Bebekli anne dertleşmesi

Ben cokta artnıyet goremedım
Aksam cıkabılıyorlar ve rakılı vs bır ortamsa bebeklı birini cagırmamaları cokta anormal degıl
Gündüz görüşüyor olsalar ,çagırmasalar aynı seyı dusunmezdım .
Ve kendılerı aksam bulusması yapıp,sonrada sizin gonlunuzu hoş tutmaya calışıyorlar

Ama yanlış bir yöntem..
Bebeklıye her hafta gıdılmez
Aslında kımseye her hafta gidilmez..
Onlar sizi davet etsın bı zahmet
Ama siz diyorsanızki;uyku zamanı sasmasın,yemegı sasmasın,hava sıcak vs söylenıyorsanız
Onlarda sizin evinize gelıp ,bebegı sevıp gıtmelerıde normal

Yada gelıyorlarsa eli dolu atıstırmalıklarını getırıyorlarmı
Hersey sizdenmı beklenıyor buda onemlı😅
Rakı masası bozulmamın gün yüzüne çıkması oldu diyebiliriz. Gündüz görüşmesine de dahil edilmiyorum ki bebeğimi de 40 ından sonra her gün dışarıya çakardım. Biliyorlar bu durumu bi uykusunu genelde dışarıda yaptırım. Bebeğimizi de kendimiz gibi gezmeye alıştırdık 😅
Yakın olduğumuz için benden börek çörek beklemezler tatlılarını alıp gelirler ya da kahvaltıya gelirler. Öyle büyük misafir ağırlar gibi olmuyorum onlar gelince.
Aynı mahallede oturuyoruz ikisiyle. İş çıkışı çat kapı bile geldikleri oluyor.

Kırıcı olmak istemem ama evli ve çocuksuz bir kadın olarak ya kendim gibileri ya da bekar olanları tercih ediyorum çünkü hayattaki rutin, pratik ve önceliklerimiz daha benzerlik gösteriyor. Hele ki ortada rakı masası varsa masadan erkenden ayrılmak isteyecek ve alkole karşı çekinceleri olan birisini ortamda tercih etmem.
Sizin odağınız artık çok başka ve arkadaşlarınızın ilgisini bu çekmiyor.

Buda bir bakış açısı olması yüksek. Çünkü bizde günü birlik şehir dışı aktivitelerimizi, akşam gezmelerimizi çift olarak çocuksuz arkadaşlarımız ile yapmaya gayret ediyoruz

Rakı masası konusunda haklısınız. Rakı masasına bozulmam bebekten önceki kendimi özlemem sanırım . Öyle ortamları severim. Ben rakı masasını kıskanmadım. Sadece akşam değil gündüz bi kahve içmeye kahvaltıya bile gidemedik beraber. Bu arada bebek sevme olayına paso dertlerini dinliyorum bende😅 bana da iyi geliyor yalan yok. Sürekli bebek çocuk muhabbeti yapılan ortamları sevmem.

Belki yanlış bir tespit olcak. Neticede arkadaşlarınızı en iyi siz tanırsınız. Fakat belli ki ellerinde bütçe ve zaman varken bunun en efektif kullanımının kendilerine benzer kadınlarla sosyalleşirken kullanılacağını düşünüyorlar. Maalesef sizin payınıza da minimum maliyetli olan ev ziyareti düşüyor. Ayrıca gelmişken de mental çöpünü de size dökmüş oluyor.
Muhtemelen "eski" sizi çok özlediniz dediğiniz gibi. Bebek sahibi olan birçok arkadaşımdan bunu duymuştum. Hissettiğiniz çok normal ve insani.

Hiç bayılmayın, haklısınız.
Hepsi aynı işyerinde çalışıyor da iş çıkışı plansız oluyorsa bu buluşmalar belki tamam ama sundukları bahane de çok saçma.

Belki yanlış bir tespit olcak. Neticede arkadaşlarınızı en iyi siz tanırsınız. Fakat belli ki ellerinde bütçe ve zaman varken bunun en efektif kullanımının kendilerine benzer kadınlarla sosyalleşirken kullanılacağını düşünüyorlar. Maalesef sizin payınıza da minimum maliyetli olan ev ziyareti düşüyor. Ayrıca gelmişken de mental çöpünü de size dökmüş oluyor.
Muhtemelen "eski" sizi çok özlediniz dediğiniz gibi. Bebek sahibi olan birçok arkadaşımdan bunu duymuştum. Hissettiğiniz çok normal ve insani.
Aa şuan bi aydınlanma yaşadım gibi oldum 😅 haklısınız aslında ben bildiğiniz halk plajı olmuşum.
Haftasonu Dışarda kendi ortamları parayla giriş yapılan beach park , hafta içi ekmek arası patates yenen halk plajı ben

Kırıcı olmak istemem ama evli ve çocuksuz bir kadın olarak ya kendim gibileri ya da bekar olanları tercih ediyorum çünkü hayattaki rutin, pratik ve önceliklerimiz daha benzerlik gösteriyor. Hele ki ortada rakı masası varsa masadan erkenden ayrılmak isteyecek ve alkole karşı çekinceleri olan birisini ortamda tercih etmem.

Haklısınız. Çocuksuz ve cocukli kişilerin odağı/muhabbeti/öncelikleri cok farkli.

Ama bence bir dengesi olabilir. Yani 3-4 buluşmadan birine çocuklu arkadaş da dahil edilebilir. Sonuçta çocuğu oldu diye arkadaşla görüşmemek de saçma biraz. Ömür boyu çocuk planlamayan biri belki kendine komple çocuksuz bir çevre kurabilir tabi ki. Ama yani belki birkaç sene sonra o arkadaşlarının çoğu da çocuk sahibi olacak zaten.
Tabi karşıdaki kişinin arkadaşlığına ne kadar değer verdiğin kilit bi husus.

Bence asıl sorun sigara. Siz yanınızda içmelerine izin vermiyorsanız ya da siz varken sigarasız alanda oturmak zorunda kalıyorlarsa bu yüzden çağırmıyorlardır sizi. Ki haklılar bence

Merhaba arkadaşlar. Çok saçma bi dert belki dert bile değil ama şuan küçük çaplı bi kıskançlık yaşıyorum 😅 Eşime değil arkadaşlarıma karşı.
Ben şuan ücretsiz izindeyim çalışmıyorum. Az önce Instagram da gezerken yakın arkadaşlarımın beraber rakı masasına gittiklerini gördüm. Bildiğiniz bozuldum. Dışarı çıkıyorlar karşılaşıyoruz mesela aa sen bebeklisin gelemezsin sandık biz diyip duruyorlar. Bu arada haftada bir evime bebek sevmeye geliyorlar. Sözde bebeğimi çok seviyorlar Arayı açma gibi bi durumları yok. Ama dışarıda olan görüşmelerine beni dahil etmiyorlar 4 kişiler benim sayemde tanıştılar ve arkadaş oldular. Bebeğim doğana kadar genelde beraber takılıyorduk. Benim onlardan ayrı da görüştüğüm arkadaşlarım var. Onlarla kahve içip geldim yalnız kalma gibi bi sorunum yok. Dışarıya çıkma gibi bi sorunum da ( bebekli ya da bebeksiz çıkabiliyorum) yok .
evet akşam erken dönüyorum eve ama çıkıyorum yani .
Benim hikayeyi gördüğümü görünce yarın sana geliyoruz bebek sevmeye dediler. Dedim gelmeyin müsait değilim😅 gerçekten müsait değilim arkadaşlarımla kahvaltıya gidicez. Normalde açıklama yapar akşam gelin yazardım şimdi bunu yazıp başka birşey demedim. Bu arada ben bi kaç kere söyledim dışarıda da görüşelim diye. Beni takan yok.
hala sana geliyoruz🤨
Bir de bayıl istersen Feriha mı oldum acaba ben😅
Kusura bakmayın hızlı yazıcam diye aklımdan geçtiği gibi konuşma dili şeklinde yazdım.
Saçma..Onun kararını siz verirsiniz..Hemde sizin sayenizde tanışmışlar...Ben çok takılırım böyle şeylere..Belkı geleceksiniz yani..Ee rakı içmeyede bebeği götürmezsiniz herhalde biliyorlardır..Hani desem rahatsız oldukları bı durum mu var acaba?

Sürekli sizin ağzınızda doladıgınız aynı muhabbetler vs vs..Amaç aman onun da gonlunu gıder yaparız mı oldu ki?

Ay bilemedim boşver iyi yapmışsın :duduk:

Merhaba arkadaşlar. Çok saçma bi dert belki dert bile değil ama şuan küçük çaplı bi kıskançlık yaşıyorum 😅 Eşime değil arkadaşlarıma karşı.
Ben şuan ücretsiz izindeyim çalışmıyorum. Az önce Instagram da gezerken yakın arkadaşlarımın beraber rakı masasına gittiklerini gördüm. Bildiğiniz bozuldum. Dışarı çıkıyorlar karşılaşıyoruz mesela aa sen bebeklisin gelemezsin sandık biz diyip duruyorlar. Bu arada haftada bir evime bebek sevmeye geliyorlar. Sözde bebeğimi çok seviyorlar Arayı açma gibi bi durumları yok. Ama dışarıda olan görüşmelerine beni dahil etmiyorlar 4 kişiler benim sayemde tanıştılar ve arkadaş oldular. Bebeğim doğana kadar genelde beraber takılıyorduk. Benim onlardan ayrı da görüştüğüm arkadaşlarım var. Onlarla kahve içip geldim yalnız kalma gibi bi sorunum yok. Dışarıya çıkma gibi bi sorunum da ( bebekli ya da bebeksiz çıkabiliyorum) yok .
Benim hikayeyi gördüğümü görünce yarın sana geliyoruz bebek sevmeye dediler. Dedim gelmeyin müsait değilim😅 gerçekten müsait değilim arkadaşlarımla kahvaltıya gidicez. Normalde açıklama yapar akşam gelin yazardım şimdi bunu yazıp başka birşey demedim. Bu arada ben bi kaç kere söyledim dışarıda da görüşelim diye. Beni takan yok.
hala sana geliyoruz🤨
Kusura bakmayın hızlı yazıcam diye aklımdan geçtiği gibi konuşma dili şeklinde yazdım.
Ay bende bozulurum amaaa

Çocuksuz çıkmama durumunuz var mı? Yani cagırsalardı gidip onlar gibi takılabilecek miydiniz?
Benim bebeğim var ama ben çocuksuz arkadaşlarımla çocuksuz gibi takılabiliyorum bu biraz da annelik yapısıyla alakalı.

Valla bence demekki çokta yakın değilsiniz. Dediğiniz gibi bir arkadaş grubum var böyle ortamlara gidileceğinde ilk bana söyleyip kızını annene bırak şu gün çıkıyoruz diyorlar. Kızım doğduğundan beri bir kere bile bensiz çıkmadılar gecede gündüzde.

Zaten sizinde gönlünüzü hoş ediyorlarmış ellerinden geldiğince bırakın bekar insanlar olarakta vakit geçirebilsinler bu konuda haksızlık yapmayın derim. Sizi ihmal etseler yorumum farklı olurdu bende evli ve çocuklu biri olarak asla bekar ve çocuksuz olduğum zamanlar gibi olamadığımızı biliyorum:))

Saçma..Onun kararını siz verirsiniz..Hemde sizin sayenizde tanışmışlar...Ben çok takılırım böyle şeylere..Belkı geleceksiniz yani..Ee rakı içmeyede bebeği götürmezsiniz herhalde biliyorlardır..Hani desem rahatsız oldukları bı durum mu var acaba?
Sürekli sizin ağzınızda doladıgınız aynı muhabbetler vs vs..Amaç aman onun da gonlunu gıder yaparız mı oldu ki?

Ay bilemedim boşver iyi yapmışsın :duduk:
benim hayatım genel olarak monoton olduğu için bebek ev vs gibi ben pek anlatmam ekstra birşey olmadıkça. Biz genel olarak kocaları çekiştiririz. İş dedikodusu yaparız😅 ben dinleyici modunda oluyorum. Neyse nasılsa gelirler yine. Çünkü araya mesafe koymaya çalışmadılar hiç. Kimseyide zorla evime çağırmıyorum onlar gelmek isteyen taraf hep . Geldiklerinde öğrenirim durumu🙂

hala sana geliyoruz🤨
Bebekli eve misafirliğe mi gidilir bea
pastasını böreğini alıp geliyorsa ne ala??

Sağolsunlar o konuda tatlılarını alıp gelirler. Habersiz gelip beni evde bulamadıkları bile olmuştur. Yakın olmadığım kişiyle görüşmek istemem ben şahsen. Whats aptan her gün yazışırız. Haftada en az bir kere bendeler ayrı ayrı da gelirler. Kendileriyle toplu haftada bir ayrı ayrı 2 3 ü buluyordur görüşüyoruzdur. Evime gelme talebi de benden bir geldiyse onlardan üçtür. O yüzden anlam veremedim ama bende sigaraya bağlıyorum. Çünkü çok düşkünler. Evde bir iki saat dayanabiliyorlar büyük ihtimal. dışarı çıkmışken sigarasız ortamda oturmak istemiyorlar. Az önce yine aradı biri. denize gidiyorlarmış Erikli ye yiğenime ne getireyim akşama ordan diyor😂 akşama bana gelicek yani. gruptan sormayı düşünüyorum 😅 kendilerine sormaktan çekinmem normalde ama sorarsam sanki evime gelmelerini istemiyorum gibi hissedilir diye düşündüğüm için soramıyorum

Haklısınız. Çocuksuz ve cocukli kişilerin odağı/muhabbeti/öncelikleri cok farkli.

Ama bence bir dengesi olabilir. Yani 3-4 buluşmadan birine çocuklu arkadaş da dahil edilebilir. Sonuçta çocuğu oldu diye arkadaşla görüşmemek de saçma biraz. Ömür boyu çocuk planlamayan biri belki kendine komple çocuksuz bir çevre kurabilir tabi ki. Ama yani belki birkaç sene sonra o arkadaşlarının çoğu da çocuk sahibi olacak zaten.
Tabi karşıdaki kişinin arkadaşlığına ne kadar değer verdiğin kilit bi husus.

Size göre dengesi olabilir de maalesef sizin tahayyülünüzdeki gibi olmuyor. Çocuk sahibi olmamayı tercih eden birisi, neden başkasını çocuğunun rutinine göre şekil alsın ya da onun çocuğu ile ilgili kaygılardan ya da neşelerden sohbet etsin ki?
Bu gibi durumlarda adadan ilk ayrılan ilk çocuğu olan kişi oluyor. Aynı zamanlarda bebek sahibi olan kadınlarsa arkadaşlıkları sürdürebiliyor.

hala sana geliyoruz🤨
Alıncak bısey yok bence bekarlarsa cok normal sıze gelıyolarmıs zaten. Evlenıp cocuk olduktan sonra arkadaslar cok değişiyor herkesle her seyı paylasamıyorsun bı sure sonra bende kendımden bılıyorum evlı arkadaslarım var cok severım ama gıttıgım her yerede cagırmam mesela alınganlık etmıssınız

Bende oyle konusacak konu yok hayatındakı tek odak noktası bebegı ve kocası olan ınsanla eğlenemıyor ınsan

Size göre dengesi olabilir de maalesef sizin tahayyülünüzdeki gibi olmuyor. Çocuk sahibi olmamayı tercih eden birisi, neden başkasını çocuğunun rutinine göre şekil alsın ya da onun çocuğu ile ilgili kaygılardan ya da neşelerden sohbet etsin ki?
Bu gibi durumlarda adadan ilk ayrılan ilk çocuğu olan kişi oluyor. Aynı zamanlarda bebek sahibi olan kadınlarsa arkadaşlıkları sürdürebiliyor.

Elbette ki zorunlu değil kimse. Eğer aman görüşmesem de olur dediğiniz biri ise görüşülmez. Herkes tercihinde özgür tabi ki. Benim dediğim denge, eğer arkadaşlık kaybedilmek istenmiyorsa geçerli.

Bir de bu açıdan bakarsak kimse kimsenin derdini, sıkıntısını ya da sevinçlerini dinlemek zorunda da değil. Kiminin maddi sorunu var diğerinin yok, kiminin ailesi sıkıntılı diğerinin değil, kimisinin ilişki sorunları bitmez diğer taraflar yolunda ilişki yaşıyordur. O zaman aman benim böyle bir gündemim yok neden paylaşayım ki de denebilir. Evet ortalamada ortak paydada olmak önemli. Fakat komple benim gibi yaşayan, benim şartlarımda kişilerle arkadaşlık edeyim demek de ilginç geldi biraz.

Yine de kişisel tercihler bunlar kimse kimseyi ilişki kurmaya zorlayamaz. Kalan sağlarla devam edilir çok da problem değil.

X