Bebekli Tatil Mevzusu

Çok zor.Arabada huysuzlanması ya da yemek saatinde ek gıda hazırlamak vs tüm bu zorlukları göğüsleseniz bile bir kere havalar çok sıcak ve güneş bebeğiniz için çok tehlikeli.Bundan dolayı günün çok büyük kısmı zaten gezemeyeceksiniz.Otel tatili öneririm bebeğim 6 aylıkken gittik uyku saatlerinde dönüşümlü olarak eşimle odaya çıktık bunun dışında her şey keyifliydi.

Yorumunuz için teşekkür ederim , bana da bu mantıklı geliyor , eşim sanıyor ki bebekle kolay olur herşey hallolur lakin öyle değil bence de ..
Eşinizin bebekle 1 saat parka yollayın dönüşte de markete uğramasını isteyin sonra tekrar sorun halen geze geze tatil isfiyor mu?

Kizim tam da 7 aylikken eski esimle benzer bisey yaptik. Farkli olarak bizim ucak yolculugumuz da vardı.
Keyifli değildi. Birde benimki emmiyordu ek gidaya baslamisti, bilmem kaç öğün ona ozel yapılmış yemek yiyordu. Sizin bebekte ek gidaya başlamıştır en buyuk sorun beslenme olacak, tuzsuz ve zeytinyağlı ogunler gerekiyor. Nasil hazirlayacaksiniz ki?

Her yedigi önlük olsa bile ustune dokulecek camasir derdi cikacak. Bebek deterjaniylw yikanmasi gerekiyor. Bu da 2.sorun

Güneş tepedeyken gezemezsiniz bu 3.sorun

Altina yapmasi, ustunu degistirmesi hep arka koltukta olacak. Cocuk soyundugu icin klimayi kapatacaksiniz. O daracik yerde insana cinnet geliyor buda 4.sorun

Eger gece emziriyosaniz dinlenemezsiniz. Tum gun gezip bide gece uykusuz kalacaksiniz. Bu is size tatil olmayacak iyice yoracak

Bebekten bebeğe göre değişir.
İlk çocukta geze geze yapardık tatili. Arabaya bayılırdı. Alerjikti de, beslenmesini kontrol altında tutmak işime gelmişti villa tutup falan.
Sonra gitti hasta oldu o tatilde

İkinci bebeğim haftaya 7 aylık olacak. Araba sevmiyor diye direkt uçakla gidip dönüp mis gibi otel tatili yapıp döndüm bu sene. Kafamda hep şey vardı, bir hafta ek gıda almasa da bir şey olmaz.

Ben oyunu hiçbir türlü villa tatilinden yana kullanamam, bir kere o yemeği yapması zulüm geliyor bana tatilde. Anasın sen sen de yap tatilini boşver villa falan.

C şıkkı otel tatili diyorum. Araba ile gezme bebekle çok ütopik zaten. Villa tatilinde de yemek temizlik sende olunca o iş tatil gibi olmuyor başka bir şey oluyor ama betimleyemedim. O yüzden bebe ile anca otel tatili yapılabilir diyorum

Bebeğimle ilk 4 aylık tatil yaptım. Her şey dahil otelde yattım sadece süper oldu.
Sonra 15 aylık butik otelde kaldık. Denize uzaktı ama bu sefer daha büyük olduğu için ben o kadar da yorgun değildim oldu. Yine de şehir şehir gezemezdim.
2 yaşından sonra bana gezme şeyi geldi açıkçası.
Öncesinde hep yatma uyuma modundaydım.
O yüzden villa diyorum

Benim bebeğim de 6.5 aya yaklaştı, geçen sene hamileyken gezmeli tatil yaptık biz, bu sene hayatta gözüm kesmez. Gideceğimiz yere yolculuk nasıl geçecek onu bile düşünüp duruyorum. Birkaç defa yolculuk yaptık fenaydı Direkt otel tatili ayarladım ben ama villa da çok güzel olur. Gezmeli no

Eger imkanınız varsa en mantıklısı otel bebekle illeri gezerken otelde kalacaksanız oteli tercih edin derim. Benim de 13 aylık bebeğim var doğum gününde otele gittik geçen hafta da villa tatili yaptık. Otel tatilinde daha güzel vakit geçirdik, villa daha yorucu oldu bebekle. Bebek her türlü tatili sever ve size uyum sağlar sorun değil ikisi de. Ek gıdaya geçtikten sonra daha rahat oluyor zaten gezmek.

Villa tatili tabiki, tatili eziyete dönüştürmeye gerek yok.

Bu durum bebeğe ve ailenin özellikle annenin enerjisine, isteğine bağlı olsa da bence otel tatili en rahatı. Arabayla gezerken iki saatte bir en az on beş dk mola vermeniz lazım, yedi aylık bebek daha fazla oturamaz omurga sağlığı için. E bu bebeğin yemesi, içmesi, emmesi, alt değiştirmesi var daha. Otel bir seçenek değilse villa diyorum.

Ben 11 aylıkken 1 hafta 4-5 il değiştirmeli tatil yaptım. Yürümediği için çokta zorlanmadık, açlığını ve bez değiştirme sıklığını mutlaka kontrol ettim önceliğim oydu yani. Yalnız bebeğim araba sever, bebek arabası sever, ek gıda da zorlamaz, yer yadırgama huyu yoktur, o süreçte mama kullanıyoduk. O yüzden tek zorlandığım şey yatacak yer mevzusuydu. Sadece bi yerde park yatak vardı. Orası çok rahattı

Şu an 23. Ayının içinde aynı tatili şu an yapamam sanırım. Küçükken daha kolay. 6 aylıkken 2 günlük gittiğim çok rahattı 1 hafta öyle kalsam yorulmazdım hiç.

Bebeğiniz ek gıdada zorlanıyosa yer yadırgayan bi çocuksa bi de arabayı sevmiyosa gezmeli tatil olmaz malesef. Bu arada gezmeli tatilde tatil olmuş olmuyo deneyimime göre en 2-4 gün bi yerde kalmanız lazım ki dinlenmiş olabilesiniz öbür türlü çok yorucu

Ben direk otel tatili diyorum. Bence tatile giden annenin en büyük artısı herşeyin elin altında olması. Yeme içme temizlik düşünmeden uzanmak yüzmek. Biz otel tatili yaptık, eşimle dönüşümlü baktık ikimizde çok keyif aldık bol bol yüzdük tekne turları aldık. Sürekli yer değişsem bebeğin eşyası ıvır zıvırı onları temizlemesi daha büyük eziyet bide her yerde temizlik arayacaksınız, sürekli dışardada yemek yiyebilirsiniz ama her öğünde dışarısıda bence yorucu olur. Tatil = dinlenmekti bizim için bu sene o yüzden full yüzmek iyota güneşe doymayı seçtik

Eşin bir kaç zaman ertelesin geze geze tatili. Tabiki çocuğun ve sizin konforunuz için sabit olan daha mantıklı. Çocuk uyumak isteyecek banyosu var alt değişimi var üstü batacak terleyecek uyum sağlar ama bildiği ortamdan aşırı uzak kalacak sürekli har har har gürültülü arabada bebek için aşırı kpnforsuz şartlar var. Keza sen de etkileneceksin beslenme olayı seni yıpratacak. Size yardım edecek e birey de yoksa çift olarak baş başa iseniz bu hikayede en çok yorulanlardan biri de sen olursun

Bebek dostu oteller var bütçe uyuyor ise 10 gün yapmazsınız 6 gün gidersiniz hiç değilse konforlu bir süreç yaşarsınız.

Şimdiden iyi tatiller

Ben tatil beldesindeyim şu an bebekle 3 aylıkken tatile de gittim, yakında tekrar gideceğim. Ara ara denize de gidiyorum yakın diye. Katiyen redderdim geze geze gitmeyi

Pandemi öncesi çok gezerdik. Özellikle oğlum bebekken kanguru ya koyar gezerdik. Eşyalar da bebek arabasında olurdu. Ek gıda ile çok ilgisi de olmayınca sık sık emer yanıma basit şeyler alırdım. 7 aylıkken otel tatili de yaptık. Oda rahattı. Oğlumun genelde gece sorunu oluyordu. Zombi gibi dolanıyordum.

Kısa süreli ise iller arası gezme derim. Uzunsa Herşey dahil otel

Büyüdükçe Herşey dahil otel daha iyi oluyor. Villa da yorulurum ben 10 yaşı geçince tur düşünürüm

Bebek küçük olduğu ve ek gıda sürecine yeni geçtiği için villa derim. Yine oradan da günlük gezme şansınız olur. Muğla da güzel koylar var. Her gün bir koya gidersiniz. Akşam da çevre ilçelerde gezersiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…