Bebekli olup böyle kafayı sıyıran bir ben miyim?

Sütüm bol baya ama acıktığını sanmıyorum çünkü iyice emiyor baya diyelim. 1 saat sonra yine uyanıp ağlıyor yeni doğanken bile 1 saatte acıkmazdı.
Benimkide aynı canım merak etme dişten hep bu huysuzluğu .Bende kafayı yemek üzereydim .Gece uyanacak diye uykuya dalamıyordum. Biz 1 yaşındayız dişlerimiz yeni çıktı daha .4 tane var .İştahı da azalmıştı şimdi daha iyi yiyor .O dönemde kafayı yatakta bir o yana bir yana atıyor dalamıyordu uykuya .Artıl çalış verdim bir kaç kere ağrısını dindirsin diye.Inan öbür oğlumda hiç hatırlamıyorum böyle bir durumu yada diyorum sabrım mi çoktu 26 yaşındaydım .Şimdi 34 yaşındayım sabrım kalmadı hiç bu bebişte .

İkizlerim var 6.ayına girdiler. Ek gıda dehşeti başladı. Oğlumda pek zorlanmamıştım ama ikizler yemiyor. Emmeyi bıraktılar sadece mama. Bazen havuç püresi o kadar. Şuraya ilişeyim tavsiyeler belki işime yarar

Bende o zamanlar söyleniyordum meğer deliymişim🤦🏻‍♀️ oğlum şu an 22 aylık olmak üzere aman Allah ım 🤯 41 günlüktü beşiğinde odasında tek yatmaya başladı hiç o dur budur beraber yatmadık bir aydır geceleri uyanıp 'anneeeööö' diye sesleniyor ben 3 köy ötedeymişim gibi🥴 2 yaş sendromu dibine kadar yaşanıyor bizim evde.

Eşim uyutamıyor maalesef illa beni istiyor. Bir de ben erken uyutuyorum 8 de uyumuş oluyor eşim o saatte anca geliyor.

Ben de yemek sularından vermek istiyorum ama benim yemekler salçalı oluyor hep. 1 yaşından önce verilemez diye okudum salça
Evet benim kızımda beni istıyodu ama arada karnı tokken falan ilgilenir se dınlenırsınz .bende hatay lıyım bızım yemeklerde salcalı ve baharatlı ,baharat kimyon harıç kullanmadm . salça tatlı olduktan sonra bişey olur mu ki ben verdim bişey olmadı şükür . ekmek bandım suyuna az az verdim ben eline havuc verın oylansın ama sız yanında olun tabı dişine de ıyı gelir, meyve suzgecleri var eczanede pndan alıp iiine mevye koyun çiğneme yapar hemde dişini kaşır 😊

Sütüm bol baya ama acıktığını sanmıyorum çünkü iyice emiyor baya diyelim. 1 saat sonra yine uyanıp ağlıyor yeni doğanken bile 1 saatte acıkmazdı.
Yenidoganken midesi kucuktu cunku ☺️ Uzun uzun emse de kisa sure emse de sutun bol olup olmadigini bilemezsin, anne sutu cabuk hazmedilir. Sen o emdikten sonra sag sutunu, sagdigini da icirmeye calis. Bir de boyle dene.

Merhaba. Benim ki 13 aylık. Hala ne gece nede gündüz uyku düzeni var. Ben hamileyim. 20 gün çok ağır grip geçirdim. Bebeğimde çok az burnu akıyordu. Ben artık yorgunluktan, uykusuzluktan ağrılarımı bıraktım. Tam iyileştim derken bu günde belim tutuldu☹️. Ben niye bu kadar bahtsız Bedevi oldum. Ya son bir aydır. Grip oldum, zehirlendim, bu gün de belim tutuldu. Valla sizin sağlığınız yerindeyse şükür edin. Elbet bu dönemlerde geçecek.

Evet benim kızımda beni istıyodu ama arada karnı tokken falan ilgilenir se dınlenırsınz .bende hatay lıyım bızım yemeklerde salcalı ve baharatlı ,baharat kimyon harıç kullanmadm . salça tatlı olduktan sonra bişey olur mu ki ben verdim bişey olmadı şükür . ekmek bandım suyuna az az verdim ben eline havuc verın oylansın ama sız yanında olun tabı dişine de ıyı gelir, meyve suzgecleri var eczanede pndan alıp iiine mevye koyun çiğneme yapar hemde dişini kaşır 😊
Cok yanlis yaomissiniz, bir sey olmamasi ileri de olmayacagi anlamina gelmez. Kapya biber de domates de buyuk alerjendir ve 1 yas oncesi verilmez. Belki bebegin alerjisi var ve anaflaksi gecirecek. Bu buyuk bir sorumluluk.

İkizlerim var 6.ayına girdiler. Ek gıda dehşeti başladı. Oğlumda pek zorlanmamıştım ama ikizler yemiyor. Emmeyi bıraktılar sadece mama. Bazen havuç püresi o kadar. Şuraya ilişeyim tavsiyeler belki işime yarar
Yarim cay bardagi su an en fazla almasi gereken gida miktari. ☺️ Biz anneler bu ek gidayi cok dert ediyoruz.

Evet bi tek sensin biz hamam tasinda ağzımıza üzüm sarkıtıyoruz 🤭 kuzum bebek büyütmek zor işte ne diyeyim siz hallediceksiniz bir şekilde artık . Zaman zaman olur öyle zor süreçler. Allah yardım etsin ben sıramı savdım sayılır çok şükür.

Çok şanslısın , ilk altı ay rahat etmişsin ....
12 aylık ve doğduğundan beri uyku sorunu var , ilk aylar gaZdır alışma dönemidir falan dedik. Sonra diştir dedik . Sonra geceleri acıkıyor heralde dedik ... dedik dedik ama Perişanlık diz boyu ... böyle böyle geçiyor ve tamamen yalnız büyütüyorum aileler şehri dışında , eşim sık sık şehir dışına çıkıyor iş için , ben de virüsten dolayı ne kimseye gidiyorum ne kimse ile görüşüyorum .... çok ama çok gergin bir dönem gerçekten

Sizin ki az bile.
Anlatsam şükürler edersiniz.
Her bebekte az ya da çok bu süreçler yaşanır.
Kahvaltı yapmak istemiyorsa çok zorlamayın mesela.
Yetişkin gibi kahvaltı yapacak diye birşey yok ki.
Muhallebiyi yumurta sarisiyla yapın içine de süzme peynir katın.
Alın size kahvaltı.
Öğlen de meyveli yoğurt.
Tarhana veriyorsanız sütle birlikte pişirin mesela.
Ya da yayla çorbası genelde sever bebekler bir öğün de öyle.
Kıyma katın corbalarina.
Eğer kıymayı tukuruyorsa bir müddet az suyla pişirip blanderda çekip koyabilirsiniz.
Zaten ek gıda tadımlık emiyorsa çok da telaş etmeyin yavaş yavaş olur.
Sizin yemeyecek yine diye yaptiginiz stres bebeğe de geçer.
Sakin olun.
Uyumazlar, ağlarlar, yaramazlık yaparlar hepsi aynı yani.
Sonuçta siz sinirlenseniz de bunları yapacaklar sakin kalsanız da.
Ama sakin kalirsaniz zamanla bebeğiniz de sakinlesebilir hem de siz kendinizi yipratmamis olursunuz.

3 yaş ikiz annesiyim :) Hala gece uyanan bebeklerim var 3 yıldır uyanmadığımız gecemiz hala olmadı. ama o aylarımı hatırlamak dahi istemem öyle zordu ki. Uyanmak ne kelime uyumazlardı ki sabaha değin sallardım. 1,5 yaşında Elektrikli ninini anakucaklarında sabaha dek elimle sallıyordum beşik o ağırlığa göre değildi çünkü sallayamıyordu 12 kg :)) Allahım ne günler ne günler. Uyku eğitimi vermeye uğraştım ağlaya ağlaya kustular vs. Olmadı. 6 aylıkken diş çıkarmaya başladılar 1,5 yaşında bütün dişleri tamamladılar ama ben bittim. Diş çıkarken hiç yemezlerdi sadece mama yoğurt. Bazen sabahtan akşama sadece yoğurt verirdim.
Çorba muhallebi yiyor demişsinya yiyorsa onu ver ne yiyorsa onu ver kendini hiç kasma. Zamanı gelince hepsini yiyecek zaten. Birazda zatıf diyorsun sebzeli yoğurtlu çorbalar yap yumurtayı çorbada kullan mesela maksat o vitaminini alsın. Her bebek blwci olmuyor malesef. Uykuy

6. Ayda kahvaltı mı?
6. Ayda tadım başlar. Üç gün kuralıyla sebzeleri denersiniz. Kahvaltı 8. Ayda başlar. Yumurta çeyrekle başlar. Birden oturup sizin gibi yemeyecek. Beklentinizi düşürün. İlk bir yıl anne sütü asıl besin. Diğerleri tadımlık. Doyması değil denemesi gerekiyor. Zaten bir çay kaşığını ilk tadımlarda da geçmesi önerilmez. Birden zorlamayım midesini ve bağırsaklarını. Hızlı gidiyorsunuz

Çok katı bir düzen olmasa da evet genel olarak uyku saatleri falan düzenli tuttum doğduğundan beri. Şu dişler gelene kadar sorun yoktu ama sonra alt üst olduk. Zaten ben şimdi düzeni de geçtim uyku uyumayı istiyorum sürekli stres halinde olmak çok kötü kendime ait bir hayatım kalmadı sanki.

Eğer yardımsız çocuk bakıyorsan özellikle 0-2 yaş aralığında öyle çok da kendine ait bi hayatın olmuyor, olmasını beklemek bile insanı strese sokuyor, ben mesela cidden günü kurtarma odaklıyım. Örneğin dün üç saat uyudu gündüz, bugün canı istedi iki uyku yaptı 1er saatlik aman düzeni kaçtı filan diye takılmıyorum. Sen aman kendime ait zaman olsun aman kesintisiz uyusun derken daha da zorlaştırıyorsun içinde bulunduğun süreci, çocuk sana değil sen çocuğun ihtiyacına uyum sağlamalısın. Dişi çıkıyor ağrısı var mesela sık sık emiyor çünkü emmek diş eti ağrısını geçiriyor ama sadece bi saatliğine sonra yine emmek istiyor yani onu anlamalısın elinde değil ki bu durum onun.

Merhaba. Benim ki 13 aylık. Hala ne gece nede gündüz uyku düzeni var. Ben hamileyim. 20 gün çok ağır grip geçirdim. Bebeğimde çok az burnu akıyordu. Ben artık yorgunluktan, uykusuzluktan ağrılarımı bıraktım. Tam iyileştim derken bu günde belim tutuldu☹️. Ben niye bu kadar bahtsız Bedevi oldum. Ya son bir aydır. Grip oldum, zehirlendim, bu gün de belim tutuldu. Valla sizin sağlığınız yerindeyse şükür edin. Elbet bu dönemlerde geçecek.
Çok geçmiş olsun evet sağlık en önemlisi.

Çok şanslısın , ilk altı ay rahat etmişsin ....
12 aylık ve doğduğundan beri uyku sorunu var , ilk aylar gaZdır alışma dönemidir falan dedik. Sonra diştir dedik . Sonra geceleri acıkıyor heralde dedik ... dedik dedik ama Perişanlık diz boyu ... böyle böyle geçiyor ve tamamen yalnız büyütüyorum aileler şehri dışında , eşim sık sık şehir dışına çıkıyor iş için , ben de virüsten dolayı ne kimseye gidiyorum ne kimse ile görüşüyorum .... çok ama çok gergin bir dönem gerçekten
Ben de yalnız büyütüyorum şu an en büyük korkum hamile kalmak. Çünkü çok oldu bebeği küçükken hamile kalanlar çevremde. Adamdan kaçasım geliyor korunduğum halde 🤦‍♀️virüs yüzünden ailemi de göremiyorum 10 saatlik mesafedeler Allah yardımcımız olsun gerçekten çok zor.

6. Ayda kahvaltı mı?
6. Ayda tadım başlar. Üç gün kuralıyla sebzeleri denersiniz. Kahvaltı 8. Ayda başlar. Yumurta çeyrekle başlar. Birden oturup sizin gibi yemeyecek. Beklentinizi düşürün. İlk bir yıl anne sütü asıl besin. Diğerleri tadımlık. Doyması değil denemesi gerekiyor. Zaten bir çay kaşığını ilk tadımlarda da geçmesi önerilmez. Birden zorlamayım midesini ve bağırsaklarını. Hızlı gidiyorsunuz
7 aylıkken başladık, kahvaltı dediğim zaten öyle mükellef kahvaltı sofrası değil :) Yumurta sarısı ve pekmezli pankek veriyorum mesela. Ertesi gün lor peynir ve krep vs. Tabiki oturup porsiyon bitirmesini beklemedim ama çoğu zaman tatmak bile istemiyor direkt eliyle vurup atıyor. Zorla da vermek istemiyorum daha çok zarar vermemek için ama böyle de gün boyu doymuyor. Sütüm çok geliyor ama çok az emiyor bu günlerde normalde emmeye düşkün şu aralar çok hızlı emekliyor ordan oraya gidip keşfetmek istiyor emmeye vakit ayırmak istemiyor. E böyle gün boyunca doymayınca da gece zırt pırt uyanıyor ve ben pert.

7 aylıkken başladık, kahvaltı dediğim zaten öyle mükellef kahvaltı sofrası değil :) Yumurta sarısı ve pekmezli pankek veriyorum mesela. Ertesi gün lor peynir ve krep vs. Tabiki oturup porsiyon bitirmesini beklemedim ama çoğu zaman tatmak bile istemiyor direkt eliyle vurup atıyor. Zorla da vermek istemiyorum daha çok zarar vermemek için ama böyle de gün boyu doymuyor. Sütüm çok geliyor ama çok az emiyor bu günlerde normalde emmeye düşkün şu aralar çok hızlı emekliyor ordan oraya gidip keşfetmek istiyor emmeye vakit ayırmak istemiyor. E böyle gün boyunca doymayınca da gece zırt pırt uyanıyor ve ben pert.
Her zaman dolu dolu yemezler zaten.
Sık uyanması açlıktan değildir. Diş olabilir mesela, büyüme atağı olabilir. Pek çok sebebi olabilir. Zorlamayın siz yine de 1 yaş altı bebeğin porsiyonu küçüktür. Anne sütü yeterlidir.

X