Bebekli Tatil Mevzusu

Bir yerde konaklayip yakın illere gezmeye gitmek en mantıklısı. Çocuğunuz arabayı yada gezmeyi sevsede hava çok sıcak. Güney illerinde akşam 5 den önce dışarı bebekle çıkmak işkence. Biz büyük insanlar bunaliyoruz. Şehir şehir gezerken hem konaklayacak hem de sahil plaj yada gezilecek yer aramak zor olur . Ancak 4 yaşından sonra falan . 6 yaşında kızım var bu yıl ilk defa şehir şehir gezmeye çıktık o zaman bile yorucu. En büyük problem çamaşır. Hava çok sıcak ve sürekli üst değişiyor. Gezip arabaya biniyoruz çocuk çok terli oluyor. İst değiştirildi bile saç ıslak ve klima direk çarpıyor. Klima acmasaniz arabada durulmuyor. Bir yerden bir yere gitmek için şehirlerarası gece yolculuğu yapıyoruz. Buda her yeri görmemizi engelliyor. Diğer türlü çocuk arabada sıkılıyor. Gibi uzuyor liste. Biraz daha buyuyune kadar en mantıklısı merkez tek yerde konaklayip yakın yerlere gezmeye gitmek.

30 yasında adam zehırlenmeden dolayı hastanede 2 gun yattı. Oda çorbacıydı. Temız guvenılır duruyordu. Çocuk sızın bız sadece gorusumuzu yazdık. 1 yasından once baska bır yerde yada hazır yogurt ayran vermeyi bn en azından tercıh etmıyorum

Bu kadar karamsar yaşayamam malesef araba çarpıp ölme ihtimalimizde çok yüksek dışarda çorba içerken de acaba ölür muyum diye düşünemiyorum inşallah da başımıza böyle şeyler gelmez. Talihsiz olaylar her zaman her yerde var her şeyi hesaba katarsak çekilmez bir hayat olur. Dediğim gibi çocuğumu kendi hayvanlarımla besliyorum onun yediği organik gıdalar uzun süre götürür onu

En korktuğum tatilde hasta olması umarım korktuğum başıma gelmez ..

Yemekler dışarıdan, aparatı falan alırız zaten. Temizlik de üstten toparlama şeklinde, eşim de ben de dağınık insanlar değiliz, anlık toplarız o yüzden dağılmaz, yemek dışarıdan yeneceği için bulaşık çok çıkmaz, kafamıza göre takılmak açından mantıklı buldum villayı..

Zehirlenmek tek seferlik bir mevzu, tabiki kendi cocugunuza ne yedireceginize kimse karisamaz ama riskli bir hareket. Dilerim kotu bir sonucla karsilasmadan bitirebilirsiniz tatilinizi, iyi eglenceler.

Bebeklerime balik yedirme konusu en tedirgin oldugum konu, cunku baliktan anlamam ve baliga alerjim var, o yuzden cok korkarak yediriyorum, hatta bu sebeple balikciyi delirttigim olmustur. Evet cok saglikli ve kesinlikle tuketmeleri lazim ama kisisel durumum (balik yiyemiyorum alerjim sebebiyle) yuzunden çokca tedirgin olarak yediriyorum. Her baligi yedirmem, ciftlik baligi yedirmem, derin su baligi yedirmem, ton baligi (konserveden bahsetmiyorum) yedirmem, cipura yedirmem (cipura, levrek, barbun gibi pullu baliklara alerjim var)
Yedirdiklerimi sayayim; somon, palamut gibi yagli baliklar.

Gerisini yedirirken akla karayi seciyorum resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…