyonum düşmüştü. Ah bu

Bilerek ağlattı yazmadım zaten. Bulamadıysa pozisyondan pıhtılaşmadan gibi gerekçelere gerek yoktu. Doktorların yorumlarına da gerek yoktu. Sonuçta kan aldırmamı da alanında uzman iki ayrı çocuk doktoru söyledi. Ayrıca garip olan sizin yorumunuz bence. Başınıza gelirse ancak o zaman anlarsınız.
Yooo geldi. Kendim de saglikciyim. 2 bebegimde de basima geldi. Kadinin soyledigi ihtimallerde olabilir damar kacmısta olabilir. Yani her sey olabilir.

Hemsire işini yapamadığı için kan alamadı demek çok saçma bende hemşireyım yeri gelince benimde alamadığım kanlar oluyor bunun benim işimi yapmamakta bir ilgisi yok kaldıkı bebeklerden kan almak iki katı daha zor sizin gibiler gelince direk eline iğneyi verip buyur sen yap diyesim geliyor :işsiz:

Çok Üzüldüm bebişe gecmıs olsun. Salı gunu oglum (10) aylık sünnet ettirmek için özelde kan aldırdık aynı o şekilde yatar pozisyonda hemsireler oyunlar yaptılar tek seferdede aldı. Bu işin ehli olmak lazım. Hemsire hanım bana acemi geldi bahane üretmiş. Onun öncesi saglık ocagi da kan ıstemıstı. 6.5 aylıktı kan degerlerıne bakılması gerekiyormuş. Sizden ıstemedılermi?? O zamanda devlet hastanesinde yıne tek seferde elinin ustunden aldırdım. Ama ben acemi gibiyse zaten uyarıyorum eger alamazsanız baskası alsın diye. Cocuk bu deneme tahtası degil. Tekrar gecmıs olsun.
Çok sağolun. Bize 1 yaşından sonra alalım dediler. Bence de çocuklarda korku olmaması için tecrübeli hemşeriler yapsa daha iyi olur. Zaten çok tedirgin oldu ama ben iyimser düşündüm yine de bakalım damarlarına falan diye baya bir dakika önce sağ kolunu inceledi sonra sol koluna iğne yaptı.

Büyük kızım 19 aylıktı soğuk havale geçirdiğinde. Acil de ki doktor çocuğun kanı alınsın dedi götürdük kızımı çocuk hemsiresine komple çocuk hastanesi bu arada gittiğimiz yer. Kızım ilk nöbetini geçirdiği için oldukça gergin huysuz du zor bela sakinledik Hemsire geldi abartısız söylüyorum 8 defa deldi kızımın ellerini :/ Hemsire yapamıyordu dedik başkası baksın belki o alir hemen, hemsire kesinlikle kabul etmedi ben alacağım diye ısrar etti, kızımın o kadar canı acıdı ki stresten korkudan ve ağlamaktan tekrar nöbet geçirdi.

Hemsire elinde ki iğneyi vs attı koşa koşa içeri götürdü kızımı biz şok olduk bunlar 10 dk için de olan şeyler. Kizim aynı gün 5 defa daha nöbet geçirdi yoğun bakımda kaldı. Hemsire söz dinlememenin cezasını 3.5 atarak ödedi keza yüzü bembeyaz olmuştu.

Kızmayın ama yapamayan yapamıyor ısrarla yapmaya çalışıyor benim kızım korkudan nöbet geçirdi o sırada. Kizima birşey olsaydı kim verecekti bunun hesabini?
Sizinki çok daha zor olmuş. Geçmiş olsun rabbim o günleri göstermesin tekrar. Ben ogrencilerime anlatırdım havale durumunda sakin olun şunları şunları yapın diye ama söz konusu kendi çocuğunuz olunca hiç de öyle kolay olmuyormuş. Zaten kızınızı kaybedeceginiz için korkuyorsunuz bir de işinin ehli olmayan birisi çocuğunuzun vücudunu delik deşik edince hemşireye güvenmem gerekiyor sabredeyim diyemiyorsunuz ne yazikki.

Bende hastaneye gittgmde bicok kez rastladım bebeğin kanını alamayan hemşireye. Yani bunun eğitimi alinmiyormu anlamiorm gerçekten bebeklerde kan vericek illaki hemsirelerde bunu en hassas en profesyonel şekilde yapmak zorunda. Bana çok enteresan gelio bebeklerden kan alinamamasi.
Hemşirelik 4.sınıf öğrencisiyim .Yukarıda bir arkadaş da bahsetmiş her çocuğun ,her insanın damar yapısı farklı.Atıyorum benim damarım daha derindedir ,sizinki yüzeyeldir. Damarı derin hastada yüzeyel giremezsiniz vs. Eğitimini 4 yılda hem teoriğini , oda yetmiyor hastanelerde staja çıkarak pratik eğitimini alıyoruz. Hasta psikolojisi nedir, pediatrik hastaya nasıl yaklaşılır hepsi çok detaylı şekilde işleniyor merak etmeyin. İlk girişte alamayabilir ,damar incedir kayabilir ya da kolu oynar bebeğin. Lütfen ben de buradan ailelerden rica ediyorum sizler de sakin olarak bize yardımcı olun işimizi kolaylaştırın. Stajda bakıyorum çocuktan önce anne stresli ,sinirli elinden gelse bize saldıracak. Tabi ki biz de ilk girişte kan gelsin ,çocuğun daha fazla canı yanmasın isteriz .Yeri geliyor yetişkin hastada ,onkoloji hastası örneğin damar kullanıla kullanıla yıpranmış bulunmuyor. İşte bu yüzden hasta yakınının az olduğu yoğun bakım birimini tercih etmek istiyorum atanınca.Hasta yakınları çok müdahale ediyorlar , biz bu kadar biliyoruz daha iyisini biliyorlarsa buyursunlar. İşimiz zaten kolay değil ,stresli ,üstüne bir de hasta yakınları ekstra stres katıyor. Gözlemlediklerim bu kadar.

Yooo geldi. Kendim de saglikciyim. 2 bebegimde de basima geldi. Kadinin soyledigi ihtimallerde olabilir damar kacmısta olabilir. Yani her sey olabilir.
Burada herkes hemşireler başta olmak üzere aslında bebeklerden kan almanın zorluğundan bahsetti. Ben de konumu yazarken başına böyle gelen bir şey var mı, böyle bir şey olabilir mi yazdım dikkat ederseniz. Pıhtılaşma ihtimalinin ancak uzun süre beklenirse olabileceğinden bahsetmiş bir meslektaşınız. Başka bir ebeveyn pozisyon olarak yatarak bebeklerine kan aldırdıklarından bahsetmiş. Yani yatar pozisyona da meslektaşınız istediği için geçirdik çocuğu. Sizler elbette daha iyi bilirsiniz ama yorumlara göz atarsanız aslında çocuk hemşirelerinin kan alırken daha çabuk damar bulduğundan bahsedilmesinin tesadüf olmadığını da anlayabilirsiniz. Sizin de meslektaşınızın “bebek damar yolu bulma” konusundaki tecrübesizliğinin kurbanı olduğumuz fikri aklınıza gelmiyor mu? Olabilir insanız hepimiz ama türlü bahanelere gerek yok. Biz sonuçta ne istendiyse onu yaptık. Eminim o istediği pozisyonda başka bir bebek hemşiresi olsaydı damarı da bulur kanı da alırdı... Çocuğum uzaylı değil sonuçta :) Buradaki birçok anne bir hemşirenin bir türlü bulamadığı damarı başka bir hemşirenin kolayca bulup kanı aldığını söylüyorsa sağlık personeline garezi olduğundan değildir elbette. Neden bir meslektaşınızı eleştirirken diğerini yüceltme gereği duyalım değil mi?

Sizinki çok daha zor olmuş. Geçmiş olsun rabbim o günleri göstermesin tekrar. Ben ogrencilerime anlatırdım havale durumunda sakin olun şunları şunları yapın diye ama söz konusu kendi çocuğunuz olunca hiç de öyle kolay olmuyormuş. Zaten kızınızı kaybedeceginiz için korkuyorsunuz bir de işinin ehli olmayan birisi çocuğunuzun vücudunu delik deşik edince hemşireye güvenmem gerekiyor sabredeyim diyemiyorsunuz ne yazikki.
Normal bir an olsa cidden sesimi çıkarmam o esnada da şok olduğumuz için de ses çıkarmadık inat edilecek ne vardı ki ortada bir çocuğun hayatı tehlikeye girdi inat yüzünden. Bizim 2 sene çocuk nöroloji de takibimiz oldu 2 sene için de 4 defa 10 ar tüp kan alındı 30 sayfadan fazla kan tahlili çıktısı aldık her defasında. Diğerlerini de bu tür problem yaşamadık Allah için o gün yaşadığımız stres ve korku yetti kan alırken her defasında da olayı anlattık olgun karşılayıp işinin ehline aldirttilar.

Damar yolu açma, kan alma işlemi tecrübe ister bebeklerde.uzun süre bebek hemşireliği yaptım tombul bebeklerde iş iki katı zordur kundaktaki bebek direnemez ama bir yaşını geçen çocuk kendini sıkarsa değil kan almak iğneyi sokmak bile dert olur.siz sakin olacaksınız ki bebekte sakin olsun.ayrıca en azından 6 aylıkken rutin bir kan kontrolü gerekir.bunu çoğu doktor ister sizin doktorunuzda da ihmal var.çocuk kendini sıkarsa kolunu kasarsa damara girilemez.kan pıhtılaşması kan gelmeden olmaz orası biraz bahane olmuş.bir daha kan aldırmaya giderseniz ya devlet hastanesine gidin ya da özel hastane de bebek hemşiresinden gelip almasını isteyin.her insanın damarları bir değildir.benim kardeşim 24 yaşında damar yolunu benden başkası açamaz çünkü bulamaz
Hematomdan bahsetmiş sanırım hemşire orada. Konu sahibi de bebeğin kolu mosmor oldu demiş zaten.

benım kızımın cok kanını almak ve cok ıgne yapmak zorunda kaldılar
gobek fıtıgı vardı gobegınden 25 gun kan geldı onu anlamak ıcın defalarca tahlıl ve 3 kere k aşısı olmak zorunda oldu dogumuyla beraber
amipli dızanterı
ıdrar yolu enfeksıyonu
bunları cok yasadı
ben sadece devletın ıstedıgı aşılarla kalmayıp ozel tum aşıları da yaptırdım ayrıca

yanı cocugum delık desık oldu suan 3 bucuk yasında cok sukur bırseyı yok masallah turp gıbı ama bende doktorum talep etse tabıkı tahlıl yaptırırdım

hemsıre resmen sacmalamıs kızımın hep yatar seklınde kanı alındı sadece aşı olurken kucagımda oturuyordu

sakin olmanız sart bu durumlarda ben ıgne ıcın odaya gırerken daha 3 aylıkken bıle benım kızım cok guclu mıneraller alacak oda gucune guc katıp super guclerı olacak falan der ucururdum babasıyla bırbırımıze ucururduk
kahkahaları kesılmeden hemsıremız yapardı ne yapacaksa durdurdugumuz an
ama hemsıremız ıgneyı hıc gostermedı bebegıme

Merhaba hanımlar,

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Bugün 20 aylık olan kızımdan kan aldırmak için çalıştığım yerin doktorluğuna gittim. Doğdu doğalı kan değerlerine bakılmadığı için ve bıngıldağında hala biraz açıklık olduğu için kan aldırmamız gerektiğini başka bir hastanedeki çocuk doktoru söylemişti. Özel hastane olduğu için istediği tahliller çok pahalıya geliyordu o yüzden kurumun doktorluğuna götürdük. Hemşire hanım tedirgin oldu damarlara bakalım önce dedi. Kızımın önce sağ sonra sol koluna kan alırken takılan lastiği takıp baktı. Kızım bu arada korktuğu için ağlamaya başlamıştı çoktan. İğneyi görmesin iyice korkar dedim o sırada telefondan izlediği videolardan açtım. Ama bir iki saniye beklemek yerine iğneyi çoktan gösterdi tabi hemşire hanım. Kızım iyice ağlamaya başladı. Çocuğu sıkıca tutun yoksa iğne oynar acıtır dedi. Ben ve babası sıkıca tuttuk tabi. Bu arada iğneyi soktu bekliyor kan gelmiyor. Damarı bulamadı mı bilmiyorum ama feryat figan olan bebeğim ağlamaktan yoruldu. Ben de babası da isterseniz zorlamayalım daha fazla dedik kan gelmiyor sonuçta bekliyoruz bekliyoruz. Diğer doktor da yanımızda bu arada o da çocuğun haline üzülüyor. Hemşire hanım pıhtılaştı herhalde dedi! Pıhtılaşmak? Damardan kan alırken?!... Sonra iğneyi çıkardı, tek damla kan yok tabi tüpte. Pozisyondan oldu herhalde falan diye kendince bahanelerini sıraladı biz hiçbir şey demeden çocuğa hava aldıralım diye çıktık odadan. Pozisyon dediği de; çocuğu yatırdık sedyeye kan alınacak diye, yatar pozisyonda olmasından bahsediyor.
Dışarı çıktığımızda bir grup doktor halimize üzüldü yazık vah tüh falan derken aldırmayın neden kan aldırıyorsunuz dediler, eşimin öncesinde ne gerek var sağlıklı sıhhatli çocuk demesi üzerine! Sanki ben keyfi çocuğumun canı acısın istiyormuşum gibi! Doktor olacaklar bir de neden böyle gereksiz bir yorum yaptılarsa! Karşılarında bu durumu kullanmaya müsait bir eş olduğunu bilmiyorlar tabi... Ben de hemen konuşmaya dahil olup doğduğundan beri kan değerlerine bakılmadığını, bıngıldağının henüz tam kapanmadığını, tahlilleri çocuk doktorumuzun istediğini belirttim. Doktor arkadaşlardan bir tanesi tuttu evet sağlıklı maşallah ne gerek var ben de çocuğuma 17 yaşına kadar kan verdirmedim gibi bir şey söyledi. (Ben 17 aylık anladım eşim 17 yaş dendiğini iddia ediyor bilmiyorum hangisi doğru) O sırada mesleği doktor olan bu arkadaşlara çocuğun sağlıklı görünmesi ile, boyunun kilosunun normal olması ile kan değerlerinin anlaşılamayacağını üstü kapalı söyledim. Sonra ayrıldık oradan. Bu sefer de eşim başladı ne gerek var çocuk sağlıklı, turp gibi, ne diye kolunu deldiriyorsun vs vs. Zaten üzüntüden tansiyonum düştü çocuğun ağlamasına dayanamadım bir de üstüne kendimi kötü anne gibi hissettirmeler. Sonra çok uzatmadık kızımı oynattık unutturduk.
Sizlere şunu sormak istiyorum, hemşire sizce işini yapamadığı için mi kanı alamadı yoksa sunduğu bahaneler olan pozisyondan (yatar halde olduğu için) ya da damara sokulan iğneden sonra damarda kan pıntılaşmasından! (yazarken bile aklım almıyor) dolayı mı kanı ala-ma-dı? Başına böyle bir şey gelen var mı? Bir de bebeklerinizin kan değerleri için ilk ne zaman kan verdiniz? Gereksiz mi gerçekten de? Kızımı doktora götürmeye, kan aldırmaya korkuyorum artık...

Yeni okuyanlar için dipnot düşeyim; burada hiçbir sağlık personelini kötülemiyorum. Kızım ağladığı sırada kan alınamadığı için olay da çıkarmadım. Sunulan bahaneler, doktorların kan alınması konusundaki bana tuhaf gelen yorumları ve eşimin bunu fırsat bilip benim kan aldırmamı eleştirmesi... O günü bütünüyle anlattım hatta tecrübeli annelere sordum bebekten kan aldırdınız mı vs diye. Lütfen olay çıkarmışım, hemşirenin işini daha da zorlaştırmışım gibi yorumlarınızı yapmadan önce bir düşünün. Gayet sakin ve hiçbir saygısızlık yapmadan daha fazla beklemeyelim çocuğu rahatlatalım isterseniz diye nazikçe sordum hemşire hanıma. Kan aldırmak bebeklerde zaten zor kabul ediyorum ama hemşirenin istediği pozisyona geçirdik çocuğu sonra pozisyondan dolayı herhalde kan gelmedi, kan pıhtılaştı gibi şeyler söyledi. Siz olsanız ne düşünürdünüz bilmiyorum. Buraya da o yüzden konu açtım tecrübesizliğine denk geldiğimi düşündüm.
Çok küçük bebeklerde parmaktan damlatma yolu ile alabiliyorlar niye denemedi çok detaylı bir tahlilmi istedi doktor

merhaba , bir hemsire olarak söyle diye bilirim evet bebeklerde kan almak bazen zor olabiliyor heleki tecrübesi fazla yoks ve hastalar genellikle üsten üsten baktigi zaman biz hemsireler sirtindan soguk soguk terler akiyor endiseden dolayi. Biraz heycanlanmistir biraz da ya yapamazsam diye endiselenmistir keske biraz cesaretlendirseydiniz. bu zamanda Anneler cok bilincli ( iyki) ama buda baz zamanlar acaba abartmasalar mi dedirtiyor insana.. Cocuklar düse kalka büyür eminim Büyüynce o ani hatirlamiycak o yüzden bence bidahakine cesaretlindirin hemsireyi inanin bebeginizin cani daha az acir..

Oğlumun kaşı yarıldı 3,5 yaşında idi ben diktim babası tuttu hasta oldu kanını ben almak istedim iki defa deldim olmadı hemşire hanım sağolsun Bi kerede buldu damar yolu açtı kıldan ince damara girmek branül yerleştirmek serum takmak kolay değil kimse kimsenin çocuğunun canını bile isteye yakmaz hiç bir anne de çocuğunun canını gereksiz yere yatırmaz onkoloji tedavisi gören çocuklar var kemoterapi ile damarları maffoluyor Allah beterinden korusun morarmış hiç bişey olmaz merak etmeyin bebeklerin teni hassastır severken bile kızarır Allah korusun hasta olsa yine doktorların hemşirelerin eline gideceksiniz sağlık ordusunun vazgeçilmezi hiçbir hemşireme laf söyletmem hepsi birer insan birer anne siz kolay mı sanıyorsunuz ağlayan bir bebek stresli bir anne kıl gibi damardan bilmem kaç tüp kan almayı

Konu sahibi ne demiş de sağlık personeline bu kadar topa tutulmuş. Bir sağlık personeline birde öğretmenlere olumsuz eleştiri yapılınca toplu savunmaya geçiliyor nedense

Aynen öyle. Aslında o günü bütünüyle anlattım ama yanlış anlaşıldım sanırım. Doktorları ya da hemşireleri kötülemiyorum elbette. O gün bütünüyle olumsuz şeyler yaşadım. Olabilir damar yolunu bebeklerde zor buluyorlardır ama bana sunulan bahaneler, doktorların yorumları, eşimin bunu fırsat bilip sen her şeyi abartıyorsun kan aldırmak gerekli mi sağlıklı bebekten demesi falan hepsini anlatmaya çalıştım. Hatta tecrübeli annelerden yardım istedim çünkü ben de düşünmeye başladım aldırmasam mı diye. Ama ne yazık ki hemşireyi kötülemişim gibi algılanmışım. Hemşirenin tecrübesizliği karşısında yaşadıklarının özetiydi halbu ki...
Siz geç bile kalmışsınız, 6 aylıkken ve 1 yaşında bakılır kan değerlerine, onun haricinde de gerekli durumlarda da alınır.
İki çocuğum var çok şükür böyle bir durumla karşılaşmadım, çok sık kan vermek zorunda da kaldık. Bebek hemşiresi tercih edin her zaman.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X