Bebekte Sol Testiste Kitle???

Kızlar merhaba

Kızkardeşimin bebeği 39 günlük. 2 gün önce ses kısıklığı olmuştu gaz sancılarından ağlamasından kaynaklı ama yine de doktora götürdük.

Herhangi bir şey çıkmadı doktorumuz genel muayene yaptı ve sol testiste biraz sertlik hissetti. Ultrason isteyelim dedi ve sol testiste kistik alanlar kanlanma var dediler ve emin olamadılar hafif enfeksiyon olduğunu söylediler.

Profesöre yönlendirdi çocuk doktorumuz. Profesör de geniş çaplı bi çocuk radyoloğunda ultrason istedi tekrar. Yaptırdık ve sol testis sağdakinden beş kat fazla büyükmüş. Tümoral bişey olacagileceğini (emin değiller) Sol testisin anormal görünümünde olduğunu söylediler.Üniversite hastanesine yönlendirdiler. Gerekli tümör testlerini yaptırmak için. O zaman emin olabilirmişiz.

Başına gelen var mı böyle durum? Kendimizi ferah tutmaya çalışıyoruz profesörde iyi konuştu korkulacak durum değil ama arkasına düşelim erken farkedilen durum dedi.

Rabbim hiç bir anne babayı evladıyla imtihan etmesin Amin
çok geçmiş olsun. bu kadar küçük bebekte testiste kitle olur mu, olmaz diye düşündüm sade vatandaş olarak. kitle olsa direkt fark ederlerdi diye de düşünüyorum. umarım kitle harici basit bir sebebi olur.

bu arada Allah korusun ama non-benign testis kanseri kanda beta-hcg ve AFP ile tespit ediliyor. bir yakınımda evde hamilelik testi yaparak tespit etmiştik (sonucu beklerken). en en kötü durumda bile iyileşme oranı %95 hatta evre 1 %99. sanmıyorum böyle bir şey olsun. en kısa zamanda iyi haberler almanız dileğiyle. istanbuldaysanız ürolog önerebilirim. çocuk ürologu var mı bilmiyorum tabi.

Bilgisi olup içimizi ferahlatan ve yanımızda olan güzel insanlar iyiki varsınız

Rabbim içinde benim kuzuma ve diğer hasta bebeklere kalıcı şifalar versin.Rabbim işimizi kolaylaştırsın aminnnnn
Hidrosel vardı benım oğlumda
İki yumurtalıkta çok şişti
2 yaşına kadar iner dendi ama birinin sıvısı azalmadı

Sonra 21 aylıkken ameliyat oldu
Karnından minik bir kesikle
Hatta yapıştırdılar dikiş bile atılmadı
Işık tutup bakıyordu doktorlar
O sıvıyı görüyorduk ışıkla

Sizinki de inşallah çok basit bir durumdur
Çok geçmiş olsun

yönetimde bunu yapan birader, amacın ne?? ben neden bu konu hakkında bildirim alıyorum?? anneler kulübünde değilim bileEki Görüntüle 3482162
Bu kadar kötü tepki vermek neden acaba ? İnsanlar burada başından geçenler var mı tecrübesi olan var mı yok mu diye bilgi sahibi olmak istiyor. Böyle bir bildirim almış bile olsanız ilgilenmeseniz de girmezsiniz tıklamazsınız olur biter. Kalbiniz aklınız kirli olmasın.

yönetimde bunu yapan birader, amacın ne?? ben neden bu konu hakkında bildirim alıyorum?? anneler kulübünde değilim bileEki Görüntüle 3482162
Arkadaşımız burda minik bir bebeğin sağlığı konusunda fikir almak için bi konu açmış ve sizde gerçekten bildirim geliyor diyemi rahatsız oldunuz gerçekten pes

Aman ne büyük sorun yahu nasıl olur? Nasıl senin gibi önemli bi şahsiyeti bildirimle rahatsız ederler inanamıyorum (!).. Nedir bu tepkiler ya insanlık edip geçmiş olsun der geçersin ya da demiyosan da bakma mecbur değilsin bildirim neden bu kadar rahatsız eder ki bi insanı? Medeniyet bekarların üstünden değil vicdan sahibi insanların üstünden ilerleyecek ve sen buna dahil olamayacağını belli ediyosun. Kalbin gibi günler dilerim ✋🏻

Kızlar merhaba

Kızkardeşimin bebeği 39 günlük. 2 gün önce ses kısıklığı olmuştu gaz sancılarından ağlamasından kaynaklı ama yine de doktora götürdük.

Herhangi bir şey çıkmadı doktorumuz genel muayene yaptı ve sol testiste biraz sertlik hissetti. Ultrason isteyelim dedi ve sol testiste kistik alanlar kanlanma var dediler ve emin olamadılar hafif enfeksiyon olduğunu söylediler.

Profesöre yönlendirdi çocuk doktorumuz. Profesör de geniş çaplı bi çocuk radyoloğunda ultrason istedi tekrar. Yaptırdık ve sol testis sağdakinden beş kat fazla büyükmüş. Tümoral bişey olacagileceğini (emin değiller) Sol testisin anormal görünümünde olduğunu söylediler.Üniversite hastanesine yönlendirdiler. Gerekli tümör testlerini yaptırmak için. O zaman emin olabilirmişiz.

Başına gelen var mı böyle durum? Kendimizi ferah tutmaya çalışıyoruz profesörde iyi konuştu korkulacak durum değil ama arkasına düşelim erken farkedilen durum dedi.

Rabbim hiç bir anne babayı evladıyla imtihan etmesin Amin
Çok geçmiş olsun öncelikle🙏inşallah önemli zor bir durumla karşılaşmayacaksınız🙏Benim oğlum da kaşık fıtığı vardı erken doğuma bağlı olarak ve ağladığı sancılandığı gece testis bölgesi şişti.. Ertesi güne ameliyat oldu kasık fıtığından dolayı.. Sadece 50 günlüktü.. Allah kimseye çocuğu ile sıkıntı vermesin.. Belki enfeksiyona bağlı şişliktir ilaçlarla düzelir umarım bebişiniz🌸🙏Allah bağışlasın..

Çok geçmiş olsun öncelikle🙏inşallah önemli zor bir durumla karşılaşmayacaksınız🙏Benim oğlum da kaşık fıtığı vardı erken doğuma bağlı olarak ve ağladığı sancılandığı gece testis bölgesi şişti.. Ertesi güne ameliyat oldu kasık fıtığından dolayı.. Sadece 50 günlüktü.. Allah kimseye çocuğu ile sıkıntı vermesin.. Belki enfeksiyona bağlı şişliktir ilaçlarla düzelir umarım bebişiniz🌸🙏Allah bağışlasın..
Çok sağ olun 🌸 gerçekten bugün sonuç beklemek nasıl bir yol izleyeceğimizi düşünmekten yorgun düştüm. Allahım şifa bekleyenlere şifa versin 🙏🏼 peki sizin bebeğiniz genel anestezi mi oldu olduysa herhangi sorun oldu mu uyanmasında biz de ameliyat olacağız kafamda bu tür sorular var

Amaç, mümkün olduğunca çok üyeye ulaşarak bilgisi olan varsa bilgi alıp, konu sahibine ve 39 günlük bir tatlıya yardımcı olabilmek. 39 günlük bebeği doktor doktor gezdirmek çok zor, benzer tecrübeler ya da doktor tavsiyeleri bu zorluğu kolaylaştırır. Allah kimseyi evladiyla imtihan etmesin, bir terslik olduğunda insan çok karışıyor ne yapacağını bilemiyor, destek ihtiyacı oluyor.
kendin diyorsun doktor tavsiyesi diye. ben şimdi cahil olsam kalkıp abuk sabuk bir şey yazsam anneyi durduk yere üzsem daha mı iyi?

yönetimden ricam bu tür duyuruları alıp almama konusunda profilde seçenek sunsun. almak isteyen alsın, almak istemeyen de istemiyorum diye tiklesin almayalım

İlk kez bildirim görmüş olamazsınız eski üyesiniz amacını bilmeniz lazım.
Farklı konular için zaman zaman geliyor sizinle ilgili değilse bilginiz yoksa umursamıyorsanız geçersiniz biz öyle yapıyoruz.
yoo bilmiyorum. en son pandemide bir derdim vardaki saçmasapan bir konu için bildirim atmışlardı, onun hesabını sorunca da banlamışlardı. ondan beri girmemiştim. biz doktor değiliz ki, ya yanlış bir şey söyleyip yanlış yönlendirsek üyeyi daha mı iyi?

Bu kadar kötü tepki vermek neden acaba ? İnsanlar burada başından geçenler var mı tecrübesi olan var mı yok mu diye bilgi sahibi olmak istiyor. Böyle bir bildirim almış bile olsanız ilgilenmeseniz de girmezsiniz tıklamazsınız olur biter. Kalbiniz aklınız kirli olmasın.
aklım seninki gibi "kirli" olsa (o da ne demekse) buraya konu sahibini üzecek bir şey yazarım. ben orada yönetime diyorum diyeceğimi. bebeği olanlara, annelere bildirim atılsa anlarım ama bana ne ya? ayrıca doktora danışılması gereken konuların buraya danışılması zaten sıkıntılı

X