Bebeklik aşıları

Kullandığınız en basit ilaç olarak gösterilen parolun bile açıp yan etkilerini okursanız bir sürü şey görürsünüz. Bazı ilaçlarda yan etki olarak ani ölüm bile yazıyor ona bakarsanız. Yan etkisiz ne aşı var ne de ilaç. Bazı insanlarda reaksiyon gösterebilir diye açık açık yazıyorlar zaten gizli saklı bişey yok. Mesela herkes antibiyotik kullanır benim eşim kullanırsa ölümle burun buruna geliyor. Her ilaç her aşı herkese yarayacak diye bişey yok. Geçmiş olsun sizin çocuğunuzda yan etkisi olmuş ama bu sitede bu asiyi yaptırmış 100 anneye soralım cok azı sizin gibi bişey yaşamıştır. Zaten aşıyı hazırlayan adamlar bile bak böyle şeyler yasayabilirsiniz diye açık açık yazıyor. Ben bu 9.ay aşısını daha geçen hafta yaptırdım. Çocuğum pazartesi koronadan hastanede yattı sizin mantiginiza göre aşıya baglamaliyim. Ama yarar/zarar riskini değerlendirdim ve düşünmeden yaptırdım aşıyı. Çok şükür hiç bir şikayetimiz de yok. Kaldı ki bu aşıları hepimiz olduk. Çoğunu ana babamızın seçimine bile bırakmadan okulda dersin ortasında gelip yaptılar.

Instagrama bakarak aşı meselesine karar verirseniz böyle olur.
dobra anne yi falan mı takip ediyorsunuz?
Ben aşı yaptırmayanlara saygı duyuyorum açıkçası. Ama yani bilinçli olanlara.
Böyle sosyal medyadan görüp olmaz. Kendi fikrinize uygun bir hekim bulun. Onun yönlendirmeleriyle hareket edin. Sorgulayın. Makale okuyun. Riskleri öğrenin.
Yok bunlara benim aklım yetmez derseniz de yaptırın gitsin.

Sağlık ocağındaki hemşire ısrar etti kesin istemiyorum falan dedim şimdi utanıyorum aşı yaptırcam demeye

Umarım hiç bir sorunda yaşamazsınız şifa olsun yavrunuza sağlıkla büyütün

Onu zaten biliyoruz biz de elhamdülillah müslümanız. Ben hiçbir şey yapmayıp işini Allah'a bırakanlar için yazdım

Sağlık ocağındaki hemşire ısrar etti kesin istemiyorum falan dedim şimdi utanıyorum aşı yaptırcam demeye
Neden utanıyorsunuz? Şimdi vazgeçtim geleceğim diye arayın , diğer aşılarınızın gelme zamanı ile çakışmadan eksik aşılarınızı tamamlayın.
Sizin kararlarınızı sorgulamaz aşınızı yapar.

Umarım sizin gibi aşı yaptırmayan ailelerin çocuklarına denk gelmez çocuğum. Çok üzülüyorum bu duruma ya, el kadar çocuğun sağlığı hakkında böyle bi karar nasıl veriyor aileler inanılmaz

Aşı karşıtı olamam. Evet her ilaçta olduğu gibi yan etki elbet vardır ve her bebek farklı etkilenir ama aşı yaptırmadığım için bir hastalığa yakalansa kendimi hayat boyunca affetmezdim.
Ben sadece 9.ay kk aşısını yaptırmadım ne de olsa 12.ay olacak diye. Ek doz olarak eklenmiş zaten ve şükür o ara bir hastalığa yakalanmadı 12.ay da oldu aşısını .
Geçen haftada 18.ay aşılarını tamamladık. Rota değil ama menenjit aşısını da özel olarak düşünüyorum yaptırmayı. Çünkü bunlar çok tehlikeli hastalıklar.
Aşının yan etkileri vardır zaten ama otizmle vs bağdastırılmasına inanamıyorum ben. Elde böyle bir veri yokken net konuşan hiçbir doktorda güvenilir gelmiyor bana.

Sen küçücük çocuğun sağlığı hakkında kendi kendine karar verme özgürlüğüne sahip değilsin o çocuğa bir şey olsa vicdanın sızlamayacak mı?
Annesi bensem anayasada bana bu hakkı vermisse gayette karar benim kararimdir siz yaptirdiginiz aşıların yan etkisiyle karşılaşırsanız kendi vicdaninizi ne yapacaksınız acaba

Tebrikler. Yuruyen merdivenin saginda mi bekliyorsunuz solunda mi? Meraktan soruyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…