Bebekli anne dertleşmesi

akademisyon

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
433
1.321
Merhaba arkadaşlar. Çok saçma bi dert belki dert bile değil ama şuan küçük çaplı bi kıskançlık yaşıyorum 😅 Eşime değil arkadaşlarıma karşı.
Ben şuan ücretsiz izindeyim çalışmıyorum. Az önce Instagram da gezerken yakın arkadaşlarımın beraber rakı masasına gittiklerini gördüm. Bildiğiniz bozuldum. Dışarı çıkıyorlar karşılaşıyoruz mesela aa sen bebeklisin gelemezsin sandık biz diyip duruyorlar. Bu arada haftada bir evime bebek sevmeye geliyorlar. Sözde bebeğimi çok seviyorlar Arayı açma gibi bi durumları yok. Ama dışarıda olan görüşmelerine beni dahil etmiyorlar 4 kişiler benim sayemde tanıştılar ve arkadaş oldular. Bebeğim doğana kadar genelde beraber takılıyorduk. Benim onlardan ayrı da görüştüğüm arkadaşlarım var. Onlarla kahve içip geldim yalnız kalma gibi bi sorunum yok. Dışarıya çıkma gibi bi sorunum da ( bebekli ya da bebeksiz çıkabiliyorum) yok .
evet akşam erken dönüyorum eve ama çıkıyorum yani .
Benim hikayeyi gördüğümü görünce yarın sana geliyoruz bebek sevmeye dediler. Dedim gelmeyin müsait değilim😅 gerçekten müsait değilim arkadaşlarımla kahvaltıya gidicez. Normalde açıklama yapar akşam gelin yazardım şimdi bunu yazıp başka birşey demedim. Bu arada ben bi kaç kere söyledim dışarıda da görüşelim diye. Beni takan yok.
hala sana geliyoruz🤨
Bir de bayıl istersen Feriha mı oldum acaba ben😅
Kusura bakmayın hızlı yazıcam diye aklımdan geçtiği gibi konuşma dili şeklinde yazdım.

merhaba iyi yapmışsın ben de böyle alınır ve tepki verirdim maalesef iyi bir huy değil ama ben de böyleyim..🙈

Ben olsam ben de bozulurdum ama görüşmek istemeseler sık sık size gelmezler. Niye çağırmadıklarına anlam veremedim acaba bebek yüzünden gelemezsiniz falan diye mi düşünüyorlar.

Merhaba arkadaşlar. Çok saçma bi dert belki dert bile değil ama şuan küçük çaplı bi kıskançlık yaşıyorum 😅 Eşime değil arkadaşlarıma karşı.
Ben şuan ücretsiz izindeyim çalışmıyorum. Az önce Instagram da gezerken yakın arkadaşlarımın beraber rakı masasına gittiklerini gördüm. Bildiğiniz bozuldum. Dışarı çıkıyorlar karşılaşıyoruz mesela aa sen bebeklisin gelemezsin sandık biz diyip duruyorlar. Bu arada haftada bir evime bebek sevmeye geliyorlar. Sözde bebeğimi çok seviyorlar Arayı açma gibi bi durumları yok. Ama dışarıda olan görüşmelerine beni dahil etmiyorlar 4 kişiler benim sayemde tanıştılar ve arkadaş oldular. Bebeğim doğana kadar genelde beraber takılıyorduk. Benim onlardan ayrı da görüştüğüm arkadaşlarım var. Onlarla kahve içip geldim yalnız kalma gibi bi sorunum yok. Dışarıya çıkma gibi bi sorunum da ( bebekli ya da bebeksiz çıkabiliyorum) yok .
evet akşam erken dönüyorum eve ama çıkıyorum yani .
Benim hikayeyi gördüğümü görünce yarın sana geliyoruz bebek sevmeye dediler. Dedim gelmeyin müsait değilim😅 gerçekten müsait değilim arkadaşlarımla kahvaltıya gidicez. Normalde açıklama yapar akşam gelin yazardım şimdi bunu yazıp başka birşey demedim. Bu arada ben bi kaç kere söyledim dışarıda da görüşelim diye. Beni takan yok.
hala sana geliyoruz🤨
Bir de bayıl istersen Feriha mı oldum acaba ben😅
Kusura bakmayın hızlı yazıcam diye aklımdan geçtiği gibi konuşma dili şeklinde yazdım.
Ben zart zurt bebekli eve gidilmesine karşıyım. Bebekten sonra misafir ağırlamak bir yük. 4 kişi size geleceğine hepsi birer kere davet etsin sizi.
Oh millet gezsin tozsun beni çağırmasın, sonra yapacak aktivite bulamayınca bana gelsinler. Yok öyle şey

Çok tatlısınız ya okurken bi pozitif enerji aldım 😂😂😂 iyi yapmışsınız ama art niyet olduğunu düşünmüyorum bebekten dolayı gelemezsin diye düşünüyorlar kendilerince muhtemelen. Siz plan yapın dışarı için şuraya gidelim size de uyarsa diyin. Onlar bekar mı evli mı? Bekar arkadaşlarim da beni dışarı davet ederken hep işimizi sana göre ayarlayalım derler.

Ben olsam ben de bozulurdum ama görüşmek istemeseler sık sık size gelmezler. Niye çağırmadıklarına anlam veremedim acaba bebek yüzünden gelemezsiniz falan diye mi düşünüyorlar.
Çıkabildiğimi biliyorlar. Şükür bebeğim zor bir bebek değil ama sadece sigara içemiyorlar bebeğim varken. Belki o konu onları rahatsız ediyordur

Çok tatlısınız ya okurken bi pozitif enerji aldım 😂😂😂 iyi yapmışsınız ama art niyet olduğunu düşünmüyorum bebekten dolayı gelemezsin diye düşünüyorlar kendilerince muhtemelen. Siz plan yapın dışarı için şuraya gidelim size de uyarsa diyin. Onlar bekar mı evli mı? Bekar arkadaşlarim da beni dışarı davet ederken hep işimizi sana göre ayarlayalım derler.
Sağolun☺️ evliler ama çocukları yok istemiyorlar. Hatta çocuk sevgimizi senin bebeğinden gideriyoruz 2 saat seviyoruz bize yetiyor gibisinden konuşuyorlar genelde

Ben zart zurt bebekli eve gidilmesine karşıyım. Bebekten sonra misafir ağırlamak bir yük. 4 kişi size geleceğine hepsi birer kere davet etsin sizi.
Oh millet gezsin tozsun beni çağırmasın, sonra yapacak aktivite bulamayınca bana gelsinler. Yok öyle şey
Normalde yakın olduklarım geldiğinde takmam ama şuan kıskançlık duygumla aynı sizin gibi düşünmeye başladım😅

Aynı bu cümleleri kendilerine kurabilir bence konu sahibi çok doğru tespit :)

Evli ve çocuksuz

Kırıcı olmak istemem ama evli ve çocuksuz bir kadın olarak ya kendim gibileri ya da bekar olanları tercih ediyorum çünkü hayattaki rutin, pratik ve önceliklerimiz daha benzerlik gösteriyor. Hele ki ortada rakı masası varsa masadan erkenden ayrılmak isteyecek ve alkole karşı çekinceleri olan birisini ortamda tercih etmem.
Sizin odağınız artık çok başka ve arkadaşlarınızın ilgisini bu çekmiyor.

Madem bebeklisiniz diye sizi bu kadar düşünüyorlar misafirliğe gelmesinler.bu çok saçma bı düşünce bebekli olana gitmek ona iyilik yapmak mı oluyor.sizi davet etsinler evlerine sözde iyilik yapmış oluyorlar.

Haftada bir bebekli kadının evine çökeceğine biraz düşünceli olup sizi o evden uzaklaştırıp kafa dağıtmanızı, nefes almanızı sağlamaları gerekirdi. Yakın arkadaşlık budur bana göre. Üstelik özellikle söylemişsiniz dışarıda da görüşelim diye. Alınmakta haklısınız.

Ben cokta artnıyet goremedım
Aksam cıkabılıyorlar ve rakılı vs bır ortamsa bebeklı birini cagırmamaları cokta anormal degıl
Gündüz görüşüyor olsalar ,çagırmasalar aynı seyı dusunmezdım .
Ve kendılerı aksam bulusması yapıp,sonrada sizin gonlunuzu hoş tutmaya calışıyorlar

Ama yanlış bir yöntem..
Bebeklıye her hafta gıdılmez
Aslında kımseye her hafta gidilmez..
Onlar sizi davet etsın bı zahmet
Ama siz diyorsanızki;uyku zamanı sasmasın,yemegı sasmasın,hava sıcak vs söylenıyorsanız
Onlarda sizin evinize gelıp ,bebegı sevıp gıtmelerıde normal

Yada gelıyorlarsa eli dolu atıstırmalıklarını getırıyorlarmı
Hersey sizdenmı beklenıyor buda onemlı😅

Kırıcı olmak istemem ama evli ve çocuksuz bir kadın olarak ya kendim gibileri ya da bekar olanları tercih ediyorum çünkü hayattaki rutin, pratik ve önceliklerimiz daha benzerlik gösteriyor. Hele ki ortada rakı masası varsa masadan erkenden ayrılmak isteyecek ve alkole karşı çekinceleri olan birisini ortamda tercih etmem.
Sizin odağınız artık çok başka ve arkadaşlarınızın ilgisini bu çekmiyor.
Rakı masası konusunda haklısınız. Rakı masasına bozulmam bebekten önceki kendimi özlemem sanırım . Öyle ortamları severim. Ben rakı masasını kıskanmadım. Sadece akşam değil gündüz bi kahve içmeye kahvaltıya bile gidemedik beraber. Bu arada bebek sevme olayına paso dertlerini dinliyorum bende😅 bana da iyi geliyor yalan yok. Sürekli bebek çocuk muhabbeti yapılan ortamları sevmem.

X