Bebekle umreye gidilir mi,?

Görmüşsünüzdür belki haberlerde Bu sene bir bebek vefat etti sıcaktan umrede Şakası yok kaldıramazlar o sıcağı mahvolur çocukcağız sıcak bi yandan sıvı kaybı bi yandan bence gidilmemeli
Evet gördüm o haberi .dediğim gibi herşeyi düşünüyorum kafama göre gidemem bir de Allah'ın bana emanet ettiği bebeğim var .Ona göre ayarlıyorum kendimi her zaman .Kış mevsimi olursa belki daha kolay olur

Niye yürüyemiyor bebeği?
Fizik tedavi görecek.Bilinmiyor .Sanırım birazda gelişiminde de gerilik var çünkü anlamıyor dediklerimizi konuşamıyor da .Onların sınavları da bu şekilde.Belki oralar şifa olur diye de gitmek istiyo .ama o artık bayağı büyük ya nasıl taşır kucağında bilmiyorum

Eşim umre görevi için sınavı kazandı kendisi ücretsiz gidecek.Gorevli olacak .1.bucuk yaşında kızımız var .Bir daha bu fırsat elimize geçer mi bilmiyorum tabiki nasip işi .Sadece ben ve bebeğim umre ücretini ödemiş olacağız .Tabiki de bir birikimimiz yok takılarimdan başka .Daha önce gideniniz oldu mu çocuk veya bebekle ? Zor olur mu? Sizce ne yapmalıyım fikirlerinizi merak ediyorum
Ben hiç gitmedim ama bebekle çok zor olacağını düşünüyorum zaten bebekle bir yerlere gitmek zor üzerine ibadet yapılacak bir yerde bebekle oranın tadı çıkmaz gibi. Bırakabileceğiniz birilerileri varsa anne kayınvalide gibi daha rahat olur bence. Çünkü namaz kalınacak abdest alacaksınız tavaf edeceksiniz bebekle çok zor onun uykusu ağlaması vs

Fizik tedavi görecek.Bilinmiyor .Sanırım birazda gelişiminde de gerilik var çünkü anlamıyor dediklerimizi konuşamıyor da .Onların sınavları da bu şekilde.Belki oralar şifa olur diye de gitmek istiyo .ama o artık bayağı büyük ya nasıl taşır kucağında bilmiyorum
Şifa bulur inşallah. 😢

Bebeğiniz, birikiminiz ve içinde bulunduğumuz dönem.

Bana hiç mi hiç mantıklı gelmedi.

Siz niyetinizi koyun kalbinize, bir gün gitmeniz gerekiyorsa her şekilde kısmet olur zaten.
Tabiikide niyetim bu şekilde sadece sanki zamanla herşey daha pahalı olursa gücümüz yetmezse diye tedirgin oluyorum .Çünkü yaşım geçtikçe heryerim sızlıyor

Eşim umre görevi için sınavı kazandı kendisi ücretsiz gidecek.Gorevli olacak .1.bucuk yaşında kızımız var .Bir daha bu fırsat elimize geçer mi bilmiyorum tabiki nasip işi .Sadece ben ve bebeğim umre ücretini ödemiş olacağız .Tabiki de bir birikimimiz yok takılarimdan başka .Daha önce gideniniz oldu mu çocuk veya bebekle ? Zor olur mu? Sizce ne yapmalıyım fikirlerinizi merak ediyorum
Daha yeni 8 aylık bebkle gitti kuzenim hemde hac vazifesi için yani 2 gece ağlamış sadece dış çıkarıyor diye tabi taşıması zor ama anne kucağı alırsan rahat edersin çok uzun kalmayacaksan bu fırsatı kacirma Allah şimdiden kabul etsin,git Allah kolaylığını verir bizede dua et🫶

Ben hiç gitmedim ama bebekle çok zor olacağını düşünüyorum zaten bebekle bir yerlere gitmek zor üzerine ibadet yapılacak bir yerde bebekle oranın tadı çıkmaz gibi. Bırakabileceğiniz birilerileri varsa anne kayınvalide gibi daha rahat olur bence. Çünkü namaz kalınacak abdest alacaksınız tavaf edeceksiniz bebekle çok zor onun uykusu ağlaması vs
Bebeğim söz dinler şükür o konuda bı sorun yaşamadim diş cikarma dönemleri zor oluyo emme düşkünlügü artiyo durduk yere meme diyo aklına gelir mi bilmiyorum.Kimseye bırakamıyorum herkes işinde gücünde

Tabii ki ibadet ben sevap değil vs demedim ki.. çok şükür bana da bir umre ziyareti nasip oldu ama garanti param yoksa gitmezdim neticede farz bi ibadet değil. Hastalık var kaza var bela var Allah korusun ben biraz garantici bir insanım ileriyi düşünür birikimim fazladan yoksa girmezdim.
Yine de sizin bileceğiniz iş tabii ki.
Sıcak konusuna gelince yaz bitsin kışa doğru daha iyi olur muhtemelen. yazın bence bizim cocuklarımız için biraz zor bünye alışkın olmadığı için çabuk hasta ediyor sıcak insanı.. (beni çarpmıştı kabede uyumuştum 40 derece ateşle saatlerce mescitte) insallah gidip ibadet etmek size de nasip olur 🙏🏻
Allah kabul etsin ne guzell ☺️ Tabiikide aklimda birsuru şey var herşeyi düşünüyorum kızıma göre hareket edersem elimden geldiği kadarını yaparsam buna da şükrederim.Ben kızım için de gitmeyi düşünüyorum bı daha fırsatı gecermi elime onu da bilmiyorum.arkadasimin eşi de görevli birlikte hallederiz dedi biraz da onun gazına geldim onunda bir kızı var 2 yaşında .Eğer kış dönemi olursa gidelim isterim.Tabi herşey nasip .Nasip olursa başka bı zamanda olabilir

Daha yeni 8 aylık bebkle gitti kuzenim hemde hac vazifesi için yani 2 gece ağlamış sadece dış çıkarıyor diye tabi taşıması zor ama anne kucağı alırsan rahat edersin çok uzun kalmayacaksan bu fırsatı kacirma Allah şimdiden kabul etsin,git Allah kolaylığını verir bizede dua et🫶
Henüz hicbirsey belli değil görevli olduğu için .Peki hangi mevsimde gitmişti.sicaklik konusunda ne yapmış merak ettim

Henüz hicbirsey belli değil görevli olduğu için .Peki hangi mevsimde gitmişti.sicaklik konusunda ne yapmış merak ettim
Yani gitti daha geçen kurban ama oralar acayip sicakmis hep şemsiye gibi birşey takmış kafasına satılıyor sanırım orda ama annem umreye gitti ondan 1 ay önce ozmanda sicakmis fakat yaşına bakılırsa annem iyi gezmiş ibadetlerini yapmış,yalnız şöyle birşey aşırı kalabalık bunu unutma hele kabeye dokunayim önünde bı rekat namaz kilayim çok zor sen bide çocukla hayatta olmaz kaç kişi ezilmiş kalabalığa elini bir kaptirisan aralarından tek basinada olsan çıkamazsın bunu bil,ama çocuğuma bakarım uzaktanda olsa tavafimi yaparım dersen git kaçırma fırsati

Cahilliğime verin akşamlari umre yapılıyor mu? .Yani serin olur mu geceleri ? Kışın olmazsa gidemem sanırım ona pek cesaretim yok
Evet evet biz akşam yaptık. Yani gittiğiniz turun bir programı oluyor toplu olarak yapmak isterseniz onlara uyabiliyorsunuz. Ama biz mesela çocuğa dönüşümlü baktığımız için eşim gündüz bireysel olarak umre yaptı ben akşam turla toplu yaptım. Taksiyle 10 15dklik mesafede bir mikat bölgesi var oraya gidip bireysel olarak ihrama girip tavaf ve sayı yaptiktsn soonra umrenizi yapmış oluyorsunuz.

Cahilliğime verin akşamlari umre yapılıyor mu? .Yani serin olur mu geceleri ? Kışın olmazsa gidemem sanırım ona pek cesaretim yok
Evet yaz ayları gerçekten zor olur ama kışın giderseniz rahat edersiniz. Akşamları vs gayet güzeldi hava sadece öğlen vakti epey sıcak oluyordu haricinde hiç bunalmadik. Otelde hiç klima bile kullanmadık mesela gayet güzeldi hava

Korkutmak gibi olmasın yanlış anlamayın ama bu yıl daha da sıcaktı baya ölen oldu bir küçük çocukta sıcaktan ölmüştü çok üzülmüştüm habere.Allah kimseye göstermesin inşallah ama bence çocukla öyle uzun zor ve sıcak bir safere çıkılmaz.

Kızım 3 yaşındayken gittik, Aralık ayıydı en yüksek sıcaklık 30-32 dereceydi öğlen. Daha önce çocuk yokken de gittiğim için tecrübeliydim umre konusunda, çocukla elbette biraz zorluğu oluyor ama Allah ayrı bir güç kuvvet veriyor kesinlikle. Öncelikle bezli ve emen bir bebekse işiniz çok daha kolay çünkü haremin içinde tuvalet derdi oluyor, ben bunun için katlanır poşet geçirilen portatif tuvaletlerden attım sırt çantama ordaki abdest alanlarında yaptırıp atıyordum. Herşey dahil türk yemekleri çıkan bir otelde kalacaksanız yemek çok sıkıntı olmaz. Yine de çocuğunuzun sevdiği eline verince oyalnacağı atıştırmalıkları mutlaka götürmelisiniz. Ordaki market bakkallarda pek bizim tarzımız şeyler olmuyor fiyat farkı da çok fazla oluyor. Kanguru kullanıyorsanız tavaf ve sayda işinizi kolaylaştırır, yoksa kabin boy bir bebek arabası alırsanız uçakta da umrede de rahat edersiniz. Haremde 70. kapıydı sanırım oranın girişine bebek arabaları bırakılıyor kabenin yanına almıyorlar ama üst katlarda tavaf yaparken bebek arabasını kullanabiliyorsunuz. Say yaparken de tekerlekli sandalyelerin kullanıldığı alanda bebek arabasını kullanabilirsiniz. Şimdilik aklıma bunlar geldi sormak istediğiniz başka birşey olursa yardımcı olurum

Ya haberlerde çıkmıştı. Sıcaktan ölmustu bebek aileye değil de bebeğe üzülmüştüm Allah korusun

X