Bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

İki kızım var ikisini de kucakta ya da sallayarak uyutmadım yanlarına yattım sırtlarını tıpıkladım çok küçüklerken. 1 yaşından itibaren de yataklarına koydum istedikleri bi oyuncakla beraber oynayarak uyudular. Çocuklar alışkanlıklarından vazgeçmez o yüzden ısrarcı ve sabırlı olun maksimum 1 haftada düzen kurarsınız başta uzun zaman alsada uyumaları, pes etmeyin sonra onlar da kabulleniyor ve koyar koymaz uyuyor.

Gündüz uykusu zaten çok uzun yapmıyor 2 uyku yapıyor ilk uykusu genelde 50 dk falan ikincisi de 1 saat falan. İyice yorulsun diye de evin içinde sürekli yürütüyorum falan ama yeterli gelmiyor sanki çok enerjisi var, oturalım diyince bağırıyor hemen istemiyor devam ediyoruz o bırakana kadar ama 2 dk sonra aynı enerji yükleniyor sankielimden geleni yapıyorum ama bir yerde hata yaptığım kesin

Sizin adınıza sevindim umarım kolay alışır. Bebek arabası rahat olmaz evet. biz beşikte reflü yatagı kullanıyoruz onun destek yastıklarını çıkarmıştım çocuk dönerek yatabiliyormuş meger yastıklar hareketlerini kısıtlıyormuş . Bazen reflü yatagını komple çıkarıyorum öyle yatırıyorum baya rahat yatıyor ama o şekilde de daha çabuk uyanıyor midesinden dolayı galiba .benimde odasına alıştırmam lazım yavaştan 4. Aydan sonra daha zor olur alıştırmak diye düşünüyorum

Hata yaptığınızdan değil bazı çocuklar gerçekten uykuya dirençli oluyor büyüdükçe düzene girer umarım

Benim kızım da 4 aylık bi ara çok güzel bi şekilde beşiğinde uyutabiliyordum fakat sonradan beşiği istememeye başladı çok ağlıyordu şimdi ise gece uykusuna kucağımda geçmek istiyor bende mecburen kucağımda uyutuyorum sonra ayağıma alıyorum hafif dalınca yanıma yatırıyorum malesef ki bebeğim son zamanlarda çok kustuğu için beşiğine yatırmaya cesaret edemiyorum ama gündüz uykuları hep ayakta

4.ay atakları oluyor galiba bir anda düzenlerini kendileri oluşturuyorlar . Benim 3.aydaki çocuğumla bu ayki çocugum birbirinden çok farklı kişilikler

4.ay atakları oluyor galiba bir anda düzenlerini kendileri oluşturuyorlar . Benim 3.aydaki çocuğumla bu ayki çocugum birbirinden çok farklı kişilikler
Valla inanır mısınız kızımda öyle odadan çıksaö bağırıyor yanında dursam gıkı çıkmıyor uykuya geçiş desen nanayyyy

Valla hiç bir düzen tutmuyor günü günü uymuyor o böyle uyur o bundan hoşlanır dediğim şeylerin bir etkisi olmuyor bazen yani akışına bırakmak gerek bazen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…