Bebekli Tatil Mevzusu

Ya birazda gittiğiniz yerlere bağlı biz Batı Karadeniz illerinde gezmiştik. Yanımızda kız erkek kardeş kuzenim ve kızın nişanlısı vardı. Yanımda başka bi kadın olduğu içinde rahat ettim ben biraz. Bazı yerlerin girişinde eşim gitti gezdi ben çocuğun yanında bekledim sonra eşim geldi ben gittim gezdim yani böyle dönüşümlü de yaptık ama diyorum ya bebeğim küçüktü en büyük avantajı bu. Sizinki de küçük kanguru hatta sling bile kullanabilirsiniz kilolu bi bebek değilse. 6 aylıkken gittiğimiz 2 günlüktü ek gıda sorun olmamıştı , bir iki de hazır organiklerden almıştım mama kullanıyodu öyle kolaydı ama daha uzun süre nasıl olurdu bilmiyorum

Eğer gönlünüz yoksa hiç açık kapı bırakmayın ama bence gezmeli tatil çocuk ya 4-5 yaşlarında olmalı ya bu kadar küçükken. Aralık yaşlarda zor olur gibi geliyor.

Kusur bakmayın bebek peşine gezince yorum yarım gitmiş

Son düzenleme:
Çok haklısınız, bebeğim için çok rahat birçok özelliği olan bir otokoltuğu aldık, omurga sağlığı konusunda ben de aşırı dikkatliyim yolculukta, otokoltugunda birçok özellik var pozisyon değişikliği yapabiliyoruz o konuda içim rahat , yolculukta mutlaka durup bebeğimi dinlendiririm zaten , lakin bebekle geze geze yolculuğa ben de sıcak bakamadım, daha rahat bir tatil planı yapacağız inşallah , çok teşekkürler

Tatilde eşimle ben tek olacağız, bize yardım etsin diye 3. Bir kişiyi önermişti ama ben kabul etmedim , sling sıcakta bana azap olur, bebek arabası daha konforlu olabilir, bize geze geze tatil olmaz yaa , daha rahat bir tatil tercih edeceğim, diğer türlü gözümde büyüdü herşey..

Ben ikisi de değil otel diyorum. Villa da yemek vs size kalacaksa zor olur o da küçük bebekle. Ama oteli hiç düşünmüyorsanız villa.
Villa tercih etsem de yemek yapmam dışarıdan yeriz, sadece ıvır zıvır alırız villaya , otel tatili de bir seçenek, eşimle konuşup bir karar vereceğim inşallah

İlleri gezerken aile otellerinde kalalım diyor eşim, her ilde güzel bir yerde kalırız diyor, villada kalsam bile yemek falan yapmam zaten , bakalım bir istişare edelim ona göre netleştireceğiz , teşekkür ederim

Yorumu güncelledim orda da dediğim gibi gönlünüz yoksa hiç açık kapı bırakmayın. Bana kalırsa elinizde madem gezmek istiyor daha ortalarda kalan günübirlik çevreleri gezebileceğiniz bi konumda otel ya da villa tatili ayarlayın. İkinize de uymaz mı böyle?

Gezmeli tatilden ben de soğudum yorumlar da onu gösteriyor...

O seçeneği de düşündüm sizlerin yorumlarından sonra , eşimle istişare edip bir karara varacağım inşallah

Villa tatili de aklıma yattı, çok güzel fikirler geldi yorumlarda , çok teşekkür ederim ❤

Mangalin kozu daha bitmemis, denizde yorulmus cocuklari aksam erkenden icerde uyutup yazligin bahcesinde ayaklarimi cimlere uzatip gece 2 3 e kadar rahat rahat yiyip icemedigim tatile tatil diyemiyorum ben ya. Su an icin yasiyorum tatillerde O yuzden villa tatili diyorum. Yani son 5 yildir boyle yapiyoruz biz. yemek yapmak istemedigimde disaridan soyluyoruz, 1 hafta pratik biseyler yersek olmeyiz diyoruz. Bunlari otel tatilinde bulamiyorum ben nedense.

Bende bu ikilemde kalmıştım bu sene ama sonra yürüme mesafesi deniz olan yerlerde kumlu kumlu arabaya bin bebeğin bizim eşyalarımız göç eder gibi taşı her gün amaan onla mu uğraşcam sanki kaç gün kalacaz dedim mesela otelde öğle uykusuna odada yatırdık birimiz tek takıldı ben masaja gittim hemen şuan düşünüyorum seneye odaya yürüme mesafesi olan otellere bakıcam düz ayak tek tek dışarda odalı olanlardan. Bu arada kızım 21 aylıktı gittiğimizde bu seviyede gezmek çok zor salıyosun çocuğu uçsuz bucaksız yardırıyo

Biz tatilin her türünü yaptik bebekle.
Ilk tatile çıktığımizda oğlum 2 aylikti.

Tatil seçiminiz sizin ve kızınızin huyuyla alakali. Benimki arabada gezmesini seviyor ve asla giki çıkmadan 3-4 saat dayaniyor.
Biz 2 saatte bir mola verdik ama vermeseydikte sorun olmazdi.
Kızınız araba içinde rahat ediyorsa sorun yaşamazsiniz. Il il gezmenin yorucu yani, indir bindir işleri.
Biz oğluma beşik değilde küçük şişme yatak aldik mesela. Yeri geldi kumsalda uyudu, yeri geldi cafede bebek arabası içinde.
Genel anlamda pimpirikli olmadigim için yemesi, içmesi sorun yaşatmadi. Her mekanda rahat yiyecek bulduk. Yeri geldi çorba yedi.
Herşey 100% olsun derseniz kesinlikle hotel derim.
Yok, amaç gezip tozmak derseniz villa/gezi turu derim

Bebeğe göre değişir,ilk oğlum çok sakindi 5 aylıkken gezmediğimiz yer kalmadı,meraklı meraklı bakınıp uykusu gelince hemen uyuyordu,dönüşümlü baktık eşimle ve gayet keyifliydi.
İkinci oğlumla wc ye gitsem şükrediyordum,tatil girişimini 2 yaşına gelmeden düşünmedim dahi,canımıza okur diye korktuk
Bebek sakin ve uyku sorunu yoksa olabilir aslında.

Çok geçmiş olsun, villa olsa bile yemek yapmam dışarıdan hallederiz , uçakla gitmeyi esime teklif etmiştim ama ille de araba olmazsa olmaz diye tutturdu, gittiğimiz yerde arabamızla daha rahat oluruz diyor, rahat bir tatil seçeceğim inşallah

Çok güzel geçirmişsiniz maşallah, benim kızım da huysuz değil ama yine de güven olmaz bebeklere öneri için teşekkürler

Bebeğin sakin, şimdilik yolculuğu da seviyor, eşin de bu yüzden gezebiliriz diyor, kafamda az çok biseyler oluştu, bakalım ilk defa deneyimlemiş olacağız, umarım güzel geçer

Bak böyle yazınca geze geze tatilden iyice soğudum, yok yok ben rahat bir tatil istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…