Bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

kelebek0312

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2024
99
19
31
Merhabalar benim bebeğim ilk zamnlar kucakta memede veya beşikte sallanarak çok rahat uyuyordu ancak 4.ayımıza girdiğimizden beri bir düzwn yok beşiktede raht uykuya gecemiyor rutin bir uyku şekli nasıl oluşturabilirim beşikte sallayıp uyutmak da istemiyorum ama yinede en rahat böyle uyuyor sizler nasıl uyutuyorsunuz

Öğlen balkonda salıncakta uyuyor gece yanına yatıyoruz o şekilde uyuya kalıyor tabi benimki 2 buçuk yaşında artik ama 9 10 aylık dönemden beri çok fazla uyku problemi var uyusunda nasıl uyursa uyusun kafasindayim ben

3,5 aylık memede uyuyor hep. Memnun değilim bu durumdan. İşe başlayınca sıkıntı olacak. Ben de arayistayim.

3,5 aylık memede uyuyor hep. Memnun değilim bu durumdan. İşe başlayınca sıkıntı olacak. Ben de arayistayim.
Yaa bnde hep öyle uyutmak istedim ama süt alerjisi den dolayı rahat değil midesi hiç bir an. Belkide ondan o kadar memeyi sevmiyor .sizin için zor olucak sagıp biberon ile verip karnı iyiyce doyunca yanına yatsanız belki o şekilde değişir alışkanlığı.

Gündüz uykusunda sallama, kucakta gezme, biberon desteğiyle uyuyor canı hangisini isterse. Gece uykusunda yatağına yatırıp biberon veriyorum bitmeden uyuyup kalıyor biterse de sağa sola dönüp kendi kendine uyuyor bir süre sonra. Gece çok sık kalkıyor bir yaşında olmasına rağmen 5 6 kez. Uykuya nasıl çözüm bulacağım bilmiyorum bir yıldır uykusuzum

Yaa sizinki daha zormuş bizim en azından gece uykumuz Var bir gece uyumasa korkuyorum hep öyle uyumuycakmış gibi geliyo ama sonunda uyuyor . Sizde acaba gündüz uykusunu mu azaltsanız bir süre veya iyice yorulmasını mı saglasanjz belki gece daha rahat yatar gerçi bir çok yol denemişssinizdir mutlaka

Biberon kullanmak istemiyorum meme reddi olur diye, bakıcı çay kaşığı vs bir çözüm bulacak artık.
Memede uyuması şu an için çok rahat ama büyüdükçe ağırlaşıyor kolalrim, omuzum, boynum tutuluyor.
Ben de istiyorum ki karnı doysun, beşiğine koyayım 5 dk sallayayim uyusun...hayaller hayatlar
Napalim sağlıkla buyusunler de artık..

Kucakta sallayarak uyuyor. 7 aylık ağırlaştı artık belim çok ağrıyor

Bizimki malesef sallanarak uyuyor. Yaklaşık 4 aylık olana kadar falan hep memede uyuyordu ama algilarinin artmasıyla beraber gündüz memede uyuma devri bir anda son buldu. Anca çok çok uykusu geldiyse memede uyuyor artık. Onun dışında gündüz salıncağı var orda,gece de park yataginda sallayarak uyutuyorum. Bir de beyaz gürültüye fena alışık bizimki. Gece uykusuna ilk geçişte sallayarak uyutuyorum ama ilerleyen saatlerde her uyandığında emip uyuyor. Sallayıp ugrassam emmeden uyur belki ama ugraşamayacak kadar çok uykum oluyor maalesef genelde 2 dakika emip dalıyor hemen.

ben de kucagimda sallayip uyutuyorum benimki de 3 aylik olacak 1 hafta sonra. bugun kucagimda biraz mayistirdiktan sonra yuz ustu yatirip poposunu pispisladim oyle uyudu bi sure bu yontemi denicem dun bi fenomen anne izledim diyor ki hicbir uyku egitimi vermedim o an ne calisiyorsa onu yaptim ben de su an o kafadayim… ama 4 aydan sonra sanirim uyku egitimi alacagim

4.5 aylık hiç bi zaman şöyle bir 7 8 de gece uykusuna geçip uyumadi bazen 11 bzn 12 bzn 1 2 gibi değişiyor. Ama sabahta geç uyaniyor. Sallanan beşikte uyuyor.

Almanıza gerek yok
Gece emmesini kesti mi kendı de uyur gecede uyanmaz

4 aya girdik. Memede uyuyordu. Halen de fırsat bulunca memede uyuyor. Park yatak aldık 1 kere bile kullanamadım. Başını omzumuza yaslayıp evin içinde gezerek uyuyor, yatağa bırakınca uyandığı için bebek arabasına bırakıyoruz orda uyuyor . Ya da yine arabayı ileri geri hareket ettiriyorum öyle uyuyor. Uyku eğitimi konusunu gece gündüz kavramını öğretmeye çalışarak düşünüyordum. Dün doktorumuzla konuştuk gece ve gündüzü kendi kendisi öğrenecek sizin ekstra bişey yapmanıza gerek yok dedi. Ayrıca kucağınızda uyutmayın alıştığı zaman çok zorlanırsınız, onun yerine yatağına yatırıp ellerinden tutup yavaş yavaş konuşarak, ninni söyleyerek başını okşayarak yanında olduğunuzu hissettirerek uyuyabilirsiniz dedi. Ben şimdilik yatağına yatıramıyorum çünkü odası çok sıcak. Klimanın olduğu odada aynı düzende devam ediyoruz. Havalar biraz serinleyince doktorun söylediği şekilde uyutmaya çalışacağım. Uyku düzeni rutini vs çok kafa karıştırıcı geliyor bana. Zaten uykusu gelirse uyur modundayım. Uyanıkken zaten oyunla aktiviteyle yoruluyor ve uykuya kendisi geçmek istiyor. Doktor da zaten bir düzenin oluşması için en az 5-6 aylık olması gerektiğini söyledi. Bu sosyal medya insta momlar biz anneleri çok etkiliyor bence.

Canım diş dönemindesiniz o yüzden uyumak istemiyor. Ben emzirerek uyuturdum mecburen.

Sürekli değişiyorlar ve hep yeni birşey bulmak gerekiyor Sallamaya alışmak Da iyi değil misafirlige gittiğimizde yatagını istiyor . Her yerde aglayan çocuk beşiğine yatınca gülücükler saçarak uykuya geçiyor sallayarak uyutmayı bırakmam laxım

Bizimkide omuzda uyumayı 4.aya girmrden bıraktı en sevdiği şeydi ama bir anda bıraktı şimdi asla öyle uyumuyor .diğer yöntemlerde de hep mızmızlanarak sinirlenerek uyuyor.şuan yine en sevdiği beşiğinde uyumak onu da en geç 2 aya bırakmamız lazım anne yanı oldugundn dolayı. Kendi odasındakinde de hiç yatmadı nasıl alıştıracam ona bilmiyorum ayrı odalarda da yatmak da istemiyorum

Buraya yazdıktan sonra omzumda gezdirirken mayıştı ve getirip yatağına yatırdım ilk defa. Park yatağında halen yatmıyor uyanıyor. Park yatağın dönencesini çıkarıp montessori yatağa taktım. Dönencenin müziğini açtım ve doktorun dediği gibi ben de yanına uzandım ve konuştum 5 dk içinde uyudu şok oldum oda ayırmak için henüz çok küçükler evet. Bugünden itibaren öğlen uykusu mu olur ara uyku mu olur artık günde 2 - 3 kez yatağında uyutmaya karar verdim ki yatağına da alışsın yadırgamasın. Çünkü asla düz bir zeminde uyumuyor. Bebek arabasına koyuyorduk dediğim gibi ama onun da çok konforlu olduğunu sanmıyorum uzun uykular için. En azından bu şekilde yatak ayırma sürecine girince daha az zorluk çekeriz diye düşünüyorum

+ oda ayırma sürecine girince de kameradan yardım almayı düşünüyorum aklınızda olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…