Bebeklerimizin gelişimine katkılarımız

bebiscimkayra

bende bilmiyorum
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2008
317
1
Arkadaşlar....bebeklerimizin gelişimlerinde bizlerinde çok büüyk etkisi var...burada neler yaptığımızı paylaşalım....

ben basliyim mesela berru agu lamaya baslayalı cok oldu ama nadirdi basta
sonra ben agu deyince o da diyordu ve suan ikimiz konusuyoruz agularlaa ben deyince bagırıyo aguuu diye

simdi birden aklima gelmiyor ama emzirdigim icin günlük vitaminlerimi yediklerimle karsilamaya calisiyorum ilk önce ....onunla konusuyoruz devamli selmaninda dedigi gibi........aksam 8 ve gece 2 arasi uyumasina özen gösteriyorum büyüme hormonlarinin o saatlerde salgilandigi icin ......
baska baskaaaa
özellikle anne sütü ve D vitamini almasina özen gösteriyorum

Askincim simdilik aklmia gelenler bunlar malesef

benim oğlum henüz agucuk falan yapmıyor sadece konuşunca gülümsüyor
henüz çok küçük olduğu için bişeyler yapmıyorum ama şuan için yaptığım şeyler şunlar
ne kadar yorgun olursam olayım yada sinirli yada moralim bozuk asla ona sinirlenmiyorum karşısında sakin oluyorum
yüzüne bakıp gülümsüyorum
sürekli sakinca onla konuşuyorum
deli gibi çığırdığı zaman bile sakin olup onla konuşuyorum
ne kadar faydalı yada ne işe yarar bilemiyorum ama daha şimdiden aramızdaki iletişimin sakin ve sabırlı olması için çabalıyorum
umarım büyüyüncede öyle olur

selam bayanlar. benim tosun artık sabahları uyandığında ilk yanında olmazsam ağlıyor ve ben yanına konuşarak gidiyorum ( canım oğlum, meleğim, kıymetlim,ömrüm diye) ve sesimi duyduğu anda susuyo ve yanına iyice yaklaştığımda beni gördüğü için heemen gülmeye başlıyor. agular zaten var ama altı açık olduğunda iyice azıyor:d şimdilik bunlar geldi aklıma

Ben kızımla yan yana yatıyorum kitap okuyorum kitabı görmesini sağlıyorum.. şimdi bişey anlamaz belki ama kitaba yakınlık duysun istiyorum. ama o televizyona ilgi duyuyor 1 aylıktan beri televizyon seyretmeye bayılıyor. ters çevirsemde dönüp bakıyor artık o odadayken tv yi kapalı tutmaya çalışıyorum

Ben de sürekli konuşuyorum ve yaptıklarımı anlatıyorum .Ve sık sık ona sarılıp çok sevdiğimizi söylüyoruz eşimle birlikte .Şimdi oyuncaklarıyla da oynamaya başladık şarkılar söyleyip hayvanları seslerini anlatıyoruz .Birde yüz hareketlerini taklit ediyoruz çok eğleniyor o zaman .

bende kızımla oldukça fazla konuşuyorum. çok seviyo bütün gün ben konuşuyum o da
hayran hayran yüzüme baksın beni dinlesin istiyo. artık bende kitap okuycam.
konuş konuş anlatacak şey kalmadı.
Elif te komik mimikler yapınca çok gülüyo.
Bi de beşiğinin üzerinden sarkan hayvanlara aguluyo inceliyo onları.
En çok şarkı söylememden hoşlanıyo. Bende mümkün olduğnca söylüyorum.
İkimizde keyif alıyoruz.
Şu aralar belki inanmazsınız favori şarkısı 'Seni ben unutmak istemedim ki'
Ayrıca altı açılınca çıldıranlardan biri de benim kızım. Hiç bağlamasam bütün gün
öyle yatar. Ev ne kadar sıcak olsada korkuyorum üşüteck diye.
Havalar iyice ısınsa da şöyle rahat rahat tepinse yavrucuğum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…